Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny.
My właśnie jesteśmy po wizycie. Troszkę sie zdenerwowałam bo całą ciąże prowadzę prywatnie, a lekarz nie ma zamiaru nawet potem przy wizytach co 2 tyg zmienić mi stawki na mniejszą. ehhh
Dodatkowo dzisiaj mi powiedział ze zmienia nam termin z 26/10 na 7 Listopada a mi sie to wcale nie widzi bo ja już bym chciała mieć małego przy sobie...a tu jeszcze dodał nam ponad tydzień...
Niestety zaczynają juz mi wychodzić rozstępy :(:(:( waga rośnie w oczach :(

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3gzu3guoixoe4.png

Odnośnik do komentarza

Ojacie jak mnie dopadło tak mi się zachciało piwka 0% wareczki ze musiałam się napić dobrze że była w domu . Już dawno nie miałam takiej zachcianki na już !

Jakiś mam dziś leniwy dzień mimo iż pogoda super przyjemna to nie mam ochoty nigdzie wychodzić a potrzebuje iść do pepco po kartony ozdobne na ubranka " na pozniej" i może jakieś pudełko na zabawki bo właśnie wszystkie umylam i wypralam.

U nas imiona wybieram ja Maz tylko akceptuję . Był Igorek teraz chciałam Helenke ale jednak padło na Adusie . Mała Adrianka ♡

"Noszę twe serce z sobą- noszę je w moim sercu " ...Igorek Aniołek
Czekam na Ciebie córeczko!
http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/56fc3fc4.gif

Odnośnik do komentarza

myszka123
sheviolet jak chyba prywatnie pojdziemy to wtedy

No to oni sobie jaja robia? Czy prywatnie czy na kase maja obiwiazek zrobic po 1 badaniu w kazdym trymestrze. A to ze prywatnie robisz to tylko jest dodatkowo dla Twojego spokoju przeciez... Ja to mam dobrze z tym moim lekarzem. Jak potrzeba to nawet co tydz mam wizyty jak ostatnio przez to cisnienie. Swoja droga ciekawe co powie na obecne. Bo mam tak w caly swiat ze bywa normalne a potem np 120/90 albo 145/65.

Odnośnik do komentarza

ja nawet nie chce patrzec na wage.. Na szczescie pomimo ze niczym nie smaruje brzucha nie mam ani jednego rozstepu, a jednak sporo uroslam bo z 65cm w talii do 97cm, a w okolicy pepka mam 105cm.
Wizyty prywatnie mam co 3 tyg, bada ginekologicznie, wazy, mierzy cisnienie, omawia wyniki i wypisuje zwolnienie. 120zl. Usg mi nie robi, wyznacza tylko tyg kiedy mam zrobic tez prywatnie, a gdzie to juz moj wybor.
A bylam zaskoczona ostatnio bo wyznaczyl wizyte 4 tyg pozniej a nie 3 jak zawsze. Stwierdzil, ze jak sie dobrze czuje, maly jest zdrowy, mi nic zlego nie wychodzi w badanich to nie ma sensu wczesniej sie spotykac. Wy tu piszecie o skracaniu czasu miedzy wizytami a moj dr mi wydluza :P

http://www.suwaczki.com/tickers/atdc3e5e8l9cwgv2.png

Odnośnik do komentarza

Ja oficjalnie stwierdzam , że wydawanie kasy na jakieś preparaty na rozstępy nic nie daje bo ja na samym początku kupiłam Bio Oil zapłaciłam za niego sporo , gdyż jest on drogi potem ziajka teraz mam palmersa i nic to nie dało. U mnie to jest zdecydowanie genetyczne.
Ale ja mam 170 cm i przed ciążą ważyłam 58 kg a teraz juz 70 ;/ zawsze byłam szczupła i byłam pewna ze będę miała rozstępy jak zajdę w ciążę.

