Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Hej Dziewczyny! Tak po pierwsze, to Wesołych Świąt! i Dużo zdrówka dla nas i naszych Maluszków :)

To jest moja druga ciąża, mój synek w sieprniu skończy 3 latka. Ogólnie czuję się dobrze, choć źle reaguję na pewne zapachy (np. na parówki i kabanosy, bleee), odczuwam jeszcze mdłości i czasem zgagę (głównie w pracy, bo w domu jakoś mi lepiej :) ). Ale ogólnie ok. Byłam tydzień temu u lekarza, dzidzia ma się dobrze, wtedy miała JUŻ 23 mm około ;) termin porodu mam między 30 października, a 1 listopada, ale że Mikołaja też urodziłam 2-3 dni po terminie, to postanowiłam i do Was Listopadówek napisać :)

Muszę Was podczytać, co tam u Was słychać :) trzymajcie się dziewczyny :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3lhb8osh1her7.png

http://www.suwaczek.pl/cache/123d61628a.png

Odnośnik do komentarza

widzę, że piszecie dużo o tych testach genetycznych. Ja idę 28ego kwietnia na to badanie. U mnie to koszt 140zł, ale ja chodzę prywatnie. Nie mam zaufania do lekarzy z NFZ..., może po proatu nie natrafiłam na nikogo godnego zaufania. Chodze prywatnie, ale też zmieniam lekarza, bo ten u którego prowadziłam ciążę z Mikim, jak to moja rodzinna stwerdziła "obrósł w piórka" i nawet nie dał mi skier. na żadne badania... poszłam do innego i od razu mi i sam wszystko tłumaczył dokładnie, jakby to była moja pierwsza ciąża i traktował mnie lepiej ;) nie musiałam wypytywać o wszystko, sam mi tłumaczył krok po kroku co i jak :) słucham jak o czymś mu mówiłam. Bardzo zadowolona wyszłam z gabinetu ;)

Któraś z Was pisała o tym, jak ją lekarz potraktował. Nie rozumiem, jak można tak traktować pacjentkę!!!!! Drzeć kartę ciąży???? Chory ten lekarz! Ja miałam założoną w 5 tygodniu, gdy nawet nie było nic na usg widać jeszcze, ale beta mi wyszła 110 i powiedział, że mimo iż nic nie widać, kartę mi założy, bo z wyników wyszła ciąża.

Aha, a co do facebooka, też jestem za ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3lhb8osh1her7.png

http://www.suwaczek.pl/cache/123d61628a.png

Odnośnik do komentarza

Pati101 super prezent :-) mój mąż zobaczył przed świętami śliczny kocyk w kolorowe kropeczki ale postanowiliśmy zaczekać z zakupami.U nas śmieszna sprawa niby trzecie dziecko a nie mam do niego kompletnie niczego.Po starszych wszystko rozdałam,więc kompletowanie wyprawki będziemy zaczynać od zera ;-)Dobrze ,że lubię zakupy a takie malusie ubranka są naprawdę rozkoszne.

Mam do Was dziewczyny ważną sprawę,która spędza mi sen z powiek.
Może któraś ma pomysł jak i kiedy powiadomić szefostwo o ciąży ?
Jak powiedzieć rodzinie?( tu chciałabym żeby było pomysłowo oryginalnie i zabawnie ).

Czytam Was po kilku dniach nieobecności i coraz więcej wpisów o badaniach.Niebawem skończę 32 lata,mój lekarz nie wspomniał nawet o konieczności badań prenatalnych.Nie wiem czy chciałabym je robić,ale podpytam na najbliższej wizycie( 5 maja).

Pomysł z facebookiem jak najbardziej fajny :-)Pozdrawiam Was wszystkie :-)

Odnośnik do komentarza

scarllett a może złóż skargę na tego lekarza, co tak Cię potraktował? Ja bym tego nie podarowała. Naraził Cię na niepotrzebne nerwy tylko....
jakbym słyszała swoją niedoszłą teściową pocieszającą swojego synka, gdy dowiedział się o mojej ciąży "jeszcze wszystko może się wydarzyć, nic nie wiadomo, jakoś musisz to przeżyć"

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3lhb8osh1her7.png

http://www.suwaczek.pl/cache/123d61628a.png

Odnośnik do komentarza

Ald-32 ja narazie też nic nie kupuję ale prezent to prprezent :) zaplanowalam sobie, że po malutki zacznę szykować wszystko pod koniec maja żeby później wszystkiego naraz nie kupować :)
Julka 001 mam nadzieję że Twoja miłość cieszy się z maleństwa i nie słucha dobrych rad.. Ja z moją tesciowa miałam zawsze bardzo dobry kontakt, a teraz jak narzeczony wyjechal mam jeszcze lepsz, ale i tak nikt nie jest w w stanie jego zastąpić :(
Dziewczyny a jak wyglądają wasze brzuszk? Przytylyscie już coś? Ja z mojego rozmiarozmiaru XS muszę wskoczyć w M. Ale to pewnie dlatego że jeszcze nie mam mdłości za to wilczy apetyt :D

