Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Czarnamamba008

Dziewczyny, ja wiem ze to głupie ale czuje soe taka hmm niezastąpiona . Ze tylko ja wiem co najlepiej robic jak mały nie spi , co robic zeby usnal jak go nosić itp itd to jestchore bo ma ojca który tez chce dla niego jak najlepiej a mi jest głupio wyjsc z domu bo sie martwię czy bedzie wszystko ok. Tylko ze jak czasem widze ze mały popłakuje i marudzi a nm go głaszcze jak lezy obok i nawet nie patrzy czasem na niego bo tv ogłada to mnie szlak trafia wiem ze ciagle noszenie małego jak tylko zapłacze to nie jest dobre ale nm najcześciej próbuje go uśpić jak sie nim zajmuje zeby miał czas przed kompem siąść czy sie położyć :/ a 2miesieczne dziecko nie tylko spi ehhhh :///// no ale dzięki dziewczyny musze sie przełamać i tez z domu wychodzić.

rewolucja mnie mama podawała jak miałam nawet 7 lat czy cos takiego tylko nie pamietam ile ma twój synek ... Cole wygazowana małymi łykami popijać , to jej kiedys pani dr poleciła i robie tak do dzis jak mam
Kłopoty brzuszkowe

Odnośnik do komentarza

Drogie Dziewczyny,super to nasze forum. Ja udzielam sie rzadko ale czytam Was regularnie od sierpnia. Moja Lilka urodzila sie tak jak dzieciaczki Olgi1 i Rewolucji czyli 17.08 ;) no chyba ze cos pomylilam?
Zastanawiam sie jak udaje Wam sie wieczorem usypiac dzieciaczki? Moja corcia spi z nami a po kapieli zasypia przy piersi. Nie wyobrazam sobie ze nawet gdyby nie byla glodna zasnelaby inaczej. Ze o lozeczku nie wspomne ;) Naczytalam sie o tej metodzie bodajze Faber wychodzenia z pokoju i zostawiania dziecka,ale jakos tego nie widze...
Czarnamamba rowniez uwazam ze sport wymienny to jak najlepszy pomysl. Musimy wychodzic bo poszalejemy siedzac cala dobe w domu z dziecmi.
Tez jestem na etapie poszukiwanie kombinezonu :) a co do lezaczkow,bo pisalyscie ze niektore dzieci nie chca w nich lezec... my mamy lezaczek Cudowna planeta z Fisher price. Sprawdza sie doskonale. Nie jest podwieszany tylko stojacy ale mozna samemu bujac.

Odnośnik do komentarza

Czarnamamba, jesteś wielka! Zapomniałam o coli. Mój syn ma 5lat i będzie przeszczęśliwy;))) w końcu bezkarnie napoje się coli, a mama nie będzie gderać;))

Ewelina, moją córka urodziła się 17;)

Moją córka po kąpieli je, a później chwilę się przytulamy. Jak widzę, że oczka jej się zamykają, odkładania ją do kołyski ii delikatnie bujam. Czasem trwa to nawet godzinę, bo coś zalega i trzeba ponownie odbić, bo kupka, bo starszy brat wybije że snu...;)))
Ale to są przyjemne chwile;)

Odnośnik do komentarza
Gość Czarnamamba008

Rewolucja to cieszę sie ze pomogłam :) i jako dziecko tez mnie to cieszyło ze mama colę podawała do picia ha ha ;-)

Ewelina u nas usypianie na noc wyglada tak ze 18-19 mamy kapiel bo kapieli daje cyca i pozniej tak jak do odbicia chwile nosze i zazwyczaj usypia a druga opcja taka ze wożę małego w wozku wkładam szumisia i tam usypia :-)

Odnośnik do komentarza

SILV u nas też przybieranie na wadze jest ok (az za dobrze :)) wiec się staram nie przejmować.
Muszę to ulewanie poobserwowac .

REWOLUCJA no tak powinnam odbijać. Boję się tylko ze ja wtedy rozbudze i koniec będzie :/

CZARNAMAMBA ja Cię rozumie. Ja przy tej trzeciej ciąży to wpadłam w jakąś glupawke :) też mi się wydaje ze nikt nie wie co i jak :) No ale nie mam na szczęście oporów żeby ją zostawić z moją mamą czy z M. Z tesciowa muszę zostawiać jak do szkoły jadę ale to chwila jest . A najbardziej bezpieczne się czuję jak ja zostawiam z moją mamą.
A Ty spokojnie zrób coś dla siebie i wyjdź :)

EWELINA u nas wieczorem przy piersi zasypia a jak nie to ja usypiamy na rękach. Zazwyczaj odkładamy ja do łóżeczka i do pierwszego karmienia w nim śpi .Ale ja nawet wolę jak śpi ze mną żeby mieć ja pod ręką cały czas więc czasem po prostu zasypia przy mnie :) M się przeniósł na ziemię to mamy całe łóżko dla siebie :))

