Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe 2014 maluszki :)


Gość Megi1992

Rekomendowane odpowiedzi

Rechotka witaj,synek fajniusi i taki duzy sie wydaje a tu 10 tygodni.

iza.majka sesja malego udana i te jego minki he..he..

soqlka ja zadnych chust nie uzywam.

Möj Semi od wczoraj tak duzo gada ze mu sie buzia nie zamyka! Do tego co by nie zlapal wszystko bierze do buzi a jak nic nie znajdzie piastki sa lepsze!Jest taki ruchliwy ze nie da sie mu zalozyc pampersa a lezac na kocu tak podnosi dupke by zlapac swoje nözki,fajnie to wyglada albo odbija sie pietami i tak sie przesöwa a lezac mi na kolanach obraca sie w lewo lub prawo (sa obok poduszki) i robi takie figury i figle ze az musze sie zastanowic jak mu tak moze byc wygodnie! Nie da sie go utrzymac tak sie wierci i wiezga! Wczoraj niosac go na rekch by zmienic pampersa odepchnal sie odemnie i walna glowa w rame od drzwi,oczywiscie byl placz ale na szczescie nic sie nie stalo.Trzeba go naprawde mocno trzymac bo tak sie odpycha.A tak to juz lepiej po tych szczepionkach tylko co sie zmienilo to to ze wczesniej maly ze zmeczenia sam padal a teraz wielkie marudzenie.Mam nadzieje ze sie znöw unormuje.

Odnośnik do komentarza

Hej,
Rechotka - witaj :)

Dziewczyny poradźcie mi proszę, bo kurcze nie wiem co wybrac. Chodzi o prezent dla męża na urodziny. Jemu się marzy dzban na herbatę podgrzewany od spodu świeczką. Znalazłam dwa takie, ale zupełnie się od siebie różniące stylem. I choroba oba mi się podobają! Który wg was jest ładniejszy?
http://www.lippekaffe.no/Resource/File/173/840_Tekanne_Bornholm_hvit_blank_1_5_L_medium.JPG (tutaj sam dzbanek, ale jest do niego statyw i koszyk na herbatę do parzenia)
czy może
ten w załączonym zdjęciu?

monthly_2015_03/grudniowe-2014-maluszki_25854.jpg

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Bleeeeee u mnie od wczoraj leje! :(
I ze spaceru nici.
W dodatku pogoda negatywnie działa na moją królewnę bo marudzi od samej 6. Wczoraj poszła spać po 21 i spała do samej 6. Uwielbiam ją za to. :D

Rany jutro mamy pierwsze szczepienie, denerwuję się strasznie...
Powiedzcie w coś mam się zaopatrzyć po szczepieniu? Oczywiście pomijając ogrom cierpliwości. :)

Rechotka- Witaj. :) Boskie to Twoje dziecię!

IzaMajka- Boski synuś. I jaki już duży :) he he mój Piotruś. :D

Sqolka- Ja nie używam chust.

Mae- Mi osobiście bardziej podoba się ten szklany. :)

Vanessa- Hello, jak tam ?

Wrzucam kilka zdjęć z wczorajszego wieczora. :) Julka miała booski humor. :D

monthly_2015_03/grudniowe-2014-maluszki_25856.jpg

monthly_2015_03/grudniowe-2014-maluszki_25857.jpg

monthly_2015_03/grudniowe-2014-maluszki_25858.jpg

monthly_2015_03/grudniowe-2014-maluszki_25859.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

soqlka - ja mam chustę elastyczną i próbowałam kilka razy wkładać tam Antośka ale jakoś się nie przekonałam. Spróbuję innego wiązania chusty jak mały podrośnie, to może będzie wygodniej. Nie tylko ty tak kładziesz późno ;> My startujemy z ceremonią mycia i usypiania około 20. Ok. 21 dostaje jedzonko a potem kursujemy przez godzinę-dwie do niego do łóżeczka bo jaśnie panicz zasypia jak chce.
iza-majka - świetne te foty małego :)

