Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkiego najlepszego dzieciaczkom na pol roczku:)
Olka tez je kasze na 100 ml wody plus pol sloika owocow i pol sloiczka dojada same. Tak sie zastanawiam czy te pobudki u nas ostatnio w nocy to nie przez glod, bo w sumie je teraz w nocy jak sie zbudzi a wczesniej juz nie jadla. No i tak wymyslilam, ze moze rano dawac jej owoce bez kaszki np z jogurtem a na podwieczorek kaszke. Bo u niej 2 ost posilki to juz mleko.A dwa razy dziennie kasze to chyba za duzo co? Jutro szczepienie to podpytam lekarke. W ogole nie wiem jak mi zaszczepia, bo mamy zalegle a i juz teraz zoltaczka i pneumokoki to sie nazbieralo...
Co do mieszkania, to ja tesknie za mieszkaniem w bloku. Cale zycie w bloku a od 5 lat mieszkamy w domu na zadupiu. Wszedzie daleko. Sprzatania od cholery, nie wiem co to bedzie jak wroce do pracy jak ja teraz ledwo ogarniam. Brudem zarosniemy;)

Odnośnik do komentarza

Barja,zamienisz sie na kawalerke?:-P ladnie polozona,blisko centrum handlowe,skomunikowana super, tylko m2 zaczyna brakowac ;-)
Dziewczyny,a jak z tymi jogurtami?bo ja juz nie wiem,mi sie zdawalo ze to nieco pozniej niz 6miesiac. akurat u Ignasia to w ogole pozno,bo zelazo sie slabo z mlekiem krowim lubia..
Teraz najwieksze problemy to jedzenie nie?ile,kiedy,co...ja sie martwie na zapas wrzesniem,jak wroce do roboty...nie chcialabym mu wprowadzac mm,ale czasem mysle ze moze sie to konieczne okazac..

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Nie było mnie dzień a tu tyle do czytania :)
Przede wszystkim najlepszego dla solenizantow. Oby zdrowie i uśmiech dopisywalo.
Temat jogurtów mnie nie dotyczy,bo mój alergik.
Bajra bardzo możliwe, że dojadaja w nocy ,bo za dnia za malo je. Czytalam ze mozna dac dziecku 2 godz przed snem jesc i potem tuz przed snen "dopchac",czyli znowu jedzono. moj je gesta kache raz dziennie,mleko zageszczone z butli za kazdym razem. Wydaje mi sie ,ze śmialo mozesz dawac Swojej corce kache wiecej niz raz. Dziecko najedzone i dłużej spi. moj je za dnia dużo to w nocy kima i nawet na spiocha nie zje,wybudza się i placze. Woli pospać,brzuszek najedzony.
Ja gotowałam manne a teraz idę na łatwiznę. Kupiłam kaszke zdrowy brzuszek ze sliwka oraz zbozami. Daje 1 łyżkę do 2 śniadania i gluten zalatwiony :)
Paznokcie obcinam na żywca. Czasami na raty,bo mały wierzga rękoma,ale ogólnie dajemy radę.
Kilka dni temu Janek ważył 8270 a dziś 8210. Coś ta waga znowu zaczyna stać,może wyciąga się wzdłuż. Pajacyki 74 są na styk juz. Chociaż z tymi rozmiarami to różnie bywa

http://www.suwaczki.com/tickers/8599dqk3ljs43m9t.png
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3hqvkpympfgoa.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Jak noc minęła? Mi dobrze. Mały zjadl o 19.30 i obudził się przed 4,chyba do jedzenia,bo się tak kręcił. Chciałam mu zrobić jeść,ale mąż po co przecież nie placze. No i zasnal. Za to o 6.20 wypił na gotowa 270 ml mleczka zageszczonego kacha. Pobił rekord na raz.
Wczoraj wieczorem był marudny. Ma białą plamke z przodu na dziasle. Mąż też to zauważył. Może ząb albo znowu go sobie wmawiam.
Jakiś pomarańczowy na twarzy ostatnio jest. Może to od marchewki. Jutro jedziemy i tak na kontrolę,oby żadna zoltaczka. Wysypka na ciele nadal się utrzymuje

http://www.suwaczki.com/tickers/8599dqk3ljs43m9t.png
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3hqvkpympfgoa.png