Mam jeszcze do was pytanie bo jak pisałam lekarz zmienił mi datę porodu na 7/11 z 26/10.
Sprawdził co wychodziło na usg w 9 tyg i powiedział ze będzie sie nim sugerował.
Czym sie sugerujecie datą z OM czy z USG?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3gzu3guoixoe4.png

Odnośnik do komentarza

też chodzę prywatnie średnio co 3 tyg na każdej wizycie badanie szyjki i usg teraz mam na koniec mc a we wrześniu już zapowiedziany szpital ok dwa tygodnie:( podanie sterydow w razie w i obserwacja nie jestem zachwycona tym faktem tym bardziej ze moją córką idzie do 1klasy i nie będę mogła przy niej być stresuje się chyba bardziej tym niż pobytem w szpitalu

Odnośnik do komentarza

myszka123 Zorientuj się jak to jest (najlepiej tel do nfz-tu) ale z tego co sie orientuje to na ciężarne nie ma limitów. Ja chodze co 4 tygodnie, kolejna wizytę mam w przyszłą środę a potem już co dwa tygodnie i ktg na każdej wizycie. Poza tym co wizyta usg przez brzuch i dopochwowe. Także wszystko zależy od lekarza i pewnie standardów przychodni.

A tak w ogóle to zabrałam się za sprzątanie kuchni, umyłam dwie szafki i padłam... Zaczyna mnie to dobijać:(!

http://fajnamama.pl/suwaczki/ghh4tki.png
http://www.countdownmypregnancy.com/tickers/countdown-1419919200z1444107600zp.png

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczynki:)
opowiem Wam w megggga skrócie, bo jest tu wiele Mamusiek w pierwszej ciąży,więc lepiej,aby nie czytały takich historii.;(
Dostałam ból brzucha, nie pomogła, ani nospa,ani sen,
pojechaliśmy na IP, podpięli ktg, i w 3ej godzinie zaczęły pisać się skurcze, więc wzięli mnie na oddział.
Przez 6 dni dali mi fenoterol+sterydy, wyciszyli macicę i skurcze, potem półtora tygodnia na obserwacji byłam.
Prawdopodobnie była to infekcja- albo z zęba,albo przeziębienie,albo zapalenie pęcherza.
Dali mi też antybiotyk od infekcji i odpukać się skurcze wyciszyły. AHA, szyjka trzyma suuuper, ale za to złapała mnie ta infekcja;(((((((((((((
W szpitalu mega traumatyczne przypadki, bo to szpital kliniczny,3 stopień referencyjności, więc najgorsze "cuda" z możliwych....ale to historie dla mocnych psychik,więc Wam ich oszczędze......
Przez 7 dni toaleta tylko ZA ZGODĄ LEKARZA,max 5 razy WC dziennie przy tych 40 stopniach - zajebiście.
Potem w salach 40 stopni na plusie,więc każda mamuśka, tylko spała i jadła;(
DZIĘKUJĘ ZA PAMIĘĆ MOIM MAMUŚKOM:);)
witam Wszystkie Nowe Mamy....
nie nadrobiłam Waszych wpisów, jestem tak słaba, że , aż oczy mnie pieką od tego kompa:(
Czytam tylko na bieżąco.....czy Któraś urodziła?

U mnie 8kg na plusie, w pasie 103 cm, JUNIOR rośnie jak na drożdzach teraz ma już pewnie od 1,8 do 2 kg,
wizytę mam we wtorek.....a w razie jakichkolwiek dolegliwości to IP.
Nic nowego nie kupiłam, w ogóle neta nie miałam w szpitalu, bo zupełnie nie miałam glowy do niczego,poza spaniem i jedzeniem.

DBAJCIE O ZĘBY I NAWET NAJMNIEJSZĄ INFEKCJĘ TYPU KATAR/KASZEL ETC.

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza

beata33 sterydy na płuca na wypadek gdybym wcześniej urodziła co niezmiennie wróży mi. mój gin bo nie sos ze bliźniaki to w pierwszej ciazy miałam problemy z szyjka i urodziłam zaraz na początku 37 tyg a wcześniej leżała na podtrzymaniu więc mimo iż jak narazie wszystko jest ok mój lekarz woli wpakować mnie na oddział w razie w :( A co do ktg o ile dobrze pamiętam nie trzeba się w żaden sposób przygotowywać

Odnośnik do komentarza

Dziekuje Wam bardzo dziewczyny;) bardzo milo mi sie zrobilo... 3lata zlecialy a razem ogolnie juz 9 ,wiec oby zycie nam mijalo tak jak i przez te lata;)

Ja mam chyba dosc przecietny brzuch 93cm..dodalabym zdjecie,ale tez mi wyskakuje jakis blad;\ a Wy macie super brzuszki !!!