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny,
Czytam was na bieżąco, jednak długo nic nie pisałam. Powód jest dość banalny - mam wrażenie, że wasze głowy zaprzątają obecnie trochę inne problemy niż te moje... Jestem w 9 tygodniu (termin na 11.11) i póki co jest koszmar. Mam komplet objawów - niesamowite zmęczenie, senność, bolesne piersi itd. ale to wszystko nic w porównaniu z mdłościami i wymiotami. Mdłości mam niemalże od początku ciąży przez calusieńki dzień, bez przerwy. Najpierw były głównie torsje, teraz wymiotuję już średnio 4 razy dziennie. Zdążyłam już schudnąć już 4 kg! I to pomimo powiększonych piersi i leciutko zaokrąglonego brzuszka. Z nadzieją odliczam dni do końca 12 tygodnia, bo jestem już niesamowicie tym wszystkim zmęczona. Nie wiem jakbym dała radę bez mojego cudownego męża. Robi absolutnie wszystko.
Jedyne co mnie pociesza to fakt, że przy takich objawach ryzyko obumarcia ciąży jest mniejsze.
Czy któraś z was ma podobnie?

Odnośnik do komentarza

Pati ja mam tak samo z xs na m.. w nic innego poza luznymi bluzkami i legginsami z tamtych rozmiarow juz sie nie mieszcze :-) stanik juz kupuje o dwa razy wiekszy.. z A jestem na 35B ale ten co mam na sobie tez juz sie robi ciasny.. wiec trzeba bedzie wiekszy kupic. Brzusio pieknie rosnie.. czego sie dziwic jak i dzidzia rosnia :-D

Jak dlugo juz bierzecie luteine dopochwowo ? Szczerze zawsze unikalam tabletek.. po wizycie w szpitalu mam ich cala mase bo 15 na dobe i szczerze mam ich juz dosc ale dla dzieciaczka lykam wszystkie :-) byle do wizyty kontrolnej 14. Kwietnia i moze chociac z jednych uda sie zrezygnowac.

W srode ide na kolejne badania.. hiv, hcv i hbs antygen - wszystkie robione z krwii.

Od dwoch dni praktycznie nie mam mdlosci.. czy mozliwe jest by w tak wczesnym tygodniu (10tc) przeszly ??? Bylam nasrawiona ze raczej kolo 14 mi mina.. w sumie czasem jeszcze lekko mnie mdli ale tylko od mocnych zapachow albo jak jestem glodna.

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgx3e3k5eupxrkk.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny ja rowniez musze sie przyznac bez bicia ze malo co z wami pisze z racji braku czasu ale rowniez czytam wszystko na biezaco :-) Ja u mnie mam taka nieciekawa sytuacje z racji ciazy i juz dwujki dzieci musze oddac w dobre rece slicznego pieska ma 9 miesiecy dalam ogloszenje do internetu jutro maja po nia przyjechac ale wiem ze bedzie miala u tamtych ludzi bardzo dobrze trafi do domku jednorodzinnego co pieski traktuja jak czlonkow rodziny to mnie uspokaja codziennie bedzie miala do dyspozycji ogrod zyc i nie umierac Nie robilabym tego ale maz pracuje praktycznie do nocy a ja przy tej ciazy mam naprawde malo sily a mam na glowie moje dwie pociechy
Pozdrawiam wszyskich zycze duzo zdrowia. :-)

Odnośnik do komentarza

No ja jesli chodzi o rozmiar to mieszcze sie jeszcze we wszystko;p no oprocz eleganckich bluzeczek, dopasowanych w biuscie hehe:)
no a brzuszek leciutko ale zaczyna sie zaokrąglac:)
Velines - ja akurat mam Luteine podjezykowo, ale biore wlascie ja od 18dnia cyklu:) A odnoscie samopoczucia, to ja w sumie dalej mam mdlosci i wymioty ale fizycznie czuje sie lepiej, mam na wiecej rzeczy energii...wiec chyba roznie to bywa:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o branie luteiny czy duphastonu to z tego co wiem to do 15 tygodnia zazwyczaj się przyjmuje. Chyba od 12 czy 13 zmniejsza się dawkę i ok 15 gdy łożysko już w pełni jest ukształtowane i się z niej rezygnuje. Choć wiem, że niektórzy i całą ciąże muszą przyjmować luteinę ale mam nadzieję, że mnie to nie spotka;)
U mnie dopiero 7 tydzień więc jeszcze ubrania są dobre, ale biustonosz to inna kwestia. W tym tygodniu idę na poszukiwania i jeden już sobie muszę kupić bo niestety ale mam teraz tylko jeden który mogę nosić, biust póki co prawie o 2 rozmiary skoczył, co bardzo mnie cieszy bo normalnie jestem posiadaczką dość małych piersi:P

https://www.suwaczki.com/tickers/oar890bv170x3e89.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jy2ak5h0b.png
https://www.suwaczki.com/tickers/iv098rib2uua2rqv.png

Odnośnik do komentarza

Ja z biustu się właśnie.nie.cieszę, zawsze nosiłam.rozmiar XS i.miesięczke C, a teraz mam miseczki E i już niedługo czuje bo już wychodzą.. A rzeczy już M, i brzuszek okraglutki jest też. Z objawów to żadnych oprócz ciągłego zmęczenia, cały dzień mogłabym spać i.tylko wstawać jeść.. Naczytalam się ostatnio ze jak.kobieta nie ma mdłości ani nie wymiotuje to większe ryzyko poronienia (oby to były tylko głupoty).

