Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe 2014 maluszki :)


Gość Megi1992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

MamaMa - ja to jak bym mogła to 24 godziny na dobę bym była przy małym, jak nie spi i jak śpi to też.

Soqulka - śliczna ta Twoja Polcia - czy ja dobrze widzę, że włoski Polci są rude? Mój mąż jest rudy i tak jak byłam w ciąży to chcialiśmy że jak będzie dziewczynka to fajnie by było żeby była rudowłosa,

Megi - Colin ślicznie się prezentuje.

Mimi_88 - ja co chwile robie zdjęcia małemu a później jak mąż przychodzi to mu je pokazuje.

Mój Wojtuś też nie świadomie łapie zabawek a tę co złapie to zaraz mu zabieram bo uderza nią o swoją głowę,

Też się zastanawiałam nad zmianą pieluch na większe, ale akurat dzisiaj dostałam w prezencie 3 dady i założyłam mu i stwierdziłam, że są jeszcze za duże na brzuszku bo rzepy po przypięciu nachodzą na siebie. Wieć jeszcze trochę poczekam. Co prawda wagowo wydawałoby się że czas zmienić bo waży 5400 g, za jakieś 2 tygodnie przejdziemy.
U nas też już zapasy prezentowe pieluch się skończyły :(, więc będzie trzeba kupywać.

Wojtuś nie za bardzo lubi leżeć na brzuszku, bardzo się denerwuje i odpycha się nogami, że pupcia idzie do góry i zaczyna pełzać do przodu, śliniąc przy okazji wszystko. Ale na chuśtawce podnosi główkę do siadu, muszę go zapinać, ale nie wyleciał.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. Nie było mnie jakiś czas. Starałam się Was czytać jednak przez ostatnie dni nie miałam nawet na to czasu.

My już po chrzcinach. Fabian całą Mszę był jak aniołek jednak przed dał nam popalić. Chciałam go nakarmić przed ceremonią, a on całą zawartość wypluł na Ciocię i jej nową sukienkę :) Potem podczas ubierania tak się rozwył, że już myślałam, że nie dam rady go ubrać. Do Kościoła zdążyliśmy w ostatniej chwili. Na przyjęciu było ok do czasu kiedy moja teściowa obudziła go chcąc sobie zrobić z nim zdjęcie. Mały nie wiedział co jest grane. Był w obcym miejscu, wszędzie gwar i masa ludzi. Dostał kolejnego napadu płaczu, że nie mogłam go uspokoić dobre pół godziny. Gdy kryzys minął cała rodzina porobiła sobie z nim zdjęcia, on usnął i tak już było do końca imprezy.

Przez ostatni tydzień byliśmy w górach. Bardzo bałam się podróży. Wyjechaliśmy o 20 aby Fabi spał mocno, bo 6 godz jazdy było przed nami. W drodze obudził się na jedzenie bardzo rozzłoszczony. Nakarmiłam go i poszedł dalej spać. Drogę powrotną przespał już całą.

OGŁOSZENIE!!!
Jeśli któraś mama chłopca planuje w niedalekim czasie ochrzcić swoje maleństwo mam do odsprzedania ten komplecik:
http://allegro.pl/ubranko-do-chrztu-rudolf-r-68-zima-7-cz-i5066525645.html
Cena: 130zł + koszt przesyłki. Gratis dorzucam buciki!

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz615nm8es4ycdd.png

Odnośnik do komentarza

Megi Colin slicznie wyglada i widze ze nowa kolekcja z H&M sie pieknie nosi! Sliczne te ciuszki.

soqulka Polcia tez modnisia!
To wiekszosc z nas jest zlymi matkami! he..he.. niech sie ten ktos puknie w czolo a najlepiej nie raz tylko kilka razy!

Dziewczyny dawajcie zdjecia maluchöw tak fajnie sie oglada!

mamaMa wiez jest bardzo silna a milosc jak z tad do nieba!!
Ja uzywam pampersy te z D&M i jestem bardzo zadowolona czytalam ze z Aldika sa super ale nie pröbowalam ich.

iza-majka my w tym roku zero urlopu musimy dom skonczyc i wszystko pokupywac a jest tego sporo. Jedynie wyjazd do ojczyzny by sie przydal

