Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Hej :-D My właśnie wrociłyśmy z wakacji i też mamy problem z zasypianiem. Przez 2 tyg mała spała z nami w łóżku i teraz po powrocie do domu nie chce spać w swoim łóżeczku. Wczoraj obudziła się o 4 i musiałam położyć ja z nami tak płakała. A niestety nie mogę jej zostawić by troszkę popłakała...

Nauka samodzielnego zasypiania u nas nie zdaje egzaminu. Natalia zasypia przy piersi lub kołysana na ręku.
Nauczyła się samoobslugi i sama sobie wyciąga cycke i się tak strasznie cieszy i macha rękoma i nogami :-D

Martyn pytałaś się o nosidło. Ja kupiłam fajne nosidło na allegro za 139 zł i u nas sprawdza się super. Podróbka Ergo ale świetnie wykonana i mega wygodna.

Ja kąpię Natalkę w żelu z Rosmana. Babydream niebieski z pompką i do tego balsam z tej serii i mała ma super miękka skórę. Kąpałam wcześniej w Emolium i miała taką samą skórę jak po tym z Babydream.

My ząbków jeszcze żadnych nie mamy chyba jako ostatnie... Ale coś się chyba dzieje bo mała się strasznie slimaczy i wszystkich gryzie. Ja to już nawet siniaki mam tak ściska dziąsłami. A i kupki takie luzniejsze są...

Natalia Zasypiala do tej pory przy kołysance "Był sobie król" ale teraz pierwsze nuty tej piosenki i krzyk wielki że spać nie będzie. Więc aktualnie zasypia przy "Koła autobusu kręcą się " i to nie wcześniej niż o 21 a wstaje tak mniej więcej o 7.30 -8.00 z dwoma czasami trzema kamieniami w nocy. Potem pierwsza drzemka ok 10. 30 trwająca od 40 min do 1,5 godziny potem mniej więcej 15-16 druga drzemka tak max 2 godziny no i o 21 dopiero zasypia. Wiem że za długa przerwa między ostatnia drzemka a snem nocnym ale nie chce zasypiac wczesniej...

Od piersi jeszcze nie odstawiamy małej bo zrobił się z niej straszny cycoch. W ciągu dnia je może z 6 -7 razy cycke i trzy inne posiłki ale staram się zmniejszyć tą ilość bo po nowym roku wracam do pracy ale ona nie za bardzo chce jeść coś innego.

Życzymy zdrówka wszystkim :-D

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzkrhmyazn2yo4.png

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim zdrówka dla chorujących:-)

Do mycia główki używam Nivea baby 2w1 staram się myć raz w tygodniu no chyba że upaćka jedzeniem lub jest gorąco i główka często się poci. Do kąpieli też ten sam żel a jak coś go posypie to wtedy sięgam po emolium. Po kąpieli też używam mleczka Nivea.

Mój też jest cycoholikiem i powoli zastanawiam się jak to odstawienie od cycka będzie szło. Póki co to w dzień w ogóle mi nie przeszkadza ile razy chce tyle dostaje ale noce są ciężkie cyca przeważnie co 1h a jak jest co 2h to już sukces w międzyczasie masowanie brzuszka bo wierci się strasznie dopóki nie puści bąka.

Zaczęłam sama gotować małemu kaszki i tak na śniadanie dostaje płatki jaglane lub owsiane a na kolację kaszę manną z dodatkiem ulubionego owocu ze słoiczka. No i jak zje owoce w kaszce to nie chce jeść ich na deser więc nie mam pomysłu co mu podawać zrobiłam już placki z jabłkami wcinał aż uszy się trzęsły:-) wczoraj ugotowałam mu kisiel na bazie owoców ze słoiczka i dalej pomysłów brak. Może upiekę ciasto drożdżowe hmmm podajcie swoim maluszka bułeczki drożdżowe?

Michaś nadal zasypia albo przy piersi albo w wózku czasami na rękach jak widzę że przyszła już pora to biorę go na łóżko daję pieluchę poprzewraca się trochę pomarudzi przyjdzie na cyca i albo uśnie albo wkładam go do wózka i delikatnie bujam jak mocno protestuje to znowu cyc i jak nie uśnie to bujam na rękach. Nie mam ani cierpliwości ani siły by słuchać jego płaczu przy usypianiu.

http://s6.suwaczek.com/201510101762.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pqegjmni5.png

Odnośnik do komentarza
Gość gościówka

Rozciągnięcie ostatniego do 4h w tym wieku prawdopodobnie spowoduje jedno z tych albo wszystko naraz: pobudki z płaczem 40 min po zaśnięciu, częstsze pobudki w nocy i wstawanie o 5. Możesz próbować, ale raczej rozciągnij powoli dwa pierwsze (ale nie oba naraz), powinno pomóc po paru dniach.

Odnośnik do komentarza

Nigdy nie myślałam, że własna matka może tak wkurzać.
"Dopiero co wstała, już idzie spać?" (4h)
"Ona musi nosic buty"
"Na pewno nie lubi gruszek" - pierwsza jej obecnosc podczas jedzenia gruszek williamsa
"Zaloz jej kurtke, bo zimno" - 25°
"Nie mozesz podcinac wlosow do 1roku, bo cos tam zlego sie stanie"
"Daj jej to, tamto, niech sprobuje tego i tamtego" i najczesciej od razu po sobie by to dala do zjedzenia.
I to wszystko w ciagu jednego dnia, juz mam jej dosyc.