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny !!! moja mała już od dłuższego czasu budzi się o 6 a dziś zaszalała i obudziła się o 7:20 a ja wstałam ze strasznym bólem głowy chyba za długo spałam
w końcu się robi fajna pogoda, słoneczko świeci od razu weselej
barja myśle ze możesz spróbować dać kaszke na wieczór i zobaczysz jak minie noc.moja mała je często i małe ilości przez to w nocy pije 2 razy mleko nie wiem co zrobić żeby zjadła więcej na raz

Odnośnik do komentarza

Hej. Ja juz nie wiem co jej jest. Dzis znowu noc fatalna. Od 23.30 juz z nami spala i znowu w nocy jadla. Wczoraj zauwazylam, ze ona ma dziaslo przy gornej dwojce mocno opuchniete, tylko ze ona szczerbata, nawet jedynek dolnych nie ma. Dzis niech pediatra jej pozaglada w paszcze, zobaczy co tam sie dzieje.
Olka wczoraj przypomniala sobie, ze gadac po swojemu umie i po okolo 2 tyg ciszy znowu sie przekupka z niej zrobila. Jest tatatata, dadadada;)
Ewelka pomaranczowy na bank od marchwi i dodatkowo moze sie opalil juz troche? U mnie u dwojki ciemniejsza karnacja, tylko ciekawe po kim;)

Odnośnik do komentarza

Ewelka,przy zoltaczce bialka oczu powinny byc zazolcone.A kolor skory to pewnie dzialanie beta-karotenu z marchwi i dyni plus majowe slonce..
Moj tez dzis jadl dwa razy i wstal o 6...i jakos nie mogl w drzemke swoja zwyczajowa o 9 zapasc wiec spacerujemy.wczoraj w sumie 5godz lazilam,juz mi nogi w ... wchodzily...

Odnośnik do komentarza
Gość mika project

Gratuluje wszystkim mamusią,
Jestem czerwcówką i tworzę metryczki dla dzieci, które idealnie nadają się jako element dekoracyjny pokoiku dziecięcego lub na prezent urodzinowy :) Jeżeli szukacie elementów dekoracyjnych do pokoiku lub pamiątki z dnia narodzin waszych pociech to zapraszam :)

W ofercie mam również plakaty na Dzień Matki - bo o naszych mamach też warto pamiętać i podziękować im za cały trud wychowania :)

Zapraszam na https://web.facebook.com/mikaproject

Odnośnik do komentarza
Gość Nika1991.11.2

Hej. Amelia też jest lekko pomarańczowa na buźce ale ostatnio codziennie wcina marchewkę. Bardzo ją lubi. Też ostatnio w nocy się budzi i daje jej jeść. W ciągu dnia i wieczorem je połowę tego co do tej pory. I też mamy już widoki na pierwszego ząbka. Oby szybciutko wyszedł.
U nas super pogoda więc trzeba iść ogarnąć ogród. Miłego i słonecznego dnia :-)

Odnośnik do komentarza

MichaKaro,a przybiera Ci Corcia na wadze?no i jak sie budzi w nocy co i rusz,to je wtedy? Moj cyckowy budzi sie w nocy dwa razy (czasem tylko raz) i wtedy sobie podjada calkiem sporo.
Moze te pobudki zeby sie przytulic albo ma za cieplo/zimno?
Co do ilosci jedzenia to jako cyckowa Ci nie powiem,bo miarki nie mam ;-) oprocz mleka ok.9 zjada kaszke na 100ml wody +pol sloika owocow,ok.14-15 sloiczek z mieskiem/rybka i w miedzyczasie dostaje banana albo jabluszko do pociumkania.

Odnośnik do komentarza

Godz. 6.20 ok. 230-270 ml (na gotowo) mleczko plus kaszka ze smoczka. Godz.10.40 140-170 ml kacha z lyzeczki,czasem dodam trochę owoca. 14.40 godz. Słoiczek cały.
17 godz. 80 -100 ml na gotowo kacha z owocem łyżeczka.
19.30 -20 godz. 210 -230 ml na gotowo mleczko z kaszka ze smoczka. W nocy nie je i nie da się dac mu na spiocha,bo nie chce.
Ok. 3 chrupki kukurydziane na dobę. Nie więcej. Woda ok 5-7 razy na dobe

http://www.suwaczki.com/tickers/8599dqk3ljs43m9t.png
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3hqvkpympfgoa.png

