Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Hej kobietki jejku jak mnie tu dawno nie było a tak się stesknilam za wami ze koniec świata.... noo tyle wpisów ze czytania nie nadrobie. ..
Ja niestety sama więc mi czasu brakuje trochę na wszystko a mój mały brzdąc jeszcze nie lubi być sam poza tym co u mnie.... piersią karmiła dwa tygodnie strasznie plakal potem niby lekarka stwierdzila ze nietolerancja laktozy i przepisala bebilon pepti dha po którym miał problemy z kupkami musiałam go wspomagac czopkami wg ma straszne zaparcia potem zaczął robić kupki zielone z białymi grudkami wczoraj poszłam.znowu do lekarki i przepisala nam nutramigen jak na razie zaparcia ma jeszcze gorsze juz niewiem jak mu pomóc w tych kupkach i zaparciach.... poza tym noce ciezko znosimy przez te zaparcia bo zasnac po jedzonku nie moze.... a ja? zmeczona strasznie czasami placz bez powodu ale musze dawac rade dla Tymcia.... pozdrawiam mamusie i caluje

http://www.suwaczki.com/tickers/c55fe6hhtt78739x.png
http://www.suwaczki.com/tickers/gannhqvkueltg97u.png

Odnośnik do komentarza

Moje dziecko bardzo chętnie i najlepiej tylko na brzuszku leży śpi ogląda co się dzieje w kolo i w takiej pozycji się uspokaja
Prostowanie kolan się nie powinno to też słyszałam od ortopedy.
Siusiak-nic nie robić nic nie czynić tylko myć czubeczek delikatnie
Chyba że coś się dzieje -zaczerwienienia obrzęk itd Tak mi powiedziała Położna
U starszego syna też nie kombinowalam i siusiak bez zastrzeżeń
A kilka moich koleżanek dało się presji lekarza ortopedy naciagaly i niektóre teraz jeżdżą po szpitalach z dzieciakami bo się cuda dzieją.
Kateter max raz w tygodniu by jelita się nie rozleniwily o konsekwencji na przyszłość nic mi nie wiadomo
U nas jak były gazy i męczyło brzuszek (ok4tyg życia) to pomagał
Ale teraz pięknie sam.się odgazowuje i zapomnieliśmy że mamy taki sprzęt :)

Odnośnik do komentarza

Jak ja dawno tu niezagladalam...
My jeszcze na pampersach 1. Mala ma 6 tyg ale sa jeszcze dobre;) wazy juz 4140 rosnie jak na drozdzach. Bylysmy u pediatry we wtorek bo mala dostala strasznych krostek na twarzy i klatce piersiowej...okazalo sie ze to potowki. Nie mam watpliwosci skad sie wziely...bo jak tesciowa mi ja bierze ba godzinke, dwie wieczorem na dol to zawsze ubiera ja w jeszcze jedna warstwe(ma swoje ciuszki) i jeszcze okrywa kocem. Nosz kurwa!!! Bo inaczej sie nie da powiedziec!! Nie przegadam zeby tego nie robila! Bo jej jest wiecznie zimno!!! W domu 19-20 stopni ale nie...bo ona ma zimne raczki!! Taka ma nature...kark ma zawsze cieply i jest ok. I przestalam ja dawac do niej. Przychodzi i pyta czy moze ja sobie wziac...a ja mowie ze nie trzeba. Trudno. Jak nie rozumie to jej dziecka nie dam.
Poza tym...co mnie zaskoczylo pediatra dala nam darmowa szczepionke na pneumokoki bo miala 7/10 pkt. Miala problemy z oddychaniem ale juz jest ok. I w sumie sie zastanawiam...czy ja zaszczepic bo sa rozne opinie. Czasami bardziej zaszkodzi niz pomoze...
A co do mierzenia dziecka...bylysmy na kotroli na patologi noworodkow i mi ja zmierzyla...wyszlo 51 cm. I juz wpisywala w ksiazeczke...a ja mowie ze jak sie urodxila to miala 57...to sie zasmiala i stwierdzila ze moze zle zmierzyla i tyle. Wiec dalej nie wiem ile ma cm...widze ze sama sobie musze zmierzyc.
My nadal na mm i to sie juz nie zmieni. Bo mojego mleka juz nie ma. Mialysmy problemy z brzuszkiem od 3 tyg zycia ale z dnia na dzien to mijalo. Troche rozcienczalam mleczko, espumisan i delikol a teraz jest super. Czasem jej dam espumisan i wode do picia i to wszystko. Kupki robi codziennie i to konkretne. I nie posluchalam pediatry ktora kazala zmienic mleko...i dobrze. Zabronila tez rozcienczac mleko. Bo niby nie otrzymuje tyle kalorii ile potrzebuje....tylko szkoda ze przybiera na wadze az nadto.

