Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe 2014 maluszki :)


Gość Megi1992

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ~aabalik

cześć dziewczyny

dzisiaj z telefonu piszę wiec nie odpowiem każdej z osobna

Na początek witam nową mamuśki.

Co do smoczkow to właśnie czekam na przesyłkę z 2 właśnie bo tak właśnie zauważyłam że się męczy podczas picia mleka bo z wodą jest ok. wiec mu zostawię.

Marta - miałam nosa z tą alergią. Na miejscu Twojego meza zrobilabym to samo. ale ja się dziwię ze w Niemczech gdzie ogólnie panuje przekonanie ze to kraj taki czysty i z zasadami może być coś takiego. Siostra moja pojechała do swojego chłopaka do niemiec i tam poszła do Włocha do pizzerii sprzątać to mówiła ze takiego syfu jeszcze nie widziała i się dziwi la ze na takich brudnych stołach ciasto do pizzy robili. Włoch zadowolony z niej i nawet ja pochwalił i stwietdzil że dzięki niej widzi jaki syf miał.

Mój Wojtuś przez 3 dni był taki niemożliwy do jedzenia w nocy ładnie jadł po 120 ml wody + mleko a w dzień po 60 co 2 godziny.
Wczoraj wykapalam małego i go położyłam spać i został z mężem a ja z córką pojechaliśmy na zakupy spożywcze. nie było nas max 40 min. Przyjeżdżam i widzę że mały oczka czerwone od płaczu a mąż daje mu pić. ma z tak na palił ze zrobiło sie gorąca i małemu chciało się pić. on domyślił się dopiero po 25 minutach płaczu. Wypił 90 ml wody a godzinę wcześniej 90 ml wody z mlekiem.
Dzisiaj każde jedzenie to 120 ml w. mleka. wiec mowie do męża ze rozciągnął mu zoladek.

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Aabalik
Z tego ja co się orientuje i mówili nam
Lekarze w tym wieku nie da się dziecka przekarmic jedynie na początku pierwsze tygodnie .

Rechotka
Ja karmie Colina smoczkami 2 od połowy stycznia to mial wtedy 1,5 msc gdzies i dawał super radę i z woda i z mlekiem

Miremele
Ja tez ubieram juz tylko małego w rajstopy trampki spodnie body bluzę i kurteczkę jak jest zimno np w maxi cosi to mam kocyk a w wózku jeszcze śpiworek

Odnośnik do komentarza

Hej.
Jesteśmy po szczepieniu. To była dla mnie masakra! Normalnie jak widziałam jak moje dziecko płacze to miałam ochotę ją zabrać lekarce z kozetki i uciec! Ale dałam radę... Moje biedactwo tak strasznie płakało. Przez moment miałam wyrzuty sumienia, że nie zdecydowałam się na 'skojarzone' Bo co jedno kłucie to nie trzy, ale pogadałam z mężem i mnie ogarnął.

Póki co Julka jest spokojna, ale w razie czego kupiłam Paracetamol.
Ogólnie po badaniu lekarskim jest ok. Julka waży równe 5 kg! :D Więc mimo karmienia butelką przybiera ładnie. :)

Vanessa- Super, że imprezka udana. :)

Rzechotka- Ale Twój synio też ma boskie włoski. :D Ja też karmię butelką, ale jeszcze mam smoczki '0'.

Miremele- Ja jeszcze boję się troszkę ubierać Julkę lżej bo ta pogoda jest zdradliwa... Póki co jeszcze bryka w kombinezonie, i mam nadzieję, że do końca zimna w nim wytrzyma bo nie chcę kupować nowego. :)

Kurdę cały czas panicznie wręcz myślę o tej cholernej Odrze. Czytałam, że jest już w Poznaniu!

