Skocz do zawartości
Forum

Wynik badania Beta HCG


Rekomendowane odpowiedzi

Taka znikoma roznica w wyniku moze tez wynikac z bledu w odczycie. Nie tylko ciaze wskazuje beta w badaniach. W internecie poszukasz innych przyczyn występowania stezenia bhcg w krwi. Moze cos podpasujesz do siebie z objawów i do gina pojdziesz bardziej przygotowana na jego ewentualne pytania o Twoj organizm.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,
jestem po poronieniu. 12 października poroniłam 10tygodniową ciążę. 13 listopada beta hcg wynosiła 2,9. Tego samego dnia dostałam okres. Czyli okres ostatni był 13.11.2017r. Nie mam pojęcia ile ma mój cykl, bo poronieniu to ciężko stwierdzić kiedy przyjdzie następny. Ale zbadałam dziś bete(14.12.2017) i mam 10,49 ... za niska? Jestem jednym wielkim stresem... bardzo proszę odpiszcie.

Odnośnik do komentarza

Asia oczekujesz ciazy po wspolzyciu bez zabezpieczenia? Dobrze odebralam? W takim razie zrob bete w sobote jak masz czynne laboratorium. Zobaczysz czy rosnie. Wynik powyzej 5 sugeruje ciążę ale jesli nie spodziewasz się jej to po.poronieniu roznie moze byc z okresem hormonami itd. Sama.wiesz. organizm na dobre musi sie odzwyczaic ze nie jest w ciazy.

Odnośnik do komentarza

xyza - tak dokładnie... chciałabym żeby to była ciążą. tylko się martwię że 10 z hakiem to za mało żeby się utrzymała... nie wiem ile ma mój nowy cykl nie wiem kiedy wypada owulacja po tym wszystkim. Czytałam, że wcale nie musi być książkowo po okresie tylko może wypadać w jego czasie albo tuż przed drugim... zrobię jutro kolejne badanie. Myślałam o poniedziałku ale w sumie, masz rację wtedy będzie 48h. W poniedziałek byłoby 96h. Przy tamtej wszystko na początku szło książkowo - 2 czerwone krechy, wysokie beta... teraz dwie blade, beta z krwi ... Dmuchasz chuchasz i wszystko w łeb....

Odnośnik do komentarza

Od ilosci bety wazniejsze sa teraz jej prawidłowe przyrosty. Nie koniecznie ze jest za mala zeby utrzymac ciaze. Wazne aby byl odpowiedni przyrost. Sama widzisz jak mialas. Nie martw sie na zapas. Daj znac jak bedziesz miala wynik. 3mam kciuki aby był taki jak sobie zyczysz.

Odnośnik do komentarza

Widocznie tak laboratorium ma przyjęte. Rozpiętości sa mega duze w tygodniach. Na tym etapie w usg juz sie okresli tydzien ciazy. Powyzej 1500 juz z reguly widac obraz ciazy w usg. Jak poszukam to napisze zakresy z mojego laboratorium. Pamiętam że mialam bardziej szczegółowe.

Odnośnik do komentarza

~aga1258
na wyniku pisze tylko ze od 1-8tydz <1,20-417430 i tylko tyle a ja bym chciała wiedzieć dokładnie który tydzień ;)
<br />
Z mojego laboratorium:

"Wczesna ciąża:
4 tydz 9.5-750
5-6 tydz 217-31795
6-8 tydz 158-149571
8-9 tydz 32065-151410
9-10 tydz 63803-186977
10-12 tydz 46509-210612
14 tydz 13950-62530
15 tydz 12039-70971
16 tydz 9040-56451
17 tydz 8175-55868
18 tydz 8099-58176

mlU/ml
Kobiety przed menopauza mniej niz 1.0
Kobiety po menopauzie mniej niz 7.0
Mezczyzni mniej niz 2.0
Przyczyny niewykrycia beta hcg w ciazy: test z krwi wykonany zbyt wczesnie, ciaza pozamaciczna."

W ciazy mnogiej wartosci zazwyczaj sa wieksze i większe skoki niz w ciazy pojedynczej. Nie jest to jednak regula.

Nie moglam wkleic zdjecia ale udalo mi sie napisać ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Beta-HCG 125080,52 mIU/ml
W dostarczonym materiale wynik
sprawdzony.
K przed menopauzą <5<br /> M < 2
1-8 tyg. <1,20 - 417 430<br /> 8-14 tyg. 16 996 - 247 465
14-20 tyg. 6 860 - 50 239
20-40 tyg. 1 583 - 65 911

Jak to zinterpretować? Mam sie czymś martwić? Dziś zrobiłam betaHCG żeby mieć pewność że prawidłowo wzrasta?! U mnie prawdopodobnie początek 7 tygodnia ciąży
czemu pisze ze wynik sprawdzony?

Odnośnik do komentarza

Wynik w normach a czy prawidlowo wzrasta to nalezy porownac z innym Twoim wynikiem.
Wynik sprawdzony wydaje mi sie ze chodzi o to ze zapis standardowy ze material i wynik zatwierdzil sprawdzil bo wyniki sa sprawdzane np. po technikach przez diagnostow laboratoryjnych.
W moim lab. byly normy 6-8 tydz 158-149571 i tez pasuje na 7 tydz.
Gratuluję :)

Odnośnik do komentarza

Hej okres spóźnia się dopiero 3 dzień ale mam regularne mc spóźniał się tylko kiedy byłam w ciąży tak nigdy , wczoraj robiłam test ale wieczorem wyszedł negatywny dziś wyniki bety o 17 możliwe ze jestem w ciąży jak test był negatywny ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...