Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mama chłopca

skakanka
Mam nadzieje że macie racje, nie zaatakuje nas jakieś choróbsko na święta.
U nas też bez choinki :((( a tak lubię zapach świeżego świerku.
W sumie święta spędzamy po za domem, więc może nie odczuje tak jej braku.
Plan na dziś wykonany, może jeszcze coś posprzątam ? :)

Kaisius
U nas też noc tragiczna, nawet nie liczyłam pobudek, ale pewnie blisko 20, w tym 3 migracje do naszego łóżka, i powitanie dnia 6.30....
Żoo
Myśmy wędzili w sobotę, też na pół z sąsiadami :) Najlepsze wyszły wędzone serki. Mniam:)

Mokka
Piękny :)

Oligatorka
My jedziemy na wigilie, ale każdy coś tam ma zrobić, mi w udziale przypadły uszka, krokiety i sernik.
Oooo, też lubie mojewypieki.pl :)
Pierniczki już od kilku at piekę z tego przepisu, bo są od razu miękkie, i nie trzeba ich robić dużo wcześniej.
http://www.mojewypieki.com/przepis/szybkie-pierniczki

Tak sobie czasem wchodzę was czytam mój syn z 2014 z grudnia jest ale dzięki tobie znalazłam wkoncu przepis na pierniki !!!! Hura . Ciagle zastanawiam się jakie zrobić . A tu bam :) dziękuje i pytanie co będzie jeśli nie dodam przyprawy do piernik ?? Mieszkam w szwajcari i nie potrafię tutaj takiej znaleźć

Odnośnik do komentarza

Mama chłopca
Oj miło, że ktoś tu zagląda z dalekiego świata:) Jak widzisz tu tematy nie tylko "dziciowe", więc jeśli chcesz rozgość się :)

W skład przyprawy do piernika wchodzi cukier wanilinowy, cynamon, goździki, gałka muszkatołowa, więc może znajdziesz te przyprawy z osobna :) A jeśli nie, to ja bym spróbowała ze skórką pomarańczową, dla mnie to też zapach świąt :)
A pierniki polecam, są ekspresowe i pyszne :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza

Skakanka, Mokka

Zdolne te Wasze dzieci;-)

Mamochlopca

Czy moje dziecko będzie już spało w przyszłym roku? ;-)

Ja też dziś trochę porobiłam w domu, chociaż żeby wykonać plan, to musiałaby Zoske eksmitować z domu na pół dnia.

Odnośnik do komentarza

skakanka
Super :)
kaisuis
Panie opiekunki też są zdolne :)

A ja dzisiaj zabrałam się za przyjemności świąteczne i popakowałam prezenty.
Próbowałam obejrzeć paszcze młodziana i zdaje mi się, że coś się dzieje w okolicach czwórek. Na wigilii będzie u moich rodziców bratowa stomatolog to po proszę żeby zerknęła.

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jigxjyf5q.png

Odnośnik do komentarza
Gość Mama chłopca

Kaisuis
Ha ha rozbawiłaś mnie :):)
A wiec mój syn już 2 lata i do tej pory budzi się w nocy teraz akurat powód bo wychodzą piątki do tego to straszy tulis śpi z nami i ciagle w nocy chce się do mnie przytulać i śpi tylko z swoimi nogami między moimi zaciśniętymi . Budzi się tez często bo smoczek gdzieś się zapodzieje mimo ze staram się mu zawsze po zaśnięciu wyciągać z buźki . I jeszcze od paru tygodni budzi się Ok 3-4 i wola ze chce mleko ! Wiec wracam do małego baby hehe .

Zoo dziękuje :) tylko nie wiem czy do was pasuje rocznikowo dzieciowo :)

Skakanka
Dziękuje może właśnie ta rada była mi potrzebna i poszukam osobno chociaż szczerze ja nie lubię pierników chce je zrobić ze względu na młodego żeby mógł trochę ozdobić i pobawić się w małego cukiernika :) dzisiaj ubieraliśmy choinkę
To był w siódmym niebie skakał kładł się ubierał razem ze mną oczywiście i tłukł bombki niechcący

Odnośnik do komentarza

Mamo chłopca
Nam rocznikowo nie przeszkadza :)
Im nas więcej tym lepiej.

