Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe 2014 maluszki :)


Gość Megi1992

Rekomendowane odpowiedzi

Młoda faskolka- ja już w 1 tyg życia małego odstawiłam oliwke i zaczęlam balsamować. Wyczytałam, że oliwki wysuszają i zatykają pory na skórze, a balsam dla mnie lepiej nawilżał. Mi sie sprawdził nivea ten biały. Ciekawe co piszesz o tym płynie- nie używałam, ale może spróbuję bo u małego skóra miejscami przesuszona a w zgięciach( pod kolanami, łokciami) zaczerwieniona. Kąpie w oilatum, ale nie widzę żadnych super efektów ( wcześniej używałam hippa i działał na moje oko tak samo). No i zależałoby mi na ładniejszych włoskach- myję takim płynem z ziaji na ciemieniuchę, ale nie jestem przekonana. Antoś ma takie jakby przetłuszczone włoski a skóra na główce jest sucha i się trochę łuszczy, jakby miał łupież. Ciemieniucha to nie jest, a wyczesać trudno, bo trochę tych kudelków ma.

Dziewczyny pomocy. Od trzech dni młody tak od około 17 do 20 wyje, nie płacze tylko wyje jakby go mordowano. Robi się przy tym czerwony na twarzy. Nie ma mowy o zdjęciu go z rąk. Na rękach chwilę się uspokaja, lekko przysypie a potem znów syrena. Kąpiel ( ok godziny 19) to teraz masakra. Czasem przed kąpaniem albo po ma tak około 15 min że się z nami bawi, gada i uśmiecha, ale to tylko tyle. Po kapieli i karmieniu od razu zasypia i śpi przez 8h. Może jest zmęczony? Bo poza spacerem, z którego wracamy kolo 13 w dzień prawie wogóle nie śpi, jest pogodny i kochany. Co o tym myślicie? Będę wdzięczna za wszelkie teorie, bo sama już nie mam pojęcia co się dzieje:((((

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vkcb12t6tlw6.png

Odnośnik do komentarza

Meggi- Przypuszczam właśnie, że to od zmiany herbaty, wcześniej dawałam jej na zmianę koperek albo rumianek, ale zaparzałam normalnie z torebki, i przed wczoraj zmieniłam na tą herbatkę na brzuszek z Humany. Ona jest w granulacie i możliwe, że to od tego. A dzisiaj wypiła jej 200ml i po tym być może właśnie zrobiła kupkę. Poczekam jeszcze i po obserwuję... Woda? Kobieto nawet siłą w Julkę wody nie wmusisz. :) Pluje aż miło.

Miramele- Jedyne co mi przychodzi na myśl? KOLKA. :) Ale ja ostatnimi czasy każdy płacz traktuję jako kolkę. Więc bierz na to poprawkę :) Obserwując moje miesięczne dziecko i jej rytm to wiem, że jeśli spóźnię się chociaż 5 minut z podaniem butli z mlekiem to na mnie nakrzyczy :p Więc każdy 'inny' płacz to ból brzuszka... A młody napina przy tym brzuszek ?

Co do oliwki, niby tak jest polecana, i używana od 'pokoleń' ale nawet moja mama zauważyła, że niby oliwka ta sama 'Bambino' co kiedyś, ale inna. No i faktycznie chyba zapycha. :/ Myję póki co Julkę mydełkiem też Bambino, ale zamówiłam już na Allegro tego 'Linusia' i zobaczymy. Myślałam, że uda się mężowi dostać to gdzieś w aptece u nas w mieście ale nie ma. :( Więc czekam... Jak przyjdzie i dłużej tego żelu poużywam to napiszę co o tym sądzę. :)

Ale jeśli po pierwszym użyciu musiałam zbierać szczękę z podłogi to myślę, że mnie nie zawiedzie. W końcu maść używam właściwie od samego początku i nic, a nic z pupą ani psitką się nie dzieje. tfu tfu. :)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Miramele niestety ale to wygląda jak kolka która właśnie ma tendencję do objawiania się o tej samej porze w godzinach wieczornych. Poza różnej maści preparatami można ją wyłącznie przeczekać koniecznie przytulając i kołysząc dziecko,ciepłe okłady na brzuszek pomagają, suszarka czy jakieś szumiące jednostajne dzwięki i duuuzo cierpliwości i miłości. Nie wiem czy stosujesz już coś na kolkę więc się nie będę rozpisywać.

