Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tak tak ja wiem ale nie mogę przyjmować nic od was! Jedynie dobre słowo :) kochane Oliwka teraz się obudziła zjadła z 60ml ale to jak sie patrzyla na mnie kurczę wzrok boski az nie wiem co zrobię jak nue bede miala co jej dac niedługo do jedzenia... ajjj kruszynka moja przekonana.... wszystkie jestesciectakie strasznie kochane i naprawdę za te słowa otuchy i chęci pomocy niech wam Bóg wynagrodzi i obyście były szczęśliwe!

Odnośnik do komentarza

Jejku Truskawa współczuję brak mi słów ale popatrz na swoje dzieci dla nich musisz wziąć się w garść masz dla kogo żyć, dla kogo się uśmiechac a dla swoich dzieci jesteś najwspanialsza mama:) Mam pół paczki bebilon zamknięta podaj mi adres to Ci wyśle. Przytulamy Cię mocno i masz do kogo się przytulić masz dwoje fajnych dzieciaków. Mamuska jak zrobię to dam znać ale nie wiem czy dam radę bo moj M się rozłożył i cały dom na mojej głowie no i córka się nie zajmie bo nie chce żeby ją zarazil ech :(

http://www.suwaczek.pl/cache/37d48efce6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Truskawko Dziewczyny już tutaj dobrze CI pisały..... nie daj się Kochana!! ja nie wyobrażam sobie jak on będzie mógł spojrzeć Ci w twarz po tym wszystkim. ba! jak on będzie mógł spojrzeć w lustro :/
Co do sałatki, to ja np.lubię taką: makaron razowy rurki, kukurydza, słonecznik, pierś z kurczaka w przyprawie gyros i to wszystko z sosem czosnkowym :) mniam!
Silv tutaj przepis na porzeczkowiec, który robi moja mama:
Polewa 0,5 szklanki wody, 1 szklanka cukru, 3 łyżeczki kakao, 3/4 szklanki oleju - to wszystko zagotować na wolnym ogniu i ostudzić
Ciasto: 1,5 szklanki mąki, 1 łyżeczka sody, 1 łyżeczka proszku do piecz., 5 jaj, 0,5 szklanki cukru.
Białka ubić z cukrem na puch dodając po jednym żółtku, następnie ostudzoną polewę, dodać mąkę zmieszaną z sodą i proszkiem, zmiksować. Wylać na blachę i piec 35min.w temp.180 st.
Upieczone i ostudzone ciasto przekroić na pół. Jedną część wyłożyć na blaszkę i posmarować dżemem porzeczkowym, a następnie wyłożyć masę serową.
Masa serowa: 0,5kg sera (takiego gotowego), 2 cukry waniliowe, 5 łyżek cukru pudru, margaryna Kasia.
Margarynę utrzeć z cukrami, na koniec dodawać po łyżce sera.
Na masę serową położyć drugą część ciasta, a na tę drugą część znowu słoiczek dżemu porzeczkowego. Na dżem wyłożyć bitą śmietanę:
0,5litra śmietany kremówki, 1 łyżka cukru pudru, 2,5łyżeczki żelatyny - śmietanę ubić z cukrem, dodać żelatynę rozpuszczoną w odrobinie gorącej wody. Na koniec ciacho posypać startą gorzką czekoladą i włożyć do lodówki.

Odnośnik do komentarza

Truskawka czytam i nie mogę pojąć jaką gnida jest twój facet mam nadzieje, To co zrobił w moim odczuciu nie zasługuje na wybaczenie. Co jest z tymi facetami nie ogarniam przecież kobiet powinna czuć się bezpiecznie przy swoim partnerze a splucie w twarz uważam za okropna zniewage. Kurcze jesteś matką jego dziecka jak tak można naprawdę szkoda słów i nerwów. Życzę Ci wytrwałości masz dzieci które wynagradza ci wszystko ja też chętnie pomogę nie krępuj się i pisz na priv jeśli czegoś ci braknie pomożemy.

