Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe 2014 maluszki :)


Gość Megi1992

Rekomendowane odpowiedzi

MartaA- gratuluję kupy:) z doświadczenia wiem jakie to uczucie czekać na nią i czekać aż sie doczekać:)))

ALusia- tochyba normalne, że sen w nocy się wydłuża. Antek ma 11 tygodni i śpi w nocy po 8h. Pytałam lekarza na ostatniej wizycie czy to ok i powiedział, że trzeba podchodzić do tego na zdrowy rozum. Jesli dziecko prawidłowo przybiera i jest aktywne w dzień to tylko się cieszyć z takiego śpioszka:)

MalaMi- ja chciałabym zacząć podawać około 4 m-ca, ale tylko dla smaku, aby szybko maluch uczył się różnych doznań. A regularne stałe posiłki to tak około 5 albo 6 m-ca.

Vanessa- nam wychodzi około 8-10 karmień, a mały je różnie czasem chwilę a czasem dłużej- pewnie zależy czy tylko mu sie chce pić czy już głód przypilił:)

MamaMa- hehe- uśmiałam się z tej wołowiny. Daj przepis, może mojemu Antkowi posmakuje;)))))

A u nas prawdopodobnie idą zęby!!!! Trochę szybko, ale lekarz zauważył i dziś koleżanka, która ma 3 swoich dzieciaków spojrzała na jego dziąsła i nie miała wątpliwości. Pewnie dlatego taki bardziej marudny jest ostatnio bo go dziąsła swędzą.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vkcb12t6tlw6.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny !

My dzis po podrozy 360 km do nowego dla Malutkiej miejsca .Cala droge przespala ,jjak dojechalismy zjadla I teraz od 3 godzin spi Spokojnie ;)

Piszecie o zakupach .jjuhuuu ja jutro ide do mojego ulubionego MotherCare ktory jest sklepem outletowym jak narazie I sa przeceny -70 % plus do tego przy zakupie 2 produktow trzeci gratis ! A promocje lacza sie :) a dla siebie ??

Hmm po co mi ciuchy w rozmiarze walenia :D:D poczekam pol roku I wtedy poszaleje .

Megi1992 rano przed wyjazdem mielismy kontrole glowki u lekarza I sie poprawilo .ppowiedziala ze jak dalej pojdzie to sie samo wyrowna .
Btw. Mala wazy juz 5450 karpie tylko piersia .aa waga urodzeniowa 3480