Odnośnik do komentarza

Czesc Dziewczyny!
Czytam regularnie, ale weny jakos brak.. Jesienna aura zapanowała nad Gdanskiem i od tygodnia nie widac slonca.. wiec od razu jakos smętniej.
Poki nie leje, staram sie jak najwiecej spacerowac, bo Pola na spacerku moze spac nawet 3h! :D
U nas unormował sie dzien i noc.. w koncu ogarnełysmy sie i wiem juz co i jak.. Ksiazkowo - w dzien je co 3 h ok 120 ml. W nocy spi coraz ładniej i ma krótsze przerwy. Dzis np bylo tak - jedzenie po kąpieli, ok 20. Potem połnoc, pozniej dopiero 4 i 6:30 cycek w łozku. Spimy zwykle do 8/9 :D Wiec mam sie kiedy zregenerowac!
Wczoraj Polcia skonczyła 2 msc.. i martwi mnie strasznie, ze wcale nie trzyma pieknie sztywno tej głowki - jak lezy na brzuchu to wurza sie..
Z usmiechami tez kiepsko.
Zastanawia mnie, czy to , ze byly klopoty na poczatku i byla wczesniakiem, ma wpływ i ma prawo robic wszystko troche nieco wolniej?
W przyszłym tygodniu dopiero idziemy na pierwsze szczepienie. Teraz Mała wazy niecale 4,5 kg i dalej jest tycia.. Od wczoraj mamy pampersy 2! Jakis mikrusek z tej mojej ksiezniczki.. nie wiem czy mam sie martwic, czy zostawic ja w spokoju i czekac. Przez 2 miesiace przybrała niecale 2 kg.. wiec chyba to dolna granica? Juz sama nie wiem..
Wyglada na zadowoloną i zdrową.. wiec moze przesadzam?

Jesli chodzi o kupy i brzuszek to tez w kołko cudujemy. Espumisan i delicol daje razem, zakrapiam do dziobka. Ten kateter nie działa - bączki moze i lecą, ale w kupie nie pomaga :/

Poza tym dalej stosuje herbatke rumiankową z cukrem.. No i kupy są, ale zawsze jakies takie wymęczone, wystękane.
Hustawka działa.. cudownie! W koncu mogę odetchnac.

Martwią mnie te wirusy, katarki, zapalenia płuc i inne paskudztwa.
Moj Młody wlasnie cos przytachał do chaty - smarka i kaszle szczekająco.
Licze na to ze ostatki mojego cyckowego mleka uratują Młodą i nie złapie cholerstwa.. Okropny ten jesienny czas.
Banana- A jak Mała!? Lekarz cos powiedzial o co chodzi z tym jej katarkiem?

Patrze z sentymentem na te nasze wrzesniowe bobasy - jak szybko rosna, jak ten czas ucieka!!! Sliczne są. I zdrowe!!!
Nieesia, Catarisa, Agnieszka, Joanna... cudne foty! Wiecej ! :D
Chani - Janek ma dobre ozdoby -bedzie mial dobry gust od pierwszych dni! :D hehe
Alucha- Moj Młody byl na Nutramigenie- wspomagaj sie herbatka z rumianku i czopkami.. po 3 miesiacu bedzie juz lepiej! Trzymaj sie!
Szusterka- Alez przybiera ten Twoj chłop! Jak u Gosi. M. ! Jestem w szoku i pod wrazeniem!

Rosół dochodzi, Polka w foteliku samochodowym juz sie budzi - karmimy sie i lecimy na spacer z jej rocznym narzeczonym! :D
Miłego dnia :*

monthly_2015_10/wrzesniowki-2015_37791.jpg

monthly_2015_10/wrzesniowki-2015_37792.jpg

Odnośnik do komentarza

Just.jot jaki smoczek ma twoja mała? :)
Pieknie wyglądacie!