Udało mi się zajrzeć w paszczę. Zęby chyba widoczne w czterech miejscach ale to się jeszcze okaże.
Natomiast największe znalezisko było na podniebieniu. Najpierw myślałam, że to ropa ale okazało się, że albo kasza ze śniadania albo wafelek ryżowy ;)

Odnośnik do komentarza

Witaj Mamo chłopca.
Oczywiście, zaglądaj tu i pisz częściej:)

U nas szajba. Młoda ślini się jak pitbul i na dodatek co chwilę pierdzi ustami. Dolne czwórki napuchnięte, może to to? No i zaczęłam gotować kapustę na Święta, smród na całą chatę. Także my tu Święta czujemy bardzo.

Mokka, Skakanka
Ekstra te pracki Waszych Maluchów. Ja się strasznie jaram taką sztuką. Moi rodzice do dzisiaj trzymają moje przedszkolne dzieła.

Skakanka
Ja też nie słyszałam o tej teorii. Ale ciekawa jestem czy się sprawdzi i u nas. Dzisiaj dzieć załapał strasznego pakmana (a ostatnio prawie nic nie jadła) no i zaczęły się gile i mokry kaszel - tylko nie wiem czy to nie gile od ryczenia. Zobaczymy. Daj znać jak tam u Was.

Odnośnik do komentarza

na spotkaniu wigilijnym w fabryce najgorętszym tematem okazał się dotychczasowy brak miejsca w żłobku dla synala :))
szefostwo postanowiło interweniować.....
a dyrekcja w życzeniach świątecznych życzyła sobie samemu mojego szybkiego powrotu.... chyba z wychowawczego nici....

Mamo chłopca
witaj u nas, nam wiekowo nic nie przeszkadza, a że wybiegasz w przyszłość to i rady jakieś tu sprzedasz :)

A na marginesie - najbardziej zapamiętałam z pobytu w Szwajcarii ulic pełne uśmiechniętych ludzi i to w róznych miastach. Nie wiem w jakim kantonie mieszkasz, ale pewnie tak jest wszędzie, bardzo to było fajne. Az Ci zazdroszczę "miejscówki" :))
Na drugim miejscu pamiętam przepiękne jeziora w otoczeniu gór.

Oligatorka
zdrówka dla Was!
u mnie uszka i pierogi już zrobione/ulepione z synem :) córka nas olała, a on sie świetnie bawił przy tej robocie.
w tym roku tylko z grzybami, własnoręcznie zbieranymi.

Poza tym jak na razie w planie barszcz na zakwasie, karp w maśle i płatkach migdałowych, dorsz pod beszamelem i ryba po grecku.
jutro pomyślę co jeszcze.

pierogi z kapustą i grzybami zrobi teściowa i do niej zadania dotyczące wypieków zostały skierowane - poprosiłam tylko o makowiec. Zobaczymy co będzie.

Moze jednak coś jeszcze sama upiekę. Może amerykańskie ciasto z marchwią, jakoś mnie nęci, bo baaaardzo dawno nie piekłam. A ono bardzo długo jest świeże.

Skakanka
je teorii o większym apetycie nie potwierdzę, bo u nas nie zaobserwowałam.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza
Gość MamaWczesniaka

Ale piękne te pracy zlobkowcow.

Moje dziecko znowu nie je. Chyba w poniedziałek najadlo sie na tydzień do przodu.

Dopiero sie wyłączył. Średnio mi pasuje taka godzina, ale mlody poki co zażąda wdzystkim i wszystkimi

Odnośnik do komentarza

aaaa... własnie - prace żłobkowiczów to super sprawa.
mnie samej nigdy by sie nie chciało z maluchem twórczości uprawiac i takie intytucje sa pod tym względem świetne :)))

wiem, jak to ekscytuje rodziców, ale ja chyba już po prostu mam zawalone różnego rodzaju twórczościa ze dwa kartony w piwnicy. musze zrobic kolejny przegląd i zostawić te najbardziej okazałe.

oboje moich starszaków to w przedszkolu nawet nawet w jakims konkursie międzyprzedszkolnym ogólnomiejskim nagrody zdobyły, to naprawdę rozczula serce matki.