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

Co do kąpania to powiem wam z kolei że ja małego kąpie w nivea ale nie używam nic później. Właściwie tak zasugerował mi pediatra i faktycznie przez dwa miesiące zdarzyło mi się może ze dwa razy użyć mleczka nivea. Skórka jest delikatna, nieprzesuszona więc narazie ja nie smaruje.
U nas jest problem buźki teraz. Niby nie ma tragedii ale Hubek ma takie szorstkie policzki. Wygląda to tak jakby zaschniete potówki albo jakiś delikatny trądzik ale skórka jest taka niemiła w dotyku. Myślę że może jakimś alantanem posmarować? Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Gość 4leks4ndr44

Larissa
Jak bylismy z małym w szpitalu to mial w między czasie problemy z buzia też, dostawał tam masc sterydowa i cholesterolowa. Alepo wypisie dostalam probki tego latopic o którym piszesz i wlasnie zalecenie żeby go kupic :)

Odnośnik do komentarza

Aleksandra- Nie, raczej moja królewna nie jest TYM typem dziecka. :) Ale fajny artykuł, ciekawy. :)

Jakie to szczęście mnie ogarnia gdy moje dziecko zrobi kupkę! :D
Codziennie zauważam u Niej coś nowego.
Dzisiaj leżała w łóżeczku 'gadając' do kocyka. :) Ma taki jasny kocyk w szare zwierzątka (kontury) normalnie stałam i patrzyłam, i nie mogłam uwierzyć, że jeszcze 3 tygodnie temu nie wiedziałam jak mam się Nią zająć bo była taka maluteńka i bezbronna, a teraz ma MIESIĄC! :D I codziennie uczymy się czegoś nowego...
Chyba poczułam już w 100%, że należymy do siebie i, że tak baaaardzo Ją Kocham. To takie niezwykłe...

Ah jakiś filozoficzny dzień mam dzisiaj. :D
O 8 dałam butlę małej i siedzę i piję kawę. Za oknem znów pada śnieżek, pralka nastawiona, zaraz chyba się zabiorę za ogarnianie domku, korzystając że mąż ma weekend wolny. :)

Aaa i na temat krwawienia mam jeszcze jedno pytanko oczywiście temat był poruszany tysiąc razy, ale nie chce mi się cofać i szukać... :)
Jak minęły mi równe 3 tyg. przestałam krwawić teraz sporadycznie zdarzają się plamienia, ale od wczoraj brzuch napierdziela mnie jak na @ czy możliwe żeby przyszła podczas trwania połogu? Do lekarza mam iść dopiero 20.02

Mąż to się już doczekać nie może, aż dostanie zielone światło. :D

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Halo mamusie :)

Musze sie wam pochwalic :)
Moje dziecko jest sprzedane ha ha wczoraj przyszla nam taka mata edukacyjna z fp z pianinkiem colin jest zakochany :) caly wieczor lezal smial sie gadal piszczal machal raczkami i nozkami gral na pianinku wiadomo nie swiadomie ale grala muzyczka. Nawet juz przysypial na tym ale dalej twardo. Przed spanien wziolam go juz do lozka to placz wziolam na raczki placz polozylam na mate dziecko sie smieje gada piszczy :) jak sie zmeczyl zasnal sam w lozku w 2 min :)

Odnośnik do komentarza

Chyba macie rację z tymi kolkami- dziś też moj mały biedak się męczył, ale pomogło położenie na brzuszku ciepłego okładu żelowego.