Bylismy dzis u lekarza na kontroli,maly wazy 6.410 kg 62 cm wzrostu.wszystko wporzadku z nim,blokada zniknela sama,glöwka sie wyröwna,o kupach sie nie martwic dopöki dziecko jest pogodne i nie boli go brzuszek ,moga do 10 dni kupy nie robic a jak zrobia ma byc zadka to niby wszystko wporzadku.gorzej by bylo gdyby byla kupa twarda.ciemieniuszka przechodzi wyczesuje mu.Jedynie co mnie zdziwilo lekarz macal jajeczka Semiemu i powiedzial ze jest w nich woda ale ze to samo zejdzie,zdziwiona bylam.
Maly byl spokojny i nawet gdal do lekarza ale jak mu wbila kolejne szczepionki w nözki to tak plakal ze pierwszy raz w zyciu slyszalam go tak placzacego,cala twarz byla mokra od lez! Po ubraniu go zasnal natychmiast w maxi cosi i spal 4 godziny.Biedny möj,myslalam ze mi serce peknie! Teraz sobie lezy i sie bawi.
Jeszcze raz za 4 tygodnie te szczypionki musi dostac,biedny!

Odnośnik do komentarza
Gość 4leks4ndr44

Chcialabym Wam wszystkim odpisać JUŻ TERAZ :D bo później będę miala za dużo zaległości ale witek się zrobił drażliwy, a nie mogę wyłączyć wibracji klawiszy w telefonie;/.
W każdym razie czytam co u Was i bardzo się ciesze że się tyle mamusiek milczących odezwało :) fajnie się czyta o Waszych pociechach! A jak patrzę na zdjęcia to zacałowałabym wszystkie dzidzie ;D
Soqlka Polcia w tych bucikach mnie oczarowała totalnie!!!
Uciekam, postaram się jutro napísac :)

U Was też taka wiosna w powietrzu?

Odnośnik do komentarza

Megi, mimi indianki z lumpka, cała złotówka- kupowałam na wagę :)
Ja kilka razy dziennie przeglądam zdjęcia Poli na telefonie.

mamaMa, usłyszałam to od koleżanki, która ma malucha w podobnym wieku.
Polcia waży coś koło 5 kg, a Dominik 4300. Szybciej przybiera na wadze niż moja córcia, a urodzili się niemal identyczni:
Pola 3320 g i 56 cm
Dominik 3340 i 55 cm
Polcia ma teraz jakieś 61 cm.

aabalik, dobrze widzisz, jest rudzielcem. Mój mąż jest blondynem, ja się urodziłam ruda, ale z biegiem lat włosy mi zjaśniały i teraz jestem blondynką. Szczerze mówiąc mam nadzieję, że Jej się kolor nie zmieni i zostanie ruda.

Aleksandra, u mnie od dwóch dni taka piękna pogoda, słońce, 10*C.
Dziewczyny jak w taką pogodę ubieracie swoje Maleństwa? Wydaje mi się, że nasz kombinezon jest za ciepły.

monthly_2015_02/grudniowe-2014-maluszki_25626.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sroeq551izby2.png

Odnośnik do komentarza

Marta- mi się jeszcze nie zdarzyło podczas kąpieli nie zamkczyć uszu. Już nawet nie zwracam na to uwagi. Mały tak wierzga nogami i odbija się od brzegu, że pilnuję tylko aby za mocno nie walnął się w głowę. A wodę to ma nie tylko w uszach, ale i w oczach i buzi. Ostatnio zaczęłam przekręcać go na brzuch w czasie kąpieli- to dopiero frajda:)))

Aabalik- mój wózek (hartan racer) jest idealny. Śmigam nim po lasach i różnych wertepach i sprawuje się super. Łatwo też się wkłada gondolkę i fotelik. Super, że Wam też furki dobrze się sprawują:))

Młoda fasolka- ja przeszłam na 3 gdy mały ważył jakieś 4,5 kg czyli ok 2 m-ca. A powodem zmiany było po prostu przeciekanie 2. Teraz używamy 3 i jest ok.

Mimi- śliczna księżniczka i jaka piękna sukienka:)) dla takich ubranek marzę w przyszłości o siostrzyczce dla Antosia;)

Megi- colinek robi ekstra miny- prawdziwy model:)

Soqlka-Pola jest cudowna i jakie ma czadowe indiańskie buciki:) te rózowe trampki też ekstra!
Ja też mam teraz problem z ubraniem. Dziś było na tyle ciepło, że też miałam poczucie że mały się grzeje w swoim zimowym kombinezonie. Chyba będę go ubierać w taką cieplejszą kurteczkę i grubsze spodenki, a pod spód rajstopy albo leginsy. Na to cienki i grubszy kocyk. Nie zmarznie a w razie czego będę miała z czego go odkryć.