Więc Mokka i Skakanka - jeszcze wiele ekscytacji przed Wami, ale te pierwsze chyba najbardziej emocjonujące :)))

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Peonia
Ja w takich sytuacjach gdy mi chwilowo psuje się kręgosłup robię kilka ćwiczeń z jogi.
Oczywiście obiecuję sobie, że będę ćwiczyć regularnie ale mi to nie wychodzi.
A kręgosłup lubi rozciąganie.
Tylko oczywiście pod warunkiem, że to nie wysunięty dysk albo zapalenie.
Metoda dobra tylko przy przeciążeniu.

Odnośnik do komentarza
Gość Mama chłopca

Peonia
To jest fakt wszędzie są szczęśliwi zadowoleni ludzie do tego tragedia dla nich jest ze młodzież poszła gdzieś do lasu na gril i Zostawili śmieci po siebie otóż takie rzeczy są numerem jeden u ludzi na językach i w gazetach :)
Ale nasza droga tez była ciężka żeby tu dotrzeć . Pierw Anglia trzy lata potem Niemcy 5 lat aż wkonxu po pewnym urlopie w Szwajcari zdecydowaliśmy ze to nasze miejsce na ziemi . Setki telefonów rozmów wyjazdów aż wkoncu wszystko poszło do przodu włącznie z mieszkaniem i praca marzeń dla Męża . Czasem wystarczy dążyć do celu i nie poddawać się . Otóż nasz tez urzekły te jeziora pośród gór błękitna woda i wodospady gdzieś w tle na środku wielkiej góry. Zawsze myślałam ze te zdjęcia to totalny fotoshop ale jednak okazały się prawda :)

Dziękuje dziewczyny za miłe przywitanie i napewno będę częściej do was zaglądać

Odnośnik do komentarza

Peonia
To praca bardzo Cię lubi :-))

ja pamiętam swój powrót do pracy już nic nie było takie same priorytety już inne i " świeże" spojrzenie dały jedną myśl "po co tak szybko babo wracałaś" no, ale planowałam drugie i w sumie wróciłam na 6 mc bo byłam w ciąży :-)

żoo
co polecasz na uczucie " ciężkich nóg"

witam nową mamę :-)

http://fajnamama.pl/suwaczki/6mr4ztx.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry,
Młody właśnie się pomału budzi po przespanej całej nocy :) wieczorna drzemka mu nie przeszkodziła.

Oligatorka,
Chirurg naczyniowy do którego chodzę uważa, że działa tylko Detramax bo jedyny na rynku ma diosminę i hesperydynę.

Mamo chłopca
Chyba muszę tam pojechać.
Chciałabym mieszkać w kraju gdzie ludzie mają takie postawy obywatelskie :)
Ostatnio objechałam gościa, który wyrzucił pod płot butelkę. Człowiek szedł w grupie z dziećmi i niestety od całej grupy usłyszałam $%$#÷₩
Więc nie zanosi się aby w Polsce pod tym względem miało się coś zmienić.

Dobra, czas wstawać, dzieć czeka bo pies nie gra :)

Odnośnik do komentarza

Peonia
A tak spytam z innej beczki.
Co myślisz o zrobieniu kompostu z fusów od kawy.
Do tej pory sypałam fusy bezpośrednio pod krzaki ale słabo się rozkladały.
A jakby tak dodać im mieszanki konpostującej?
Myślisz, że by lepiej zakwaszały.
U mnie fusy w kilogramach ;)
Za to ziemia zasadowa a krzaki kwaśnolubne.
A i poproszę przepis na barszczyk z zakwasu. Bo u nas to taka bardziej zupa buraczana.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...