Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Blanka, z tym rumiankuem to od dawna wiem. Ponoc rzadko uczula, ale za to mocno. Z koprem to niedawno czytalam. Ale duzo atrykulow o tym jest. Ja osobiscie tez pije na zmiane te dwie herbatki. Ale polozna mowila, zeby malej nie dawac. A wody pic nie chce. Musze inny smoczek kupic. Moze to o to chodzi.

a te lezaczki to zle ktos konstruuje. Zwlaszcza fisher. Glowa wcisnieta w ramiona. Ja pod pupe podkladam poduszke, wtedy cialo jest w linii prostej

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczynki:-)
Monikalina ale Domi słodko śpi:-)

Asia napisz później ile Laura przybrała. Ja już się stresuje czwartkowym szczepieniem, bo wtedy pierwszy raz pediatra zobaczy Szymka ehh

Siwa nikt nie jest idealny, a przecież jako matka nie chcesz dla dziecka źle. Wiadomo że każda z nas popełnia jakieś błędy ale nie ma się co tym tak zadręczać. Pewne rzeczy przyjdą z czasem.
Szymek też ma wysuniętą potylicę bo dużo leży na bokach ale położna nic o tym nie mówiła. Zobaczymy co pediatra w czwartek powie.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Melduję się po wizycie u lekarza, niestety zapalenie ;(
Czuję się fatalnie, jak w zaawansowanym stadium nie leczonej grypy, godzina 10-ta a ja 38 gorączki i rośnie...Boli wszystko, całe plecy, kark, głowa, oczy, skóra, nie wspomnę o piersiach, szczególnie lewa nawala aż cała lewa ręka boli przy każdym ruchu. Przy karmieniu jeszcze gorzej... Dziewczyny uważajcie na siebie bo mnie musiało w niedzielę przewiać na spacerze bo mocny wiatr się zerwał nagle a ja nie byłam na to przygotowana. Dostałam antybiotyk, mam nadzieję że szybko przejdzie. Mało tego mały znów dzisiaj chyba będzie mi koncerty odprawiał, muszę poczytać o tych skokach rozwoju o których pisałyście bo to jest niemożliwe żeby on co chwilę się tak rzucał jakby nie wiem jaka krzywda się mu działa. Wcześniej chociaż potrafiłam go uspokoić a teraz ryczy bez poprawy nawet jak go tulę, husiam, noszę, czasami taka histeria (jak dzisiaj rano) że się zastanawiam kiedy zacznie mi się zanosić... ;/
Strasznie mnie to niepokoi bo nie wiem czy coś mu jest, czy go coś boli czy o co chodzi, no przecież bez powodu takie maleństwo chyba by się tak nie darło a ja nie wiem co mu dolega :( Przykładowo teraz usnął ale przez ten sen tak stęka i warczy jakby nie wiem co mu było...
rozi biedna współczuję Ci, jak ja się tak źle czuje to nie wyobrażam sobie nawet jak Ty funkcjonujesz....próbowałaś wszystkich sposobów takich jak okłady, masaże? Domyślam się że tak ale warto spytać. Najgorsze jest to że mały nie może pić bo podobno dziecko najszybciej wyciąga zapalenie.
joasiaG Kubie ulewa się serkiem, podobno to dobrze bo znaczy że dziecko trawi prawidłowo.
monikalina jak ona słodko sobie leży, kochana!
echeveria super sprawa z tą chustą, chciałabym też tak ale trochę się boję że źle pozawijam...wyglądacie super ;)
siwa jesteś cudowną matką, każda z nas sie uczy dzieci, nikt nie wynalazł jak dotąd instrukcji obsługi bobasów. Nie zarzucaj sobie czegokolwiek, ja też co chwilę robię coś tak a nie inaczej i zapewne źle. Najważniejsze jest to że chcesz dla małej dobrze i dążysz do tego, martwisz się o nią i ją kochasz!