http://www.suwaczki.com/tickers/relgupjyml4u9676.png

Odnośnik do komentarza

Nie było mnie kilka dni a tu tyle stron do nadrobienia.
Manilka witam nową mamusię na forum. Odciągam pokarm wieczorem i w nocy, różnie bywa. Raz jest więcej raz mniej mleka. Moja tez ma małą przepuklinę pępkową - pediatra nic nie powiedziała żebym cos robić. Dziwne. Muszę poczytać jak się jej pozbyć
Soqlka co kupiłas tacie w prezencie?
anaxia84 witam nową mamusię na forum. Szczepiłam 5w1 + rota i córeczka dobrze je zniosła
Miremele 18 kg, rewelacyjny wynik. Mi zostało 4kg i waga nie chce ani drgnąć. Słodziak. Mój młodszy brat bardzo długo (do zerówki) ssał kciuka, a było to 30 lat temu. Mama bandażowała czy smarowała gencjaną palec. Może, ze zmęczenia tak wyje. Nasza w dzień też mało śpi a wieczorem robi się trochę marudna.
Vanesa odciągam pokarm, jak już wcześniej pisałam. Mam 80-130ml. Odciągnięte ładnie pije, chociaż nocą potrafi tylko pociągnąć 80ml. Z piersi tez nie zawsze się naje dlatego musze dawać mm. Popołudniu mam bardzo mało mleka, nie wiem czemu. Słodki aniołek. Mi tez na wypisie ze szpitala napisali 500dha, na początku brałam omegamed optima, dodatkowo sama biorę wit. Obecnie biorę Vita-miner Prenatal + DHA i prenatal dha Moja tez nie za bardzo lubi smoka. Często wypluwa.
Mae moja tylko na początku ładnie ssie, później jest zła. Ma cyca przed noskiem złosci się a nie zassie. Musze nakładki wtedy zakładać
MłodaFasolka fajnie ze doszliście do porozumienia z mężem
Megi moja czasem złości się i płacze podczas jedzenia. Sama wtedy nie wiem co się dzieje. Piersi nie, odbić tez nie, pieluszka sucha, pomaga pobujanie i przytulenie. Słodki kluseczek i jak słodko śpi. Świetna mata, aż poszukam jej w necie. Ja od razu kupiłam wanienkę 102cm i mała w niej teraz może pływać :) Nie podpowiem Ci ws zaczerwienionego miejsca, u nas nie ma. Główka na pewno się wyrówna. http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=wanienka+tega+102&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&bmatch=seng-v6-p-sm-isqm-2-dz-0113
AgaPo Gabrysi też szybko rosną paznokcie, raz w tyg obcinam. Śliczna Hania
Lenson moja nerwuska tez ulewa czasami takim zsiadłym mlekiem, charczy po jedzeniu, albo kaszle jak zbyt łapczywie pije. Niezły termin wizyty u gincia.
Aasiak tez tak czasami mam, że charczy podczas oddychania, nawet 2h po jedzeniu. Nosek czysty. Nie wiem co to może być. Rano wyciągam glutka. Śliczny Wiktorek
Marysia1002 u mnie koszule poszły w odstawkę, nie zapinam się na piersiach :) Co do spodni to brakuje mi ok 2cm, a zostały mi tylko i aż 4kg
Progosia słodko uśmiecha się Twoja kruszynka. Moja też przez sen uśmiecha się
mamaMa córeczka w dzień śpi 3-4h, cała noc przesypia z przerwami na jedzonko.
Marta A słodki Colinek. Strasznie zmienił się. Mała rzecz a cieszy, fajnie ze Semi kupkę zrobił
larissa ja staram się wprowadzać coraz to nowsze produkty, smażone też, ale lekko. Jem bardzo dużo nabiału, lubię. Mi bardzo smakują pieczone jabłka z cukrem trzcinowym, kisiel, galaretka. Może przez pogodę boli cię głowa.
MłodaFasolka nie używam Linomag 'Linuś' do mycia, limomagiem smaruję pupcię i jest ok. Mała jak teraz robi jedną kupkę na dzień to jest rzadsza ale koloru musztardowego. Sama zastanawiam się czy dobrą robi. Ciałko smaruję oliwka bambino - skóra jest ładna. Nie podpowiem Ci ws krwawienia miesiączkowego, bo nie miałam jeszcze. http://www.rodzicpoludzku.pl/Po-porodzie/Przechowywanie-mleka-mamy.html
Magnoliam słodka Martusia
Iza-majka mojej ostatnio robią się suche policzki, takie szorstkawe. Jak posmaruję oliwką czy kremem nivea na każdą pogodę (smaruję tym jak idziemy na spacerek) to policzki robią się jak pupcia niemowlaczka  pov6tyg zmieniłam monia
MalaMi28 witam na forum nową mamusię. Moja tez różnie je, raz zje 60, 80 a później 140ml. Teraz po kąpieli zjadła 180ml, mały głodomorek :)
aLusia super, że córeczka przyzwyczaiła się do poduszki na bioderka :)
Co do trzymania zabawek, to moja jeszcze nie trzyma, no chyba że włożę do rączki. Moje palce sama łapie i mocno trzyma. Rączki ssie, a jak jest głodna je je :)
Moja tak uroczo gaworzy ze szok. Czasem mam wrażenie ze mówi pełnymi zdaniami w swoim języku :)
Muszę w końcu kupić leżaczek dla swojej królewny, polecacie jakiś?? Nie mam możliwości pójść do sklepu czy poszperać w necie. Będę wdzięczna
Moja od kilku dni robi kupki raz dziennie. Brzuszek ma miękki i jest pogodna. Wcześniej robiła kilka razy na dobę. Dziś zrobiła taką dużąąąą, że szok. Nie obyło się bez prysznica haha
Co do opłat kościelnych to w sumie 99% parafii ma cennik, nie mniej niż.
Od samego początku mam butelki aventu antykolkowe i jestem z nich zadowolona. Zaczęłam dawać małej wodę do picia, wg zaleceń pediatry
Przez ten katarek jestem jakaś przewrażliwiona. Cały czas myślę, że ma katarek. Raz dziennie wyciągnę glutka. Jak tylko usłyszę, że świszczy to już zapala mi się lampka - o katar. Jeszcze trochę i wpadnę w paranoję. Nie wiem czy nie przegrzewam jej, chociaż potówek nie zaobserwowałam.
W co ubieracie swoje maleństwa na noc?
Spokojnej i przespanej nocki życzę