Odnośnik do komentarza

julka001 ja już sobie po prostu daruję tego lekarza. Nawet położna kręciła głową jak wtedy od niego wychodziłam. A nawet jak już ciąża była potwierdzona USG w 8 tygodniu to właściwie nic mi nie doradził jak powinnam teraz o siebie dbać, odżywiać się, itp. Oczywiście już wszystko wiem z innych źródeł, ale ten lekarz stracił moje zaufanie.

Nigdy nie byłam specjalnie szczupła więc również teraz jeszcze znaczących zmian w rozmiarze ubrań nie widzę :) Brzuszek lekko zaokrąglony i biust też lekko większy, ale bez szału ;) I całe szczęście bo i tak mam z czego chudnąć.

Mam nadzieję, że wszystkie odpoczęłyście trochę w czasie świąt.

Odnośnik do komentarza

Co do Facebooka :P
To cieszę się, że jest aż tyle chętnych osób.. Niestety by założyć jakąkolwiek grupę potrzebuję Jednej osoby.. w sumie to polega tylko na tym bym mogła dodać ją jako pierwszego członka.. bez się nie da :( Więc proszę, by któraś z was dodała mnie do znajomych no i oczywiście też muszę wiedzieć, że to ta konkretna osóbka więc napisz też mi w wiadomości np. termin porodu lub cokolwiek :)

Tu macie moje konto! : https://www.facebook.com/velines19

Jak tylko uda mi się założyć grupę, od razu wstawię tu link do niej :D

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgx3e3k5eupxrkk.png

Odnośnik do komentarza

Witam po świętach
U mnie słoneczko świeci, ptaszki śpiewają po prostu życ nie umierać..

U mnie w drugi dzien swiat troche sie dzialo ale jakos opanowalismy sytuacje.
A w sprawie tych badan genetycznych to my stwierdzilismy ze w rodzinie nie bylo takich przypadkow, a ze mlodzi jeszcze jestesmy to ryzyka tez nie ma wiec nie robimy tych badan.
Jutro jade po ciag dalszy zwolnienia wiec jeszcze zapytam sie pani gin mojej co o tym mysli.

Szukam zajęcia na dzisiaj ale jakos nic mi sie za bardzo nie chce, wsio wysprzatane bo moj na swieta pomagal :) a wiec chyba za papierki firmowe sie zabiore..

Pozdrawiam i milego dzionka zycze

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich. Ja jeszcze żadnych objawów ciążowych nie mam (czasami kręci mi się tylko w głowie i mnie mdli - ale nie wiem, czy to przez ciążę czy po prostu robi mi się słabo) i jeszcze mieszczę się w swoje ciuchy sprzed ciąży ;) Ja na swoje drugie usg idę 29 kwietnia i bardzo bym chciała zobaczyć bijące serduszko. Pod koniec 5 tygodnia (26 marca) niestety nic nie było widać oprócz pęcherzyka. Mam nadzieję, że i ja napiszę, że widziałam moje malutkie szczęście na kolejnym usg. A co do fb to tez jestem za, gdyż łatwiej tam będzie o kontakt. Niestety podany link mi nie działa. Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny ;)
I ja się do was dołączam.
Według ostatniej @ powinnam być już w 8 tygodniu ciąży ale według usg i prawdopodobnej daty zapłodnienia wychodzi jak nic tydzień mniej ;) Ale wcale mnie to nie dziwi, bo moje @ ostatnimi czasy regularne nie były ;)
Na pierwszej wizycie byłam w 5tc i widać było tylko centymetrowy pęcherzyk. Jutro kolejna wizyta i zobaczymy co i jak. W każdym bądź razie cieszę się nieziemsko, ze mam już w sobie malutką kruszynkę, mój mąż też nie mógł się nadziwić ze się udało. Jak zaczął spóźniać mi się okres to od razu wiedziałam, że to jest to bo czułam się inaczej , a on tylko chodził i powtarzał, że na pewno to nie ciąża, bo to nie możliwe, bo to nie był czas i w ogóle.. A jednak. bHCG nie kłamało a lekarz potwierdził ;)
W momencie kiedy powiedziałam mężowi, że jednak będzie tatą.. Odkąd go znam to nie widziałam takiego szczęścia jak wtedy :)

Prawdopodobny termin to 23.11 :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...