31.08.2015 Kubuś 56cm 3270g :* sn :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpiqvwbf940su.png

Odnośnik do komentarza

Ale jeśli konsystencja kopy się nie zmienia to myślę że nie ma czym się przejmować.

Karola6 w niedziele zjadła niemoje mleko ze smakiem a wczoraj myślałam że jest glodna,daje flachę a tu mina srajacego kota"co ty kobieto mi dajesz do picia?" :-D Mam zwykla butelkę z biedronki z myszka minnie :-) Czyli zje jak jest glodna. Jak nie to nie wepchasz :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09vcqg6bphnomu.png

Odnośnik do komentarza

JustiSia, moja byla wsciekle glodna ale nic z tego. Tylko ja odnosze wrazenie, xe przez ten smoczek nic nie leci. Mam canpola. Zuzia jadla z nich, ale smoczek miala plaski. Teraz mam taka sterczaca antene. A mleko jakie masz? Ja za namowa poloznej kupilam ha bebiko. Moze te ha sie roznia smakiem. Ja sama prawie sie zrzygalam po nim. Ale jednego glonojada odchowalam. Teraz chce karmic, a nie robic za smoczek. Zwlaszcza ze po 5 minutach przy cycku zasypia i w dupie ma dalsze jedzenie. A za pol godziny glodna. Wieczorem je godzine i potem spi 4-5 godzin. O ile brzuchnie meczy. Potem znowu memlanie co godzine.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, ratujcie :(
Martwi mnie bardzo pewna rzecz, czytając Was wiele razy rozwiewałyście moje wątpliwości, może tym razem też mi ktoś pomoże.
Martwi mnie wygląd mojej pochwy. Jestem już 4 tyg. po porodzie i wyglądam "tam" tak, jakbym w ogóle pochwy nie miała tzn. nie ma ujścia, jest ono "wypchane" całkowicie. Ponieważ od czasu porodu mam problem z kontrolą pęcherza wiem, że poród osłabił moje mięśnie dnia miednicy podtrzymujące wszystko. I teraz się martwię, że te mięśnie są takie słabe, że to co widzę rozchylając wargi sromowe to np. wypadająca macica :( Czy Wy macie tam normalne wgłębienie/dołek? A może to się jeszcze zwinie do środka?
Jak słyszę, że któraś już seks uprawiała to wiem, że u mnie to byłoby niemożliwe. Ten pęcherz dobija mnie wystarczająco, nie chcę mieć dolegliwości jak jakaś 70-latka :(

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny! :) śliczne te maleństwa nasze :) wszystkie się już rozpakowaly? :)
Ja męczę się z tesciowa.. normalnie mam jej już serdecznie dość! Czy wasze dzieciaki w ogole nie płaczą? Bo mój mały ostatnie parę dni był strasznie marudny to ona uważała, że to są kolki.. baaa uważała ona mi wmawiała że to napewno są kolki. Wczoraj przychodzi i mówi że ja mam malemu dawac 160 ml ! ( karmie mm bo pokarm zanikł bo odciagalm bo maly nie chcial ssac piersi. Niestety ale cóż ważne że chociaż trochę mial mojego mleka) więc ja daje mu 90ml wody jak dodam mleka do jest wtedy 100ml i daje mu co 3h (sam sie budzi jak w zegarku co 3h). Co o tym sądzicie bo ja za chwile popadne w paranoje że głodze własne dziecko.. tlumaczylam jej że nie każdy płacz dziecka oznacza że jest głodne czasami może byc poprpostu znudzone to ta dalej swoje ze ona miesiecznemu dziecku dawala 220ml ! Noszzzz kuźwa.. można oszalec przy niej. I nawet nie pomaga jej gadanie ze ja bede robic tak jak ja uważam a nie jak ona mi gada, bo ona wie bo jej koleżanka pracowala 5lat na noworodkach. Aa no i jeszcze mi powiedziała ze mam nie słuchać położnej. To kogo mam sluchac? jej?? Żeby mi dziecko przekramila.. przecież on ma żołądek wielkości orzecha to ile można w niego wlać.. i przylazi za każdym razem jak usłyszy tylko placz malego i pcha te swoje łapska do niego..
A możliwe że przechodził ten skok rozwojowy, bo od wczoraj dziecka nie ma.. bije rekordy w spaniu :) wczoraj popołudniu w ogole nie płakał.. zjadł o 15 pojechalismy na zakupy a on cały czas spał nawet nie obudzil sie na mleko. Wstal o 21 kapiel, butla i padł znowu i spal aż do 4 ! Wow ! Od 4 juz punktualnie budzi sie co 3h :)
Aa trochę z innej beczki. Co możecie dobrego sprawdzonego polecić na rozstępy?? Nie mogę już na siebie patrzyć.. zrobiły mi sie na udach od strony zewnętrznej i wewnętrznej i boczkach.. a zauważyłam je dopiero jak urodziłam.. masakra :(

