Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że dalej temat spania na czasie. Kurcze ja jestem juz wykonczona - nawet nie mam za bardzo jak pisać. U nas już się wszystko popsuło. Jeszcze do niedawna młoda miała normalne drzemki a teraz niby zasypia wg czasów czuwania ale budzi się po 40 minutach z płaczem. Zasypia tez coraz dłużej z okropnym płaczem.

Odnośnik do komentarza
Gość gościówka

Zgadza się, przy zębach często dzieci więcej śpią. Słuchaj ale jak śpi od 19 do 6 czyli 11 godzin to jest naprawdę super. Ciężko wymagać żeby spał dużo dłużej :) zapotrzebowanie na sen w tym wieku to ok 13.5-14h na dobę (to oczywiście średnia). Czyli u Was jest np 2h w dzień, 11 w nocy to 13 i widocznie mu to starcza.

Jedyne wyjście to przesunąć trochę dzień żeby spał np 19.30-6.30 czy 20-7, tyle że to nie zadziała tak że po prostu położysz później i wstanie później, tylko właśnie trzeba zacząć od tej nieszczęsnej pierwszej drzemki.

Angel - jak chcesz i znajdziesz chwilę to napisz, jakie czasy stosujesz, i jak wyglądały 3 ostatnie dni, spróbuję pomóc.

Odnośnik do komentarza

Pierwsza drzemka jest zawsze ok. 3h po przebudzeniu. Jak sie budzi wczesniej to wczesniej drzemka.
Dzis znow pieknie zasnal po 19. Zobaczymy co bedzie dalej.
A poza tym jest tak radosnym dzieckiem, ze sama sie dziwie :) Jadl tez dzis kanapke z serem zoltym po raz pierwszy. Jaki byl zadowolony :)

Odnośnik do komentarza

Macie moze rade na nie odbijabie sie nocne? Moja malota od jakiegos miesiaca je kolo 1 i kolo 5 mleko tzn po zasnieciu na noc kolo 20 co tez je to pozniej kolo 23 i dopiero pozniej jeszcze raz albo dwa razy. Ale do wstawania co 3-4h przywyklam. Tylko problem w tym ze czasem sie odbija a czasem nie. Ostatnio bywaja noce ze to karmienie kolo 5 nie konczy sie odbiciem. Mimo ze nosze ja i odkladam zeby sie uklepalo. Juz dumalam ze sie poprostu nie nalykala powietrza bo je spokojnie przez sen. Ale do pobudki czyli do 6-7 ja potrafie wogole nie spac bo ona co chwile sie wierci przekreca i steka i miączy itd. I podnoszenie klepanie bujanie i takie tam nic nie pomaga. A widze po jej minie ze ja męczy ten "bek". W dzien tez sie ladnie odbija. Czasem dluzej sie powiercic i w koncu beka. Nawet kilka razy. I juz jestem bezradna nie wiem co robic. Dumalam jeszcze zeby dac jej ten lakcid. On jest niby przeciwko biegunce i rozstrojowi zoladka. Moze jej ureguluje.
Macie jakies pomysly?

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Magalena, moja ma tak samo ze od ok 5 sie wierci strasznie az w koncu sie budzi, wiec piers na uspokojenie itd, ale myslalam, ze po prostu niewygodnie jej sie robi i szuka odpowiedniej pozycji czy cos takiego. Chyba karmisz mm? Ja piersia i to samo mam, a i tak stosuje espumisan na noc.

Czy ktoras z was miala tak, ze niby wrocil okres, bylo krwawienie kilka dni jak przy normalnym okresie a kolejny sie spoznial? Od 29.06 nie mam, mozliwe, ze tak po ciazy rozregulowany czy cos?

