Skocz do zawartości
Forum

Inofem a płodność


Rekomendowane odpowiedzi

Kaś idziesz jeszcze w tym cyklu na monitoring?
Byłam na Clo 3 cykle gdzie wszystko niby jak w zegarku, cykl 28d, w 11dc pęcherzyki, 12dc Ovitrelle, przytulanki i nie zadziałało.
Oj tak, na Clo czułam się jakby kombajn po mnie przejechał, ciężki cykl zawsze
Co do twoich plamień w 6d@=przytulanki>też tak mam, tak poprostu, a teraz czekam jeszcze dzień lub dwa po @ żeby nie było plamień i jest ok
Kaś robisz testy ovu? może warto kłuje jajnik?;-)

Odnośnik do komentarza

[quote="Rysia06"]Kaś idziesz jeszcze w tym cyklu na monitoring?
Byłam na Clo 3 cykle gdzie wszystko niby jak w zegarku, cykl 28d, w 11dc pęcherzyki, 12dc Ovitrelle, przytulanki i nie zadziałało.
Oj tak, na Clo czułam się jakby kombajn po mnie przejechał, ciężki cykl zawsze
Co do twoich plamień w 6d@=przytulanki>też tak mam, tak poprostu, a teraz czekam jeszcze dzień lub dwa po @ żeby nie było plamień i jest ok
Kaś robisz testy ovu? może warto kłuje jajnik?;-)
[/quot
Raczej nie. Spróbuję zaufać w tym cyklu lekarzowi i poczekać do kolejnego. Od jutra będę brać luteinę to. Jeżeli przy kolejnym będzie taka sytuacja to będę nalegać na dalszy monitoring.
Ja tak nigdy nie miałam, dlatego się zmartwiłam ale podejrzewam, że to przez CLO. Często w w 6dc się przytulalismy i nie było takiego plamienia. Zawsze robiłam testy owu jak zaobserwowałam więcej śluzu i się sprawdzało. Więc na razie nie robię. Jajniki to mnie prawie przez cały cykl bolą. Raz mocniej, raz mniej. Lekarka mówi, że jak bolą to d

Odnośnik do komentarza

[quote="Rysia06"]Kaś idziesz jeszcze w tym cyklu na monitoring?
Byłam na Clo 3 cykle gdzie wszystko niby jak w zegarku, cykl 28d, w 11dc pęcherzyki, 12dc Ovitrelle, przytulanki i nie zadziałało.
Oj tak, na Clo czułam się jakby kombajn po mnie przejechał, ciężki cykl zawsze
Co do twoich plamień w 6d@=przytulanki>też tak mam, tak poprostu, a teraz czekam jeszcze dzień lub dwa po @ żeby nie było plamień i jest ok
Kaś robisz testy ovu? może warto kłuje jajnik?;-)
[/quot
Raczej nie. Spróbuję zaufać w tym cyklu lekarzowi i poczekać do kolejnego. Od jutra będę brać luteinę to. Jeżeli przy kolejnym będzie taka sytuacja to będę nalegać na dalszy monitoring.
Ja tak nigdy nie miałam, dlatego się zmartwiłam ale podejrzewam, że to przez CLO. Często w w 6dc się przytulalismy i nie było takiego plamienia. Zawsze robiłam testy owu jak zaobserwowałam więcej śluzu i się sprawdzało. Więc na razie nie robię. Jajniki to mnie prawie przez cały cykl bolą. Raz mocniej, raz mniej. Lekarka mówi, że jak bolą to dobrze.

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny. Widze, ze zaczeli sie tu cos dziac znowu, wiec postanowilam napisac.
Nigdy nie mialam refulsrnych miesiaczek, wysokie hormony. W lutym robilam badania hormony ok, a sie okazalo ze mam pcos( mimo, ze tak nie uwazam) 2 lata jestem po slubie i wtedy dopiero zaczelam wspolzyc, zabiezpieczalismy sie. Od miesiaca siebstaramy o dziecko. 1 cykl clostilbegyt. I pexherzyk nie rosl. Kolejny cykl na byc w dawce podwojonej. Biore inofolic combi i inofem naprzemiennie. Biore tez oeparol.
Jestem zalamana ze w 1 miesiauc sie nie udalo, boje sie co bd w 2. Cyz jest ktos z dziewczyn, komu sie udalo?

Odnośnik do komentarza

Czesc. Czytajac Twoja historię, myslalam, ze czytam moja..
Moj pecherzyk po clo mial 8 mm.
Kilka dni temu, zauwazylam u siebie plodny sluz i klucia. I tez ciekaiw mnie to, czy mozliwa jest owulacja, gdy mialam tkai maly pecherzyk ( ginekolog uwazala, ze ten cykl stracony)

Odnośnik do komentarza

~Michaelll
Czesc. Czytajac Twoja historię, myslalam, ze czytam moja..
Moj pecherzyk po clo mial 8 mm.
Kilka dni temu, zauwazylam u siebie plodny sluz i klucia. I tez ciekaiw mnie to, czy mozliwa jest owulacja, gdy mialam tkai maly pecherzyk ( ginekolog uwazala, ze ten cykl stracony)

A w którym dniu cyklu miałaś te 8mm i w którym zauważyłaś u siebie objawy owulacji?

