Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Mokka
a to przykra sprawa. Mnie kiedys takim cięgiem takie trzy przypadki sie wydarzyły, a najgorsze z tego było gadanie małzonka, które odzywa sie do dziś...

Dziewczyny, ja o tym mango myslałam od jakiegos czasu, a cały czas jakos zwlekałam. Dostaje w musach, ale rzeczywiście pomysle nad świeżym, bo on lubi owoce w kawałkach.
A ktoś ma patent na kupowanie dojrzałych?? bo ja kupuje jak leci i często są twarde.

żoo - humus - no fajny pomysł. Młody lubi takie rzeczy. Hmmm... Bo warzywa bez mięska lub ryby to nie bardzo....
Co dziwne - najbardziej ulubił sobie kaszkę jaglaną, inne porzucił, ta najlepiej wchodzi. Kiedyś chciał tylko owsiankę.

Twoj listonosz był bezkonkurencyjny :)) To z czym on chodził, skoro korespondencji nie dostarczał? Aviza?

Teraz to mało, ale kiedyś bardzo duzo sprzedawałam na allegro uzywek po maluchach. Oj, jakie indywidua mozna było trafic... Oj, oj....
Ale ten jest chyba z obozu rządzacego, bo najczęściej uzywanym zwrotem jest "nie szanuje cię sterowana marionetko", ale zupełnie nie znajduję odniesienia tego tekstu do rzeczywistości :))) W sumie jak przestane otrzymywac te liściki "miłosne" to chyba jakiś niedosyt bede czuć :))))

Jagoda
u nas latem czesto makaron z twarogiem i truskawkami. No ale dzieci mnie od jakiegos czasu męcza o taki własnie na słodko z twarogiem jak piszesz. Chyba musze im zrobić :))
Kurcze, może jakś wersję dla młodego taka wymyslę, moze to mango z twarozkiem i makaronem mu podejdzie. Szukam nowego posiłku, bez mięsa lub ryby po prostu.... Bo najchetniej tylko warzywa z mięsem lub ryba by jadł...

Mój na jakiś czas też się obraził na posiłki owocowe. Zrobiłam przerwę. Po tygodniu powrócił mu smak na owoce. Może jej sie znudziły na jakiś czas?

Moja teściowa jakoś sie ogarneła i nie próbuje nic młodemu tak wciskać. Tylko to, na co pozwalam.
Szlag by mnie trafił na takie ciastko, po co to maluchowi to ja nie wiem. I tak potem prawdopodobnie trudno bedzie dzieci od słodyczy odciagnąć, po co to przyspieszać.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Peonia
Listonosza po prostu nie było. "Stary" złamał rękę a poczta tak mało płaci, że nikt nie chciał pracować. Brakowało im 10 listonoszy więc poczty nie nosili. Myślałam, że padnę za śmiechu jak pojechałam odebrać korespondencję a pani w okienku namawiała klientkę na wysłanie listu priorytetem :))))

U nas mango z kaszą lub jogurtem podziabdziabe widelcem. Albo pokrojone w słupki do rączki. Kupujemy w Auchan.

Niezły kupujący. Po trzecim razie byłoby już śmieszne.
Coś mi to wygląda na zwolennika dobrej zmiany.

Co myślicie o zabawce "zbieracz kulek" Tomy? Młody w końcu nic nie dostał na patyku i tak się zastanawiam nad tym cudem. Miałby na dwór.
Długo by się tym bawił?

Ja kiedyś jednego dnia miałam dwie takie głupie akcje. Najpierw mi ktoś wjechał jak stałam na światłach. Nic się nie stało a potem ja cofałam na parkingu pod blokiem i wjechałam w poloneza bo stał wtakim miejscu, w którym nigdy nikt nie stawał. Też się nic nie stało.
Ale ja jestem mistrzem generowania głupich sytuacji. Kiedyś jednego dnia zakopałam się trzy razy w śniegu. A tego dnia ojciec rano mi dał linkę holowniczą :)))))

Odnośnik do komentarza

Pustawo jakoś dzisiaj na forum. Właśnie wróciłam po dwóch godzinach latania po wyprzedażach. Kupiłam dwie rzeczy dla siebie i jedną dla młodego. Marnie...
Jutro zrobię drugie podejście. Muszę trochę ciuchów kupić przed powrotem do pracy. W smyku wyprzedaż, ale jakoś mało rzeczy przecenionych. Może później się rozkręci.

