Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

A u nas mimo że piątek 13 zaczyna się dobrze :D pajac okupkany rożek na którym śpi tez :p
W końcu dziś będę miała internet bez limitu :D tmobile mobilny juz mi tyłkiem wychodzi umowa się nie skończyła ale na mówiłam M na podłączenie radiowo która mieliśmy jeszcze 3 lata temu :ale jest minus okazało się ze zasilacz od rutera nie działa i wcale się nie przyznam że ja go spaliłam 2 lata temu jak usiłowała internet włączyć :p i bez kłótni się obyło :D

Bez laktazy dzień drugi ;) zobaczymy co to będzie :)

A co do smoczków ja jestem wierna lovi :) przy pierwszym i drugim dziecku a jeszcze wzory mają piękne zwłaszcza ta seria marynistyczna / dla chłopca jedne a uniwersalne drugie :)

https://www.suwaczek.pl/cache/ec9c665127.png
Wituś Michał sn 29.09.2015 57cm 3520g 10'45
[url=https://achtedzieciaki.pl/suwaczki]http://s9.suwaczek.com/201509291762.png[
Lilianna sn 30.01.2011 54cm 3220 15'20

Odnośnik do komentarza

Piekne te Wasze maluszki! Dzisiaj popracuje nad zmniejszaniem i sprobuje wrzucic.
ania_1009 ja bym sie mega wkurzyla gdyby moja tesciowa przebierala malego w swoje ciuchy. Jak tak bardzo chce go stroic to niech spyta sie czego potrzebujesz, a najlepiej pokaz jej. Moja np. zanim cos kupi to przesyla mi zdjecia mmsem i wtedy mowie czy mi sie podoba czy nie. Ostatnio dalam jej wolna reke, bo byla w Kapphalu i tam cala kolekcja mi sie podobala wiec wybrala to co jej przypadlo do gustu.
U nas byla afera o piwo Karmi, ze "traktujemy dziecko alkoholem"! Myslalam, ze wyjde z siebie. A i tak nadal pije i mam to gdzies. Nasza pani pediatra powiedziala, ze droga wolna i jeszcze na laktacje pomoze:)

Odnośnik do komentarza

Witam kochane ciężko was nadrobić jeszcze trochę stron zostało w wolnej chwili nadrobić teraz tylko poczytalam trochę jakie tematy były poruszane.

Dzieciaczki są przepiękne każde ma swoj urok i nie ma czym sie przejmować dziwnymi kokentarzami wazne że dla nas nasze skarby są sliczne u nas wszyscy się zachwycają tym że jest mała kluseczka.

Jeśli chodzi o katarek i kaszel to zostałam wyproszona z ośrodka zdrowia bo zrobiła wojnę w zeszłym tygodniu byliśmy u pediatry w poniedziałek bo katar trwał tydz i chciałam z kontrolować czy napewno wszystko ok osluchala ją i że osluchowo czysta ale tylko w nosie coś tam jest ale zapisała nam flegamine stwierdziła że lekarz wie co robi w piątek byliśmy na kontroli kazała brać do poniedzialku ale osluchowo czysta w poniedziałek podalam jej ostatnia dawkę flegaminy wieczorem zaczęła się dusić od kaszlu wtorek to samo wieczorem pojechalismy na pomoc doraźną przestawiła innemu pediatrze jak to wszystko wyglądało powiedział że pani doktor podając flegamone wywołała kaszel u małej ale jest czysta osluchowo zalecił inchalacje dzisiaj mała już nie ma kaszlu ale aż się dusila przez 2 dni wczoraj pojechalam do ośrodka sama bo potrzebowalam recepte na mleko a ona dlaczego sama a ją że chce tylko recepte a pani tego dziecka już nie zobaczy bo więcej szkody zrobila s niż pożytku a ona że widocznie nie umiem dbać o dziecko jak zostało kaszel recepty mi nie wypisze bo mam karmić piersią a ją kurwa z kad mam zabrać to mleko jak już miesiąc jej nie karmie a ona że jak podwarzam jej zdanie to mam iść na prywatnie bo recepte zrobiła hałas recepty nie zostałam a jeszcze zostałam nastraszona policja i opieką że nie umiem się zająć dzieckiem i potrzebujemy nadzoru.

Sprawą już jest zgłoszona do odpowiednich służb a ją czekam kiedy opieką mi się na głowę zwali.