Odnośnik do komentarza

Od 13 dnia cyklu na monitoringu bylo widac te 8mm. Potem bylam 16 dzien cyklu nadal to samo. Pecherzyk nie rosl. Objawy zauwazylam u siebie 19-20 dzien cyklu.
Moze juz zwariowalam, mozliwe ze mi sie wydawalo. Zwlaszcza, przy moich mega dlugich cyklach. A zwlaszcza, ze biore obecnie duphaston na wywolanie miesiaczki. I mialam te objawy biorac juz duphaston

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny I ja postanowiłam tutaj napisać. Staramy się z mężem o dziecko mniej więcej od stycznia tego roku, niestety bezskutecznie. Wczoraj miałam wizytę u ginekologa. Zauważył że w moich jajnikach jest zbyt dużo pęcherzyków. Podejrzewa PCO i zalecił wizytę u endokrynologa. Jajniki są normalnej wielkości. I z tego co widzę na zdjęciach to w jednym jest 7 pęcherzyków a w drugim 6. Wczoraj miałam 15 dzień cyklu i nie zauważyl pecherzyka dominującego. Do tego stwierdził że mam trochę za cienkie endometrium bo miało ono 4, 6 mm. Podsumowując ta wizytę to ostatecznie stwierdził że nie należy się przejmować ze może okazać się za miesiąc przyjdę do niego będąc w ciąży. Naprawdę nie wiem co o tym sądzic. A wizytę u endokrynologa mam dopiero 5 listopada. Teraz moje odczucia. Codziennie mierze temperaturę przed wstanie z lozka. Do wczorajszego dnia utrzymywała się na poziomie okolo 36, 27 a dzisiejszego ranka podskoczyla do 36,6. Powiedziałabym ze może czas na owulacje ale skoro nie widział pecherzyka dominującego to raczej mało prawdopodobne. Co o tym wszystkim sądzicie? Dodam że moje cykle to z reguły 31 dni. Choć ostatni trwał aż 40 dni o czym także go poinformowałam, stwierdził że jednarazowo mogła się taka sytuacja zdarzyć. .

Odnośnik do komentarza

Czesc Ewela.
Moglas miec owulacje nieco pozniej, iwec, wiec mozliww jest ciaza. Mimo tych pecherzykow.
U mnie tez sa pecherzyki, ( liczne) na monitoringu po stymulowaniu clo pecherzyk dominujacy mial wymiar 8 mm, Pani uznala ze nie peknie i cykl stracony. A ja po kilku dniach odczuwalam klucie w jajniku i sluz plodny. Wiec moze pozna owulacja i ciaza jest mozliwa. Nie martw sie. A bierzesz inofem albo inofolic? Mialas stymulacje clo?

Odnośnik do komentarza

Dzisisj dziewczynki bylam na pobieranou krwi to przy okazji zrobiłam sobie usg. Wiec moja dzidzia ma juz 3,9mm, dzisiaj jest 10t4d a z usg dzidzia jest jeden dzien starsza.
Serduszko pieknie biję, a jak fikało w brzuszku, pani ginekolog włożyła tą pałkę do środka, zabrała rękę i oglądaliśmy z 5 min jak dzidzia pływa, machała rączkami i nóżkami, nawet paluszki u rąk pokazała. Ahhhh piekny widok. Za pótora tyg do 2 idę na prenatalne. A to mój mały szkrabik ;*

monthly_2019_10/inofem-a-plodnosc_79365.jpg

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczynki. Ale się tu działo. Obiecuję szybko nadrobić i nawiązać co nie co do tego co pisalyscie. Ale nas tu dużo. Witam wszystko nowe Koleżanki :)
Rysia Wow owocnie wygląda wykres. Kciuki za zaciśnięte.
Dorka super wieści
Mało zaglądałam. Nie chce Was zarażać moim pesymizmem.
Poczytam co się działo Bo teraz to tylko tak parę postów widziałam

Odnośnik do komentarza

Kaś92
Czy bedziesz brala podwojona dawke? I od ktorgo dnia cyklu?
Moja ginekolog uznala, ze nie ma znaczenia od ktorego dnia czy od 3 czy od 5.
Niedlugo koncze brac duphaston. Nowy cykl chce zaczac od 5 cyklu zamiast 3 cyklu jak wczesniej. Dawka podwojna. Ciekawe czy cos pomoze.

