Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Ja już od tygodnia po przyłożeniu ręki czuje, nawet mąż też czuł więc obstawiam że to syn, a też to moja pierwsza ciąża i jestem szczupła.
Co do kremów ja używam Mustela 9 miesięcy można od początku ładnie pachnie i ładnie się wchłania. Nie polecam Palmersa zostawia tłusty film na skórze i ma baaaardzo silny wręcz duszący zapach.
Niezapominajkaa adapter chętnie bym kupiła używany ale nie widziałam by ktoś takowy chciał sprzedać :(

Odnośnik do komentarza

megi.madzia Ja chodzę do ginekolog na pomorskiej w Gda (lux med), dostaję skierowanie na badania i mam wszystko bezpłatnie :)
Na mocz mam przy każdej wizycie chyba i od czasu do czasu morfologia..czyli chyba to normalne ;)
Ja na razie smaruję się tylko oliwką, ale ponoć rewelacyjne są te kosmetyki Mustela, o których chyba wspominała kiedyś ignesse. Ja lubię kosmetyki z Ziaji i chyba kupię te Mamma Mia ;)
Co do ruchów..ja zaczęłam ostatnio czuć coś innego niż zwykle i też wolę myśleć, że to dzidzia kopie ;) ale to dopiero poczułam może 4 razy ;)

http://www.suwaczek.pl/cache/490cad4c61.png

Odnośnik do komentarza

Ja bardzo, jest miły kompetentny pamięta mnie bez zaglądania w kartę choć zaczęłam do niego chodzić dopiero jak zaszłam w ciąże. Zawsze wszystko tłumaczy, odpowiada na wszystkie pytania moje i męża. Mam do niego numer komórki i w razie jakiś pytań czy problemów mogę dzwonić, nawet jeśli nie odbierze zawsze oddzwania.
Jak by któraś szukała fajnego lekarza ze św. Zofii to mogę polecić.

Odnośnik do komentarza

Ja zaczęłam używać tego kremu z ziaji mamma mia, faktycznie nawilża skore i zapach tez jest ok ;) strasznie zaczęła mi sie wysuszać skóra, wiec użyłam troche szybciej niż sie powinno ;)
Tez bym chciała juz zaczać czuć ruchy dzieciaczka, ale póki co musze czekać..
Od wczoraj mnie strasznie bolą plecy z tylu, z lewej strony, masakra jakaś..

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpri09koy054c8q.png

https://www.suwaczek.pl/cache/38dc74f0c1.png

Odnośnik do komentarza

Ja mam termin na 4 grudnia. O ciąży dowiedziałam się w połowie marca robiąc test ciążowy. Od razu poszłam do gina ale jeszcze nic nie było widać. Nie miałam mdłości ani wymiotów, co dziwiło mnie, bo siostra, która przed kilkoma dniami urodziła, wymiotowała ciągle. Moje początkowe objawy to bóle piersi, senność i okropne zmęczenie. To cud, że zaszłam w ciążę, bo jeszcze miesiąc wcześniej przestałam łykać hormony (prawdopodobieństwo potworniaka- niegroźnego raka w drogach rodnych) i miałam już od 17 roku życia 5 torbieli a mam teraz 20 lat. Teraz czuję się znakomicie. Maluszek rośnie, poczułam już 2 razy łaskotanie :) serce bije +/- 150 razy na minutę. Przed ciążą miałam okropne zaparcia i nietolerancję laktozy a teraz nagle wszystkie problemy ustały. W 14 tygodniu zrobiłam usg 4d, powiem wam że warto. Dziecko wygląda cudownie na zdjęciach ale nic nie zastąpi tego co widziałam na ekranie w gabinecie usg. Maleństwo machało rączkami, przekręcało się, prostowało nóżki. Teraz jestem w 16 tc i przytyłam 3,5 kg. A wy? Tylko jedno mnie niepokoi, że dzieciątko jest bardzo nisko ułożone, ale lekarz nie mówił, że jest coś nie tak. Wszystko jego zdaniem w porządku. Życzę każdemu takiej ciąży, jaką ja przechodzę. Ciągle oglądam na Polsat Cafe "Porody" i jestem strasznie wzruszona, planujemy z mężem poród rodzinny.