Odnośnik do komentarza

Witam!! Gabi ja mała ubieram na noc w body z dlygim rekawem i pajacyk, u mnie tez pojawia sie ten katarek i co chwila chodze do lekarza i pytam czy zdrowa, zwlaszcza teraz kiedy w czwartek bedzie miala szczepienia, jeszcze troche i w koncu sie zaszczepimy:) Dzwiewczyny u mnie dzis pododa brzydka , mglista i powietrze takie zgnile, nie wiem czy isc z mala na spacerek w taka pogode, jak myslicie? Ogladalyscie telekamery? Żenada wszyscy z dwojki tylko wygrywali ...

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,
u nas noc w mairę przespana - młoda budziła się o 2 i 5. Bywa i tak. Dzięki za miłe słowa o bioderka :).

Co do smoczka to Madzia ma i używamy kiedy chce się jej spać a nie chce już piersi. Jak już uśnie to wypluwa. Szczerze mówiąc myślałam że nie weźmie, bo synek wcale nie chciał i nie miał. Tak pluł i się naciągał że zrezygnowałam. I daliśmy radę bez. Najstarsza córcia miała smoczek, też do usypiania.

Megi - jak trzeba coś zakładać dziecku, to trzeba. My mamy swoją poduchę i Madzia musi ją mieć cały czas na sobie. Nieważne co kto mówi - to dla jej dobra. Czasem słyszę "ja bym nie ubierała bo to niewygodne" itp. Ale wiem, że nie mogę zaniedbać dziecka - w końcu lekarz wie lepiej.

MalaMi28 - będzie dobrze z tym szczepieniem. U mnie niedawno synek miał anginę (!!) - i na szczęście Mała się nie zaraziła. A było ciężko - dwa dni gorączka około 39,4. Koszmar jakiś. Teraz ma kaszel i katar - na razie leczymy się syropami. Mam nadzieję że karmienie piersią Madzię trochę uodparnia i się nie zarazi.Co do wprowadzania pokarmów to ja tak jak Nuria i Mae- zacznę po 6 miesiącu. Do tego czasu tylko pierś. Robiłam tak przy starszakach (2) więc nic nie zmieniam.

MartaA - sama jestem w szoku że taka duża. Ręce mi już wysiadają :). Nie wiem na kogo się podała, ale na pewno nie na brata i siostrę.

Mae - książeczki są słodkie :). Jak już dzieciątko łapie je w rączki i ogląda to wygląda jakby czytało ;). Anoś na pewno będzie się świetnie bawił.

Miremele - też myślę że powinnam się cieszyć, że mam takiego śpiocha. Jakby była głodna to się obudzi, wierci i tak fajnie "stęka" :). Woła mamusię :). A że dobrze na wadze przybiera to się nie martwię. W dzień sobie nadrabia wisząc przy piersi :). A i tobie gratuluję susełka :). I faktycznie wcześnie na ząbkowanie, ale się zdarza. Nie ma się co dziwić dziecku, że troszkę marudne.

mamaMa- z tej Twojej Małej wielki podróżnik :). Fajnie że taka spokojna bo się człowiek nie martwi.
No i widzę że ślicznie rośnie :). Dobrze że z główką coraz lepiej. Oby tak dalej.

Jeśli chodzi o odciąganie pokarmu to na razie tego nie robię bo nie mam takiej potrzeby, ale przy synku wróciłam na studia jak miał niecałe 3 miesiące i zostawał z moim T. albo moją mamą na długie godziny sam więc musiałam odciągać. Odciągałam zazwyczaj w nocy jak Młody spał. Na początku po 30 ml - jak się wprawiłam to i po 80-120 ml. Mleko później mroziłam a oni je sobie podgrzewali w podgrzewaczu do pokarmu i podawali butelką z AVENT. Jak wracałam to była tylko pierś. Ja go butlą nie karmiłam. Pokarmu miałam multum, więc nie dokarmiałam mm. Karmiłam synka do ukończenia 12 miesiąca.