Odnośnik do komentarza

weronika nie sluchaj tesciowej! Ja z moja tez tak mam i przestalam ja zapraszac a i jezdze do niej niechetnie bo tez wszystko wie najlepiej! To twoje dziecko i ty najlepiej wiesz co dobre!
Ja karmie tylko piersia i choc nie jest latwo to zrobie wszystko zeby ten rok karmic. Starszego karmilam mm bo mi zanikl pokarm i niby fajnie bo dluzej spal po jedzeniu ale co kasy poszlo na to mleko to szkoda gadac i wszedzie musialam chodzic z termosem i mlekiem i ciagle myc te butelki. Cyc bardziej praktyczny jednak i za darmo.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ale jestem do tylu ! Nie jestem w stanie nadrobić! Ale mój Mały w dzień potrafi nie spać 4-5 godzin !
Noce są ok ale dnie juz nie tak kolorowe choć wczoraj wyrwała się na spacer do przedszkola. :)

Wasze skarby tez tak mają ? W nocy pije i śpi w dzień pije kupa siku pije siku ulewa pije i tak przez 2 godziny potem się kręci w wozu jakieś 1.5 godziny czasem mniej śpi 3 godziny i od nowa polska ludowa.

Poradźcie mi jeszcze po ilu dniach wyszlyscie na spacer z Waszymi maluchami? Jestem uwiazana w domu a mój M niedługo wyjeżdża. ..

I jeszcze coś odnośnie jedzenia:
Czego A południe nie jeść karmiąc piersią? Głównie chodzi mi o owoce i przetwory oraz kasze.

Z góry dzięki za porady i odpowiedzi :)

https://www.suwaczek.pl/cache/ec9c665127.png
Wituś Michał sn 29.09.2015 57cm 3520g 10'45
[url=https://achtedzieciaki.pl/suwaczki]http://s9.suwaczek.com/201509291762.png[
Lilianna sn 30.01.2011 54cm 3220 15'20

Odnośnik do komentarza

Cześć mamuśki :)
Dawno się nie odzywałam, ale udało mi się od czasu do czasu was podczytywać. Tymek zabiera cały mój czas. Choć nie mogę narzekać obiad udaje mi się ugotować.

Dzisiaj byliśmy na kontroli bioderek. Wszystko jest w porządku i ortopeda powiedział że nie wymaga dalszej kontroli. Co do naszej żółtaczki dawno się jej pozbyliśmy. Na wizycie w przychodni neonatologicznej mały ważył już 5680!! WoW :) Niezły klocuś z niego. Ręce odczuwają tą wagę.
Niedługo szczepienia przed nami. Nadal nie wiem na jakie się zdecydować czy na nfz czy płatne. Choć bardziej się skłaniam tym 5w1.

