Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Catarisa wszystkie byłyśmy myślami z Tobą przez cały dzień i nadal będziemy wyczekiwc czy Jagódka zdecyduje się wyjść. Nic się nie martw, to że tamta kobieta się tak darła to nie znaczy ze Ty też będziesz miała ciężki poród. Myślę że Twoje obawy i wątpliwości są na tym etapie normalne i nie masz powodu do wyrzutów sumienia. Musisz być silna a jak już się zacznie to myśl tylko o tym ze jak zobaczysz Jagódke to zrekompensuje to wszystkie ewentualne cierpienia. Trzymamy kciuki za Ciebie ;-)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, co do mojej sytuacji to sama pozostawię ja bez komentarza :/ Jesli chodzi o teściową, to ona jest dla mnie bardzo mila i od kiedy jestem w ciąży to opiekuńcza, tyle, że ja tej opieki nie od niej oczekuję...
Z tymi wczesniejszymi porodami, to ja jednak zdaję sobie sprawę, że duzo wynika z pogody. Ja jestem nadal "na chodzie" i gdyby nie te upały to moglabym jakoś funkcjonować. A tak to tylko sofa, tablet, wiatrak, lody... i za duzo myśli...
Ja w te upaly nie jestem w stanie smarowac sie żadnymi kremami, podziwiam Was :)
Do piatku myslalam, że moj maluch jest ulozony poprzecznie, bo ruchy caly czas czuje po bokach, czasami tak daleko, że dziwię się, ze on tam sięga. Okazalo sie jednak, że to położenie podłużne główkowe, z kręgosłupem z mojej prawej i z jedenej strony czuje wypinajacy sie tyleczek, a z drugiej nóżki i rączki :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgo7escgqmhxi0.png

Odnośnik do komentarza

Właśnie podają mi drugi raz kroplówkę z antybiotykiem bo mój wynik gbs jeszcze nie dotarł z laboratorium a jakby się coś znów zaczęło to by za fajnie nie było bo nie wiedzą czy mam dodatni czy ujemny ehh. Sterydy na płuca też dostałam. A sprawdzanie rozwarcia nic przyjemnego prawie całą łapę mi tam wsadziła brrr.
Dobrze wiedzieć że i Wy macie takie myśli przy najmniej wiem że nie popadam w jakąś depresję :/
Dziękuję Wam bardzo.
Ja leżę na Polnej w Poznaniu.

https://www.suwaczki.com/tickers/xnw4xzkr4dzwxug6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

chani - piękne masz te zdjęcia. I brzuszek tak wysoko, ślicznie.

a ja dziś jestem pod wrażeniem samej siebie, godzinna jazda do większego miasta, galeria, basen, wizyta u rodziców, zakupy w supermarkecie i powrót do domu. Praktycznie 12 godzin na nogach i co stwierdzam??? że jak więcej chodzę to mniej mi puchną :D ale tak naprawdę to chyba zasługa basenu - było cudownie. i rzeczywiście stopy i łydki po pływaniu w chłodnej wodzie wróciły mi do stanu normalnego. I nadal się to utrzymuje!!!

mycha - co do opuchnięcia, też mam asymetrycznie, lewa bardziej. Po nocy również - tłumaczyłam to sobie tym, że prawą trzymam wyżej (śpię z ciążową poduszką) i dlatego z prawe ładniej schodzi opuchlizna :D

joanna - ja ciałko też czuję z prawej strony brzucha, stopy wyczuwam w lewej no na tyle, jeżeli chodzi o pewniaki. Bo czy tam ugniata mnie główką, czy barkami... no ja nie umiem tego stwierdzić :D