Gabi82 - moja Madzia też tak robi, że sobie poje piersi a potem nie chce i się złości bo chce się jej spać. Jak wiem, że jest pojedzona to najpierw podnoszę żeby się odbiło, próbuję znów przystawiać, a jak dalej nie chce to daję smoczek i się uspokaja. Widocznie nie lubi jak jej mleko leci a ona jest pojedzona :). Więc tak jak piszesz - pomaga przytulanie i pobujanie. Dziecku chce się spać i tyle :). Moja Madzia też nie trzyma zabawek, ale gaworzy jak szalona :). To jest takie słodkie - wydaje się że chce coś powiedzieć! Mam ją wtedy ochotę zacałować ;).
Przy synku też używałam butelek antykolkowych z AVENT i teraz też tak zrobię jak będę poszerzać dietę :).
Co do katarku to syn jest chory i też mi się ciągle wydaje że Madzia ma katar... Jak tylko furczy na nosku to biegnę i patrzę czy się coś nie dzieje. To chyba normalne, że się martwimy o nasze pociechy - tym bardziej że czas jest taki niezdrowy. Na noc ubieram małą w body z długim rękawem i na to pajacyk. Przykrywam cienkim kocykiem a na to grubszy lub kołderka. W pokoju mam na noc od 19-21 stopni.

A u mnie pogoda zimowa - sypie i wieje :(. Ze spaceru i tak nici bo Maks chory :(. Ach te dzieciaki!

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Alusia
Tak jak mowie nie wazne co ludzie mowia wazne zeby dzieciaczki jak beda starsze mialy wszystko proste zdrowe itd :)

Malami
Moze katarek jest spowodowany za suchym powietrzem? U nas Colin codziennie mial taki jak by katar robil ja swinka kupilismy nawilzac i nic nie ma nosek pusty ladnie oddycha

Gabi
Jak tam decydujesz sie na mate :)?
My mamy bujaczek elektryczny z wibracjami , bujaniem muzyczka nawet szum wody i suszarki jest :) jest napisane ingenuity .
Na noc ubieram w body z dlugim rekawem i na to pajac.

Mamama
To gdzie teraz jestescie w polsce czy niemczech? Dobrze z glowka ok wszystko :) oby tak dalej

Marta a
Juz znalazlam na ebayu :) ja tam potrzebuje normalna tylko ta 100cm bez tych stojakow itd sama trzymam colia. Tak jest najlepiej dla mnie

Odnośnik do komentarza

Hej!
Gabi dzięki:) Ania się bardzo dużo śmieje i nie tylko przez sen, bardzo pogodne dziecko:) Co do ubierania na noc to ja ubieram body z długim rękawem, śpiochy i standardowo skarpetki :) chociaż i tak często ma stopy i dłonie zimne ale położna mi mówiła że to normalne u takich małych dzieci.

Mae ja na razie tych małych książeczek nie kupuje ale pozbierałam od rodziców wszystkie moje książki z dzieciństwa i czytam małej - obecnie najczęściej wiersze Tuwima bo się fajnie rymują i mają taki rytm.

Co do wprowadzania innych posiłków to na razie o tym nie myślałam, ale pewnie bliżej 6 miesiąca zacznę wprowadzać.
A w kwestii karmienia to nie przywiązuję w sumie dużej wagi ile razy je i ile, dla mnie ważne że dziecko przybiera odpowiednio na wadze i jest zdrowe. Pewnie więcej będę zwracać na ilość jedzenia jak już będzie jadła też inne posiłki, przy piersi nie widzę potrzeby aż takiej kontroli.

Taką pogodę mam za oknem że musiałam odpuścić na razie spacer. Mój wózek raczej by nie przebrnął przez te zaspy :/

[http://s3.suwaczek.com/201501051556.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie mamusie :-)
Ja będę wprowadzać inne pokarmy po 6 miesiącu.
Ja na noc ubieram pajacyk, przykrywamy ja kocykiem albo kołdra jak z nami śpi.
Mae moja mała tez ma już parę książeczek
Jak jest brzydka pogoda to nie chodzimy na spacery. Mieszkamy przy polnej drodze i ciężko się spaceruje po śniegu.