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

Mmadzia skoro moja ma refluks to Twoja na pewno nie bo nie mogą go mieć wszystkie Agatki;-)
Ewelina moja też zasypia przy cycu ale często jak ja odkładam do łóżeczka to się wybudza a wtedy każe mojemu mężowi ja uśpić i on ją glaszcze i ona szybko usypia. Ostatnio po nocnym karmieniu nie chce spać ale wkładam ja do łóżeczka, włączam k karuzele i obie przy niej zasypiamy:-) nigdy nie biorę jej do siebie do łóżka no chyba że czasem nad ranem :-)

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny, tak duzo piszecie że nie mam kiedy odpisac! więc spróbuje pózniej... teraz tylko chciałam zapytac silv - jak sie nazywa ten zagestnik i syrop który macie? ja chyba sprobuje zagęszczac pokarm bo mały ostatnie dni mega ulewa i juz mi go szkoda, że nie wspomne o zalanych ubrankach, sliniakach i łóżeczku :/

Pochwalę sie tylko, że wczoraj bylismy we trójkę w Ikei przez 4 godziny :) mały był grzeczniutki, wytrzymał nasze dwie kawy a na koncu obiad, tylko w miedzyczasie dostał dwa razy mleczko :) a dodam że jeszcze dojazd w jedną stronę trwa godzine wiec w sumie od 10 do 16 bylismy poza domem. Takiego maluszka to warto zabrac ;-) ale jemu tez sie coś dostało więc może dlatego.
Co ciekawe - jak był tyle czasu w foteliku samochodowym to nic nie ulał... widocznie mu ta pozycja pasuje ale nie moze tak cały czas lezeć.

Niestety zmiana na mleko HIPP u nas niewiele zmieniła, kupki niby ciut częsciej ale jakies zielonkawe i dośc gęste. Dzis podam kminek - zobaczymy czy cos pomoże. A za tydzien lekarz więc bedziemy radzić się co dalej...

PS wszystkie maluszki macie piękne!!! - przepraszam ze nie skomentowałam wczesniej.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

Czarnamamba nie jesteś sama, kilka dni temu ja też pisałam o moim m. Jak się okazało po rozmowie z nim, że on poprostu uczy się ojcostwa i nie jest mu łatwo. i to pewnie jest powód żeby najlepiej wyjść z domu, albo opiekować się dzieckiem jak śpi. Mój m chciałbym żeby Olek był większy taki "kumaty". eh tak to już jest. nasze wyobrażenie chyba było inne. Ja już nie naciskam na niego, nie zwracam uwagi - liczę, że jak mały będzie większy wiosną to już ojca nie odstąpi :P heee

Odnośnik do komentarza

Joanna też miałam takie sytuacje zasypialam a maly cały przykryty... Straszne bo może się coś stać
Teraz już karmie tylko o butelka a i tak potrafię zasnąć a jak sieron budzę to butelka gdzieś w łóżku albo Przy szyi sebkA zamiast w buzi więc muszę Siedzieć jak coś przy nim robię nocą.
Ja miałam ciężkie dni wczoraj byliśmy na Szczepieniu Wzięłam te 5w1 boje się Że źle zrobiłam zw coś się stanie tyle się nqczytalam... Takie opinie słyszałam ale jednak w Przychodni mnie nowili 5 minut Przed... mam nadzieję że wszystko bd Dobre. Sebastian tak strasznie płakał a ja razem z nim....;( Jeszczw mój M był chory gorączka... Naszczescie się nie zarazilismy chociaż tyle pozytywów. W ten weekend mamy chrzciny więc chodzę zakręcona roboty full.
Co do tefluxu to mój też ma ale z tego co wiem to Dużo dziexiaczkow na to cierpi...
U nas kupka jest tak co 2 dni na Sztucznym mleku to ok?

Odnośnik do komentarza

Joanna dlatego to tez nazywaja smiercia lozeczkowa i trzeba uwazac. Biedna, musialas sie wystraszyc. U nas malutki spi sam w pokoju w swoim lozeczku. Od samego poczatku chcielismy zeby mial *swoj teren* i on jest szczesliwy w swoim lozeczku bo jak sie go tam kladzie to sie cieszy. Ma swoje krolestwo. I moim zdaniem najlepiej jak najszybciej uczyc dziecko do spania w swoim lozeczku. Wyjdzie na dobre bo dziecko bedzie znalo swoje miejsce do spania a my mamy dla siebie sypialnie :) u nas o 19.30 kapiel, pielegnacja, o 20 karmienie i po jedzeniu maluszka odkladamy do lozeczka, bajka i wychodze z pokoju a maluszek zasypia przy lampce. I tak samo od poczatku uczymy go halasu tzn spi z otwartymi drzwiami a my wszystko robimy halasujac jak zawsze. Nie chodzimy na palcach. U znajomych maluszek spi za naszymi plecami a my zawsze siedzimy o zachowujemy sie jak zawsze a on spi i jest grzeczny.
Co do ulewania to tez ulewa ale kazde dziecko tak ma. Zawsze po jedzeniu odbijam. Ale tez zawsze sie boje go polozyc po jedzeniu zeby sie nie zachlysnal. Ale najwazniejsze zeby glowka byla na boku.