Nadal karmimy się tylko cycem. Mam pytanie Tymek ma problemy z puszczaniem bączków. Strasznie się przy tym napina i pręży. Dodam że kupki robi normalnie. Przeważnie po każdym karmieniu. Możecie coś na o polecić?

http://www.suwaczki.com/tickers/dxomanliyawtw86o.png

Odnośnik do komentarza

Niepogoda na internecie jest fajny masaż antykolkowy. Wpisz w Google masaż antykolkowy dla niemowląt i tak poszukaj (wysłałabym Ci linka ale pisze z telefonu) u nas się bardzo sprawdził mały pierdzi aż się ziemia trzęsie :) ale nie zważając się jak za pierwszym czy drugim razem nie będzie efektów. I tam zalecają chyba 6 powtórzeń każdej części masażu, na początek możesz tak spróbować, ja robie więcej powtórzeń.
szusterka ja wyszłam z małym po 3-4 dniach od wyjścia ze szpitala, stopniowo na początek 15 minut i wydłużaj ten czas. Co do karmienia musisz sama droga eliminacji dojść do tego co Twoje dziecko toleruje. Ja np z owoców śmiało mogę jeść jabłka, banany i winogrona, dalej musze próbować i obserwować reakcje.
SaraK do ginekologa, niech Cię zbada. Ja 'tam' mam wszystko jak przed porodem.

31.08.2015 Kubuś 56cm 3270g :* sn :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpiqvwbf940su.png

Odnośnik do komentarza

szusterka ja poszłam z mloda na balkon (niby spacer) w jej 9 dniu zycia. W 11 juz na dwór.

Karola moja śpi gdzie popadnie. Jak na spać to będzie spać tam gdzie ja poloze a jak ma dzien cyca to nawet na rękach się wierci. W nocy śpi ze mną....no cóż....to się nazywa lenistwo :-)

Weronika95 wez ta teściowa kopnij w dupe,Ty jesteś matka Ty wiesz lepiej co dla Twojego dziecka jest lepsze.

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09vcqg6bphnomu.png

Odnośnik do komentarza

Blanka1212 nie przejmuj się u nas tak będzie po południu aż do kapaniu do 18 /19 :p
Jak narazie rewolucję domowe robimy :D

A pojutrze juz na a bioder ka jedziemy.na NFZ termin na 29.10 a prywatnie na jutro czy pojutrze. Na kasę chorych to tylko umierać można. Ciekawe ile mnie wykazują za to usg. Była któraś prywatnie?
Mi zależy na czasie bo mały ma skłonność do przeskakuje nią bioder. A jutro po wypis ze szpitala po akt urodzenia i moja kosmetyczne z oddziału :p

Dziewczyny jeszcze co do administracji - kiedy medaliści swoje dzieci i byłych po nadanie pesel? Bo ja już zapomniałam jak to się robi. .. :p

Kuszą mnie śliwki ale nie wiem czy jak się ich najem czy jakaś rewolucja się nie zacznie.... a boje się bólu brzuszka i krzyku ...

https://www.suwaczek.pl/cache/ec9c665127.png
Wituś Michał sn 29.09.2015 57cm 3520g 10'45
[url=https://achtedzieciaki.pl/suwaczki]http://s9.suwaczek.com/201509291762.png[
Lilianna sn 30.01.2011 54cm 3220 15'20

Odnośnik do komentarza

Joanna89 wiem co czujesz bo mialam podobnie i oby sie udalo bez liczenia ile zjadla bo to naprawde jest strasznue meczace, my w czwartek do pediatry na puerwsza wizyte i na kontrole do szpitala i tez jestem na szoku czy w koncu sie udalo przybrac :/ dzisiaj mam znow schizy ze maly sie zrobil zolty ale juz nue wuem czy ja widze co chce widziec czy serio, jutro przyjdzie polozna to sprawdzi, naszczescie z kupami sie unormowalo w nocy byl spokoj maly spal a dzisjan jest do zniesienia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...