Wczoraj w końcu się zabrałam za przyozdobienie kącika dziecięcego ;> Nie możemy za bardzo poszaleć, bo mieszkanie wynajmujemy. Kupiłam wcześniej naklejki na ścianę z rybkami i kilka z nich nakleiłam tak o na ścianę. To są najlepsi przyjaciele Antosia. Na ich widok od razu się rozpromienie i zagaduje je.
Ale miałam dużo więcej naklejek i jakoś tak nie chciałam naćpać tego bez ładu i składu. W końcu zrobiłam tło z folii na dokumenty, heh :p Bałam się jak młody zareaguje na taką zmianę. Ale rozpoznał przyjaciół na obrazku :D

monthly_2015_03/grudniowe-2014-maluszki_25860.jpg

monthly_2015_03/grudniowe-2014-maluszki_25861.jpg

monthly_2015_03/grudniowe-2014-maluszki_25862.jpg

monthly_2015_03/grudniowe-2014-maluszki_25863.jpg

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny sliczne wasze maluchy! Uwielbiam ogladac wasze pociechy!

Mae ja tez musze cos na sciane wymyslec jak sie wprowadzimy,myslalam ze moze fototapete.
Ten 2 czajniczek lepszy i modniejszy na czasie.

Fasolka jestem ciekawa jak u was bedzie po szczepieniu,daj znac. A zaopatrzyc sie musisz w stalowe nerwy!

Aleksandra jak tam z piersia?

Reszta kobitek gdzie jestescie,odzywac sie!

Odnośnik do komentarza

MłodaFasolak, ja po szczepieniu zaopatrzyłam się w PEDICETAMOL przeciw gorączce, na szczęście nie był potrzebny i Altacet w żelu dla dzieci, aby smarować miejsca po wkłuciu (2 razy w dniu szczepienia i 2 razy następnego dnia). U nas nie wystąpił obrzęk. Kolejne szczepienie mamy za tydzień w poniedziałek.
Piękną ma Juleczka czuprynkę. Muszę przyznać, że zazdraszczam :)

iza-majka, cudny śpioszek. Kocyki minky są super :)

Mae, u nas to wygląda podobnie.
A dziś Polka pobiła rekord :) Pierwszy raz usnęła o 22:30 i na cycusia obudziła się o 5 rano. Ależ się wyspałam :)

Jest mi mega wesoło :) Mężu od przyszłego tygodnia bierze urlop ojcowski i będzie z nami całe 2 tygodnie :) Obiecał nam wypad na kilka dni. Już się nie mogę doczekać :) zabierzemy też Polcię pierwszy raz na basen :)

Byłam w piątek z Polusią u lekarza, bo obie się przeziębiłyśmy i poprosiłam o zważenie Małej. Polusia waży 5100 g. Zaczęłam się martwić, że mało przybiera, ale sprawdziłam na siatce centylowej, że jeszcze się łapie w normie (25 centyl).
Najważniejsze, że głodna nie chodzi, a i pucki na policzkach troszkę ma, i udka pokaźne :)

A oto Polunia :)

monthly_2015_03/grudniowe-2014-maluszki_25880.jpg

monthly_2015_03/grudniowe-2014-maluszki_25881.jpg

monthly_2015_03/grudniowe-2014-maluszki_25882.jpg

monthly_2015_03/grudniowe-2014-maluszki_25883.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sroeq551izby2.png

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Halo mamusie :)

Gabrycha
Uzywasz zielonych pampersow ? Uzywalas na poczatku tych bialych ? Albo inne mamusie chodzi mi jaka jest roznica oprocz tego magicznego paseczka zoltego ktory robi sie niebieski po nasikanu ?

Vanesa
Jak impreza wczorajsza ? Czekamy za zdjecie :)
Super tort

Marta a
Dobrze ze u was juz wszystko ok.
Nie mialas nigdy ospy ? Uwazaj zeby Semi ci kiedys nie przyszedl z przedszkola z nia bo wtedy bedzie. Moja mama przechodzila w wieku 34 lat po tym jak mnie urodzila i lezala plackiem przez 3 tyg
A co do zmiany pieluchy i wiercenia sie to u nas tez masakra zmieniam pieluche jakies 20 min co zakladam nowa to colin pupa do gory wygina sie smieje i koniec :) lobuz
A i Colin wazy juz 7 kg :)
Wczoraj wchodzilismy na wage

Marta89
Uzylam do tych stopek normalnych farb balam sie zeby cos Colinowi nie wyskoczylo ale szybko umylam mydelkiem i stopki sa cale i zdrowe