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5eyvsx3zrf.png

Odnośnik do komentarza

REWOLUCJA niby przy kp się nie odbija. Ja tylko kp więc może temu się nie przykladam do tegoodbijania. MMała jak ulewa to rak trochę pod ciśnieniem i zawsze jej to z buzi wylatuje a śpi z głową na bok więc też leci na bok.

JOANNA ja śpię z małą ale ona na połowie łóżka owinieta W becik i przykryta a ja na drugiej połowie zawinieta w swoją kołdrę. Nie śpi nigdy ze mną pod kołdrą. Współczuję przeżycia a najważniejsze ze sie nic nie stało. A ja wolę koło małej spać bo zawsze prędzej coś usłyszę niż jak jest w łóżeczku .

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

zmęczenie robi swoje, ja zawsze śpię czujnie i tak mi się wydawało, bo jak tylko mały zakwili to już otwieram oczy i słyszę wszystko jak się brama garażowa otwiera, jak sąsiad wyjeżdża itd. a tu przedwczoraj nie słyszałam jak teściowie wyjeżdżali do pracy - musiałam tak twardo spać.

ja szczepiłam 6w1 też jak się naczytałam w necie to miałam mętlik w głowie ;/ nie ma co czytać! zaufałam lekarzowi.

dumna jestem z siebie dzisiaj, mimo niewyspania (mały w nocy nie mógł pryknąć i płakał 1,5 godziny z nim spędziłam) posprzątałam, ugotowałam obiad, byłam z młodym u lekarza i na spacerze

wczoraj pytałam teściową, czy zostałaby z Olkiem jak z m wyjdziemy na imprezę gdzieś a ona że nie ma sprawy :D trzeba jakiś wypad zorganizować póki się nie rozmyśli.

moja mama by chętnie z nim została i widzę, że chce tego jak niczego innego, ale jeszcze się boi go karmić, że jej się zakrztusi. Jak będzie większy i mama się przełamie to co drugi weekend będę Olka "podrzucać".

Odnośnik do komentarza

Ewulka a napisz mi jeszcze, dlaczego przeszłaś na bebilon pepti?? były jakieś objawy alergii? jeśli tak, to jakie?

Joanna współczuję nocki :/ wyobrażam sobie Twoj strach!! My bierzemy małego zawsze rankiem do siebie, bo wtedy zaczyna troszkę stękać, ale póki co czujnie śpimy i nie zdarzyło nam się nic takiego. Śliczny prawie uśmiech :-) Nasz też coraz częściej obdarowuje nas swoim uśmieszkiem :-) Szkoda tylko, że nadal mamy kłopoty brzuszkowo-bączkowe, wtedy jest niespokojny i smutny :(

didus u nas też kupka co dwa dni na sztucznym, lekarka mówila, że jest ok, więc chyba jest ok :-)

Dziś zaczęliśmy zmianę mleka na hipp, oby było pozytywnie... Wczoraj zakupiłam też biogaję za 40zł!!! Nie wiem, za ile u Was w aptekach, ale następnym razem zrobię większe zamówienie w gemini.

Odnośnik do komentarza

rewolucja smecta, orsalit lub coś podobnego, żeby się nie odwodnił, ryż gotowany, marchwianka

Ewelina ja nie śpię z dzieckiem- boję się, a czujny sen to złudna rzecz czasami, ja po kąpieli karmię, odbijam, chwilę tulę-czasami już wtedy synek odpływa, jak nie- czytamy bajki i przy okazji usypiam też starszą, albo włączam muzykę z youtuba, np mozart dla dzieci itp, albo kołysanki z mp3 i co jakiś czas zaglądam-młody się wierci, gada, ale zasypia, jego godzina to ok 21, wcześniej próbowałam akcji usypiania od 19, a on i tak zasypiał ok 21, więc się rozminęliśmy z synem:-)

Mamuśka ja w stacjonarnej płacę za biogaję 35, ale nic innego z apteki nie potrzebuję, a wiem, że można za 25 zł dostać

http://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5esvprfs90.png
http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq8u696a8ri931.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Co do szczepionek my szczepilismy 5w1 plus rotawirusy i pneumokoki. Wszystkie warianty szczepionek znajda zwolennikow i przeciwnikow. Tez mam metlik w glowie ale wierze, ze bedzie dobrze. A wzielismy te dodatkowe bo malutki idzie za rok do zlobka. Ale np tak jak Wam dziewczynki pisalam o grypie zoladkowej. Byla u nas w rodzinie, na koncu mial moj maz i maly nie zachorowal. Byl po rotawirusie.
Maluszek wazy 5290 :)
Co do kupek my juz tylko na mm i malutki raz dziennie robi.
Ewelina1986 witamy i dokladnie dzieci z 17 sierpnia :) Rewolucja tez i na dodatek my z Rewolucja mamy #blizniakowe dzieciaczki# hehe
Joanna a co do tego zasypiania to ja mam tak, ze o 20 bym gory przenosila a jak mnie zetnie o 21 to glowa mi tak opada, ze zasypiam. W razie czego nastepnym razem wez Laurke z jej kocykiem i w razie czego nic sie napewno nie wydarzy :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5eyvsx3zrf.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...