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Dziewczyny dzisiaj Moj koks walnal mine roku :)

I dodam zdjecie jak my chodzimy na dwor . Nigdy nie zmarzl . Mam zawsze w aucie kocyk jak by cos. Jak moj koks mial miesiac to lekarz nas zrabal ze za grubo ubieramy malego ze bluza i jescze kombinezon to jak bedzie -10 stopni

monthly_2015_03/grudniowe-2014-maluszki_25964.jpg

monthly_2015_03/grudniowe-2014-maluszki_25965.jpg

Odnośnik do komentarza

Ja tak z doskoku wiec na szybko i moze nie wszystkim odpowiem za pierwszym razem:/
Młoda fasolka
Chyba każda z nas sie tak bała i pozniej miała ochotę zrobić krzywdę osobie która kóła jej dziecko. Oby teraz Julka czuła sie dobrze :)

Megi
Pisałas o tym pasku na pampersach aż wczoraj spojrzałam i faktycznie wczesnej nie zwracałam na to uwagi:) a twoj Colin mały podrywacz :) moze wygrywać juz dziewcYny na spacerach:)
Rechotka
Ja karmie jeszcze 0+ ale jak narazie Hani pasuje

Vanesa
Super ze impreza sie udała z małymi zawirowaniami ale wszystko tak jak byc miało :)

Mae
Dla mnie tez fajniejszy jest ten przezroczysty.

Miremele
Ja jeszcze w kombinezonie ale jak zrobi sie cieplej to kurtka rajtuzki spodnie i kocyk.

Mojej Hania w niedziele stuknęło 3 miesiące i zaczęły sie krzyki na tatę jesli tylko sie pojawi i niebzwraca na nia uwagi to krzyczy na niego lub jak wyjdzie z pokoju patrzy w kierunku gdzie wyszedł i nawołuje. I to tylko na niego ma mnie jeszcze nie krzyczy:) juz wyciąga rączki do zabawek Kyoto widzsz fakt ze robi to jeszcze ostroznie I niesmialo.
Teraz tez jej sie zmieniło i czasem zaśnie sama a tak to zacYna pobierać oczy i marudzi wtedy biorę ja tule daje czasem smoczka i lubi miec cos przy buzi tez i tak 2 min i spi:) oj zmieniają sie te nasz malenstwa. Ja w sobotę jade do fotografa wybrac zdjęcia z sesji brzuszkowej tak wlasnie bo sesje mialm tydzien przed porodem i jak miałam jechac wybierać to zaczęły mi wody odchodzić o tak zeszło jak wybierzemy to jeszcZe umówić sie na zdjęcia małej:)

http://s3.suwaczek.com/201411304565.png

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Agapo
Ja tez o tym pasku nie wiedziałam od początku dopiero kiedyś szukając odpowiedzi co za różnica to to znalazłam :) a lalunia piękna ;)

Dziewczyny mam pytanie jest któraś veganka ? Potrzebuje jakieś zdrowe przepisy bez mięsne na obiady ? Do tej pory jadłam mięso jak szalona ale chcemy z mężem spróbować jakiś czas coś innego :)

Odnośnik do komentarza

Wkoncu znalazlam troche czasu,jestem ostatnio zabiegana.
Möj aniolek jest znöw aniolkiem,wkoncu wszystko przeszlo i jest taki jaki byl przed szczepionkami,sam sobie usypia w lözeczku sam sie bawi i soba zajmuje jak musze np ugotowac.Od 3 dni chodzimy o 21 juz do sypialni i maly zasypia pözniej o 3 jedzenie i nastepne dopiero po wstaniu a wstajemy miedzy 7 a 8 rano tez odrazu nie je,pobawi sie,przebiore go czeka az wypije kawe dopiero je,wcale nie wola jedzenia, widze po wkladaniu piastek do buzi wtedy mu daje,biedne dziecko nawet sie niedopomina! Jak super jest widziec codziennie nowe wyczyny czy wyglupy albo umiejetnosci naszych maluchöw! Dzis po poludniu polozylam go do lözeczka smial sie do karuseli i usnal a ja sprzatalam,za jakis czas ide zobaczyc czy spi a möj maly lezy w poprzeg lözeczka z nogami do göry i sie cieszy,chyba lözeczko zaczyna byc male.Raz zaczal ciagnac koldre w strone twarzy ale byla przypieta klamerkami do szczebelek,zobaczyl ze sie nie da i raczka pröbowal cos tam przy tej klamerce robic,smieszne to bylo bo tak jak by zakapowal ze przypiete i chce odpiac,smieszny jest czasami i czlowiekowi sie niekiedy wydaje ze rozumie pewne rzeczy. Dzis byl naprawde kochany,spokojny i usmiechniety a jadl dzis jak by z tydzien nie jadl,duzo i czesto!
Bylismy dzis w sklepie dzieciecym i kupilismy Parasol do wözka i rolete do Auto bo go razi sloneczko do tego wynalazlam jeszcze ciuszki i pizamki.