Odnośnik do komentarza

Truskawka, bardzo mi przykro, że tak Cię potraktował partner. Ciebie i Twoje dzieci. Jak przyjdzie dziś po meble, to najzwyczajniej w świecie poproś go o kasę na mleko i pieluchy, spróbuj mu jakoś wejść na ambicję ( choć nie wiem czy taki ma ambicje)
No nic, spróbuj do niego spokojnie podejść, bo w przypływie złości może coś gorszego Ci zrobić, a skoro ten typek ma już zapelniona kartoteke, to nic nigdy nie wiadomo.
Najważniejsze, że masz zdrowe dzieci i Ty jesteś zdrowa.
Wiedz, że jesli prosisz kogos o pomoc(jeszcze w takiej sytuacji), to nie jest żadna zniewaga i nie masz się czego wstydzić. Wstydzić powinien się Twój "partner".
My Ci pomożemy. Nic się nie martw, będzie nam to policzone w niebie, więc każda z nas, bez wyjątku, skorzysta :)

Czas świąteczny jest czasem magicznym i cuda się zdarzają :) Pamiętaj o tym i głowa do góry :)

Uwaga, uwaga.... moje dziecię kochane spało dziś od 21 do 7!!! Bez przerwy!!!
Jestem wyspana jak młody bóg :)
Dobrego, owocnego dnia...

My dziś szczepienie :((

Odnośnik do komentarza

Truskawka jestem w szoku i jest mi przykro. Nikt nie zasługuje na takie traktowanie! Dziewczyny dobrze ci radzą nie pozwól sobie wmówić ze nie jesteś nic warta! Kopnij dziada w dupe, Wy sobie poradzić ie. Meble i reszta to dobra materialne bez których sobie można poradzić choć nie będzie łatwo. Najważniejsze są teraz dzieci i ty. Żebyście byki zdrowi i szczęśliwi ściskam mocno :*

U nas katar i kaszel masakra, ledwo spać i jeść maluch może :/ wiec na Wigilię raczej nigdzie się nie wybierzemy.

Piotruś

Odnośnik do komentarza

Witajcie. Tyle mialam do napisania ale po przeczytaniu wpisow Truskawki brak mi slow! Jak on mogl cos takiego zrobic!! Nie rozumie tego. Truskawka wiem ze jest Ci bardzo ciezko ale musisz pomyslec o swoich dzieciach. Teraz podnosi reke na Ciebie a kiedys moze podniesc i na pewno podniesie reke na dzieci. Wiem co pisze bo moj M wlasnie mial takie dziecinstwo. Najpierw tesciu bil tesciowa a pozniej bil dzieci. Tesciowa nigdy tego nie przerwala I nikomu nie powiedziala. Dzieci chodzily siwe z pobicia i nikt nie chcial tego widziec. Moj M na poczatku naszej znajomosci probowal podniesc reke na mnie! W ostatniej chwili sie powstrzymal i zaczal ryczec jak dziecko. Wtedy mi wszystko opowiedzial i powiedzial ze nie chce by jego zona miala takie zycie jak jego mama a dzieci by mialy takie dziecinstwo jak on. Wiec dziwie sie Twojemu ze nie chcial zmienic swojego zycia. A Ty jestes silna kobieta i cudowna matka wiec dasz sobie rade. My z Lenka przesylamy mnostwo buziakow i usciskow.

Odnośnik do komentarza

A ja jestem wściekła jak cholera. Wyobraźcie sobie, że poszłam z Hanią do szczepienia, a tu okazało się, że nie ma pielęgniarki. To nic, że dzwoniłam rano, żeby potwierdzić godzinę. Nikt mnie nie poinformował.
Spieprzylam babę w okienku, powiedziałam, że po nowym roku będę rozmawiać z kierownikiem i niech spodziewają się wizyty w NFZ. Napiszę skargę, bo to przechodzi ludzkie pojęcie. Za każdym razem jak przechodzimy do przychodni, umówieni na godzinę, to i tak czekamy 3, bo albo lekarka się spóźnia albo dzieci jest za dużo zapisanych.
Eh, wyrzylam sie. Szybciej posprzatam mieszkanie z tej wściekłości