Stasiu, 27 sierpnia 2015r., 54cm, 3300g

Odnośnik do komentarza

Widze, ze wszystkie jedziemy na tym samym wózku..
U nas tez skwar i deprecha.
Moj niemaz jest kochany, stara sie jak moze.. ale ja jestem w takim stanie nabzdyczenia, ze od popoludnia blagalam go zeby sobie gdzies pojechał wieczorem i zostawił mnie sama.. Bo nie ogarniam swojej głowy :/
Kupił i zlozyl dzis łozeczko, rozpakowalismy fotelik, zamontowalismy lampe, ogarnelismy troche w chacie.. Ja zrobilam pompony dla dzieciaczkow i pozszywałam je w girlandy. Chce jeszcze zrobic takie sznury z chorągiewkami materiałowymi.. Moze w poniedzialek usiade do maszyny, jak zrobi sie nieco chłodniej.
Ogolnie nie mam na nic sił, chodze wsciekłaaa i rycze ciagle.. Pola sie wygina tak, ze mam wrazenie, ze skóra mi peknie!
Ide wcisnac sie na wizyte do mojego gina w poniedziałek, zeby zobaczyc czy ta Mała oszołomka nadal jest ulozona miednicowo. Jak tak, to umawiam sie na cesarke. Oby jak najszybciej! :/

Banana- Zazdroszcze chłodu i swiezego powietrza. Szkoda, ze nie mozna tego wyposrodkowac..
Powiedz mi - ja mam same angielskie ciuszki.. Kojarzysz czy te 0-3 to sa takie 56 - 62 na Pl ? Czy zostawiac juz w szafce troche 3-6 msc? Bo ja nie ogarniam tych rozmiarów..
Catarisa- Wspolczuje, ze wprowadzili Cie w taki błąd! Na pewno jestes zmeczona tymi emocjami, skurczami i pobytem w szpitalu. Trzymaj sie dzielnie. A Mała wyjdzie jak bedzie chciala!
CiezarowkaWawa- mi zadne karuzelki sie nie podobaja i kupie taka zrobiona recznie, z jakimis pomponami, albo origami.
durka- ale wspaniala wakacyjna kreacja. Super wygladasz.. I zazdroszcze odkrytego basenu :D korzystaj!

Uff. Ciesze sie, ze jestem sama. Z kotem. Ide polenic sie i poczytac w lozku, moze mi to pomoze na moja parująca od hormonow głowe!
O. A to moje pompony. Jakos kolory mi wyblakły na focie.. Młody ma marynarski pokoj, a Pola bedzie miala kącik bialo - szaro- mietowo- rozowy.. :D

Odnośnik do komentarza

Catarisa- Nie dołuj sie! JEstes w dobrych rekach, pod okiem lekarzy i poloznych. Wszystko bedzie super. Widzisz- ja tez skurcze mialam juz mocne, bolesne, regularne, rozwarcie na palec.. I co? I zatrzymali akcje poki co. Tez dostałam sterydy, 2 pompy rozkurczowe i poki co dalej czekam.
I sama juz nie wiem co wole.. czy wczesniaka, czy nagły porod. Tez mnie wszystko przeraza i głowa pęka od mysli.
Ale to juz zaraz czas na nas wszystkie.
Głowa do góry!

Odnośnik do komentarza

Catarisa, powiedz tej pani doktor, że całe forum wpuściła w maliny, bo my tu cały dzień wyczekujemy ;-) a serio, to Ci się nie dziwię. Nigdy nie słyszałam na żywo krzyków bólu rodzącej kobiety, ale jak sobie wyobrażę, to też straciłabym zapał. Z drugiej strony, dobrze byłoby mieć "z głowy". A ten upał na pewno nie pomaga... Oby było jak najzdrowiej dla Małej i Ciebie.
Chani piękne zdjęcie :)

Zgadzam się z tym, że co któraś z Was napisała, że lepiej niech Maleństwo siedzi w brzuchu. Tam ma swoją klimatyzację :) a ja jakoś muszę wytrzymać . A tak, to co bym zrobiła z Małym w takich temperaturach?

Witek
17.09 g. 4.20

Odnośnik do komentarza

Ja też jeszcze nie mam karuzelki. Przyjaciółce kupowałam rain forest Fisher price. Była bardzo zadowolona, drugie dziecko używa. Po zdjęciu karuzelki wykorzystywali samą tą pozytywkę.
Ale mi się te plastiki wszystkie nie podobają. Pamiętajcie o tym że dzieci na początku najlepiej widzą czerwony, czarny i biały. No i ogólnie żywe kolory. Tak więc śliczne pastelowe stylowe rzeczy raczej odpadają.
Widziałam gdzieś drewnianą karuzelkę z pluszowymi bocianami bądź łodeczkami ale teraz nie mogę ich znaleźć.