Mam dość już tej naszej służby zdrowia.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh37165se0wvk.png

Odnośnik do komentarza

Szusterka w sobotę okradli mojego wuja w godzinach 19-21 nic by nie było w tym dziwnego jak to że nikt z sąsiadów nie widzial że ktoś się po domu kręci a na ich dom okna ma 4 sąsiadów i w sumie wszyscy to bliższa dalszą rodzina i wiedzieli że wyjeżdżają i kontrolowali czy ktoś się nie kręci wokół domu i dopiero jak wuja wrócił zobaczył że okradli ich

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh37165se0wvk.png

Odnośnik do komentarza

szusterka dobrze ze nie was okradli!
maggie to z tym pojeniem dziecka alkoholem to dobre. Musze sobie kupic karmi i wyjac jak tesciowa zrobi znow niezapoqiedziany nalot:)
rozi nie wiem skad jestes ale ja bym z tym poszla do lokalnych mediow. Dziennikarze to opisza i kobieta w najlepszym wypadku dostanie nagane w najgorszym straci prace. Ja bym jej nie odpuscila

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3p07wr09wc777.png

Odnośnik do komentarza

rozi89 co za szucza! Ja bym jej chyba jeszcze w dziób wymaluj ala! Ja u nas robiłam wojny w szpitalu tez i powiedziałam ze jak pójdę a ktoś nie będzie chciał mnie przyjąć zażądam na piśmie ! I zobaczymy jacy będą mądrzy!
Co do kradzieży u nas już od początku lata gola i nie patrzą czy ktoś w domu czy nie..tu były pełne obsady ...wszyscy spali.
A latem miałam patent drzwi od tarasu na oścież otwarte...wyszłam z założenia że jeśli wiem ze okradają bo na kablowe nawet podawali a ja mam wszystko po otwierane tzn ze nie ma co u mnie ukraść :D

https://www.suwaczek.pl/cache/ec9c665127.png
Wituś Michał sn 29.09.2015 57cm 3520g 10'45
[url=https://achtedzieciaki.pl/suwaczki]http://s9.suwaczek.com/201509291762.png[
Lilianna sn 30.01.2011 54cm 3220 15'20

Odnośnik do komentarza

Widzisz maggie, tu sytuacja jest bardziej złożona, bo one (teściowa jak i siostra mojego męża) mi osobiście wprost nie zawsze coś powiedzą, częściej mówią mojemu mężowi, albo do niego przy mnie.. :D
Obie siedzą w domu (a mieszkają razem) non stop na l4, bo wiecznie są poszkodowane, pokrzywdzone, takie biedne i w ogóle zawsze coś.. Latają po lumpeksach i kupują co im w ręce wpadnie, a że gust mają jaki mają to tych lumpów są tony, dosłownie tony! Ja nie mam nic do lumpeksów, bo zajebiście jest kupić coś takiego oryginalnego i to jeszcze w super cenach, sama chodzę, ale teraz zwyczajnie nie mam czasu, żeby pchać się w centrum miasta z dziećmi w dodatku i przebierać...nie to co one, czasu wolnego duuużo to hulają i później, uwaga, przyjeżdżają z reklamówkami ciuchów, nierzadko porozciąganych, poplamionych i choć wypranych to cuchnących fajami, bo w całym mieszkaniu kopcą jak lokomotywa :/ i zostawiają mi te torby! bez słowa i jeszcze dziękuję oczekują. A jak kupuję w sieciówkach to patrzą jak na nie wiadomo co, bo przecież od nich lepsze i tańsze! Nie powiem, mam dużo ubrań dla małej, jest też część od nich, ale to co przywiozły przebrałam i resztę im oddałam. Moja siostra jak przekazała mi ubranka po swojej córci to mówiła, że mam sobie przebrać co chcę, co m się podoba, bo ona wie, że nie wszystko może mi się spodobać czy np. nadawać się na przekazywanie dalej.. a one nie, masz i się ciesz! :/ Mało tego wyznają zasadę "im bardziej się rzuca w oczy tym lepiej" (mają po lat 60 i 30! a stroją się jak choinka na święta) i zwożą mi wszystko w kolorze oczojebnego różu, nie rozumiejąc, że go nie trawię, a jak już to delikatny lub w małych ilościach i staram się ubierać dzieci w stonowane kolory, tym bardziej małą, bo tak MI SIĘ PODOBA! Nie ogarniam ich po prostu! Tak mi na nerwy działają, że szok! i najlepsze:
- moje dziecko tylko zamlaszcze to zaraz komentarz, że głodna jest (choć dopiero co jadła) i ja ją za mało karmię
- wózek szwagierka skomentowała tak, że różu jest za mało :/ tak jakby to był wózek dla niej!
- jak mi w szpitalu wody zaczęły odchodzić to zapytała mojego męża, dlaczego mi pęcherza nie przebiją?? wtf?(dodam, że ma licencjat z pielęgniarstwa)
cycki opadają :/
U nas smoczek sprawdza się z NUK'a, na tyle na ile użytkuje go moja córka ;) Lovi pluła, a miałam dla niej te właśnie ładne, marynarskie o których szusterka pisała, a swoją drogą kochana, uważaj tam, bo licho nie śpi i nie daj Bóg faktycznie jeszcze to złodziejstwo do Was dotrze :/
Rozi, nie odpuść im i naślij jakąś lokalną gazetę albo tv, w necie też obsmaruj, w końcu tu chodzi o Twoje dziecko i jego zdrowie, a nie urażoną dumę jakiegoś konowała!
Tak moja Natka ssie kciuk, udało mi się w końcu uchwycić :D