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09tgf6q1ldij01.png

Odnośnik do komentarza

Gościówka jakie są wyjściowe czasy dla 9,5 miesięcznego dziecka? U nas w dzień nie jest źle, dwie drzemki, każda ok godziny.Pierwsza zwykle jest dłuższa 1-1,5h. Druga 50-60 min. Ale ze spaniem w nocy jest tragedia. Problemem są zęby, ale po zaśnięciu budzi się co godzinę i myślę że to już nie zęby... Poza tym od 3 jest niespokojny. Jesteśmy u rodziców i widzę że źle znosi zmiany. Przez pierwsze trzy dni pobudki o 5, potem ząbkowanie, teraz było już dobrze ale przyszły koleżanki mamy "obejrzeć dziecko" akurat jak go kąpałam. Przedłużyło się wszystko, noc była tragiczna, a pobudka o 5.10. W dodatku słyszę że za wcześnie kładę go spać... Od trzech tyg prawie nie śpię. Cieszę się, że od września przez 4 miesiące nie wyjeżdżamy nigdzie.
Nie wiem też czy ostatni czas nie jest za długi, zasypia po 3,5h od 2 drzemki. Rano, choć pobudkę miał o 5 przetrzymam go zawsze do 9.30. Dziś tylko zasnął o 9.

a href="

Odnośnik do komentarza
Gość gościówka

00agatka, wyjściowe czasy to 3-3.25/3.5/3-3.5, całkowity czas ok. 10-10.5h, wliczając w to pobudki na karmienie, jeśli występują. Faktycznie zaczęłabym od skrócenia tego czasu ostatniego nawet do 3h przez kilka dni i zobaczyłabym, czy to pomoże. Synek sam zasypia? Jeśli tak, to 2 pierwsze czasy raczej są dobre, bo drzemki ma dobrej długości.
Normalne, że rodzice nie rozumieją wczesnego kładzenia spać. Pamiętam reakcję moich jak kładłam go czasem o 17 ;) ale przeszło im bo zobaczyli że ładnie śpi i uznali, że widać to działa.

Odnośnik do komentarza

A moje dziecko właśnie ma druga drzemkę ponad godzinna :) chociaż teraz się trochę dziwie bo ten drugi czas czuwania miała prawie 4 godziny wiec spodziewałam się pobudki po 40 minutach. mam nadzieję, że te ostatnie dni to był taki zły okres i juz minął. ale dzięki gosciówka za całą twoja pomoc :) gdyby nie ty to cały czas bym męczyła i siebie i dziecko tym niespaniem. A gdzie znalazłaś te czasy wyjściowe dla każdego wieku? Bo wydawało mi się ze przeczytałam całego tego bloga a tego nie znalazłam.
Ism- ja tak miałam, że pierwszy okres trwał u mnie 2 dni ale był bardzo obfity (potem może ze 2-3 dni plamienia juz tylko) a teraz 1,5 miesiąca juz cisza

Odnośnik do komentarza

A co do wczesnego kładzenia spać to w sumie trochę się nie dziwię ludziom, bo ja mimo że kładę moja czasem tak wczesnie to tez mam taką blokadę trochę w głowie i te takie obawy, że może jak ją położę jeszcze wcześniej to się jeszcze wcześniej obudzi np. o 4 :P
A u mnie chyba tez nie działa to zostawianie w łóżeczku - młoda się obudziła dziś o 5.20! ale zostawiłam ja w łóżeczku do 6 i o 8.15 juz prawie mi zasnęła na przewijaku. O 8.20 juz spala jak zabita