Mae
Ja jestem za tym co dodalas zdjecie :)

Dziewczyny piekne wasze maluszki :) co raz wieksze jeszcze chwila i bedziemy sie chwalic pierwszymi krokami :)

Soqlka
Ja nie mam chusty ale przyzwyczajamy Colina do tyvh takich szelek . Na poczatku byl placz a teraz z dnia na dzien lepiej codziennie pod wieczor maz bierze malego i ida z smieciami na spacer ;) wczoraj nawet poszlismy na maly spacerek tak i chwile pospal potemsie obudzil i ogladal wszystko do okola apotem zaczal marudzic
Widze na zdjeciu ze macie maxi cosi z ta wkladka dla malej ? Uzywacie jej jeszcze ? Ostatnio my juz musielismy wyciagnac bo colin sie nie miescil teraz chyba jest mu juz wygodniej bez.

U nas wzzystko ok :) nie liczac dnia wczorajszego caly dzien byl lobuz marudny plakal nie chcial jesc dzisiaj juz ok :) no czasem trzeba przejsc i takie dni :)

Pod koniec marca planujemy jechac do Austrii na pare dni troche sie boje podrozy ale mysle ze jak wyjedziemy w nocy to nie bedzie cyrkow :)

Odnośnik do komentarza

Meggi, wkładki używamy, bo Pola drobniutka jest, waży 5100 g i ma 62 cm. Nam jeszcze większość ubranek w rozmiarze 56 pasuje (no prócz pajaców) :)

Skorzystałam wczoraj z okazji i zamówiłam 100 odbitek zdjęć na Empik Foto za 29 zł :) Zrobię Poli album.

Znalazłam swoje zdjęcia z dzieciństwa, widać po kim Pola jest ruda :)

monthly_2015_03/grudniowe-2014-maluszki_25888.jpg

monthly_2015_03/grudniowe-2014-maluszki_25889.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sroeq551izby2.png

Odnośnik do komentarza

Hej :)
Rechotka witaj ja tez z opolskiego k/Nysy :)
Zdjecia waszych pociech przecudne :)
Fasolka pediatra Ci powie co powinnas miec i ma co zwracac uwage przynajmiej mi moja mowila. Na pewno cos od goraczki :)
Ja wlasnie bede wyciagac sernika zbrzoskwiniami z pieca. Tak mi sie zachcialo przy poniedzialku :)

https://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kvn0b7gni.png

Odnośnik do komentarza

Wtam dziewczynki :) imprezka mega sie udała :) Marietta była bardzo grzeczna :) w kosciele nie spała patrzyła na kolorowe swiatełka spiew itd była zaciekawiona :) na imprezie tez nie spała 2 razy po 15 mn pierwszy raz była w tak duzym gronie ludzi :) zasneła o 23 i budziłą sie o 3 i5 i o 7 dzis cały dzien je pobawi sie z godz połtora i spi chyba odsypia wczorajsza imprezke:) Mam nawał pokarmu w nocy musze odciagac 140 odciagam za jednym razem potem fajnie bo jak tatus wraca moge si e na 2 godz urwac z domu :) Lokal super bylismy kiedys na weselu bardzo pyszne zarcie roczek tez tam zrobiła miałam na koniec wtope bo zapomniałam kasy w sypialni na łozku by zapłacic imprezke hheh ide zapłacic a tam pusty portfel hahah masakra zostawiałam babce prawko i powiedziząłm ze maz nas odwiezie i wroci po zarcie co zostało i ureguluje rachunek :) byla babka zmieszana ale co zdaza sie to dlatego ze marietka o 13;30 zrobiła kupe chciałam jesc ja nie byłam ubrana hahha wszytko naraz ale zdazylismy :)

Tort był pyszny :)

Ubrana była cudownie bede sprzedawac ten komplecik dałam 200zł za wszytko sprzsdam za 100zł :) stan idealny :) mała miała tylko załozone w kosciele na sali poznej złozyłam inna sukieneczke :)

Czekam na zdjecia nie mam anijednego hahhaha kuzynka nap pstrykała fotki wiec jak mi
przesle dzis na meila to wrzuce odrazu :)

Rechotka witaj :)

Młoda fasolka wspołczuje szczepienia to jest naprawde koszmar strasznie sie martwiłam po szczepieniu !

