Skocz do zawartości
Forum

Aniolkowe mamusie przy nadzieji:)


Rekomendowane odpowiedzi

Amilka dużo odpoczynku i trzymaj nogi w górze. Jak masz kogoś pod ręką to niech trochę pousluguje a co :)

Nie wiem za bardzo o co chodzi z tymi ryzykami trisomii.

Miałam dziś test PAPPA ale na wydruku Usg mam coś takiego (nnie zapytałam o to lekarza).

Trisomia 21 ryzyko 1:4950
trisomia 18 ryzyko 1:7082
trisomia 13 ryzyko <1:20000<br />
Wiecie coś w tym temacie?

Odnośnik do komentarza

Po to wlasnie robilas pappe - ryzyka masz bardzo niskie - fajnie! Statystycznie rzecz ujmujac dla matek w twoim wieku, o takich parametrach biochemicznych + takich parametrow plodu jakie ma twoj maluch na 4950 porodow 1 dziecko urodzi sie z zespolem Downa, na 7082 porody - 1 dzieciak bedzie mial zespol Edwardsa, a 1 na 20000 zespol Pataua. Mam nadzieje, ze u ciebie wszystko bedzie dobrze, nie denerwuj sie i szczesliwej, nudnej ciazy zycze :D

Odnośnik do komentarza

Maga...świetny wynik .Ja w wieku 35 lat miałam b . podobne ryzyko ...trisomia 21 ...1:4512 ,trisimia 18....1 : 18009 I trisimia 13 ....1 : 56 517 .Moge Ci tylko powiedzieć że pomimo wieku nie bylam juz skierowana na inne badania a córcie mam zdrową i miała 10 punktow.Mozesz odetchnąć i wreszcie cieszyc się ciąża.Zazdroszczę Ci bo ja mam test pappa za 4 dni i dużo więcej lat niż z pierwszym dzieckiem wiec obawy dużo większe.Tak bardzo chcialbym napisać to samo co Ty :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3k0n0qg66u.png

Odnośnik do komentarza

Tzn u mnie nie ma jeszcze wyników tego testu z krwi. Dopiero wczoraj miałam pobraną krew. W ciągu tygodnia mają zadzwonić. Mam fajne zdjęcia bo lekarz tez przyłączył na to 3d ale powiem ze malutka ta istotka jeszcze i widać i ciałko i rączki i nóżki ale myśle ze takie realistyczne obrazy to sporo później :) Mamunia5 łatwo mi to powiedzieć bo jestem po ale liczę że wrzesień będzie dla nas jakiś taki szczęśliwy i ze wszystko będzie ok z naszymi bobaskami.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny , ja wrzucę fotki jak ogarnę technikę oczywiscie , w czwartek.Będę miała wreszcie wszystkie,dokładne pomiary ,zdjecia ,opis i film.Jak do tej pory tylko robiono mi usg żeby sprawdzić czy serduszko bije i pomiary byly bardzo pobieżne.Amilka leżenie jest najlepszym lekiem .Mnie w sobotę bardzo bolał brzuch poleżałam

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3k0n0qg66u.png

Odnośnik do komentarza

Maga ale sliczne malenstwo a zdjecia sa super takie wyrazne mysle ze teraz u ciebie bedzie na pewno dobrze oj jak ja bym w czwartek tez chciala zobaczyc maluszka z bijacym serduszkiem i zeby bylo ok.
A denerwuje sie bardzo same wiecie jak sie stresowalyscie. Ja chce juz czwartek .

Oliverek 05.09.15 4020 kg

Odnośnik do komentarza

Bardzo dobry sprzęt mają tam gdzie byłam. Super było widać, taki duży ekran. Na początku wydawało mi się ze to nie moje dziecko bo takie duże jakieś było :D
mam też taki wyraźny film. Na początku badania to był taki zaspany (ccałe szczęście bo wszystkie pomiary wtedy zostały zrobione) a potem zaczął wywijać konczynami (na co czekaliśmy).