monthly_2015_11/wrzesniowki-2015_39264.jpg

Odnośnik do komentarza

Szusterka to ty masz takie same podejście do kradzieży jak mój mąż w okolicy na dzialkach co po chwilę kogoś okradali a ją go wyzywalam że ma drzwi zamykać na noc itd a on a co oni mogą nam ukrac nic wartościowego oprócz przedmiotów codziennego użytku nie mamy pieniędzy tez nie bo wszystko na koncie a jak juz w domu to jakieś drobne.

Ania 1009 Natalka ssie tego kciuka jak moja starszą ale ona upodobała sobie go jako smoczek i teraz trudno jest ją oduczuc jak jest zmęczona to kciuk w buzie i albo idzie spać albo tak siedzi a kciuka nie mogę wyrzucić jak smoczka ;p

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh37165se0wvk.png

Odnośnik do komentarza

rozi lekarze to idioci! Naprawdę ciężko znaleźć kogoś z powołaniem.. eh, ja bym nie odpuściła..!!
smoczek u nas tylko lovi się sprawdza.. przede wszystkim dlatego ze jest fajnie wyprofilowany i nie zachodzi Małej na nosek :)
tesciowie haha, widzę ze każda z nas ma w tym temacie problemy.. ja wczoraj wychodziłam i zostawiłam mała szwagierce.. I mówię zeby ja położyła na 15 minut chociaż na brzuszku.. I wychodzę z pokoju i ubieram buty i moja teściowa do szwagierki 'po co ja kładziesz na brzuchu?' A ona ze ja prosiłam, a ta do niej 'eee to nie ważne, nie kładziemy jej i juz'.. I wchodzę do pokoju i pytam czy naprawdę to co ja mówie o swoim dziecku jest faktycznie nie ważne, a ona do mnie 'ale przecież ona ładnie trzyma główkę to po co ja meczyc' :/ nosz myślałam że kurwicy dostane..

Ale w ogóle, mamy dziś rekord spania :) jak Mloda zjadla o 21 21.30 juz spala to wstała dopiero o 3, a potem o 7.30.. tak by mogło być, mam nadzieję że to nie jednorazowy wyskok mojej królewny :p

monthly_2015_11/wrzesniowki-2015_39270.jpg

Marcelinka 21.09.2015

Odnośnik do komentarza

Słuchajcie, moje dziecko śpi w nocy średnio tak, e zasypia około 23.30 - 24.00 czasami pół godzinki później i śpi do 6.30 - 7.00 jest tylko na mleku z piersi, myślicie, że wszystko ok? w dzień też w sumie dużo śpi..
Wiruśka, jeszcze jedno - nie przejmuj się teściową i rób swoje :) ja mam wywalone co sobie tam myślą i gadają ;) ostatnio próbowały mnie pouczać w temacie mycia pupy przy przebieraniu, że dlaczego wodą przegotowana i wacikiem a nie chusteczkami nawilżanymi...? :/ ehhh :D