My byliśmy na badaniu bioderek i wszystko jest dobrze, ale doktor profilaktycznie radził pieluchowac tzn na pampersa nałożyć poskladana pieluche tetrowa i dopiero założyć body. Robi któraś z was coś takiego?
Martaa kupiłam sobie te nasiona i jem z jogurtem

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65gujkf8gl1.png

Odnośnik do komentarza

Gabi, urodziny ojca są dzisiaj. Zabieramy go (ja z mężem, siostra i mama) do restauracji na kolację. Imprezę robi w sobotę. W sumie z gośćmi postanowiliśmy się złożyć i dać mu kasę w kopercie. Uzbierała się niezła sumka i sam najlepiej będzie wiedział na co ją wydać.
Polę na noc ubieram w pajacyka i przykrywam Ją kołderką. W mieszkaniu mamy 20*.

MalaMi, u mnie taka sama pogoda, jednak pospacerowałyśmy z Polą godzinkę, a teraz Mała dosypia przy otwartym balkonie, a ja mam czas dla siebie.

Zamierzam wprowadzać Polci nowe posiłki dopiero jak skończy 6 miesięcy. Do tej pory tylko i wyłącznie pierś. Jednak zdarzyło się, że przyłapałam moją małą sąsiadkę (11 lat) jak dawała córeczce do polizania MAMBĘ, myślałam, że ją uduszę :D

Polusia kończy dziś 2 miesiące. Jak ten czas szybko leci. Jutro idę z nią do przychodni, aby zobaczyć czy ładnie przybiera. Pewnie dobija już do 5. kg Klopsik mój.
Pola jest bardzo pogodnym dzieckiem, często się uśmiecha, gada sama do siebie. Jeszcze nie łapie zabawek i nie interesuje się karuzelą, ale pewnie to tylko kwestia czasu. Coraz mniej śpi w dzień. Ma tylko jedną drzemkę w czasie spacerku, później jest aktywna już do samego wieczora, kiedy to usypia ok. 22-23 godziny i śpi do 9 rano z trzema pobudkami na cycanie.

Mamuśki, Mała jest tylko na cycu. Jednak czasem chciałabym wyjść z domu i zostawić Ją z tatusiem. W związku z tym, chciałabym zostawić butelkę ze swoim mlekiem ALE nie odciągnę więcej niż 60 ml metodą 7-5-3. Nawał pokarmu miałam tylko raz- w trzeciej dobie po porodzie. Moje piersi są miękkie, nigdy nie były nabrzmiałe, twarde. Co mam zrobić, aby móc odciągnąć więcej pokarmu?

A na koniec zdjęcia mojego Kochanego Rudzielca.

monthly_2015_02/grudniowe-2014-maluszki_24699.jpg

monthly_2015_02/grudniowe-2014-maluszki_24700.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sroeq551izby2.png

Odnośnik do komentarza

Soqulka przyłączam się doTwojego pytania o odciąganie. Ja na jedno wyjście odciągam pokarm przez kilka dni. Większą ilość udaje mi się odciągnąć tylko wtedy, jak mała zjada wcześniej odciągnięte mleko z butelki i ja mam wtedy przepełnione piersi, bo albo moje piersi są zaraz po jedzeniu, albo zaraz przed i boję się, że dla dziecka ine starczy ;p

Odnośnik do komentarza

Soqlka- śliczna mała!
Co do odciągania- ja mam kilka porcji (po 120 ml) zamrożonych, a tak na bieżaco to odciągam za jednym zamachem ( po karmieniu) od 60 do 100 ml. Czasem jednak jest tak, że ledwo 10 naprodukuję. Jedyna moja rada to po każdym karmieniu odciągać- to da znak do mózgu że dziecko potrzebuje więcej mleka.

Kurcze- ciepło ubieracie wasze maluchy. Moze ja swojego ubieram za lekko? Choc jak go raz ubrałam cieplej to się spocil:) w sypialni ma ok 20- 21 stopni, a śpi albo w body na długi rękaw z gołymi nogami, ale w skarpetkach, albo w pajacyku, ale z takij cieńszej, delikatnej bawełny.