mimi jakies 2 miesiace pözniej i lecialo jak z kranu!

AgaPo,Megi ja wiedzialam od pierwszego dnia ze sa te paski bo pierwsze pampersy dostalismy w szpitalu po urodzeniu,te wlasnie dawali tam.

Megi ja weganka nie jestem ale jak juz czesto pisalam nie jem miesa moze raz na ruski rok piers z kurczaka (przewaznie w salacie).Jak gotuje obiad dla meza czyli np mieso,kartofle,salata jem kartofle z salata.Dla siebie robie czesto leczo czyli ryz z röznymi warzywami te warzywa gotuje nie smaze i dodaje do ryzu z ostrymi przyprawami.Albo ryby np losos z piekarnika ale juz do tego nie jadam weglowodanöw tylko Salate.Ja wogöle odzywiam sie zielonym. Duzo owocöw i warzyw prawie wogöle chleba.No teraz to odzywiam sie prawie niczym bo jestem na diecie i zostalo mi 3 kg czesto slysze teraz komplementy typu "o szybko schudlas po ciazy" "wygladasz swietnie jakbys wogöle w ciazy nie byla " itd nawet maz przyszedl i möwi ze spotkal sasiadke z naprzeciwka ( ja jej nie znam) i pytala jak ja to zrobilam ze wygladam tak samo jak z przed ciazy a on möwi ze ja wogöle nie jem,jem ale zielone. I takie mile komplementy dodaja sile i wiecej checi do schudniecia. Nie glodöje i to jest najwazniejsze a mam tyle sily ze bym göry przestawila .Trzeba miec silna wole i sobie cos postanowic i dazyc do tego,dlatego szkoda ze oddalas swoje wczesniejsze rzeczy bo to jest takie jakbys sie poddala a tu trzeba walczyc i sobie möwic "ja w to wejde"!
Ale kazdy jest inny i ma inne upodobania möj maz np niewyobrazil by sobie jak mozna nic slodkiego nie zjesc on by nie potrafil albo codziennie jesc Chia bo zapomina a ja nie! Bo sie pilnuje i jestem zawzieta a on nie,wezmie od czasu do czasu a takie cos nie da zadnych efektöw do tego wpierdzieli tabliczke czekolady,super!
Ale wale moralniakami! Dobra,dobra juz koncze, ten temat!
A jeszcze cos Megi ,Colin strzela niezle oczo,podrywacz jeden!

Fasolka jaki byl wieczör z mala?
Ja tez mysle o tej odrze i sie boje bysmy nie przywlekli.

Martwi mnie troche Aleksandra bo nie pisze a nie wiadomo co wyszlo z ta piersia,miejmy nadzieje ze wszystko wporzadku!

aabik w niemczech czysto ladnie ale na zewnatrz. Nie wiadomo co sie dzieje w kuchni,chociasz sa czeste kontrole bo sama mam raz do dwöch razy w roku a jedzenia nie mam tylko napoje. A kary sa duze i sie doczepiaja nawet do najmniejszych rzeczy takze tego nie rozumiem!
Biedny maly ,maz go prawie ugotowal!

AgaPo jakie ma wielkie sliczne oczy!

miremale jak slodziutko sobie spi i jakie fajowe buciki!

Rechotka z twojego bedzie jakis Biznesmen albo bankowiec z takim pieknym krawatem!

iza.majka a twöj sie slicznie wtula i taki malutki sie wydaje,slodki!

Mae,Soqlka wasze tez slodziutkie az sie napatrzec nie moge na zdjecia waszych wszystkich dzieciaczköw,czesto pokazuje mezowi.