Odnośnik do komentarza

Ja też czasami oglądam tego typu programy :) jakoś tak psychicznie sie nastawiając na ten wielki dzien :)

ja osobiscie w I trymestrze też czułam zmęczenie, nudności - choć nie wymiotowałam, teraz ( w II trymestrze) ustąpiły - tylko czasami przy ostrych zapachach wrócą, albo jak mocno zgłodnieje :) wiadomo są gorsze i lepsze dni, ale i tak jest dobrze :)

ja jeszcze nie robiłam USG 3D / 4D , bo moja dr mówiła że od 20-25 tc się je wykonuje , to chyba nie do konca prawda widzę :/

http://www.suwaczki.com/tickers/74di4z17hazlb81h.png

Odnośnik do komentarza

Hello

Ignesse wczoraj na allegro były 3 używane adaptery.

A ja znów będę sie kłuc....szlag mnie trafi. Na czczo mam glukoze 95 po teście obciążenia wyniki bardzo dobre ale na stwierdzenie ryzyka cukrzycy wystarczy jedna nieprawidłowa wartość. Do lekarza idę jutro ale wiem już co powie moja gina, bo prowadzi moją 3 ciąże, więc trochę sie znamy:) I dieta, i kontrola cukru, po czym skacze, po czym nie.....zadyma. Wiem ze to dla dobra maluszka i mojego i zrobię wszystko zeby było ok, i żeby nie musieć dostać insuliny. Z żarcia najbardziej mi żal owoców, bo ja mogłabym żyć owocami teraz w sezonie letnim. No cóż, taki mam organizm.
Oby żadna z Was nie miała tego problemu.

http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/d3fd7e8a.gif
Szaymon 10 lat
Franio 5 lat

Odnośnik do komentarza

Megi.madzia usg to robi się w 14 tyg ciąży dla sprawdzenia, czy dziecko nie ma wad w rozwoju. Możesz wybrać pomiędzy tradycyjnym usg lub takim, tylko niestety to 4d jest płatne. Nie wiem skąd jesteś ale ja robiłam w Puławach i zapłaciłam 150 zł za 4d. Pod spodem masz zdjęcie mojego maluszka. Jest cudowny. A wtedy co twoja gin mówi, robi się już kolejne usg.

monthly_2015_06/grudnioweczki-2015-czyli-ostatnie-dwupaczki-tego-roku_31370.jpg

https://www.suwaczek.pl/cache/82ca9c3b5f.png

Odnośnik do komentarza
Gość Marysia2405

megi.madzia, natka95 ma całkowitą racje co do usg. :) ja jestem mam 14 tydz 4dni przytyłam ok 2,5-3kg czyli wszytsko w normie... I trymestr też był cieżki mdłości od rana do wieczora, ciagła senność, ledwo wytrzymywałam w pracy, dobrze, że mam wyrozumiałą szefową która od razu poznała że jestem w ciąży heh :) z końcem 12 tyg powoli wszytsko zaczeło mijać całe szczęście. Teraz tylko wieczorem troche mi jest niedobrze albo właśnie jak jestem bardzo głoda :D

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :) ja tez mam termin na grudzien, dokladnie na 2. To moja druga ciaza (pierwsza poronilam w 9tc) wiec od poczatku chodze caly czas do toalety i sprawdzam czy wszystko ok. Na poczatku bylo troche strachu bo w 6 tyg nie bylo widac ciazy na usg, ale poszlam tydzien pozniej i bylo juz serduszko :) raz wyladowalam tez w szpitalu (kilkudniowe plamienie po stosunku). Okazalo sie ze przez acard ktory zazywam na podtrzymanie mam bardzo rozrzedzona krew i poprostu sie obtarlo... :) teraz czekam na nastepne usg za tydzien zeby byc moze zobaczyc plec :) przeczucia na dziewczynke ;) brzuszek juz zaokraglony :)

