Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Velvet trzymam kciuki, żeby szybko było ok!

lala28 witaj

Widzę, że sporo z nas ma połówkowe w tym tygodniu - ja jutro, jak zwykle się denerwuję. Tym razem idę do innego lekarza, bo w moim gabinecie nie ma tak dobrego sprzętu i idę na taki 3d.

Od wczoraj czuję bardzo mocne ruchy dziecka, wcześniej delikatne rano, ale wczoraj to było jakieś szaleństwo - do tego stopnia, że nawet czuć było na zewnątrz, jak położyłam rękę na brzuchu (także mój partner zdołał je poczuć).

Odnośnik do komentarza

lala, tydzień temu lekarz stwierdził u mnie rozwarcie 1,5 cm, od tego czasu kazał mi leżeć, brać podwójną dawkę magnezu, kontynuować branie luteiny ( biorę od 4 tygodnia bo poprzednia ciążę straciłam ), nic nie robić, nie dźwigać, nie schylać się, znowu zakaz seksu. Za tydzień mam kontrolę i jeżeli nic się nie zmieniło to zostaję przy tych samych zaleceniach, a jeżeli rozwarcie się powiększy to czeka mnie wizyta w szpitalu i prawdopodobnie szew okrężny. Od 24 tygodnia będę dostawać środki na rozwój płuc dziecka bo mam wysokie ryzyko przedwczesnego porodu

7.08.17

Odnośnik do komentarza

Kochane ja też mam czasem takie wzdecia ze ruszyć się dosłownie nie mogę. No i zaparcia też mi się niemiłe zdarzają :/
Ja mam kolejną wizytę w następną środę 24 czerwca i też już się nie mogę doczekać. To bedzie o ile dobrze pamiętam 19t5d. No i zobaczymy jak z tą torbielką w główce u mojego synusia. Mam nadzieję że się wchłania.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5eerjbaj9r.png

Odnośnik do komentarza

Chyba mi tak hormony buzują ze mnie Moj chlop denerwuje. muszę się wam pochwalić ze wczoraj jak już się położyłam na lewym boku to trzymałam rękę nisko na brzuchu i moje maleństwo dało o sobie znać 3 razy. Nie pamiętam tego wszystkiego jak bylam z Wiktorkiem w ciąży- a przecież to było tylko 2 lata temu... ostatnio spie dobrze. Przydaje mi się bardzo poduszka. Polecam.
Dzisiaj jestem jakąś taką dziwną. Głowa mnie boli. Jak byłam z małym na spacerze to raz mi gorąco raz mi się jakoś słabo robiło.
Mały zasnął więc biorę się za jakis obiad żeby zdarzyć się jeszcze trochę położyć

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vkcb0r03trwx.png

Odnośnik do komentarza

Lala, ja tez mam termin na 12 listopada :)
Mali, ja juz nie śpię na plecach, nawet mówiłam mężowi, ze jak zobaczy, że tak leze niech mnie budzi. Po pierwsze przeszkadza mi myśl, zw mogę szkodzić dziecku , po drugie czuje jakby brzuch wduszał mi się do środka. I pomimo ze marze o położeniu się na plecach, wole nie.

Ja też Wam powiem, ze mam jutro wizytę i liczę na USG w środę :) no normalnie aż piszcze nie mogę się doczekać. No i w czwartek pierwsze spotkanie szkoły rodzenia :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371k19ry261.png
18.11.2015

Odnośnik do komentarza

Ja to dopiero na początku lipca mam usg połowkowe: ( dokladnie za 3tygodnie bo jutro konczymy 17tygodni, u mnie jeszcze tych ruchow takich szalonych jak u co.nie których nie mA hahahah: ) byłam dziś na tej krwi była taka wielka kolejka z 20osob może więcej przede mną ale ja się wstydze wpychac nie mam jeszcze takiego brzuszka dużego tylko mała kuleczke ktora dopiero ruszyla w 15tygodniu: (i jeszcze te emerytki tak się klocily pchaly bo nie mogły dogadać ktora jest za ktora aż jakiś lekarz na nie nakrzyczal: )bo tak się darly no jak na targu: )

http://fajnamama.pl/suwaczki/83kdyf7.png

Odnośnik do komentarza

Ja od jakiegoś tygodnia czuję już ruchy, póki co takie lekkie pyknięcia. Chyba przejdę się do apteki dziś i popytam co mogę brać. Dodatkowo strasznie mi krwawią dziąsła :/ W jednym miejscu aż spuchły, takie czerwone. Chyba przejdę się do dentysty, niech coś podpowie, bo wiem że wit C jest dobra przy krwawiących dziąsłach...