Odnośnik do komentarza
Gość gościówka

http://community.babycenter.com/post/a51116617/sample_sleep_schedules_faq

tu są czasy wyjściowe dla wszystkich grup wiekowych

A ciemno masz w pokoju? Dziecko wtedy się tak nie męczy i łatwiej mu wytrzymać dłużej. Pomaga też zabieranie na dwór przed pierwszą drzemką, plac zabaw itp. Wczesna pierwsza drzemka na dłuższą metę prawdopodobnie utrwali Wam te pobudki o 5. Mam nadzieję, że problemy były przejściowe i będzie coraz lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Gość gościówka

http://community.babycenter.com/post/a51116617/sample_sleep_schedules_faq

tu są czasy wyjściowe dla wszystkich grup wiekowych

A ciemno masz w pokoju? Dziecko wtedy się tak nie męczy i łatwiej mu wytrzymać dłużej. Pomaga też zabieranie na dwór przed pierwszą drzemką, plac zabaw itp. Wczesna pierwsza drzemka na dłuższą metę prawdopodobnie utrwali Wam te pobudki o 5. Mam nadzieję, że problemy były przejściowe i będzie coraz lepiej ;)

Odnośnik do komentarza

No i u nas dzis pobudka punkt 6:00. Chyba musze sie z tym pogodzic.
Drzemka pierwsza znow po 9, trwala godzine. Druga znow po 3,5h czuwania i 1,5h.
Zeby jeszcze tylko noce przesypial...
Zrobilam mu dzis placki z jablkami. Ale sie zajadal. Az sie uszy trzesly :)

Odnośnik do komentarza

Angel16 dzieki za odpowiedz, juz sie zaczynalam martwic, ze kolejna ciaza, a seksu malo co i tak bylo. Google tez przeczesalam, wychodzi na go, ze to czeste.

Nasze noce coraz gorsze, troche mnie juz wkurza, ze co jakis czas musze ja do piersi, podczas gdy ona sobie po ciemku, z zamknietymi oczami, z jękiem raczkuje na lozku.. Ile mozna no? Niech to juz jej minie. Ona przynajmniej w dzien odsypia, ja nie bardzo.

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09tgf6q1ldij01.png

Odnośnik do komentarza

Witam my wróciliśmy z wakacji z wirusem bostońskim:-( i jesteśmy uziemieni w domu z resztą i tak już drugi dzień pada trzy prania zrobiłam i potykam się o suszarki bo nie bardzo schnie a mam jeszcze ze dwie do uprania.

Ism mi wrócił okres normalnie pierwszy raz tylko tak poplamiłam ale już następny był normalny.

Michaś w nocy też śpi niespokojnie u nas winne są gazy stosowałam espumisan bobotic dopiero pomógł sab simplex niemiecki teraz mam czeski i już nie działa tak dobrze muszę zakupić ten niemiecki. Poza tym w nocy nadal cycusia co 1-2h jestem już tym zmęczona ale nie mam pomysłu jak to zmienić.

Magalena ja Michasia w nocy w ogóle nie podnoszę do odbicia bo za każdym razem się budzi i problem aby go uśpić zresztą jak podnosiłam to i tak się nie odbijało.

Mam pytanko do mam które mają jeden pokój dla rodzeństwa jakie macie pomysły aby go urządzić zwłaszcza gdy jest dziewczynka i chłopiec. My młodej zrobiliśmy pokój dla dziewczynki ma różowo fioletowe ściany regał z różowymi wstawkami i łóżko różowe. No i zastanawiam się jak to przerobić aby dla obojga był fajny.

http://s6.suwaczek.com/201510101762.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pqegjmni5.png

Odnośnik do komentarza

Magdalena3 ja nie odbijam Mlodego już ani w dzień (jak zaczyna fikac to samo sie odbija) ani w nocy. Ale on na piersi to nie zawsze się nalyka powietrza. Niestety nie pomogę. Jedyne co mi przychodzi do głowy to kładzenie Nataszki na brzuszku do spania to powinno się samo odbić.
Ism ja okresu jeszcze nie mam więc jestem zielona w kwestii jak to może być. Też się bardzo obawiam ciąży chociaż na zbliżenia zadnej ochoty więc rzadko bywają. Ostatnio jak robilam zakupy na gemini to kupiłam testy ciążowe żeby byly w domu a mój mąż się śmiał czy on o czymś nie wie w domysle że z nim nic nie bylo ostatnio a ja sie boje że w ciazy jestem ;)
PePePe prosze o przepis na te placki z jablkami :)
Kasik_81 współczuje choroby i życzę dużo zdrowia! Jesli chodzi o pokój to może przemalowac na jakiś jasny szary i dla Michalka meble w kolorze miętowym lub błękitnym? Szary zarówno z rozem i miętą/błękitem się ładnie komponuje moim zdaniem :)