Mój Antoni też już zaczął się głośno śmiać. Wcześniej to były takie radosne piski, a teraz jest coś na kształt śmiechu:))) mamy też parę nowych sukcesów. Mały mega intensywnie zaczął próbować łapać wiszące zabawki obiema rączkami. Trudne jest to dla niego i jak mu się łapki rozjadą, albo nie trafi w przedmiot to się irytuje. Śmieszne to jest:)))

Poza tym potrafi już ok 10 min spędzić na brzuszku i dobrze się bawić. Udaje mu się przewrócić ba plecki i z niwielką pomocą z powrotem na brzuszek.

We wtorek byłam z nim na nauce masażu szantala. Super sprawa! Antek super się przy tym relaksuje. Na razie uczyliśmy się masować klatkę piersiową i ręce, jutro twarz, plecy i nogi. Zajęcia prowadzi fizykoterapeutka, która pokazała mi jak prawidłowo nosić dziecko i pomagać mu wzmacniać mięśnie brzuszka, aby ułatwić mu przewroty. To dzięki jej radom młody załapał przewracanie się na brzuch. Mówiła też zeby jak najczęściej kłaść dziecko na brzuchu. Ja na to zwracałam uwagę już od urodzenia, ale dla innych była to cenna informacja.

Weszliśmy dziś w rozmiar 68. Taki duży już ten mój maluszek:)))

monthly_2015_02/grudniowe-2014-maluszki_25628.jpg

monthly_2015_02/grudniowe-2014-maluszki_25629.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vkcb12t6tlw6.png

Odnośnik do komentarza

Megii colinek przesłodki :)hehhe
Mimi mała wygladała jak ksiezniczka :)
Solga Polcia jest orginalna sliczna :) i ma opaske polubbiła je :)
Fasolka wszytkiego naj :)
Ja uzywam pampesow ale tych zielonych sa lepsze niz te białe ...

My mamy chrzciny w niedziele ciekawe jak to wszytko wypali jaka mała bedzie grzeczna czy niegrzeczna hehhe

MataA moja mała tez ostatnio tak płakała ze sama sie poryczałam na szczepieniu biedulek semi ma goraczke lub stan podgoraczkowy mierzyłas mu ???

Wstawie napewno fotke z chrzcin :) A tu wam wstawiam przymirke ciuszkow Marietty zamawiałam z allegro musiał sprawdzic czy pasuje wszytko była szansa odesłania i wymiany ale pasuje naszczescie :)

monthly_2015_02/grudniowe-2014-maluszki_25632.jpg

monthly_2015_02/grudniowe-2014-maluszki_25633.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Dziewczyny to jest nie mozliwe nasze Skarby juz są takie duże i wyraźne :) jeszcze dobrze pamietam jak oddawałyśmy zdjęcia brzuchów każda wypinała jak się da zeby tylko było widać ze jest w ciąży a teraz proszę :)

Marta a
My idziemy dIsiaj do lekarza. Wczoraj wchodziłam z małym na wagę i znow było 6100 dlatego zaczynam się martwić i niech dzisiaj go zważa dokładnie.
A z hm tylko tam jest piżamka reszta mieszanka :) muszę wkoncu kupić nowe na 68 ale nie potrafię się zabrać raz i porządnie

Miremele
Antoś jaki duży chłopak :) wyglada jak by miał z pół roku :)
Soqlka
Ty kochana te buty zostaw proszę Cię :) ja kiedyś może docZekam się córki to kupie je od siebie za ile chcesz boskie są :)

Vanesa
A gdzie zdjęcie mamy w ubraniach czy pasują :)? miałam pytać jak jest zdrobniale Marietta ?

Odnośnik do komentarza
Gość 4leks4ndr44

Hej Mamy :-)

Nie dam rady odp imiennie bo już się pogubilam o co która pytała, ale sprobuje nadrobić tematy.

Zatem jeśli chodzi o pampersy to my kupujemy rosmanowskie babydream (ale nie te fun & fit bo te mi nie odpowiadaly). Nosimy 3 ale czasem też np na noc 4, bo jak zrobi dużą kupę to w 3 mamy plecy zalatwione, a ja nie nadazam z praniem ha ha

Jak czytam jak wasze dzieci się rozwijają to jestem pod wrażeniem :) Witek parę razy śmiał się na głos a teraz znow cisza.. Ogolnie sporo w dzień śpi, nie bawi się jakoś za wiele.. Ale ma swoje ulubione zabawki do których zawsze posyła uśmiechy. Jesteśmy jeszcze w okresie tego trzeciego skoku rozwojowego, więc myślę że jak mu minie to się sporo zmieni :).