Megi fajna mata- my mamy z tiny love i też jestem zadowolona, choć małemu już pomału nudzą się zabawki, muszę zamienić je na inne.

Dziś byliśmy u lekarza.bilirubina spada (1,5), ale wyniki morfologi wskazują na przebytą infekcje wirusową- nic nie zauważyłam żeby był chory, mam nadzieję ze to nic powaznego. Ze względu na wciąż utrzymującą sie żółtaczkę mamy odroczyć szczepienia. Pediatra mówił, że mały nie powinien być szczepiony nawet pierwszą dawką szczepien ze względu na obciążenie wątroby, ale w przychodni nikt nic nam nie powiedział:(
Antek dobrze przybiera, waży już 5420.

Mieliśmy dziś cały dzien gości, w tym półroczne dziecki. Jestem wykończona. Mały śpi jak aniołek a ja idę chyba do niego dołączyć;)))

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vkcb12t6tlw6.png

Odnośnik do komentarza

Miremele no i widzisz ja jak byłam na szczepieniu w tyg zwróciłam uwagę lekarzowi że jeszcze ma żółtaczkę 3,6 a szczepienia dodatkowo obciążą wątrobę-to mi pediatra w dupe jego mać mówi że szczepienia wcale tak nie obciążają
to dziwicie się mi że działam instynktownie i nie wierze ślepo lekarzom? moje wykształcenie i wiedza medyczna są najwyraźniej na wyższym poziomie niż podstawowego personelu medycznego-dramat

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

Witaj MalaMi:) w jakim wieku jest Twój synek no i jak ma na imię córeczka :)?
Nuria, tak niestety jest, że jak się sam człowiek nie zainteresuje, nie poczyta, nie popyta to wiadomo..ja pytałam po jakim czasie możemy się szczepić od wyjścia ze szpitala i każdy lekarz mówił co innego. Miesiąc, trzy, już, 5w1,nie 5w1..

Odnośnik do komentarza

Krystian ma 6 lat a nasza corcia ma na imie Alicja.My tez mielismy problemy ze szczepieniami, pediatra nam zapisal taka szczepionke 5w1 gdzie okazalo sie ze zostala wycofana wiec chcielismy zaszczepic mala taka sama szczepionka co krystek mial to sie okazalo ze zmarlo po nie 36 niemowlat, koszmar!!!! Zostalismy wiec prz nfz...

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Witam malami :)

Dziewczyny mam pare pytan

Colin robi przez ostatnie dni kupke codziennie ale kazda jest taka ze od razu musimy do wanienki wychodzi na calr plecy az po pachy macie tez tak ? Mamy za mocno pieluche sciagnieta? Czy taki urok ?
Wanienka :) mamy zwykla z ikea ale Colin sir w niej nie miejsci umyjemy go i potem chwile sobie "plywa" i wali mi prawie ciagle glowka o koniec sa jakies wymiary wanienek? Na wieksze dziecko wieksza?

I ostatnie :)
To ze syn jest klusia to i pod szyjka ma faldki :) i zrobilo mu sie takie brzydkie czerwone ma ktors tez tak? Czym to robic? Od wczoraj sypie pudrem i czekam az cos sie poprawi

Odnośnik do komentarza

Megi
Dawid też robi rzadką kupkę w dalszym ciągu ale nigdy aż tak żeby trzeba było go kąpać-moze za mały masz rozmiar pieluszki i za nisko sięga?
Nie wiem jak jest w ikea ale są wanienki rozmiar 82 i 102 chyba-do wyboru jak komu się podoba-większa na dłużej starcza poprostu
CO do zaczerwieniń w fałdkach to można je dwojako traktować albo na sucho pudrem czy mąką ziemniaczaną albo maściami-u mnie dobrze sprawdza się maść bepanthen oraz zwykła maść z witaminą A

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

Megi1992 co do kupki to my tak miel8smy prz pieluchach 3 do 6 kg. Teraz przy 4-9 juz nie. No ale pewnie tez juz masz te wieksze?