Badanie było przez brzuch. Kolejne mam za 2 tygodnie (mam duża wstrętną torbiel na jajniku, która ma tendencję do skrecania). Ale oczywiście też podejrzymy małego lokatora :)

Wiem ze czas się dłuży ale dasz radę, jestesmy z Tobą. Ja kolejny tydzień leżę i powoli się przyzwyczajam do tego :) przynajmniej brzuch nie boli (cczasami mam takie kłucia w pochwie przez 2-3 sekundy ale to być może związane z grzybica która lecze).

Odnośnik do komentarza

Witam Aniołkowe mamusie,

ja we wrzesniu w 9 miesiacu stracilam córeczke Agatke. Cieżo jest wiadomo, ale lekarze doradzali aby nie zastanawiac sie nad nastepnym dzieckiem i nie odkladac tego w czasie. Wiec zadziałalismy i udalo sie, dzisiaj ide do gin posluchac serduszka.... juz sie boje.... a jakby tego bylo malo wzielo mnie przeziębienie i nie obeszlo sie bez antybiotyku,
Bedzie dobrze.... ciagle powtarzamy.. w końcu czuwa nad nami Agatka :)
Pozdrawiam Was i miło że ktoś założył taki wątek...

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Witaj magdaleno my wszystkie tym razem mamy nadzieje ze sie uda i bedzie ok i ze nasze kochane aniolki czuwaja nad nami.
A tym czasem wiem ze sie powtarzam ale jutro mam usg i stres siega juz zenitu ja chce byc juz po i zebym mogla wam przekazac dobre wiesci.
Magdaleno a w ktorym tygodniu jestes? ja chce czwartek.

Oliverek 05.09.15 4020 kg

Odnośnik do komentarza

U maleństwa wszystko dobrze ma juz 10,5mm i siostrzyczka nad nim czuwa :) Wstepny termin mam a 29 października.

A u Agatki mielismy dwie sekcje bo po pierwszej nic nie pokazalo, byla zdrowa, zadnych wad i nieprawidlowosci a do drugiej wzieli lozysko i okazalo sie ze zawal lozyska.
Tak sie dzieje podobniez przy nadcisnieniu tetniczym, ale ja cala ciaze mialam dobre wyniki i wogole dobrze sie czulam,wiec kazdy jest zdzwiony i nie wiadomo dlaczego.
A jeszcze dwa tygodnie wczesniej lezalysmy w szpitalu na badania takie kontrolne i wsio bylo ok.

Ale jak to mowia co sie stalo to sie nieodstanie.
Tak mialo byc i ze Bog tak chcial, ale tak naprawde to dlaczego nie zapytał sie o moje zdanie....
Były chwile przelamania i wogole, brak wiary, a szczegolnie jak ksiadz na pogrzebie powiedzial ze najwidoczniej Matka Boska będzie dla Agatki lepszą matką.... może.... ale napewno kiedys sie z nia spotkamy i mocno usciskamy.....

Pozdrawiam Was Cieplutko.....

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Dzieki maga juz po na szczescie wszystko w porzadku dzidzia ma juz 82.9 mm crl czyli dzis to jest 14 tygodni skonczone a termin z usg na 3 wrzesnia. Przeziernosc karkowa 2.1 mm. Krew poszla juz do badania. Pozniej wstawie zdjecie.
Magdaleno ciesze sie ze wszystko ok z twoim malenstwem.
Mam nadzieje dziewczyny ze wszystkim nam sie uda i dotrwamy do szczesliwego rozwiazania.

Oliverek 05.09.15 4020 kg

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny no i chyba jakies przeziebienie mnie lapie szczegolnie suchy kaszel mnie meczy.
Magdaleno na pewno sie doczekasz do tego usg. A wiesz pierwszy raz od ciebie czytam ze jest cos takiego jak zawal lozyska.
Maga misia mamunia i inne mamusie jak samopoczucie.
Kolejne usg polowkowe w 20 tyg mam 23 kwietnia ale ok 17 tygodnia ciazy tez bede chciala sprawdzic czy z dzidzia ok bo to niestety bedxie ten tydzien w ktorym umarla moja Isabelle. Wiec juz bym chciala byc po tym tygodniu i najlepiej gdybym juz codziennie czula ruchy. A jest to mozliwe bo z corka od 17 tygodnia byly regularne i codziennie wiec wiedzialam ze zyje.

Oliverek 05.09.15 4020 kg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...