Skocz do zawartości
Forum

Co dziś robicie na obiad?


Ann

Rekomendowane odpowiedzi

helenka, jesli chodzi o zupy, to wlasciwie podstawa zawsze taka sama, przynajmniej u nas tak jest ze mama zawsze gotuje zupy na podkladzie z mieska wolowego najczesciej, zeby nie bylo za chude, same zupy jarzynowe to prosta sprawa, albo w kosteczke albo w plasterki wrzucasz gotujesz, do ulepszenia dodaje ryz lub makaron lub ziemniaka, podtrzepujesz albo woda i zasmazka plus troche smietany albo smietana i maka, zagotuj i odstaw
to tak w baaaardzo generalnym skorcie :)
a co do dan z miesa ryb i innych zapiekanek, to duzo przepisow znajdziesz na poszczegolnych watkach w kulinariach

ale oczywiscie jesli tutaj cos napisze to postaram sie bardziej w szczegolach :)

Odnośnik do komentarza

monikouette
a te czerwone ziemniaki to tylko na wierzchu sa czerwone a w srodku normalne???
jak tak to ja bardzo lubie i najczesciej takie kupuje bo sie nie rozlatuja tylko dobrze trzymaja po ugotowaniu :)

tak tylko skorke maja czerwona, a po ugotowaniu sa , delikatniejsze od bialych, szybciej sie gotuja...poza tym to chyba odmiana ziemniakow na czipsy:Oczko:

u nas dzis racuchy z bananami....i makaron ,z kielbaska porem pomidorami i papryka zapiekany...yami:)

Odnośnik do komentarza

sweethope, chyba masz racje z ta chipsowa odmiana :)
bo one tak w ogole to tutaj sa bardziej podluzne niz okragla, te czerwone :)
u nas dzisiaj bedzie zapiekanka z ziemniakow, do tego bekon, boczek w zapalki, cebulka (lub czosnek) zalane smietana a na wierzch taki duzy baaardzo smierdzacy lejacy sie ser przekrojony na dwa plastry(podobny do camembert) ktory rozplywa sie po calej zapiekance, pychotka i nazywa sie to tartiflette :)

Odnośnik do komentarza

a ja nie mam pomyslu na dizisiesjze jedzenie bo mam kupe rzeczy do ugotowania ale wszystko do zamrazalnika idzie :)
wiec dzis pewnie sie zkonczy na latwym daniu
u nas to ziemniaczki pokrojone jak potatoes, do tego cebulka w plasterki, pieczarki w plasterki, boczek, kawaleczki piersie kurczaka kosteczki sera zoltego i to wszystko pieczone i duszone na patelni :)

Odnośnik do komentarza

sara, jako ze akurat jestem "pod reka" to powiem,
fondue to jest danie francuskie (szwajcarskie tez) w specjalnym zeliwnym (??) garnku daje sie albo olej ktory sie gotuje i do tego na specjalnych widelczykach wklada cieniutkie plasterki miesa aby sie usmazyly, olejowe fondue bourgundzka
albo daje sie ser zolty specjalny do fondue i na tych samych widelczykach (dlugich) wklada sie do tego goracego sera albo kostki chleba albo kielbaski albo inne rzeczy serowe fondue savoyard (jeden z regionow Francji nie znam jego polskiego tlumaczenia)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...