Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Danka2

Którą pralkę kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym kupić pralkę automatyczną ze sterowaniem manualnym, ewentualnie wyświetlacz ale nie koniecznie, wolę, żeby miała jak najmniej elektroniki, zastanawiam się którą kupić, aby była jak najmniej awaryjna. Spodobała mi się pralka firmy electrolux, już zamawiałam w tym sklepie kilka rzeczy i mam zaufanie do niego. Chciałabym u nich jakąś pralkę kupić. Kobietki jaką macie w domkach i napiszcie czy się się nie psuje. Jak u Was sprawuje się pralka electrolux ELECTROLUX EWT 0862TDW ? Jeśli macie inna to też proszę o opinie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Torenta1

wybierając pralkę trzeba też zwrócić uwagę na jej późniejszą eksploatacje. I mało kto wie, że np Amica ma znacznie ułatwienia w obsłudze poprzez m.in wymienne łożyska bębna, co po pewnym czasie znacznie wpływa na koszt jej użytkowania. Tego w katalogach wam nie napiszą, trzeba mieć żeby wiedzieć. Jest tak np w nowym modelu AWG8143CDI. Poza tym to pralka super wyposażona - dobra klasa energetyczna, możliwość wskazania poziomu zabrudzenia itp. Warto!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Bajeczkaa1212

Tak, to z tym utrzymaniem to prawda. Amica ma na przykład bardzo łatwo wymienne łożyska bębna których koszt to 40-50 zł i samemu to można zmienic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość gdziekupie

~Torenta1
wybierając pralkę trzeba też zwrócić uwagę na jej późniejszą eksploatacje. I mało kto wie, że np Amica ma znacznie ułatwienia w obsłudze poprzez m.in wymienne łożyska bębna, co po pewnym czasie znacznie wpływa na koszt jej użytkowania. Tego w katalogach wam nie napiszą, trzeba mieć żeby wiedzieć. Jest tak np w nowym modelu AWG8143CDI. Poza tym to pralka super wyposażona - dobra klasa energetyczna, możliwość wskazania poziomu zabrudzenia itp. Warto!

A ile kosztują dokładnie łożyska do tej pralki? Są gdzies w necie dostępne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Helenka9

Te wymienne łożyska to ma tylko Amica czy inni producenci też takie coś mają?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lalasaleksieja

Szukam po stronie Amici info które modele mają możliwość wymiany tych łożysk i nie widzę, wiecie może które?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

My mamy dwa lata Electroluxa i na razie jest ok. A jaką kupić? Wszystkie się psuja tak samo, bo sa produkowane po to żeby se szybko zepsuć i żeby producenci znowu mogli zarobić :( Nie ufam żadnej firmie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ledy

~Jagoj
Wymienne łożyska bębna to na prawdę dobra cecha takiej pralki. Wtedy możesz sobie sama wymienić to w domu bez konieczności wołania serwisu. Za łożysko płacisz 40-60 zł, a za naprawę pralki bez wymiennego łozyska 400 zł +. Więc jest różnica nie?

a mozesz mi powiedzieć gdzie takie łożyska w razie co kupie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pralek mało znanych producentów lepiej unikać, zwłaszcza tych podejrzanie tanich - są z nimi różne problemy, szybko się psują itp. Radziłabym trzymać się znanych marek, jak Beko, Bosch, czy Whirlpool. Jeśli szukacie niewielkiej pralki, to ta od Beko ma świetne opinie - ma specjalny program do higienicznego prania ubranek niemowlęcych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zawsze przed kupnem tego typu sprzętu zaglądam do poradników w tym stylu http://abcporady.pl/jak-szukac-pralki-co-warto-porownywac-w-pralkach/, żeby mieć jakieś pojęcie na dany temat, bo niestety w kwestii sprzętów AGD/RTV jestem totalnym laikiem i nie mam pojęcia na co zwracać uwagę. Takie teksty dają przynajmniej ogólną wiedzę, od której można zacząć poszukiwania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pralecki

Absolutnie odradzam kupowanie jakiejkolwiek pralki która nie ma wymiennych łożysk bębna. Niestety takich jest już mało np. rzeczona Amica i nie wiem nawet czy wszystkie modele. Obrazowo dla dziwnych ludzi którzy nie wiedzą co to łożysko maszynowe - to są bieżnie i kulki i dzięki nim coś się może obracać ;-) Producenci którzy teraz ruchają klientów jak się da (bo to takie czasy, że ludzie nic samemu nie umieją sobie zrobić + dają sobie wciskać ciemnotę) zalewają owe łożyska razem z bębnem i nie da się ich wymienić, trzeba cały ogromny bęben kupić. Na dodatek nie dają tego drugiego uszczelnianego by szybciej padło. Gdy idzie się do serwisu ci krzyczą za bęben z łożyskami połowę ceny pralki. Ja pytam gdzie są te zielone ekooszołomy protestujące pod fabrykami pralek - takie marnotrawstwo zasobów i energii jest skrajnie nieekologiczne ??? Nawet łożyska gdy są wymienne lepiej w serwisie nie kupować bo trzeba dać te 40-50PLN a w sklepie z łożyskami np. do samochodów za porządne uszczelnione zapłacimy może z 10PLN. Niewymienne łożyska obrazowo ujmując to tak jakby w aucie kazali nam wymieniać całe koła z oponami gdy się zużyją bo sklejone razem z felgą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też mam Electroluxa, myślę, że każda (niestety) się kiedyś zepsuje, o to producentowi finalnie chodzi, żeby kupić następną... sprawdź jakich funkcji potrzebujesz, pooglądaj, każdy ma inne potrzeby. Porównaj różne modele.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sonna

hej, co sądzicie o tych pralkach o pojemności 6 kg jak Amica EAWJ6102SLB? Nie wiem czy mi przy 2 osobach jest potrzeba większa...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość samsam

To już musisz samodzielnie zdecydować...jakby nie patrząc sama najlepiesz wiesz czego potrzebujesz. te 6 kilogramowe pralki Amici są zgrabne i fajne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sonna, nie wiem czy już kupiłaś pralkę, ale tak dla przykładu, to ja mam pralkę z Bosch 4,5 kg i spokojnie daję radę w rodzinie 2+3 (piorę 4-6 razy w tygodniu). Większej nie byłoby sensu, bo i tak nie zmieściłabym prania na jednej suszarce ;)

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Negoc

~samsam
To już musisz samodzielnie zdecydować...jakby nie patrząc sama najlepiesz wiesz czego potrzebujesz. te 6 kilogramowe pralki Amici są zgrabne i fajne.

a jaki konkretnie model polecasz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość pojemność

Ja rozumiem, że ta pralka to pojemność ma 6 kg tak? a jest taka z 7 czy 8 kg?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość micker

Tak przy Amice ta początkowa cyfra oznacza pojemność. Ale to jest też pokazane w specyfikacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość jai

~micker
Tak przy Amice ta początkowa cyfra oznacza pojemność. Ale to jest też pokazane w specyfikacji.

czyli jak TAW8 to znaczy ze pojemność 8 kg tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kotafilemota

Tak to oznacza pojemność pralki - akurat Amica ma to bardzo intuicyjnie rozwiązane:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...