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09tgf6q1ldij01.png

Odnośnik do komentarza

Kasik_81 jak dajesz radę co 2 godz wstawać? Jak mam podobnie od 3 tyg i padam już. Moje dziecko lepiej spało mając 3-4 miesiące niż teraz. Choć wtedy sam zasypiał, niewiem czy czasy czuwania były przestrzegane, ale miał częste drzemki. Zasypiał o 18. Wszyscy mówili mi ze za wcześnie kładę go spać. I problemy ze spaniem zaczęły sie jak zaczęłam majstrować i kłaść go spsc po 19.

a href="

Odnośnik do komentarza

Ism współczuję i życzę wytrwałości:-)
Ja mam super mamę dzieciaczki chętnie z nią zostają a starsza to w weekendy jeździ na noc tylko moja mama jeszcze pracuję dorabia do skromnej emerytury po śmierci taty krucho z kasą więc ma mało czasu no i swoje lata i już nie te siły.

00agatka od urodzenia Michaś w nocy był przy cycku co 2h więc po 10 miesiącach odwykłam od snu ;-) a tak poważnie to jest ciężko zwłaszcza jak jest jeszcze do ogarnięcia 7 latka w domu nawet nie chcę myśleć że od września jeszcze dojdzie szkoła i odrabianie lekcji.

http://s6.suwaczek.com/201510101762.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pqegjmni5.png

Odnośnik do komentarza

ism z moja mama jest to samo i co lepsze Ona uwaza ze w ogole sie nie wtraca. Czara goryczy sie przelala jak bylysmy u rodzicow i malutka zaczela strasznie plakac (miala jakies 5 miesiecy) wzielam ja na rece zeby uspokoic a moja mama mi ja doslownie wyrwala z rak! Nie odezwalam sie bo nie chcialam coreczki stresowac, ale od tamtej pory jest dystans miedzy nami.

A tak z innej beczki. Za niedlugo nasze dzieciaczki beda mialy roczek i zbliza sie wielkimi krokami czas powrotu do pracy. Co zrobicie z maluchami? Ja troche zaluje ze nie zdecydowalismy sie na druga ciaze wtedy zostalabym w domu dluzej. A jak drugie by podroslo za rok to juz mialabym opieke nad nimi. A tak teraz szukam zlobka. I jestem przerazona cenami i wizja rozlaki:(

Odnośnik do komentarza

Od stycznia - ale Wam dobrze. My najprawdopodobniej za dwa tygodnie zaczynamy przygodę żłobkową. Do pracy wracam z początkiem listopada, ale wolę małą powoli przyzwyczajać. Ciekawa jestem jak Ona to zniesie. Ale najbardziej mnie właśnie wkurza to, że tyle kasy kosztuje żłobek bo do państwowego oczywiście nie ma szans się dostać. No i wychodzi na to, że będę pracować właściwie za pół darmo :/ Pewnie podobnie by wyszło gdybym została w domu i wzięła 500+ hehe

Odnośnik do komentarza

Hej, jeszcze zaspamuje bo właśnie przeczytałam ten cytat z Korczaka i jestem nim zachwycona: „Kiedy dziecko powinno już chodzić i mówić? Wtedy, kiedy chodzi i mówi. Kiedy powinny się wyrzynać ząbki? Akurat wtedy, kiedy się wyrzynają. I ciemiączko powinno zarosnąć, kiedy właśnie zarasta. I niemowlę tyle spać powinno, ile mu potrzeba, aby było wyspane. (…) Numery dorożek, rzędy krzeseł w teatrze, termin płacenia komornego, wszystko to, co dla porządku wymyślili ludzie, może być przestrzegane; ale kto umysłem, wychowaniem na policyjnych przepisach, zechce sięgnąć po żywą księgę natury, temu się na łeb zwali cały olbrzymi ciężar niepokojów, rozczarowań i niespodzianek.”

Nie wiem jak u Was, ale wokół mnie pełno matek których dzieci wszystko muszą najwcześniej i najlepiej...

Odnośnik do komentarza

Hercerka ciekawy cytat daje do myslenia. Ale ja tez tak mam wokolo kazdy naj i lepszy chce byc. Chyba to normalne.

Ism babcia? Z jedna nie mamy kontaktu. Druga mam na tym samym podworku. Uwielbia mala i z wzajemnoscia. Tez sa sytuacje ze za jej czasow to cos itd. Ale ja z moja mama krotko. Jak chce cos malej dac to sie juz pyta. Teraz mala ma problem troche z kupka ale wraca do normy i dzisiaj miala dzien tylko mleczny. I woda do picia. Ale babcia oczywiscie ze da herbatnika to zwrocilam uwage i nie dala. Juz wie co moze dac a jak coa to pyta.

Dalej mamy katarek ale coraz mniej. Zobacze rano jak sie bedzie czuc i jak cos to mykam do lekarza.

Dobtej nocy

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Cytat tez jest a propo nauki zasypiania. Nie bralam udzialu w tej dyskusji bo uwazam ze dzieci to zywa materia i nie wszystkie dadza sie zamknac w sztywnych czasach czuwania. Moze wiec warto czasem odpuscic? Moze pogodzenie sie z tym ze dziecko nie przespi jeszcze calej nocy da Wam i maluchom wiecej szczescia a nie tylko rozczarowania. Od razu mowie ze nie jest to krytyka nikogo i zadnej metody tylko taka mala dygresja warta zastanowienia :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...