Odnośnik do komentarza

Jeden dzień mnie nie była a tu taka masakra.... Truskaweczka nie możesz się poddać ja myślę, że przede wszystkim musisz podjąć "męską " decyzję i raz na zawsze kopnąć drania w doopę . Nie możesz myśleć, że bez niego sobie nie poradzisz... nie poradzisz sobie z nim. Teraz to Ci się wydaje straszne, ale co poza pieniędzmi on Ci dawał? Codziennie odzierał Cię z poczucia własnej wartości, z godności, z kobiecości. Wiesz co teraz musisz mu pokazać? Że mu się nie udało, że dasz radę, że to on nie poradzi sobie bez Ciebie... Niech Ci zabierze wszystko , ale dzieci i godności nie może Ci zabrać, a resztę... nie martw się pomożemy. Musisz głośno o tym mówić WSZYSTKIM bez wstydu bo to Ty jesteś ofiarą i nie masz się czego wstydzić!!! Jakbym go dorwała to bym zaj.... skur... . Nie użalaj się nad sobą tylko działaj !!! Masz dla kogo ! Wszystko Ci się uda tylko musisz to dźwignąć i się wyprostować, a jak staniesz mocno na nogach i będziesz chciała to mu wybaczysz ale to już będziesz inna Ty... Mocniejsza, pewniejsza siebie... i już nigdy nikomu nie pozwolisz napluć sobie w twarz. Może teraz ciężko jest to sobie wyobrazić, ale tak będzie wystarczy że w to uwierzysz !!! Wiem co mówię 11 lat toksycznego związku czegoś mnie nauczyło !!! 4 lata temu z koleżanką wyciągnęłyśmy z takiego kanału matkę z 4 letnim dzieckiem która nawet nie miała mieszkania a jej rodzice nie żyli. Da się, wystarczy jeden człowiek, który poda Ci rękę ! Trzymaj się i napisz o realnych potrzebach na tą chwilę Weź się w garść i zacznij działać bo Twoje dzieci chcą widzieć matkę, która wie co dalej robić. Wszystko zależy od Twojej jednej decyzji, czy go zostawisz czy nie. !!!

Rewolucja Mały trzy noce w łóżeczku ale nie wiem czy budzi się z powodu zębów czy zmiany z kołyski tak ok 24 marudzi ok 20 min i zasypia bez butli, później śpi do 5 (jedzenie)i do 8:30. Mam nadzieję, że to przejściowe...

http://www.suwaczki.com/tickers/wff29vvjhoucq3sg.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :) dziękuję za mile słowa i rady. Zgadzam się z wami i muszę w końcu powiedzieć stop. Dziś napisał mi że przyjedzie po resztę swoich rzeczy. Powiem mu że ma mi oddać pieniądze bo połowa jest moja przecież. Zobaczymy czy odda. W końcu to jego dziecko jest i jak on tak może zostawić nas bez grosza? Na szczęście dziś miałam chleb z wczoraj to chociaż śniadanie z synem zjedliśmy. No zakupy spożywcze też zrobione w miarę więc na trochę nam wystarczy. Jedynie zostało mi pół kartonu mleka dla małej. Mieliśmy kupić dziś bo w lidlu nie było bebilonu. No a teraz nie mam nawet za co.teraz zobaczyłam ze zostawił mi jeden bon do wykorzystania w lidlu 50zl to jakby co mam chociaż tyle :) może oglosze na fb i ktoś zamieni się za 50zł ;) powiem wam ze jestem zmęczona... czekają mnie samotne święta. No może nie do końca bo dzieciaczki są. Ale wiecie o co chodzi plany mieliśmy. Dobra nie zanudzam już was :)
Dziś Oliwcia obudziła się o 4 30 na mleczko tylko i do 7.30 pospala więc jest super chyba skok minął ;) no i wzywa z d rzemki teraz właśnie także uciekam
Ściskam was wszystkie kochane

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki. Po 9 dniach w szpitalu wrocilam do domku. Nawet nie macie pojecia jak tesknilam za malutkim, mezem i domkiem. Dluga droga przede mna leczenia. Ale bede walczyc i dam rade. Ale jak pomysle, ze bylam tak bliska smierci to placze. Dziewczynki pamietajcie, ze jak bedzie Wam sie cos ze zdrowiem dzialo, albo np. niepokoilo u maluszkow to dzialajcie i sprawdzajcie u lekarzy, w szpitalach itd. Ja akurat na ostatnia chwile przyjechalam do szpitala. Dzien pozniej mogloby byc zle...