Marta A Masz racje te szczepienia to horror na sama mysl ze 23 znowu mamy rob mi sie słabo !

Soqlka Polcia to cała mama :) słodziutka jest :)

uwielbiam ogladac zdjecia waszych skarbow sa kochane cudowne !

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Megi- ja używałam białych pampersów i mi nie podeszły. W przeciwieństwie do tych zielonych zamiast fajnej bawełny mają w środku taką ceratkę, która przylepia się do pupy dziecka i nie wygląda to przyjemnie. Musiałam częściej zmieniać pieluchy używając tych białych. Dla mnie zielone najlepsze. Próbowałam też dady, ale małemu się pupa zaczerwieniła i wróciłam do pampersów.

U nas ostatnio intensywny czas. W weekend byliśmy na imprezce u znajomych. Młody grzecznie przespał w wózku. Obudził się koło 2 ( a normalnie przesypia już noc do około 5) i się chyba biedak zdziwił gdzie jest bo zaczął płakać. Ale wzięłam go na ręce i stał się atrakcją wieczoru:)) koło 3 był już w swoim łóżeczku i spał do 10( !!!) :))) w sob zakupy, spacer i obiad u koleżanki i Antoś też świetnie sobie poradził. Mam nadzieję, że przywyknie do różnych miejsc i ludzi bo nie chcę by czuł się dobrze jedynie w domu. W niedzielę byliśmy jeszcze na obiedzie w restauracji:)) jeden z lepszych weekendów jakie pamiętam odkąd się młody urodził.

Dziś byliśmy na pobieraniu krwi, żeby sprawdzić bilirubinę. Jeśli będzie ok to zapisuję Antka na szczepienia i od razu na basen:))))

Jaki macie plan co do ubierania dzieci na początek wiosny, gdy jest tak około 10 stopni? Ja myślę o kurteczce, rajstopach i spodenkach plus cienki i grubszy kocyk, żeby w razie potrzeby móc łatwo odkryć albo przykryć.

Dziś jak wróciłam z pracy ( nie było mnie w domu ok 4 h) to mąż mnie poinformował, że nas syn był taki głodny, że zjadł na raz 2 butle mleka, czyli około 240 ml. Czy to normalne? Wydaje mi się strasznie dużo. Ale co ja tam wiem- jak karmie piersią to nie widzę ile zjada, a laktatorem odciągam już po karmieniu to też nie wiem ile tam tego mleka jest:)

monthly_2015_03/grudniowe-2014-maluszki_25938.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vkcb12t6tlw6.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczynki:)
Dzięki za odpowiedzi w sprawie chrzcin, my też chrzcimy w święta na rezurekcji, aż się boje jak to będzie.

Megi - ja od poczatku używam zielonych także nie powiem ci co i jak, z tego co mi siostra mówiła to nieco się różnią wielkością.
MartaA - współczuje tego co przeszłas, dobrze ze na uczuleniu się skończyło a tego dziada to bym porządnie "pogoniła"
Vanesa - super że impreza się udała, nie musisz się już stresować
Fasolka - Twoja Julka jest boska i te włosy, moja to przy niej łysolek
Soqlka - Twoja Pola tez super i wcałe nie wygląda na to że mało waży
My jutro też mamy szczepienie, mam nadzieje że Julka przejdzie spokojnie tak jak przy pierwszym, o ile ją zaszczepią po tym katarze.Pogoda niestety też paskudna, normalnie nic się nie chce, gdzie ta wiosna?

Odnośnik do komentarza

Co do pampersow mam te i te osobiscie wole biale bo sa wedlug mnie bardziej chlonne Tobiemu to chyba bez roznicy...
Ja po pierwszym szczepieniu nie mialam nic na goraczke w domu i dzieki Bogu nie bylo mi potrzebne Tobi nawet nie byl bardzo marudny troszke tylko pogrymasil.
Dziewczyny kiedy teraz jest skok rozwojowy? Maly mi od kilku dni grymasi i je na raty...
Czy ktoras karmi butla? Mysle o wymianie smoczkow z jedynek na dwojki ale nie wiem czy 10 tydzien to nie za wczesnie a zastanawiam sie wlasnie przez marudzenie malego ostatnio strasznie sie kreci przy jedzeniu i denerwuje sie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...