Dołączam do dziewczyn ze spuchniętymi nogami. Nawet spacerowanie po piasku nie dało rady.

Janek ur. 23.08 o 23.55, 3000 g, 54 cm
http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mm726v858n.png

Odnośnik do komentarza

Just.jot Kochana, ja mam wielki problem z tymi polskimi Cm bo nigdy nienwiem ile to 56-62 a 80 to juz wgl nie wiem na jaki wiek bo dla mnie 0-3,3-6 jest norma.
Newborn to jest to najmniejsze, tuz po porodzie dla noworodka wiec sadze ze odpiwiada tym najmniejszym bodajze 52 .
0-3 sa troszke wieksze niz te newborn wiec sadze ze to sa te odpowiadajace na pierwsze rozmiary, 3-6 to jest juz wiekszy rozmiar .. Ale w cm to ja nie mam pojecia :)
Pewnie ci i tak nie ulatwilam sprawy tylko jeszcze namieszalam :P

http://www.suwaczki.com/tickers/km5se6yd45kcrbcn.png

Odnośnik do komentarza

Witam Was kochane, jestem w szoku wstalam jakas chwile twmu i jestem w pelni wyspana co az dziwne bo nigdy o takiej porze nie wstawalam :D dzisiaj bedziemy skladac lozeczko i juz nie moge sie doczekac jak to bedzie wygladalo po rozstawieniu. Ledwo sie obudzilam i znowu te bole na okres ostatnio trzymaja mnie caly dzien i z kazdym dniem sa silniejsze juz nie wiem co mam o tym myslec we wtorek na wizycie sie dopytam

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqcwa1uxmvrgqm.png

Odnośnik do komentarza

Chani Dorota piękne zdjęcia , chanu chyba tez dzis nad wisle pójdę porobić foty :)
Catrisa trzymamy kciuki cały czas, Just jot fajne te pompony :)
Karola Ja tez wlasnie wstałam i oczy jak 5 złoty i oczywiście pierwsze co to sprawdzam forum :)
Te ubranka o-3 np z mothercare jak porównuje wielkością z innymi to trochę taki większy 62, na pewno nie 56 przynajmniej nie u mnie :)
Dziewczyny od boli okresowych a moze magnez spróbujcie ? Mitak poradziła dr miłego dzionka

https://www.suwaczki.com/tickers/34bws65gbp38oe7x.pnghttps://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jjw4t5lff.png
https://www.suwaczki.com/tickers/km5s8rib16tqpdu1.png

Odnośnik do komentarza

Catarisa dobrze ze Jagódka jeszcze sobie grzecznie czeka w brzuszku :) Trzymaj sie tam
Kuki82 wózeczek jest prześliczny wczoraj wszystkie dziewczyny sie nim zachwycaly :) A bylismy po niego w Krakowie bo producent na cala Polske wyslal tylko 3 sztuki w moim kolorze w tym 2 do Krakowa, wiec jestem bardzo zadowolona ze udalo nam sie go upolowac i wycieczka przy okazji byla bardzo fajna :)
siwa super ze tesciowa z tesciem byli ok i ze ogolnie bylo milo :) Mimo ze byla oziebla to dramatu nie odstawiala wiec najwyrazniej potrzebuje troszkę więcej czasu zeby zaakceptowac cala sytuacje.
durka chani pięknie wyglądacie
KolczykM pozdrowienia dla męża
chani z tymi kolorami masz racje ze niemowleta widza czerwony czarny i bialy, a ja slyszalam tez taka teorie zeby na samym poczatku przez pierwszych kilka tygodni dac maluszkowi spokoj, nie stymulowac za bardzo zmyslow i utrzymac kolory stonowane szczegolnie w łóżeczku, dopiero po kilku tygodniach zaczac konkretne zabawy z kolorami. Takie malenstwo i tak ma duzo wrazen po wyjsciu z brzuszka wiec nie ma po co pobudzac go jeszcze bardziej. Tak mowila nasza polozna na SR wiec u nas na poczatek posciel (przescieradelko i spiworek) beda w kolorach pastelowych a potem bedziemy szalec z kolorami.

