Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maminka_2015

W ciąży górna granica Tsh to 2,5. Tyle właśnie miałam i od razu ginekolog kazał pójść do endokrynologa. Biorę Euthyrox i spadło poniżej 1 podobno w ciąży dobrze jak jest utrzymane przy tej wartości. Dodam, że nigdy nie miałam problemów z tarczycą, wyszło mi to zaraz po pierwszych badaniach w ciąży. Czy robiłaś Anty TPO i Ft4, bo to jest potrzebne endokrynologowi?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o granice to się zmienia z każdym trymestrem w 1 jest 2.5
2 jest 3.0
3 jest 3.5
I dzisiaj byłam u endokrynologa i on powiedział ze każda ciężarna powinna dostarczać od 150 do 200 jodu i kontynuować to w czasie karmienia piersią i niestety żadnych witamin nie mogę brać które SA dostępne na rynku jedynie moge dokupywac każde z osobna jeśli zapotrzebowanie będzie większe na jakaś witaminę ale naradzie takiej potrzeby nie ma mam dobrze zbiansowana dietę jedynie co to dokupilam dha

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh37165se0wvk.png

Odnośnik do komentarza

karolaaa
charming_mi prenatalne mam 22.04 już się nie mogę doczekać i mam nadzieję, że tym razem maleństwo nie usiądzie na dupce i ujawni nam swoją płeć :-)

Nasz wcześniej też nie chciał się pokazać ale poczekalismy pokrecilismy sie wizyta trwała prawie godzinę i wtedy było na 80% chłopiec. Może Teraz znów się potwierdzić ;-)
Emimilka nie przejmuj sie moze to dzidzia sie tak rozpycha ze potrzebuje az tyle miejsca i ci przybyło, ale pamietajmy ze my mamy dbac o siebie i dziecko kilogramami zajmiemy się po porodzie !

Maks 12-09-2015 godz 21;15 cc
/3700g 58cm. http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzjw4zec65qcsg.png]

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny,
Podczytuję Was od dawna, ale jakoś nie mogłam się zebrać, żeby coś napisać. Jako, że dobijam prawie do połowy (19 tydzień), to zdecydowałam - teraz albo nigdy :)
Jest to moja 1 ciąża, najprawdopodobniej będzie chłopczyk, ale ostatnie USG miałam w 13 tygodniu. Teraz muszę poczekać jeszcze 3 długie tygodnie na USG połówkowe, na którym mam nadzieję, że oprócz dobrych wyników Maluszka, poznamy też ostatecznie jego płeć...
Aha, termin mam na 8.09 i z USG i z OM.
To tyle o sobie na początek ;)

Witek
17.09 g. 4.20

Odnośnik do komentarza

Ja miałam problemy z tarczyca juz przed ciaza w ciąży na poczatku miałam prawie 4,0 ale szybko podniesiono mi dawkę i jest lepiej. Moja pani endo twierdzi ze bardziej trzeba pilnować ft4 bo tsh czasem nawet u zdrowych kobiet szaleje wiec mysle Weronika 95 ze nie stresuj sie na zapas. Dzisiaj jak mój lekarz określał plec to stwierdził ze widzi regule, ze dziewczynki chetnie pokazują twarz a nie chca pokazac co miedzy nogami a chłopcy odwrotnie :). U nas dzisiaj się sprawdziło siusiak na cały monitor a twarzy prawie nie widziałam, wiec może u tych mamuś gdzie dzieciątko nie chce się ujawnić mieszkają panienki :)

Odnośnik do komentarza

Jestem w 18tyg dopiero jednak na badaniu prenatalnym lekarz zaznaczyl ze chce mnie zobaczyc wlasnie teraz w 18tyg by skupic sie na serduszku malucha
To wszystko ze względu na Nt określone 2,7
bo wszystko inne wygladalo wlasciwie i z testów ryzyko statystyczne tez nie jest niepokojace
Wiec sama nie wiem czy lekarz potraktuje to juz jako badanie polowkowe czy kontrole
Jrdnak chcial mnie/bobasa zobaczyc to jedziemy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...