Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

joanna89a
Czyli jednak nie jestem sama z dużym brzuszkiem :D
Ale też mam wrażenie,że już się macica podnosi, bo jak dzidzia się rusza to czuję ją na wysokości pępka , już bym je chciała zobaczyć :)

Mi też się właśnie wydaje, że maleństwo jest już wyżej ze swoim basenem:)
Mam nadzieję, że na połówkowym synuś będzie grzeczny i pokaże sie ładnie mamusi:)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

~Samara
Klarita
Weronika uciekaj tam rodzic. Mozna pozazdroscic. Czytalam kiedys tego bloga....w temacie porodu i normalnie sie wzruszylam :)

http://matkiwariatki.blogspot.be/2012/04/matki-polki-w-niemczech.html?m=1

W Polsce prowadzenie ciąży jest dokładnie takie samo,przynajmniej w Warszawie.Tez masz kartę ciąży która musisz nosic, 3 USG,HIV obowiązkowo i w ramach NFZ nie placisz za prowadzenie nic ...nawet 10 euro :) Na inflanckiej po porodzie leżałam w jednoosobowym (mąż byl ze mna i miał całodzienne wyżywienie ,koszt 250 zl doba) z łazienką,Są tez dwójki bezpłatnie.W pokoju stoliki telewizory szafy,W łazienkach podkłady i podpaski...bardzo czyściutko i sterylnie.Ja sobie bardzo chwalę i jestem wdzięczna ze ciążę prowadze wlaśnie tu bo w Polsce się walczy o dziecko od poczęcia dzięki temu moja ciąża rozwija sie dalej .Widzę tylko jedną różnicę,rola położnej jest dużo większą niż lekarza.

Dokladnie ! Ja mieszkam w Niemczech i tu tez bede rodzic. Mam wiele kolezanek, ktore maja to juz za soba i jedyna roznica, ktora tu jest to opieka poloznej po porodzie. Kasa chorych placi poloznej( do roku po urodzeniu dziecka ) i mozesz sie z nia spotykac i dzwonic kiedy tylko masz pytania, cos sie dzieje nie wiesz co robic, przychodzi do domu po porodzie, bada Ciebie i sprawdza stan dziecka.

Jezeli chodzi o prowadzenie ciazy, to osobiscie uwazam, ze wiecej badan robi sie jednak w Polsce.

Odnośnik do komentarza

Ja swojego pokazywać nie będę bo jeszcze nie ma co dalej jestem płaska moze na wieczór trochę wzdeta ;) lekarka mówiła ze ok 5 Msc moze być widać wiec dała mi do zrozumienia ze wcześniejszy brzuch to ewidentne zachcianki i nadprogramowe kg :/ ale widzę ze wy macie o te 2/3 tyg starsze ciąże wiec moze mnie jeszxze wystrzeli z dnia na dzień ;) a ja z innej beczki idą święta ja uwielbiam kiełbasę wiejska i czasem raz w Msc kupie a w święta to jyz wogile obżarstwo i zastanawiam sie czy ona jest beZpieczna w ciazy ? Nie ma Toxoplazmozy w niej? Ja mam Toxo igg ujemne nie chorowałam wogole,

http://www.suwaczki.com/tickers/piu3w1d3i0x0ppiy.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

anettt1987
Ja swojego pokazywać nie będę bo jeszcze nie ma co dalej jestem płaska moze na wieczór trochę wzdeta ;) lekarka mówiła ze ok 5 Msc moze być widać wiec dała mi do zrozumienia ze wcześniejszy brzuch to ewidentne zachcianki i nadprogramowe kg :/ ale widzę ze wy macie o te 2/3 tyg starsze ciąże wiec moze mnie jeszxze wystrzeli z dnia na dzień ;) a ja z innej beczki idą święta ja uwielbiam kiełbasę wiejska i czasem raz w Msc kupie a w święta to jyz wogile obżarstwo i zastanawiam sie czy ona jest beZpieczna w ciazy ? Nie ma Toxoplazmozy w niej? Ja mam Toxo igg ujemne nie chorowałam wogole,

Kiełbasa wiejska jest tylko wędzona i niska temperatura może nie zlikwidować zagrożenia zarażenia toksoplazmozą i listeriozą. Jadłam w ciąży kiełbasę wiejską, ale ugotowaną w białym barszczu. Na zjedzenie takiej wędzonej i nieugotowanej się nie skusiłam chociaż też lubię.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09k4zs4lxbh.png

Odnośnik do komentarza

Cześć wrześniówki, no ja mam niby termin ustalony na 4.o9.2015 ale wydaje mi się że tak jak wj poprzedniej ciąży moj maluszek na świat przyjdzie wcześniej.Obecnie z usg wynika że jestem w 13tygodniu ciąży i właśnie dzisiaj dowiedziałam śię że mojej Zuzi urósł siusiaczek hehe i będzie Franuś

Odnośnik do komentarza
Gość pesteczka2

~Fiśka
Cześć wrześniówki, no ja mam niby termin ustalony na 4.o9.2015 ale wydaje mi się że tak jak wj poprzedniej ciąży moj maluszek na świat przyjdzie wcześniej.Obecnie z usg wynika że jestem w 13tygodniu ciąży i właśnie dzisiaj dowiedziałam śię że mojej Zuzi urósł siusiaczek hehe i będzie Franuś

Chyba się\ pomyliłaś . Nie możesz byc w 13 tygodniu i termin,na 4 września.Musisz mieć juz dużo bardziej zaawansowana ciążę :) .Ja koncze jutro 17 tygodni i mam termin na 12 .09 ,ty juz pewnie w 19'tym :)

Odnośnik do komentarza
Gość Maminka_2015

Cześć dziewczyny ja to jakaś dziwna jestem wszystko ma dla mnie zmieniony smak i nic mi nie smakuje. Myślałam że to minie, ale już 17 tydzień i brak zmian na lepsze. Córeczka wybrała już imię i tym sposobem synuś będzie miał na imię Leon. Jak ją pytam jak będzie do Niego mówić to mówi: Leoś, Leo, Leonku i się cieszy :-) Nie myślałam, że tyle radości sprawi Jej wiadomość o braciszku. Ja nie wiem co się dzieje z oknem, ale gorszej pogody nie można sobie wyobrazić na święta.

Odnośnik do komentarza
Gość kasia.kasienka

Dziewczyny to jak Wy liczycie tygodnie ciąży. Ja jak jestem w 16tc 1d według OM, a według USG troszkę dalej to znaczy, że jestem w 16 czy w 17 tc? bo jak sprawdzam w tygodniach internetowych to zależnie od strony bo na jednej widnieje, że to 16 tc, a na drugiej, że 17. Ja doszłam do wniosku, że puki dany tydzień trwa to nie ma co sobie go o tydzień przypisywać do przodu. Dlatego mówię, że jestem w 16, a nie w 17 tc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...