I chyba zasuwam po delicol skoro podajecie go razem z kroplami na wzdęcia. Moze akurat pomoże i nam!

Przyszła nasza chustawka wczoraj, wieczorem tata złożył, ale jakos jak do tej pory próbowaliśmy trzy razy i nie ma chemi specjalnej miedzy brunem a chustawka :P chociaz mi sie bardzo podoba ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371a5ijkinx.png

Odnośnik do komentarza

Ja poszłam spać o 8-40 rano obudziłyśmy się o 12 stej. Jaguś dostała cyca i sobie smacznie śpi. Czytałam w nocy o tym spaniu niemowlaków i robię wszystko nie tak jak powinnam :( od dziś wprowadzam systematyczność. 2 drzemki w ciagu dnia o 10:00 i 14:00 a od godz 16:00 nie pozwolić zasnąć gadowi. Kąpanie codziennie o stałej porze i usypiamy w łóżeczku. Temperatura w mieszkaniu niższa tak ok 21 c a nie że ja mam 22,5 c w mieszkaniu. Wietrzenie pokoju przed snem. Zobaczymy czy się sprawdzi.
Just.jot skoro widzisz że mała jest zadowolona i zdrowo wygląda to się nie przejmuj dzieci rozwijają się we własnym tempie. Pola jest słodka i wcale nie wygląda na taką małą :) kilogram na miesiąc to dobry wynik :)
asia ślicznie razem wyglądacie. No Laura chyba do taty podobna co? Ale z Ciebie też coś ma :)
Moja Jagoda to jest istny tatuś bez dwóch zdań :)

https://www.suwaczki.com/tickers/xnw4xzkr4dzwxug6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Joanana
Just.jot jaki smoczek ma twoja mała? :)
Pieknie wyglądacie!

I chyba zasuwam po delicol skoro podajecie go razem z kroplami na wzdęcia. Moze akurat pomoże i nam!

Przyszła nasza chustawka wczoraj, wieczorem tata złożył, ale jakos jak do tej pory próbowaliśmy trzy razy i nie ma chemi specjalnej miedzy brunem a chustawka :P chociaz mi sie bardzo podoba ;)

Tak jak piszą dziewczyny, możesz śmiało podawać razem, bo delicol ma enzym który pomaga trawić laktozę, a espumisan (sab simplex i bobotic) ma substancję która zmniejsza napięcie powierzchniowe. Działają na co innego i nie wchodzą w interakcje.

Janek ur. 23.08 o 23.55, 3000 g, 54 cm
http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mm726v858n.png

Odnośnik do komentarza

kasiatko podobno dzieci już w brzuszku mamy śnią, więc teraz to tym bardziej możliwe.
Szczesliwa84 my zapisaliśmy do naszego rodzinnego, więc nie mam kogo polecić
aka83z kupami może być różnie, mój robi od 8 do 10 a przybiera książkowe 200g tygodniowo na kp
just.jot ja słyszałam, że wcześniaczki wszystkie umiejętności mogą później zdobywać, liczy się im tak, jak miały się prawidłowo urodzić, więc jest ok.