Odnośnik do komentarza

Terminy mam w sumie 3 prawie że dzień po dniu :D ja miałam polowkowe 18+5 robione tak mi lekarz prowadzący polecił :) ja od kiedy wiem że dziewczynka to trochę się pokusiłam o kupno kocyka a to body i tak powoli już rusza chyba w lipcu wózek zamówię bo 8 tygodni każą czekać :) po ciężkich początkach w końcu wszystko dobrze :) a mała z terminem jak się wpasuje w 9 to dziadek ładny prezent na urodziny dostanie :D

Odnośnik do komentarza

Witaj Iga017:)
Jusiaaas, ja również badanie połówkowe mam dopiero na poczatku lipca... 06.07 dokładnie. Ależ przed nami czekania, żeby Bąbelki zobaczyć!
A terminy porodu należy liczyć od om, chyba, że na usg jest różnica tydzień lub więcej to wtedy właśnie ten wynik bierze się pod uwagę. Chyba nie ma wśród nas dziewczyny, której zawsze by wychodził jeden termin. Szczególnie, że badanie połówkowe i np genetyczne jest badaniem dokładnym w innych jest dopuszczalne błędy (a dla naszych Kruszynek każde pół mm to już inna data).
Dziubi ja nawet nie przyjmuję takiej opcji, że wiadomości mogą być jakiekolwiek inne niż bardzo dobre :D
Jeszcze co do ruchów to powiem Wam, że wczoraj bylo totalne szaleństwo! Pierwszy raz odważyłam się iść na basen (od kiedy wiem o ciąży) i jak wyszłam to chyba Tymuś był mega niezadowolony! Tak wierzgał, że musiałam wrócić jeszcze do wody! Porem chyba się zmęczył, bo miałam spokój ;)))

Odnośnik do komentarza

Ja ruchy czuje od 16tyg tak jak i w pierwszej ciazy.Teraz też co chwile kopie tatus już tez czuł :), Ja na szczeście wyprawki nie musze robić bo wszystko mam w pierwszej ciąży, ale lepiej zawsze robić powolutku wyprawke niz potem na raz wszystko kupować gdzie wyjdzie spoty wydatek.
Madzia nie tylko ciebie chłop denerwuje bo i mnie czasem też :) ah te chłopy z nimi cięzko a bez nich jeszcze ciężej :) hehe :),
Iga witaj ale czasem tak jest że sie chudnie w ciazy a dopiero potem przybiera ja od początku ciąży przytyłam tylko 2kg.
Alfa na krwawiące dziąsła polecam paste Lacalut Activ do kupienia w aptece jest super ale trzeba regularnie nią myć zęby, a krwawiące dziąsła to normalne w ciazy,
aanka01 ale nie zaszkodzisz dziecku śpiąc na plecach, jedynie co to troszke zabierzesz miejsca i bedzie bardziej kopać ale dziecko jest otoczone wodami i nic mu nie zrobisz, więc spokojnie.Inaczej jakby tak było to by żadna kobieta w ciazy nie mogła po nocach spać :)
Martynka na pewno zniknie trobie i wszystko sie ładnie wchłonie i bedzie super tego ci bardzo życze :),

Odnośnik do komentarza

Witam nowe kobitki wsród listopadówek. :)
Silvara - pozwole sie nie zgodzić z tym terminem - mi ciągle ten sam termin podają od poczatku, nic nie uległo zmianie - 17 listopada. :) Tak więc jestem tym wyjątkiem. ;)

Iga współczuje rosnących ósemek w ciąży. Mi już dawno wszystkie wyrwali.Jak rosły to ból był straszny bo się w szczęce nie mieściły i po wielu konsultacjach u różnych dentystów werdykt był ten sam - rwać bo krzywo rosną bo nie ma miejsca i na siódemki mi wlazły.Wtedy mi się właśnie trochę zęby przekrzywiły niektóre. Jedna to całkiem bokiem wyrosła i mi w środku kaleczyła do krwi.Złe wspmnienia.

http://www.suwaczki.com/tickers/ukdy73sbt5qthy3z.png
https://www.suwaczki.com/tickers/6sutgywls7knbkel.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...