Dziewczynki cieszcie sie zdrowiem i energia. Ja jestem tak slaba, ze ledwo daje rade malutkiego pilnowac. Inaczej planowalam sobie czas swiat a tu taki numer z moim zdrowiem. Co ja bym zrobila by umyc okna, sprzatac i gotowac... Musze sie oszczedzac, ale bede dzielna.

Ponadrabiam i odezwe sie bo ja tak na chwile byscie sie nie martwily. Buziaki i do pozniej :*

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5eyvsx3zrf.png

Odnośnik do komentarza

Truskawko kochana, ja też widze że odrobinę jasniej widzisz wszystko dzisiaj! To bardzo dobrze. Postaraj się jakoś ogarnąć na czas świat z mlekiem itd a potem my jakoś pomożemy - niestety teraz taka przerwa na poczcie bedzie bo świeta. Olciak nam da adres i będziemy cie wspierac, kazda jak umie i jak moze. W koncu już tyle czasu tu jestesmy razem, mamusie naszycvh cudeńków, pomoc to nie tylko rada jaki krem do pupy wybrac, czasem trzeba bardziej konkretnie!
A tego swojego faceta kopnij w dupke bo jestem pewna że dasz sobie radę sama bez niego, jak te wszystkie kobiety przed tobą które się uwolniły z takich toksycznych relacji.
No i masz nas!

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

olga uff jak dobrze że się odezwałas, marwtiłyśmy się...
Najważniejsze że jesteś ze swoimi w domu - odpuśc mysli o porządkach światecznych bo nie to jest najważniejsze. Duzo sił ci życzę, nie martw się jesli na coś jesteś za słaba- to tego nie rób!
Ja pamiętam jak w połogu byłam po bardzo ciezkim porodzie, wyobrażałam sobie ze to będą długie spacery z mężem i synkiem a nie mogłam wstac z kanapy bo nie miałam sił i wszytsko tak bolało. I płakałam dopóki mąz mi nie uświadomił, że są rzeczy wazne i wazniejsze i realizacja takich swoich "wyobrażen" jest na drugim miejscu po byciu zwyczajnie razem z rodziną...

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

Mamuska dziękuję za przepis:-) będę piekła go na nowy rok bo jeszcze takiego nigdy nie robilysmy :-)
Do reszty odniósł się wieczorem bo Dzisiaj u mnie szał przedświąteczny ale weszłam żeby Wam coś napisać z cyklu "genialne pomysły tatusiow":-)
Dzisiaj mój m ubieral rano mała i ogólnie on się nią dzisiaj zajmuje więc później ja ja wyciągam z wózka po drzemce, patrzę a ona ma 2 pary spodenek ubrane... Myślałam że padne. Obie leżały obok przewijaka bo ich nie schowalam więc ubrał obie. Wpadlybyscie na takie coś?:-) a 2 dni temu miała 2 pary skarpetek ubrane;-) zamarzniecie mojemu dziecku na pewno nie grozi przy tatusiu :-D

Odnośnik do komentarza

Truskawka jesli masz konto bankowe prosze podeslij mi nr konta na lenat@o2.pl przesle Tobie pieniazki to bedziesz mogla cos kupic na jutrzejsza Wigilie a do jutra na pewno przelew dojdzie. To bedzie maly prezent dla dzieciaczkow.

A co do ciasta 3 bit to u mnie tez jest tylko ze ja na gorna warstwe daje kwasna smietane ze smiezka i fajnie przelamuje smak i ciasto nie jest takie slodkid i mdle. Juz zzarlam dzis 2 porcje ale od 1 stycznia zabieram sie za cwiczenia, zapisze sie na aerobik no moze nie od 1 a od 4 stycznia.

Odnośnik do komentarza

Witajcie mamusie :) dziwnie mi jakos sie udzielac a chcialabym zebyscie mnie zaakceptowaly w swoim gronie :) choc oczywiscie nie bede sie dziwic jesli jakos nie przypasuje :) mialam napisac wczoraj ale ciezko bylo znalezc chwilke, robilysmy z coreczka ciasteczka korzenne wyszlo bardzo duzo a jeszcze same ozdabialysmy :) zajecie mialam do polnocy, Jula oczywisvue poszla spac duzo wczesniej:) i tylko przerwy na karmienie Melki robilam reszte przy malej ogarnial M :) milego i spokojnego dnia Wam wszystkim zycze, buziaki :*

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...