Jeśli chodzi o kąpiel to uszka zawsze się zmoczą, choć byśmy nie wiem jak byli ostrożni:)

Wózek spisuje się na 5 :) jedynie fotelik mam wrazenie że waży ze 100 kilo(mamy od kompletu 3w1), mojej siostry był o połowę lżejszy. Pocieszam się że może ciężar = bezpieczeństwo. Ale nie wiem :D

Dziś idę na pierwsze zajęcia organizacyjne z masażu Shantala.

Odnośnik do komentarza

Meggi, zostawię buciki na pewno :)

Aleksandra, zazdroszczę, że Wituś śpi Ci w dzień. U nas 1 drzemka i koniec- niestety.

Vanessa, Polcia w opasce tylko chwilkę wytrzymuje, zaraz zaczyna się denerwować. Bardzo ładnie Marietta wygląda :)

Miremele, słodki Antoś :) na 2. zdjęciu wygląda bardzo poważnie.

Kolejna porcja Polci :)

monthly_2015_02/grudniowe-2014-maluszki_25645.jpg

monthly_2015_02/grudniowe-2014-maluszki_25646.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sroeq551izby2.png

Odnośnik do komentarza

Niesamowite jak sie maluchy zmieniaja i jak szybko rosna!

Aleksandra lada dzien bedziesz tez przezywac Witka smiechy i wyglupy! Na kazdego przyjdzie czas.

Megi daj znac szybko po lekarzu jestem ciekawa ile Colin wazy! Jutro nasi maja 3 miesieczne urodzinki!

Vanesa mierzylam mu temperatura ok ale wczoraj byl tak niespokojny,nie moglam go uspac,przy piersi ryczal nie chcial wziasc a piastki w buzi czyli byl glodny ale z tych wrazen i zmeczenia nie umial jesc. O 22 padl glodny,przebudzil sie pöl godz pözniej ,zjadl i dalej spal. Dzis zobaczymy jak bedzie dalej narazie spi slodko sobie.Kapaliscie po szczepieniu?
Zycze udanego chrztu!
Mala tylko schrupac taka sliczna!

soqlka Polcia naprawde modnisia bedzie modeleczka z niej!

Miremale musze tez spröbowac przekrecic malego podczas kapieli.Zdradz nam troche o tych masazach i trzymaniu maluchöw!
Antoni niezle sobie daje rade i taki duzy juz!

monthly_2015_02/grudniowe-2014-maluszki_25649.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość 4leks4ndr44

MamaMa
Dziękuje, u rodziców prawie jak w domu :P aczkolwiek maly już chyba zauważa zmianę otoczenia.. Ale i tak dobrze udaje mu się zaadaptować. :)
Mam tak samo jak Ty.. Codziennie bardziej zakochana w moim małym cudzie... I przypuszczam że wszystkie mamy na to "chorują" :D

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Marta a
Colin dostał tylko dzisiaj ta szczepionkę do picia . Myśleliśmy ze zrobią od razu U4 ale nie bo dopiero od 27.2 jeden dzien ! Trudno . Mamy następna wizytę 25.3 wtedy dostanie znow szczepionkę do picia plus reszta . Lekarz go nawet nie oglądał . Na ciemieniuche dostaliśmy maść ta co wtedy ale pan w aptece okazał się mądrzejszy i sam przyznał ze w tym jest Kortison i to tylko uciska układ immunologiczny i lepiej robic olejkiem i wyczesac grzebieniem . Jutro mamy odebrać jakiś olejek do tego i zaczynam :)

Odnośnik do komentarza
Gość 4leks4ndr44

Dziewczyny bylam na kontroli tego guzka, wiem że polozna nie miala złych intencji i nie chciała mnie straszyć, a jedynie zmobilizować zebym dokladnie to zadała i przypadkiem nie olala tematu ale jak mi powiedziała że to może być nowotworowe to serce mi stanęło. Co innego coś takiego sobie pomyśleć a co innego jak się coś takiego usłyszy.... W poniedzialek mam isc do ginekologa i zobaczymy jak on mnie pokieruje. Prawdopodobnie do poradni chorób piersi mnie wyśle. Mam nadzieje że to jakaś drobnostka.. Jestem tak zestresowana, że o niczym innym nie myślę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...