http://www.suwaczki.com/tickers/n59y2n0a6bii8fnq.png

Odnośnik do komentarza

Dzieki, teraz to juz zupelnie spokojna jestem :) a juz chcialam pedzic po test.

Agatka00 ja myslalam, ale tylko dlatego, ze chcialabym od listopada jakas prace zlapac a Madzie do zlobka.. i dzis raz pomyslalam, ze to troche juz meczace dla mnie. Madzia jest ciezka, zwykle zasypia mi podczas karmienia a mi wtedy strasznie cierpna nogi i czasem skurcze lapia.. no i plecy, bo jak tu sie ruszyc wtedy..
Poza tym to karmilabym jeszcze :) z 8mies

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09tgf6q1ldij01.png

Odnośnik do komentarza

Placki- starte jablko/banan (kazdy inny owoc), platki owsiane/twarozek (zamiennie), jajko. Odrobina tluszczu i na patalnie :)
Karmie piersia. Nigdy tego nie lubilam. Poczatki byly mega trudne. Ale jakos nie potrafie Malego odstawic. Ale ja karmie 2 razy dziennie plus w nocy. Trwa to maks. 15 min. Nie jest to uciazliwe a wiem, ze dla niego dobre.
Dzisiejsza noc byla straszna. Chyba takiej nie mielismy. Od 23 pobudki co godzine. Ale jedno karmienie.

Odnośnik do komentarza

Witam dawno mnie tu nie było ale w miarę możliwości nadrobilam zaległości. .u nas wszystko ok mały ma 4 ząbki górnej i dolne jedynki, wyszły w ciągu miesiąca. . Ostatnio znów jakiś marudny i paluch do buzi ciśnie więc może coś się tam dzieje. Co do kp to u nas dalej i jakoś nie widzę końca tzn raczej Kuba nie odpuści. W dzień jeszcze zje deserki obiadki flipsy bułkę itd ale na noc wszystko odpada tylko cycus. . W dzień też cyca ale to zazwyczaj do uśpienia. Okres jeszcze nie wrócił choć w dniu mniej więcej "okresowe" pobolewa mnie podbrzusze. Ma któraś z Was nosidlo ? Zastanawiam się nad zakupem i nie wiem jakie wybrać. Pogoda sie u nas popsula więc siedzimy w domu .Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie w lipcu karmienie stało sie uciążliwe. Wcześniej jak u Ciebie PePePe a teraz jak Mały mnie widzi płacze i chce do mnie na ręce. Moge go zostawić na kilka godzin, ale jak wrócę od razu pędzi do mnie. Od września wracam do pracy, trochę boje sie jak to bedzie wyglądało. Z chęcią już teraz odstawilabym, ale założyłam już wcześniej karmić rok i chciałabym tego dotrzymać.

a href="

Odnośnik do komentarza

Ja to jestem trochę wariatka bo chcialabym kp do samoodstawienia a biorąc pod uwagę że mój syn jest cycoholikiem i mleko to jego podstawowe pożywienie to wyjdą pewnie jeszcze ze dwa lata :P Nie no zobaczymy jak dlugo dam radę i jak z ewentualną kolejną ciążą.
Martyn ja mam nosidlo Tula i bardzo polecam.
PePePe dzięki za przepis. Sprobuje zrobić zobaczymy czy mi wyjdzie :P

http://www.suwaczki.com/tickers/n59y2n0a6bii8fnq.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...