Odnośnik do komentarza

To czy robi się USG tradycyjne, 3d czy 4d zależy od pacjentki. Nam w 12tyg zrobiono zwykłe ale na koniec lekarz włączył 3d by pokazać jak wygląda maleństwo. Pewnie sugestia pani dr. Do robienia 3d w pozniejszym terminie wynika z faktu lepszego rozwoju płodu i fajnieszyvh widoczków, a często 3d czy 4d jest drozsze od tradycyjnego, moim zdaniem nie ma to związku z zaleceniami medycznymi. Co do kremów Mustele dostaniesz megi.madzia w aptece ale polecam poszukać na allegro jest taniej.
Niezapominajkaa dzięki poszukam może uda mi się trafić okazyjnie :) ale musze go mieć w przyszłym tyg. bo czeka mnie podróż do teściów
natka95 justekbbgratulacje :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :)
Przed ciaza wazylam 50kg na poczatku ciazy schudlam do 46kg a teraz w 13 tygodniu moja waga to 50,5 kg wiec nie wiem jak to powinnam liczyc ze przytylam 0.5kg czy 4.5 ,jak myslicie ? Mi wydaje sie ze raczej to 4.5 ale pocieszam sie ze te kg poszly w brzuszek i biust ;) wczoraj spotkalam znajomego i on juz zaowazyl ze brzuszek mam wiekszy ;)pierwszy raz tak sie ciesze ze nie mam plaskiego brzucha :)

Dziewczyny co myslicie o opalaniu i kapielach np. w jeziorach w ciazy?Za niecale 3tygodnie lecimy do polski i kazdy mowi mi co innego jedni ze moge troszke poplywac i posiedziec na sloncu a drudzy mowia ze wykluczone jedno i drugie wiec sama juz nie wiem ...

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bzbmh6s7kp8sc.png
Livia ♡♡♡
Ur. 28.12.2015 godz.5.40
54 cm 3360gram

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że kąpiel to tylko na basenie, słyszałam że jest nawet wskazana. Co do słońca, podobno nie można się przegrzewać z powodu tego, że kobiety w ciąży mają szybsze bicie serca i większy przepływ krwi. Na słońcu można zasłabnąć, czego ja już doświadczyłam. Zemdlałam stojąc przed kościołem jakieś 15 minut. Na szczęście z maleństwem wszystko ok. Ja jestem w 16 tyg ciąży i brzuszek dopiero zaczął rosnąć od 14 tyg. Strasznie się martwiłam ale teraz już jestem szczęśliwa i tak samo piersi i brzuch rosną, przy tym piersi okropnie bolą. Już żaden biustonosz sprzed ciąży nie jest dobry.

https://www.suwaczek.pl/cache/82ca9c3b5f.png

Odnośnik do komentarza

A co do opalania i kapieli to jak jezdzimy z mezem nad rzeke biore ze soba parasol. Raczej nie siedze na pelnym sloncu, a jak juz sie zdarzy zawsze na brzuchu mam mokra pieluche zeby malenstwu nie bylo goraco. Wchodze tez do wody zeby sie schlodzic :)

Odnośnik do komentarza

Ja mam ciagle -6kg, dalej męczą mdlosci i wymioty, takze jeszcze sie pewnie minus utrzyma, choć zdecydowanie wolałabym zaczać tyć niż tak sie męczyć :(
Co ciekawe od początku wymiotuje tylko i wyłącznie tym co wypije, a przez utrzymujące sie mdlosci nie bardzo jestem w stanie jeść, boje sie troche tego, bo sama widze, ze sie troche odwodnilam, ale miejmy nadzieje, ze to w koncu minie ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpri09koy054c8q.png

https://www.suwaczek.pl/cache/38dc74f0c1.png

Odnośnik do komentarza
Gość malgosia35

Cześć mamuśki.
Co do wagi to ja jestem jak.narazie na.minusie 6 kg , ale to zasługa ciągłych wymiotów , nawet kilka razy dziennie.
Wieczorami brzuszek robi się troszkę większy .Taki słodki i cudowny. Ale kto nie wie ze jestem w ciąży to nic nie widzi poza tym ze schudłam.
Co do kremów na rozstępy bratowa mi.poleciła z ziaja Mleczko do ciała z pestek winogron , bardzo fajnie nawilża i szybko się wchłania . Stosuje na przemian z BIO Oil. Ale też słyszałam bardzo pozytywne opinie o MUSTELa wiec zapewne dokupie.
Mi wrażliwość piersi przeszła.
Urosły i są bardziej jędrne.
Wczoraj byłam u kosmetyczki i fryzjera. Polecam Wam kochane. Czuje się o niebo lepiej po takim.mini SPA.
Co do ruchów dzidzi to czasami czuje jakby małe pęknięcie , z reguły wieczorem...
i myślę że to ruchy mojej ksiezniczki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...