Odnośnik do komentarza

~Michaelll
Kaś92
Czy bedziesz brala podwojona dawke? I od ktorgo dnia cyklu?
Moja ginekolog uznala, ze nie ma znaczenia od ktorego dnia czy od 3 czy od 5.
Niedlugo koncze brac duphaston. Nowy cykl chce zaczac od 5 cyklu zamiast 3 cyklu jak wczesniej. Dawka podwojna. Ciekawe czy cos pomoze.

Jeszcze spróbujemy jedną dziennie od 5 do 9 dnia cyklu. Lekarka mówiła, że ten pęcherzyk, który teraz mial 9 mm powinien "zaskoczyć" i urosnac w następnym cyklu. Mówiła, że tak się często zdarza za pierwszym razem na CLO. Na monitoring mam przyjść między 11-13 dc i zobaczymy. Jak to nie pomoże to kolejny cykl dwie tabletki. U mnie jest taki problem, że pęcherzyk rośnie ale bardzo długo (bo owulacja jest między 40-45 dc) ale nie pęka.
Luteina to zamiennik duphaston. Ja dziś zaczęłam więc trochę jeszcze poczekam...

Odnośnik do komentarza

O to jak u mnie sytuacja, aczkolwiek nigdy wczesniej nie mialam monitorowanego cyklu, wiec nawet nie wiem kiedy mam owulacje w ktorym dniu i czy w ogole mam. A przyznam ze wczesniej wgl nie mialam zadnego. Bolu owulacyjnego.
Dopiero teraz jak zaczelam sie starac i biore clo, poszlam na monitoring.
Mamy utrudnienie zadanie, ze mamy tak dlugie cykle.
Oby nam sie udalo z clo.
Jestesmy na tej samej pozycji prakyycznie. Trzymam za Ciebie kciuki. Z ta luteina to wiem, ze to samo co duphaston, tyle ze natuealny. Ale zawsze bralam tylko duphaston. Ps. Wczesniej nie zauwazylam, ze trzeba clo brac przed posilkiem. To chyba ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza

Bibs
No no Rysia wykres wygląda bardzo pięknie i obiecująco :)

Dzięki Bibs i Iwa za kciuki, przydadzą się
Bibs jak malutka?jak się czujesz?
Iwa co to za pesymizm?czemu się smucisz?
powiedz...po to tu jesteśmy;-*
Dorka bardzo się cieszę że dzidzia rośnie, super uchwycił gin zdj łał
Witajcie dziewczyny

Ewelka rzeczywiście małe endometrium, ja miałam 7mm i kręcił nosem
Moim zdaniem powinnaś dostać leki na owulację typu Clostibegyt, Ovarin Inofem jak piszą tutaj dziewczyny, hmm nie przejmować się, dziwny gin;-/ ale może warto sprawdzić jeszcze w kolejnym cyklu czy będzie to samo (bez wspomagaczy i skoro twierdzi że to jednorazowe) pomyśl na spokojnie co dalej
Moim zdaniem (jeśli dobrze zrozumiałam) skoro 15dc cyklu były małe pęcherzyki to ten wzrost w 16dc nie oznacza ovu (ja mam czasem taki jeden skok w niepłodne). U mnie był skok owulacyjny i w tym dniu miałam pęcherzyk 20mm, no przykro mi ale nie ma szans, ale oczywiście to moje zdanie;-)

Odnośnik do komentarza

Rysia06
Bibs
No no Rysia wykres wygląda bardzo pięknie i obiecująco :)

Dzięki Bibs i Iwa za kciuki, przydadzą się
Bibs jak malutka?jak się czujesz?
Iwa co to za pesymizm?czemu się smucisz?
powiedz...po to tu jesteśmy;-*
Dorka bardzo się cieszę że dzidzia rośnie, super uchwycił gin zdj łał
Witajcie dziewczyny

Ewelka rzeczywiście małe endometrium, ja miałam 7mm i kręcił nosem
Moim zdaniem powinnaś dostać leki na owulację typu Clostibegyt, Ovarin Inofem jak piszą tutaj dziewczyny, hmm nie przejmować się, dziwny gin;-/ ale może warto sprawdzić jeszcze w kolejnym cyklu czy będzie to samo (bez wspomagaczy i skoro twierdzi że to jednorazowe) pomyśl na spokojnie co dalej
Moim zdaniem (jeśli dobrze zrozumiałam) skoro 15dc cyklu były małe pęcherzyki to ten wzrost w 16dc nie oznacza ovu (ja mam czasem taki jeden skok w niepłodne). U mnie był skok owulacyjny i w tym dniu miałam pęcherzyk 20mm, no przykro mi ale nie ma szans, ale oczywiście to moje zdanie;-)

Ej ej ej, Rysia a Ciebie jeszcze nie podkusiło o zrobienie teściora? :) u Ciebie chyba dzisiaj 11dpo więc może cos się już pokaże :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...