Odnośnik do komentarza
Gość 4leks4ndr44

Hej dziewczyny.
Marta
Miło że pytasz o mnie :) dziękuje. Jakoś tak nie mialam ani czasu ani weny żeby napísac.
Bylam u ginekologa a on podważył to co mowila lekarka i polozna - stwierdził że to wlasnie węzeł. No i że usg w czasie laktacji nic nie da.więc mam obserwowac. Najpierw mnie straszą, później wychodzi co innego... Zapisałam się prywatnie na usg. Zobaczymy, mam nadzieje że jest ok.
Ale jak już mowilam jednej osobie, czasem dobrze najeść się strachu, teraz przynajmniej choć na chwilę bardziej docenie to co mam, zamiast się przejmować głupotami. Zdrowie najwazniejsze:) Wczoraj co prawda jeszcze druga pierś zaczęła mi dokuczaa.. Ale to wyraźne zapalenie. Zacze,rwieniona a ja czulam się jakbym grypę miala. Na razie okłady z kapusty i ibuprom pomagaja. Oby bez antybiotykt się obeszło. Bo lewo jeden skończyłam brać.
Super że Semi tak szybko się uczy nowych rzeczy. Bystry chłopak z niego :-).
Co do diety, ja też już chia wprowadziłam. Poza tym też lubię zielone... Sałate, kiełki...
Tak samo różne pestki, owsianke. Amarantus. Trochę mnie siostra zaraziła takim jedzeniem. I oczywiście owoce i warzywa :)

Odnośnik do komentarza

Iza-majka my juz drugi dzien bez spaceru pogodapiekna sloneczna ake wieje tak mocno i taki zimny ten wiatr ze nie wychodzimy :/
Okresu u mnie nie eidac tyle co wczoraj rano dosliwnie zpol kieliszka moze tej krwi bylo. Dziwne no ale moze to troche potrwa nin sie unormuje :/ chociaz wcale mi za tym nie teskno bo zawsze mialam nega bolesne :/
Marta A zazdroszcze bo u nas od szczepienia minely 2 tyg i dalej sa cyrku przy cycku :/

https://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kvn0b7gni.png

Odnośnik do komentarza

Hej hej mamuski! :)

U nas raz slonko raz deszcz .Wciaz ubieramy sie w zimowy kombinezon (kupilam 68 rozmiar I kiedy w szpitalu ubieralam swoja kruszynke to pukalam sie w glowe co ja nakupilam :D ,a teraz jak znalazl na caly sezon zimowy )I przykrywam cienkim kocykiem .a pod spodem tylko cienki bawelniany pajac na przyklad .

Co do okresu to ja mam juz 2gi raz ..zzawsze mialam mega bolesne a teraz nic .ttylko ze siapi po trochu(uuzywam tylko wkladek) juz z 10 dni .aa przed ciaza doslownie 2 dni .

Aleksandra zawsze tak jest ze uswiadamiamy sobie jakie wszystko co mamy jest cenne dopiero kiedy mozemy to stracic. Niestety narzekamy narzekamy I wiele chwil nam umyka .

Co do diety ja mam troche inne zdanie . Uwazam ze zdrowe odzywianie to styl zycia a nie okresy kiedy nie jem tego tego czy tego bo akurat chce zrzucic kg. Kilogramy zejda same .mooze wolniej ale bez ubytku na zdrowiu .aa zwlaszcza przy KP. Dziecko dostanie wszystko ale co z organizmem matki ktora wyklucza niektore skladniki odzywcze..JJadam wszystkie owoce I warzywa - oczywiscie jako jeden z pieciu posilkow . Kazde mieso a nawet I boczek :D:D gdybym musiala sie ograniczac oszalalabym bo tak sie nie da cale zycie .no I ruch ruch ruch ..ale taki po ktorym sie ze mnie leje :) no I figura wroci bez przykrych dolegliwosci I niedoborow jakich moglabym sie nabawic .:) ahh moje hobby to gotowanie zwlaszcza azjatyckich potraw ktore sa zazwyczaj bardzo lekkie .(nie tych niby Chinskie od chinczyka w Polsce ):)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgupjyml4u9676.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny.
Bardzo dawno mnie tu nie było. Moje starszaki miały ferie i jakoś nie miałam kiedy zaglądać. Chyba was nie nadrobię bo trochę dużo się tego nazbierało ale jak znajdę chwilkę to poczytam.

