Skocz do zawartości
Forum

Clexane acard


Gość lalka232

Rekomendowane odpowiedzi

Hej
Trafiłam tu przypadkiem bo jestem na forum w oczekiwaniu na bociana :)
Tak na szybko to mam córkę 4.5 :-)
Po porodzie zaczęły się problemy po roku trafiłam na reumatologa który zrobił testy ANA wyszły pozytywne Ale wynik nie dawał całokształtu ze to toczeń. Pan doktor dosłownie postawił mnie na nogi :) rok temu postanowiliśmy postarać się o drugie dziecko i szybko się udało, w 7tc diagnoza puste jajo, ale cóż tak się zdarza. Równo po roku czyli w kwietniu znów dwie kreski na teście ogromna radość , 6tc ciąża się nie rozwija. Po tym odwiedzilam reumatologa i dostałam zalecenia clexane 80.
Więc znów się staramy :) może teraz ze wspomaganiem się uda :)

Odnośnik do komentarza
Gość Aleksandra11

Cześć dziewczyny, podczytuje Was trochę tak ku pokrzepieniu. Ostatnie dwie ciążę poronilam, teraz jestem w kolejnej 4t5dni wg Om ale znów od kilku dni mam mocne mole. Mam mutacje i lekarz włączył clexane.
Chciałbym wierzyć, że się uda, ale jakoś nie mogę.

Odnośnik do komentarza

Kochana ja musiałam 3 razy poronić żeby dowiedzieć się że mam trombofilię wrodzoną. Po włączeniu leków i duszą na ramieniu teraz biega obok mnie wesoły 2 latek a w brzuszku zameldował się kolejny mały lokator. Ja też już nie wierzyłam że kiedyś się uda ale zwykły zastrzyk rozwiązał sprawę. Mocno trzymam za was kciuki!!

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvi09k8fgg2ty0.png
https://www.suwaczki.com/tickers/961l3e5eiyle91jh.png
Aniołki moje pamiętam o Was... i tęsknię... bardzo [*]

Odnośnik do komentarza

Dorisss
Hej. Mamy 10 tydz 3 dzień. Wszystko jest dobrze. W poniedziałek robimy badania test pappa i beta hcg do badań prenatalnych które będę mieć 13 lipca. Po plamieniach ani śladu. Krwiaka nie było widać. Maleństwo szalalo.

Cudne wieści :D Od rana zaglądam i czekam na info :) No to teraz czekanie do 13 :)

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvi09k8fgg2ty0.png
https://www.suwaczki.com/tickers/961l3e5eiyle91jh.png
Aniołki moje pamiętam o Was... i tęsknię... bardzo [*]

Odnośnik do komentarza
Gość Kasia2222

Mamusie mam problem...cały układ krzepnięcia idealny wraz z dimerami, nie robiłam badań na zespół antyfosfolipidowy, przeciwciała dodatnie Ana 1:360 typ ziarnisty plus dodatkowo dodatnie przeciwciała ssa ro52 obecnie 12 tydz ciąży od 8 tygodnia przyjmuje heparynę a od 11 acard,boje się ze te leki przerzedza zbytnio krew a układ krzepnięcia póki co idealnie funkcjonuje..czy samo dodatnie ana jest wskazaniem do clexane i a acardu?jakie są wasze doświadczenia?dodam ze to druga ciąża z zajściem problemu nie było. Zadnych wcześniejszych poronień a pierwsza ciąża również bez komplikacji i żadnych leków .

Odnośnik do komentarza

Kasia2222 u nas wyniki też dobre ale mimo wszystko bierzemy acard i clexane. Co mówi lekarz? Czemu zaleca te leki?
Ja mam dwa razy w tyg krwotok z nosa plus do tego miałam krwiaka z którego krwawilam dwa tyg. Lekarze mówili że to przez leki. Ale czy może ona na tyle przerzedzic krew żeby wyrządzić jakieś szkody dla maluszka to nie mam zielonego pojęcia. Sama się nawet nad tym nie zastanawiałam. Moim zdaniem lekarz nie chce zaszkodzić ale pomoc.