Odnośnik do komentarza

Witajcie
Taaaak dawno się nie odzywalam ale czytam i staramsie być na bierzaco
od kilku dni pojawily się kolki wiec trochę mniej czasu na forum bo szczerze wole odespać niż grzebać w sieci
U nas po za ww kolkami wszystko super Dawid zdrowy rosnie i przybiera jak szalony
kontrola serduszka z wynikiem idealnym i nastepna dopiero za rok -jesteśmy szczęśliwi ze mimo tylu nerwow stresu obaw i podejrzeń nasz synek jest zdrow!
Nadal krmimy się tylko piersią ,czasem przepajamy przegotowana woda,je co 2-3 h -zależy od dnia ,ale czasem mam wrazenie ze dość lapczywie lyka albo za mocno leci i przez to te kolki-na co u nas nie działa nic :(
Myju bez zmian miedzy 19-20 -przed karmienie i ok 21 kolejne zasypia z zegarkiem w rece o 22 spi do 4 lub 6 a później to już roznie
w ciągu dnia jest bardziej aktywny ,slicznie się uśmiecha - caala buzią :)
pakuje piąstki do buzi ,pluje się
Cale dnie spedza na brzuszku ,gloowa trzymana pięknie sztywno ,rzadko się chwieje ;p
obraca się na plecki już od dawna -o tym wam jeszcze pisalm :)
pełza po całym lozeczku-lozku- boje się go zostawiać samego zawsze znajduje go w innym miejscu niż go poloze
Cudowny jest !!
zresztą tak jak Wasze kruszynki i wy same
Te buziaczki takie okrąglutkie do zjedzenia :)
pozdrawiam wszystkie piękne mamusie i ich skarby

Odnośnik do komentarza

cofnelam sie kilka stron i wszystkie maluchy fajne. Pozmienialy sie mocno i widac juz wyraznie ich indyidualne rysy - kazde inne!
Gosia nic sie waga nie przejmuj! corka mojego brata na 15mc wazyla... 21kg i wtedy nastapil przelom.. przestala przybierac wagowo i tylko sie wyciagala w gore.. na 3lata waga byla bez zmian (21kg). teraz ma 8,5 roku, wazy 26 czy 27kg ;) jest najwyzssza w klasie i trenujje gimnastyke artystyczna.. druga mlodsza rozwija sie identycznie ;)

co do "ciocia dobra rada" to rozmoa z moja kuzynka (mama 2ki dziewczynek (3,5 i 2lata) -
- ale ona pucowata- taka kluska sie zrobila ile juz wazy?
- 4,700kg
- o kurcze, to grubasek, no ale moje to zawsze drobne byly i w wieku 3mc dopiero 5kg mialy
- no ale wiesz julka ma 13tygodni juz.. wiec 3mc skonczone..
- o ! no czas leci ale moje byly dlugie przy tym, bo na pewno byly duzo drobniejsze.
- a ile mialy dl? bo julka ma juz 59cm
kuzynka sprawdza w ksiazeczce ...
-no A- 57 a G - 58
- no widzisz to albo moja jest jednak drobniejsza,albo twoje tez byly grubasy ;)
i obie parsknelysmy smiechem

Odnośnik do komentarza

Echeveriadobra historia:) Niedlugo zaczna sue teksty to Twoje dziecko jeszcze nie mowi/ nie chodzi. Bo moje to w tym wieku to juz...:)
ania_1009 no to powiem Ci dziewczyno, ze masz przerabane z tesciowa. Tym bardziej, ze pewnie ze swoja corka zawiazaly wspolny front, by sobie pokrytykowac. Tym bardziej trzeba to bagatelizowac, miec to gdzies i sie z tego smiac:)
Wiruska co za historia! Niestety cos czuje, ze jak dzieci beda starsze to bedzie z nimi gorzej.
Ja nawet nie moge narzekac na swoja tesciowa bo za bardzo sie nie wtraca i jest nam bardzo zyczliwa, ale czasami ma takie teksty jak z tym piwem karmi ze rece opadaja:)

Odnośnik do komentarza

Joasia G ale z tego co do czytalam to u was pojawił się też kaszel a u mnie mała jedynie miała niedrozny nosek ale utrzymywało się to dłuższy czas więc dla własnego spokoju pojechalam to z kontrolować bo wiadomo każde dziecko inne i inne objawy przeróżnych chorób. Więc się nie martw napewno mass lepszego lekarza od naszego.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh37165se0wvk.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...