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jigxjyf5q.png

Odnośnik do komentarza

Żoo
Nigdy nie dodawałam oleju do potraw małej, zawsze jakoś tylko masło, muszę to zmienić. W sumie makaronu z warzywami też nie jadła, zobaczymy czy zasmakuje.

Ten miś w balonie nie wygląda na wytrzymałą zabawkę, pewnie raz spadnie i już go się do kupy nie pozbiera, a te tekturowe rysunki to od razu sie pogubią, po paru dniach będziesz je znajdowała pod łóżkiem itp. Chciałaś krytyki to masz ;)

Peonia
Masz rację, robimy całkowitą przerwę od owoców, może zatęskni.

Moja mała niezbyt przepadała za twarogiem, ale kiedyś właśnie zmieliłam go na taką konsystencję jak twaróg do sernika z wiaderka/homogenizowany, do tego właśnie to mango i wyszło super. Nawet chłopaki się czaili na ewentualne resztki, żeby zjeść po niej :)

http://www.suwaczki.com/tickers/1usat5od4qknx2m7.png

Odnośnik do komentarza

Kaisuis
Gdzieś chyba wyczytałam że twoja Zosia chodzi i mam w związku z tym pytanie: czy kupiłaś jej kapcie lub zamierzasz kupić, a jeśli tak to jakie. Mój Michaś zaczyna chodzić samodzielnie więc już się zastanawiam nad kapciami ale z kupnem poczekam aż będzie już dobrze sam chodził. Kiedyś kupowałam dzieciom Befado ale może coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza

Mi trochę brakuje pomysłów na śniadania i kolacje dla Michasia. Obiad to wiadomo, mięso lub ryba i warzywa, ale pozostałe posiłki trzeba by trochę urozmaicić. Michaś uwielbia makaron i ser żółty :) ale tego zbyt wiele jeść nie powinien, bardzo lubi też serki i jogurty ale na słodko niestety, naturalne już tak nie wchodzą. Nie lubi niestety jajka , chyba że z makaronem :) Z owoców wielkiego wyboru teraz nie ma, chyba spróbujemy tego mango bo ile można jeść bananów i jabłek. Kanapkę z wędliną też zje, pomidora bardzo lubi, kaszę manną ostatnio nie chce do ust wziąć , nawet jak zmieszałam z sokiem malinowym. Ogólnie to najchętniej je to co my, zwłaszcza to czego zbytnio nie powinien. No i króluje kp, dzień i noc.

Odnośnik do komentarza

Hej:-)
Ja coraz więcej normalnego jedzenia daje Julce, jej się już znudziły kaszki i warzywa, więc staram się przygotowawać takie posiłki dla całej rodziny. Stwierdziłam,że ja po pół roku jedzenia manmy na śniadanie też nie mogłabym na nią potrzeć. Więc jak robie jajecznice,omleta, twaróg z warzywami, albo zwykłe kanapki to ona też dostaje. Dbam oczywiście o jakość produktów, ale często rezygnuje z "dziecięcych " śniadań. Po przeczytaniu menu żłobkowego stwierdziłam, że czas przyzwyczajać dziecko do normalnego jedzenia. Ten humus to dobry pomysł, tylko muszę się nauczyć go robić:-)
Makaron z jajkiem- no Julka ubielbia carbonarre:-)
Nasz rehabilitant mówi że najlepiej jak dziecko na boso uczy sie chodzić.
Żoo
Przykro mi- łapacz fajny :-) u mnie w zamrażalniku po kilogramie malin, truskawek, jagód, porzeczek, poziomek czeka, ale po rozmrożeniu nie są zbyt dobre, więc robie z nich koktajl albo kisiel:-)
Kaisius
Gdybym mogła rzucuć pracę, to też bym juz pisała wypowiedzenie:-)

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza

Kaisuis
Twoja teściowa niech sobie sama kapcie kupi w pepco, te teściowe to się chyba z choinki urwały. Michaś na razie też chodzi w skarpetkach z abs, ja myślałam o kapciach befado, chyba że są lepsze, ale oczywiście dopiero jak już będzie dobrze chodził.
Skakanka
Masz rację z tym jedzeniem, za chwilę i tak będzie normalnie jadł to co wszyscy, oczywiście w granicach zdrowego rozsądku. Ja też wolę się zdrowo odżywiać.