Zapytalam Was o te czkawki bo moja mala wczesniej ich nie miala prawie wcale lub bardzo malo, a teraz czka dosc czesto. Tez gdzies czytalam ze czkawki moga utrzymac sie rowniez przez jakis czas po porodzie, co niestety JustiSia potwierdza.

Juz nie wyrabiam z tym upalem nawet w nocy jest upalnie... nie moge spac. U nas wczoraj caly dzien od rana przygotowania na imieniny meza, postanowialam ze nie dotkne piekarnika wiec byly same rzeczy na zimno i lody :) jakos przetrwalismy i wszystko sie udalo, bylo bardzo fajnie. Ale najfajniejsze bylo to ze moj mąż baaaardzo mi pomagal ze wszystkim, sam wysprzatal calutkie mieszkanie, co chwile pytal jak jeszcze moze mi pomoc, no byl przekochany. Chyba martwi sie o mnie, bo widzi jak puchna mi stopy i od wczoraj ledwo chodze, cos mi w plecach ból wszedł, tak bardzo że nie moge stanac na prawą nogę, wiec kuśtykam troche jak paralityk :/

Odnośnik do komentarza

Joanna89 ja mam moze nie krostki ale zaczerwieniona skore na brzuchu i swędzi jak cholera juz od trzech tygodni. W końcu w pachwinach zaczelam ja talkowac pudrem do dupci dla maluchów bo po tych balsamach płynęłam. Ale nic nie pomaga. Zapytam moja gin we wtorek.
Catarisa jak leżałam na porodówce i słyszałam krzyki kobiet to zaciskalam poślady w nadziei na cc :-) Tak się zlozylo ze rozwarcie stalo w miejscu a ja miałam skurcze jak na okres i w końcu mnie pocieli. :-) A badanie rozwarcia tez uważam za masakryczne. Miałam wrażenie że mi ta rękę przez pipe do mózgu chce wsadzić :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09vcqg6bphnomu.png

Odnośnik do komentarza

Wstałam o 6, wykąpaam się i znów gorąco leci ze mnie... a to dopiero początek dnia. Nogi ogromne, wczoraj wypiłam 3 litry wody, a praktycznie wcale nie sikałam, troche nadrobiłam w nocy ale i tak czuje ze opuchlizna całkowicie nie zeszła... Znajomi nad morzem, jeziorem a dla mnie 15 minut w cieniu na dziłce u rodziców o już duży wyczyn. Brzuch się stawia, krocze boli... Też macie takie realne sny? Boże, całą nocc mi się sniła Lili, że się nią zajmowałam ubierałam.
Catarisa trzymajcie się tam, teraz juz tylko możesz czekać :-)
do ro ta piękny brzuszek!

Odnośnik do komentarza

Emily mi soe od paru dni codziennie sni moja coreczka dzisiaj snilo mi się ze spacerowalam z nia po calym miescie :D u mnie tez brzuch sie stawia i krocze boli niemilosiernie sie tak zastanawiam ze tak jak do 35 tc bylam aktywna tak ostatnie tygodnie przeleze plackiem i nawet palcem nie kiwne bo z dnia na dzien czuje sie coraz gorzej ciekawa jestem co moja GP powie we wtorek mam nadzieje ze wszystko jest dobrze

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqcwa1uxmvrgqm.png

Odnośnik do komentarza

U mnie dziś kiepska noc, duszno tak że nie było czym oddychać. Szymek szalał w najlepsze a ja nie mogłam usnąc ani na prawym ani na lewym boku. No ale nawet czuję sie wypoczęta.
Wczoraj przywiozłam łóżeczko i teraz myślę jak go odświeżyć. Jutro wybioręe się do budowlanego i kupie albo farbe albo okleinę meblową.

Dorota chani śliczne brzusie:-)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...