A więc teraz troszeczkę o nas. Madzia rośnie jak na drożdżach :). W poniedziałek byliśmy na 2 szczepieniu. Waga 6 kg, 62 cm :). Mój mały pulpecik :).

Szczepienie obeszło się bez problemów. Troszkę płaczu przy ukłuciu, ale trzymałam ją na rękach przytuloną do mnie więc szybko się uspokoiła. Kochana.

Jeśli chodzi o spanie to w dzień mamy kilka krótkich drzemek i coraz więcej zabawy. Nadrabiamy w nocy :). Madzia śpi od 21-22 do 5 rano, potem karmienie i znowu spanie do 8-9.

Byliśmy też na kontroli bioderek. Jest już lepiej ale poduszka musi jeszcze dostać :(. Mamy teraz większą (22 cm). Moja biedulka już się przyzwyczaiła ale strasznie mi jej szkoda jak patrzę na dzieciaki bez takich problemów. Czasem mi ciężko ale myślę że to dla dobra mojej Małej.Przykro mi że nie może sobie swobodnie machać nóżkami i obracać się na boki. Jak przebieram pampersa albo ją kąpię to cieszy się "wolnością" i fika nóżkami.

Pogoda u nas ostatnio typowo marcowa - rano sypie i zawiewa, potem pada a koło 15 zaczyna świecić słońce :). I tak już od kilku dni. Wesoło, tyle że na spacery nie da się chodzić.

Byłam w końcu u mojego gin. i dowiedziałam się bardzo ciekawych rzeczy. Jestem już 11 tyg. po porodzie i nadal plamię. Zrobił mi badania i powiedział że taka uroda mojego połogu i na szczęście nic złego się nie dzieje. Jak do 2 tygodni krwawienie nie ustąpi to mam brać hormony żeby nie męczyć organizmu. Mam nadzieję że jednak samo przejdzie.

Wczoraj dostałam weny na słodkie i zrobiłam muffinki waniliowe :). Bardzo szybki sposób na coś dobrego. Wyszły pyszne - tak myślę bo zniknęły w kilka minut ;).

Jeśli chodzi o choroby to jest dobrze ale w okolicy panuje zapalenie oskrzeli i wiem że chorują też takie maluszki jak moja córcia więc trochę się obawiam. Mam nadzieję że ta fala szybko przejdzie.

Uciekam coś posprzątać bo słoneczko teraz ładnie świeci i ogarnia mnie przypływ energii :). Szkoda że tak wieje... byłby super spacerek.

Madzia właśnie zasypia na macie ;)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny

Czytam Was a jak się biorę za odp to ciągle coś mi przerywa.
Aleksandra, ja miałam włókniaka w piersi, wycielam go i właśnie pojawił się po pierwszym porodzie..lekarze tłumaczyli to zawirowaniani hormonów. I właśnie czas w ciąży i po porodzie w czasie KP nie nadaje się do diagnostyki, tak słyszałam. Ponoć wynik niemiaridajny. Mam nadzieje, ze i Ciebie tez dobrze się skończy.

Odnośnik do komentarza

Marta rośnie, waży 6500. Jest spokojniejsza od pierwszej córki.
Wraca się jej pokarm i charczy. Ściągam co kilka godz z nosa biała wydzielinę... Dlatego jeszcze nie szczepiona na nic, bo nie wiadomo czy chora czy to sprawy refluksowe...
Straszą córka ma prawie trzy lata i ma katar odkąd poszła do żłobka. Przez taki stan rzeczy nie szczepiona na Odrę. Mamy dwa lata poślizgu! Zaczęłam się bać i dzus poszłam z zamiarem szczepienia a lekarka nas wróciła przez katar :/ obawiam się Odry i siedzi mi to w głowie...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...