Odnośnik do komentarza
Gość Kasia222

Nigdy nie miałam żadnego incydentu z zakrzepica czy krzepnięciem, ginekolog każe brać do końca ciąży bardzo sugeruje się dodatnimi przeciwciałami, ja kontroluje układ krzepnięcia po prostu robię co jakiś czas badania, a w środę idę do reumatologa zobaczę co on w tej kwestii ma do powiedzenia.:))

Odnośnik do komentarza

Doris gratulacje.
Ja mam pierwsze usg 8 lipca o 11. Na razie staram się nie nastawiac, ani negatywnie ani pozytywnie.
Lekarz zapisał mi3x duphaston, przez co nie mogę funkcjonować, pić ano jesx. Zmniejszył mi wczoraj po wiadomości mailowej dawkę na dwie tabletki. Ale i tak czuję się fatalnie, mam nadzieję, że nie jest to na marne..
Ja clexane biorę tylko poprzez mutacje, żadnych innych badań lekarz nie robił. Ana miałam ujemne... Trochę przerażają mnie te zastrzyki, mam je ok 15 dni a już te bezbolesne miejsca w siniakach a inne bolą.
Pozdrawiam Was o a Wasze maluszki :)

Odnośnik do komentarza

Kasia2222 ja mama mutacje bardzo prozakrzepową no i w ciąży wzrasta ryzyko tych zakrzepów a badając układ krzepniecia tez wyniki miałam ok. D-dimery mam podwyzszone ale dobre jak na ciążę. Także nie sugeruj się tylko wynikami krwi, myślę że lekarz wie co robi.
A czemu miałaś badania w tym kierunku skoro nie miałaś problemów z krzepnieciem ani z ciąża?
Dziewczyny, bardzo się cieszę ze u Was same dobre wiadomości. Ja kończę 36 tydzień, zrobiłam już ponad 250 zastrzyków. Na koniec problem ze zlapaniem fałdu skornego. Po zastrzyku smaruje mascią z arniki i na chwilę obecną nie mam zadnego siniaka.
Te kopniaki ktore czuje w pełni wynagradzają wyrzeczenia ktore musimy przechodzić. Wytrwałości dziewczyny!

Odnośnik do komentarza
Gość Misia 19.07

Witajcie, od czasu do czasu tu zagladalam. W marcu urodzilam zdrowa coreczke mialam podobne zestawy lekow. Mam stwierdzone trzy mutacje w genach w kierunku trombofili wrodzonej i dodatnie przeciwciala ana. Mialam podawane clexane 0,4, encorton 2mg, acard, duphaston, luteine, vigantoletten i witaminy Femibion bo maja w skladzie metafoline i tylko pod taka postacia przysfajam kwas foliowy. Kontrole krzepniecia krwi co tydzien lub dwa tygodnie. I tak naprawde jest ogromny sukces. Jestem taka szczesliwa :)

Odnośnik do komentarza
Gość nowa_jaaa

Witajcie dziewczyny.
W lutym urodziłam martwą córeczkę to byl 37 tydzień.. Okazało się po badaniach, ze choruje na trombofilie wrodzona i mam mutacje genu mthfr c677t chyba nie pomyliłam nazwy.. Jestem załamana nikogo nie znam z ta choroba cieszę się ze was znalazłam. Za 3 miesiące chce zacząć starać sie o maleństwo mam brać femibion nadal 1 i acard i narazie tyle czy to wystarczy? A w ciąży od razu mam miec wprowadziny cleaxane 0.4 ale mam odstawić acard czy to dobry pomysł? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Hej ~nowa_jaaa
Mam dokładnie tą samą mutację co ty i za sobą dwa poronienia w 7 i 9 tygodniu.
Obecnie jestem w 29 tyg ciąży.
Przed ciążą brałam 4 miesiące acard i femibion 1 ( jest tam metylowana forma kwasu foliowego jedyna forma która przy mutacji nam się wchłania )

Od pozytywnego testu :
- Clexane 0.4 1x zastrzyk wieczorem
- Progesteron dopochwowo 2x rano i 1x wieczorem do tygodnia 14 potem 1x rano i 1x wieczorem do tyg 19 a potem 1 x wieczorem do tyg 23 .
- encorton do 15 tygodnia 1x rano
- Femibion 1x
- Acard 1x

Na przełomie 6-7 tydzień miałam krwawienie i ból brzucha i już myślałam że znowu to samo ale dostałam estrofem od lekarza jeden dzień 3 tabletki , potem 2 potem 1 i przeszło.
Teraz biore :
Femibion
Acard
Clexane
Magnez
Ja nie wierzyłam że leki podziałają, czytałam tylko opinie że pomimo leków nie udawało się. Po tym krwawieniu w 6-7 tyg już byłam pewna że nic z tego. Potem w 12 tyg po usg dopochwowym znowu krwawienie ale to sie okazało że po prostu po usg.
Teraz jestem w 29 tyg i wierzę że będzie dobrze dziękuję za każdy dzień, tydzień.
Pozdrawiam i trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...