Odnośnik do komentarza

Ewelka,ja Ci zazdroszcze.Raz ze nie karmisz co chwile-a moj zwlaszcza z rana to potrafi krzyczec o jedzenie co 40min,dwa nie karmisz w nocy,trzy z pewnoscia nie przezywasz takich awantur jak ja teraz (ucieklam mu z widoku zeby sie sam uspokoil)-smialam podac mu sloiczek zamiast piersi...a ze wsrod krzykow zjadl prawie wszystko nie znaczy ze matce wybaczyl ze mu cycka nie dala...nadal na mnie krzyczy z lozeczka...ufffff furiat...

Odnośnik do komentarza

Aga el, ty masz Furiata a ja "Furię-Gburię" ;) Też się potrafi awanturować o cycucha. Ale ostatnio rewelacyjnie je słoiki. Mamy za sobą owoce (jadła z miną jakby to jabłuszko to co najmniej trucizna była, ale zjadła), a dziś pierwsza łyżeczka manny poszła do zupki.
Coś ją uczuliło, buzia wysypana, suchy kaszel i gil w nocy.. Mamy mnóstwo kwitnących drzew na osiedlu, do tego stopnia że samochód jest cały żółty.. będzie ciężko zdiagnozować winnego ;/ Całą noc albo walczyłyśmy z zapchanym nosem albo wisiała na cycku.. Rano byłam zombie.

Odnośnik do komentarza

My juz po szczepieniu. Mala wazy rowniutko 8 kg czyli w 1,5 mca przybrala tylko pol kilo i ten jej maly lepek tylko 42,5 cm. Cale szczescie zdrowa:) pediatra tez obstawia gorne dwojki, ze wyjda pierwsze, bedzie maly wampirek:P
Olka je o 6 mleko 100ml potem jak wyjdzie to 9-10 kaszke na wodzie hipp plus sloiczek owocow 100 ml wody- calej nie zjada. Potem okolo 12 mleko 150ml, okolo 15 obiadek z 2/3 sloika duzego, okolo 18 mleko 130-150ml i na noc zjada 200 mleka, no i teraz o 24 znowu je mleko.
Pytalam o kaszke drugi raz dziennie, mozna dawac. Dam nestle zdrowy brzuszek ze sliwka. Ona jest z glutenem- lekarka na to, ze po 1,5 mca ekspozycji na gluten moge podac jeden posilek glutenowy, najlepiej kaszke.
Siedze pod sklepem. Mloda spi w aucie. Chlopaki moje poszly po lody i przepadli;) poza tym KAWY!!! Te ost noce mnie wykanczaja. Jak kiedys pilam 1 slaba kawe dziennie to po ciazy 2 mocne.

Odnośnik do komentarza

Powiem Wam że jak tak patrzę w zeszyt jak młoda je to różnie ale najczęściej koło 7 140-170 mleka, koło 10 120-170 mleka koło 12 deserek mały cały zjada dużego 3/4 z manna na wodzie potem czasem chce dopic mleka kolo 60 często nie, czasem przy tym jest jogurt naturalny parę łyżeczek zależy jaki deserek, potem koło 15 obiad ale całego słoika nigdy nie zjadła dużego czasem z obiadem ma manne jak nie chciała z deserkiem, koło 18 140 czasem 100 czasem 170, no i na noc koło 20 znowu mleko 150-170 plus woda cały dzień 3 razy w tygodniu sok i chrupek czasem, owoce w siatce i co któryś dzień coś do polizania nowego jak koło 20 mało zje to koło 24 na spiocha daje koło 120.
Oczywiście plan dnia czasem się zmienia bo spacer dłuższy i na spacerze mleko zamiast deseru czasem obiadu nie chce i je na 2 raty zresztą same wiecie ze to ciężko napisać kiedy ile dokładnie czasem mniej czasem więcej czasem wcześniej czasem później. Ważne że zdrowe uśmiechnięte, kupy 2 razy dziennie,
I nie wiem dlaczego nie chce pić mleka z kleikiem, ani kaszki smakowej, próbuje jej dawać kończy się płaczem, jaki smak lubią Wasze maluchy
Tylko jak czytam ile ważą Wasze pociechy to czasem się zastanawiam kiedy moja to nadrobi
A się rozpisałam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...