Odnośnik do komentarza

Jo
Powodzenia, Krasnal sobie poradzi :)

Skakanka
Banalne nawet dla mnie. Gotujesz cieciorke na miękko. Ja gotuję z ziaren więc muszą się moczyć.
Wrzucasz ugotowane do blendera, dodajesz sok z cytryny dużo przynajmiej z 1 szt. ,olej sezamowy dużo do kleistej konsystencji i czosnek i mielisz aż na pastę. Proporcji nie znam bo robię na smak. Jak chcesz taki jeszcze bardziej prawdziwy to prażysz ziarno sezamowe i mieszasz z olejem sezamowym wtedy powstaje pasta tahini.
Czasem dodaję prażony słonecznik lub siemię lniane wtedy dodaję też oliwę z oliwek. Czasem dorzucam chili czy tam inne ostre coś ;)
Samo zdrowie, uwielbiam

Jagoda
Ja też daję masło ale oleje też.

Ja też jak mam coś co się nadaje dla młodego z naszego talerza to mu daję. Dzisiaj dostał kopytka. I standardem jest weekendowa jajecznica.

Moje dziecko dzisiaj zapatrzone w pralkę zrobiło samodzielnie z 10 kroków. Nawet tego wyczynu nie zauważył :)))))

Odnośnik do komentarza

Skakanka
Surową ziarenkową, jakoś te w puszkach mnie nie przekonują. Moczę minimum 4 godziny a najwygodniej postawić na noc.
I te trzy składniki są bazowe a dalej to jak mi wyjdzie. Czasem zblenduję a czasem zostawiam w ziarnach.
Ja lubię taki lekko lejący więc oleju idzie dużo. A do smaku to pewnie każdy olej można dodać bo sezamowy to bazowy i musi być.

Odnośnik do komentarza
Gość MamaWczesniaka

Renia74
Moj chlopiec juz zasuwa od 1.5 mies. W domu chodzi w skarpetach z abs lub w skorzanych paputkach (Ekotoptusie bodajże). Te paputki u nas super sie sprawdzaja, sa miękkie, podeszwa skorzana nieusztywniona, nozka pracuje tak jak w skarpetach i sie nie slizgaja. Polecam.
Kupiliśmy mu zimowe buty na spacer w Zdrowej Stopce. Ale radzi sobie gorzej jak na boso.

Wrocilam od gina. Blizna w porządku. Endometriozy nie podejrzewa. Moze za duzo mlodego nadzwigalam sie.

Odnośnik do komentarza

Ciężki dzień za mną.
Mąż wziął dziś urlop bo niby obłożnie chory. Rekonwalescencja odbywała się cały dzień przed komputerem.
O 17.00 się już wkurzyłam i powiedziałam mu, żeby wreszcie zajął się trochę dzieckiem. A on mi na to, że on ma dziś urlop a ja to od razu muszę wykorzystać. Wtf?! Co on w ogole do mnie gada. I jeszcze z pretensją dodał, że rano (o 10.00, bo akurat śniadanie robiłam) mu Zoske do łóżka przyniosłam specjalne, bo już mi przeszkadzało, że on chce się wyspać.
Ratunku...
Nie chce mi się nawet z nim gadać. Ja też byłam chora, brałam antybiotyk i jakoś nikt mnie wtedy nie wyreczał.

Odnośnik do komentarza

Mamowczesniaka

A Twój synek tak po dworze już zasuwa? Niezły jest:-)

Renia

Moja teściowa to dobra kobieta ale uparta. Stwierdziła, że skoro te kapciuchy spadają z nóżek, to znaczy, że są za duże i ona kupi jej mniejsze.;-)

Mokka

Twój mąż jest bardzo wyrozumiały. U mnie by to nie przeszło.

Skakanka

A jak Ci w tej pracy w ogole? Ciężko jest się tak rano zorganizować?

Żoo

W sąsiednim mieście znalazłam coś na podobieństwo Klubu Malucha i tak myślę żeby od wiosny zacząć z Zoska tam chodzić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...