Tez mam ikeowska wanienke I powoli mala sie robi. sa wieksze(nie w Ikea)ale ta mi idealnie pasowala na przewijak z ikea.

Faldki tez mamy..zzanim obczailam ze tam sie zbiera I trzeBa eokladnie czyscic tez zrobilo sie brzydko czerwone ale posmarowalam sudocremem I za 2 dni zniklo.

Witaj MalaMi!:)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgupjyml4u9676.png

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Nuria
Ta i ikei ma 71 cm . Dzieki musze poszukac najwiekszej.

Mamama
Wlasnie mamy jeszcze te 3do 6 kg kupilam juz te wieksze 4-9 i chyba dzisiaj zaloze zobacze co bedzie.
Wczoraj po kapieli robilam kark pudrem tylko ciezko mi zobaczyc czy cos lepiej bo Colin jest mega uparty i za cholere nie da sie tak zerknac przycisks brode do klaty i koniec nawwt zabawki i lampi nic nie daja :) ale dzisiaj na noc posmaruje bepanthenem

Odnośnik do komentarza

My też mamy wanienkę z ikei i też młody ledwo się mieści, jak macha nogami to uderza główką w tył. Ale nie będę szukać większej, już niedługo będzie go można kąpać bardziej na siedząco i będzie ok:)

U mojego pulpeta też zaczerwieniły się fałdki na szyi, ale też pod paszkami i w zgięciach łokci. Myję wacikiem rano i wieczorem i smaruję bepantenem albo oilatum.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vkcb12t6tlw6.png

Odnośnik do komentarza

Nasza wanienka jest duza nie wiem ile ma ale maly spokojnie sobie tam lezy i jeszcze ma duzo miejsca.
Megi ja juz przeszlam na pampersy( te z D&M ) 3 sa wieksze ale powiem ci jak möj jeszcze kupki robil tez mial taki okres ze robil po pachy i trzeba bylo odrazu kapac,przejdzie moze mu sie tyle nazbieralo a jak trzasnie pod naciskiem to az leci do plecöw.Möj dalej nie ma kupy jutro juz tydzien,puszcza strasznie smierdzace baki ale czytalam ze przy tych dzieciach ktöre robia rzadko kupe wlasnie tak jest,jutro zadzwonie do lekarza i sie poradze co z tym zrobic.

MalaMi witaj !

Miremale jak lekarz wykryl infekcje wirusowa skoro ty nic nie zauwazylas? Ma jakies objawy? Dlugo sie trzyma ta zöltaczka oby szybko przeszla!

Dziewczyny chcialam was zapytac czy wasze pociechy tez tak duzo gaworza? Möj Semi jak by möwic chcial,mam nie raz takie wrazenie ze chce cos powiedziec he..he... odpowiadam mu jego jezykiem,strasznie duzo gada i do tego sie smieje, nasladuje nas.Wczoraj maz robil na scianie cienie to tak do tego gadal ze nie moglam sie powstrzymac od smiechu do tego zrobil sie znöw leniwy spanie ,jedzenie,troche zabawy i znöw spanie,dziecka wogöle nie slychac a juz dawno nie slyszalam jak plakal.W domu juz moge sporo zrobic i przy sobie tez bo jak nie spi poloze go na kocyku i tak sobie lezy gaworzac i patrzy co robie.Widze ze jest bardzo szczesliwy i pogodny dlatego mysle ze mu nic z tym brzuszkiem nie dolega.
Na zgieciach lub szyji nic nie ma ,ma troche zaczerwienione w okolo odbytu a raczej takie suche sie zrobilo,smaruje oliwka.

Megi radzilas sie juz lekarza co z glowka? Jak dziala ten srodek na ulewanie,pomaga?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...