Oczekujaca jesli chodzi o to jaki termin jest wiarygodniejszy to mi moja gin pow.ze zdecydowanie z Usg...

Witam Wszystkie nowe mamusie;)

Mi sie wydaje,ze teraz jest masa kobiet w ciazy ..taki okres widac..ale to podobno jest jak z np z samochodem ktory mamy zamiar kupic dopiero potem widzimy ze jest masa takiej marki na ulicach;D to moze z ciaza tez tak jest ,albo grzalysmy sie za bardzo w zime i tak wyszlo;)

Odnośnik do komentarza

myszka123 jestem w szoku, że w tak wysokiej ciąży dali Ci wizytę za 6 tygodni....ja teraz mam, co 3 tygodnie ale chodzę prywatnie...chodziłam prywatnie przed ciążą ze swoimi problemami i tak pozostałam wierna temu lekarzowi....Byłam dzisiaj u lekarza, termin zmienił mi się na 09.10. tyle, że Filip ciągle był główką w dół, a teraz fiknoł nóżkami w dół...:( mam jeszcze być spokojna, lekarz powiedział mi, co mam robić żeby pomóc maluchowi się przekręcić naturalnie

Odnośnik do komentarza

Niuska no to niezła historia. A ja wogole nie byłam u dentysty panicznie się boję. :/ a wiem ze jeden jest w paskudny stanie. Nawet niewiedzialam ze przez to mogą być skurcze.
Ja to lubię wszelkie historie z życia wzięte ale nie każda ma silną psychikę by to unieść.

"Noszę twe serce z sobą- noszę je w moim sercu " ...Igorek Aniołek
Czekam na Ciebie córeczko!
http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/56fc3fc4.gif

Odnośnik do komentarza

W końcu przeczytałam to co od rana napisałyście.
Witam nowe mamusie.
Beata33, ja też z okolic Częstochowy jestem. Gdzie chciałabyś rodzić?
Mleczyk ja mam 155cm wzrostu, a obwód brzucha 92cm.
Ja teraz skupiam się na kompletowaniu wyprawki dla naszej pierwszoklasistki. Ale dopiero co wyplata była a tu juz połowy nie ma. Nie wiem jak dotrwam do następnej:(. A wszystko takie drogie.

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

Niuśka tak się ciesze ze wszystko juz dobrze !!! Kamień z serca.
Dziewczyny a jak jest z KTG chodzę do lekarza prywatnie, rodze w szpitalu gdzie nie mam ani lekarza ani położnej. Zresztą mój szpital prowadzi tylko patologie ciąży a nie normalne ciążę. Jak wejdę na IP i powiem o co chodzi to mnie przyjmą ? Czy na KTG gdzie indziej w wyrazie porodu do nich ? Jak myślicie ?
Jay90 bałam się panicznie dentysty. Mnie nie bolą zęby wiec juz w ogóle brAK pretekstu. Ale poszłam prywatnie i to sama przyjemność. Naprawdę. Zero stresu, bólu czego kol wiek. I okazało się ze nie trzeba się denerwować. Dostałam zaświadczenie o tym ze chodzę do dentysty i zostały mi dwa zęby do zrobienia. Może przełam się i poszukaj jakiegoś ? Za wizytę na NFZ płaciłam 120/150 zł (plomby plus znieczulenie) dziś za to samo prywatnie 117 zł, za kanałowe zapłaciłam taniej niż na NFZ.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vfxm8wxbokdg.png[/url]
http://www.suwaczki.com/tickers/eoc9299o9rzqtl1m.png[/url]

Odnośnik do komentarza

marta89sz
Drzemka na 1,5 godziny i juz full do nadrobienia :-D
Witam nowe mamy :-)
Drożdżowka ja też czuję że urodzę we wrześniu, ale dobrze mi tu z Wami :-D najwyżej będziemy czekać na resztę razem :-)
mleczyk1 ja wzrost 164, brzusio 104 :-) w końcu czuję się normalnie, bo myślałam że tylko ja mam tak :-D

A na kiedy masz termin?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3k6ia03ztj.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...