Zakładacie swoim dzieciom czapeczki po kąpieli. Ja tak robiłam, ale nie wiem czy to już nie przesada. Jakie jest wasze zdanie?

Ktoś pisał, że w Gdańsku wiosna i ma wielką rację- piękne słońce i super powietrze, dziś prawie 3h chodziliśmy po deptaku i wdychaliśmy jod:)))

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vkcb12t6tlw6.png

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Dziewczyny teraz prosze nie zloscic sie na mnie wyrazam swoje zdanie :)
Dla mnie jest totalna glupota zakladania czapek w domu w tym po kapieli ok do kapieli jest 26 stopni przechodzi sie do innego pokoju i jest 20 przykladowo to przeciez nie ma tragedii wystarczy wytrzec glowke recznikiem my tez nie chodzimy w czapkach

A vo do ubierania na noc to ubieramy body + pajac bo mamy ok 18 stopni do spania plus czasem okno otwarte lekko swieze powietrze jeszcze nikomu nie zaszkodzilo :)

Odnośnik do komentarza

My mamy wpokoju tem 22-23 mała spi w body i połspiochach przykta kocykiem !

Bylisy dzis na tym badaniu i na kontroli tego wyniku z usg głowki Pani dr powiedziała ze ok ze to zniknie i kazała przyjsc na usg kontrolne za 2 miesiace

Mała dostał dzis szczepionki 5w1 i zołtaczke 2 ukłocia narazie 3 h po i narazie ok ciekawe jaka noc bedzie mała strasznie płakała az sama ja si poryczałam !

Dziewczyny jak wasze maluchy sie zachowywały po szczepieniu ????miały goraczke były marudne zrobiły sie jakies obrzeki poszczepienne?po ilu godz zaczeło sie cos dziac ?

SoQlka sliczna Polcia:)

Gabi jak u Ciebie po szczepieniu było ???
Marta89 jak u Ciebie jestescie juz po szczepieniu ???

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

witajcie !

My po calym aktywnym dniu .ood 8 rano dopiero teraz na bazie :) Malutka byla dzielna ! Nic nie plakala ..aa bylo duzo .zzakupy .uurzedy .oodwiedziny etc ..mmoj maly Wloczykijek ;)

Megi1992 jestesmy w Pl. Na 2 dni tylko .jutro kolo poludnia juz wracamy .ale nie stresuje sie bo Moj slodki dzidzius przesypia cala droge Wroclaw -Berlin.najbardziej lubi jechac w Polsce po dziurawych drogach ..wwtedy trzesie a ona przez sen sie usmiecha :)
My zalladalismy czape ale Marianka najwyrazniej podziela Twoje zdanie bo sie strasznie wnerwia I zdejmuje cwaniara mala :)

Sqolka ja nie sciagam .nnawet nie wiem jak laktator wyglada :D:D wiec nie pomoge

Gabi82 ubieram body krotki rekawek .ppajacyk I w rozku albo worku .aa temperatura okolo 20 stopni.

Co do pokarmow jeszcze nie wiem ..bede widziec jaka jest .pewnie 5 moze 6 a moze 7 miesiac .ciezko teraz powiedziec .

http://www.suwaczki.com/tickers/relgupjyml4u9676.png

Odnośnik do komentarza

Vanessa mieliśmy mieć szczepienia w zeszłym tyg, jak pojechaliśmy do przychodni to powiedziała mi babka ze przychodnia dla dzieci zdrowych jest nieczynna bo dużo dzieci jest chorych (swoją drogą głupie myślenie) i nie zaszczepia. W przyszłym tyg mam zadzwonić umówić na szczepienie. U nas w przychodni niby jest 5w1, zoltaczka i pneumokoki przy jednej wizycie. A jak to u was było? Ja uważam że to za dużo szczepionek na raz i pneumokoki w innym terminie będę chciała.
Mała dzisiaj nie zrobiła kupki, jeszcze się jej tak nie zdarzyło zawsze miała tak 2,czasem nawet pampersa brakło. A jak mała głównie je cycka i butelkę dostaje raz i wypije kolo 90 to może nie zrobić kupki?

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65gujkf8gl1.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...