Chyba tylko ja mam wrażenie, jakbym po porodzie miała więcej czasu, tak mi efektywność jego spędzania podskoczyła. A ze spaniem to naprawdę bajka, w ciąży potrafiłam się do 3 w nocy włóczyć a jak się kładłam to i tak ciężko było pozycję znaleźć, a teraz tylko głowa do poduszki i od razu kimono a jak chwilę leżę i nie mogę zasnąć, to wiem, że pora wstawać, bo już jestem wyspana. Mały się budzi co 3-4 godziny, je bardzo efektywnie i szybciutko zasypia, może dlatego, że śpi w woombie, to nie mamy w nocy z brzuszkiem problemów. Choć te problemy to też minimalne, po jedzonku trochę się pręży ale wystarczy go na brzuszku położyć i tak po pieluszce pomasować i jest raczej spokój. A ja nawet w chacie mam większy porządek niż w ciąży, pewnie dlatego, że ciągle ktoś przychodzi, lekarz, położna. A mały cudowny, kapać się lubi i w wanience i w wiaderku, nie płacze przebierany, 9 dni w szpitalu, potem mój ból kręgosłupa, to on prawie w ogóle nie był noszony, więc na ręce też nie chce. Jak na tak idealne dziecko, to też jeden sukces wychowawczy zaliczyłam- udało mi się do smoczka przyzwyczaić :) skoro jest łatwo, to czemu nie miałoby być jeszcze łatwiej :) Myślałam, że jak mały tak siłą vakum na świat wyciągnięty, bez kontaktu z mamą, potem w sali noworodków, gdzie cały czas jasno, ciągle coś pikało z mocą syreny strażackiej, obcy ludzie, to będzie bardziej niespokojny. Wszyscy (w szpitalu, położna) twierdzą, że ten spokój ode mnie czerpie i może coś w tym jest, ja od początku wiedziałam, że w Poznaniu z mężem jesteśmy sami i nie będzie pomocy (choć ze względu na mój stan po porodzie, przyjechali moi rodzice na kilka dni, choć to miało tyle samo plusów, co minusów), musiałam być pewna wszystkiego od początku i nie bać się zostać z dzidziem sama, wiedziałam, że ja wiem najlepiej, czego mu potrzeba i krzywdy mu nie zrobię.

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpr3e5eqhafxvmq.png

Odnośnik do komentarza

justjot rozwój ruchowy dzieci przedwcześnie urodzonych jest zazwyczaj opóźniony w porównaniu z noworodkami donoszonymi. Dzieci ocenia się według wieku skorygowanego, tzn. odejmuje się od wieku urodzeniowego liczbę tygodni, o które nastąpiło wcześniejsze rozwiązanie.
Takze pewne umiejętności nabędzie trosze później i już nie ma co panikować -obserwować

Odnośnik do komentarza

Jejku te problemy brzuszkowe to chyba taki czas bo widzę ze u wszystkich prawie. U nas raz lepiej raz gorzej. Maly ogólnie spi niespokojnie co chwila go cos wybudza a to stękanie a to kichanie. Masakra. Do tego kupy zielone jak choinka podobno może od przeziębienia bo od tyg ma katar dzis bylam na kontroli no i ze katar nie mija a wręcz sie zablokował to mamy antybiotyk :( bo podobno u maluszkow takie cos może przejść w zapalenie pluc. Wiec do pierwszego szczepienia jeszcze daleka droga.
just.jotu nas waga 1,5kg więcej przez 7 tyg i lekarka nie komentowala ze Malo. A to ze Pola sie wolniej rozwija to normalne u wcześniaków musisz jej zawsze odjąć te tyg których jej zabrakło do terminu. U mojej córki tez tak bylo ur sie w 34 tyg. Do roku pod każdym względem na pewno dogoni rówieśników.
SZUSTERKA nad ranem jak czytałam Twój post o polewaniu moczem to tak sie smialam ze M pytal czy u mnie ok wszystko;) nie ważne jakie metody byle podzialalo ;)

Odnośnik do komentarza

justJot z ta waga to mi lekarz mówił ze na tydzień 200 g jest ok.a 800 na miesiąc tyja 'pasibrzuchy ':p
Ja jednak zakupie wagę bo pewna nie jestem i nie wiem kiedy mały przestanie się najadac czy coś. ..
kasiatko ja też się tak śmiałam jak zobaczyłam co napisałam :p aż dziw ze dzieci nie obudziłam :D

https://www.suwaczek.pl/cache/ec9c665127.png
Wituś Michał sn 29.09.2015 57cm 3520g 10'45
[url=https://achtedzieciaki.pl/suwaczki]http://s9.suwaczek.com/201509291762.png[
Lilianna sn 30.01.2011 54cm 3220 15'20

Odnośnik do komentarza

Witam kochane sliczne wasze dzieciaczki u nas ostatnie dni to istną katorga mała śpi w sumie 2 godziny na 24 dzisiaj wykapalam ją w czarcim żebrze całą wanienka "faflotow" i mała zrobiła sie spokojniejsza wypiła mleko i śpi teraz 3 godz w końcu teraz będę ja kąpać co 2 dzień w tym aż do momentu az wodą będzie czysta widocznie ktoś na nią urok rzucił choć nie wierze w zabobony ale przy starszej reż miałam podobną sytuację i kąpiel pomogla.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh37165se0wvk.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...