Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe fasolki 2015


Gość Gosia 1 czerwcowa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katttte94

czy któras z was ma moze problem z zasypianiem malucha?

Mója mała śpi w dzien non stop 3,5/nawet 4h przychodzi 16:00 i jest dramat! Płacz wręcz wrzeszczenie jak już uda mi sie ja uspokoić to na krótko 30min snu góra godzina i tak cała noc... Teraz już ponad 1,5 godziny ja usypiam i nic ciagle pobudzona ;( nie wiem co robić ??

Sama padam ze zmęczenia

Odnośnik do komentarza

Malutka, kup glukoze 50 i na razie rozrob 1 lyzeczke w pol szklanki wody. Nabierz odrobine do strzykawki i miej przy sobie jsk bedziesz przystawiac. Nanos po dwie krople na sutek tak aby maluch skojarzyl ze piers to pysznosci;) jak juz chwyci porzadnie i zassie to poczuje jakie to pysznosci a na razie musisz inaczej przekonac corcie a kazde dziecko jest lakome na slodycze;)
Tak robia polozne przy pierwszym przystawianiu.
Technika na kolyske ppisana przez Kati jest poprawna i na poczatek najlepsza do nauczenia dziecka poprawnego chwytu. Jesli masz problem z siedzeniem to sprobuj w pozycji lezacej z wysoko podpartymi plecami;) i pamietaj zeby dlonia nakierowywac glowe malej na brodawke. Najpierw js pidraznij troche tak by zaczela jej szukac i jsk rozdziawi "paszcze" to zdecydowanym ruchem nakladamy mala na brodawke;)

Odnośnik do komentarza
Gość Katttte94

kati - mała bardziej sie spina i puszcza baki, wczoraj tak sie prężyła i robiła kupke.
I nawet zwymiotowała mlekiem (takie coś jakby ściśnięte mleko z grudkami)

Dodam ze mała jest karmiona butelka/ mleko nan1.

Mam taki mętlik w głowie ze nie wiem co robić...

W szpitalu karmiłam ja gotowcem z nan 1 i było ok w domu przeszłam na proszek.

Myślicie ze to wina mleka czy o coś innego moze chodzic.

Dzisiaj cała noc sie budziła co 30/40 min
Bardzo jest pobudzona....
Co robić zdby w nocy spała, budzić ja w dzien? Bardziej czymś zajmować....
Kurczę nie wiem ;(
Jestem niedoświadczona mama i sie dołuje

Odnośnik do komentarza

hej Dziewczyny,
majówki znalazły fajny link - i powiem ,że wczoraj spróbowałam i zadziałało - nie wiem czy fart czy faktycznie działa ale dziewczyny sie o tej metodzie bardzo pozytywnie wyrażają - a mianowicie jak szybko i skutecznie uspokoić nasze maleństwa. Ja moją wczoraj w kocyk zamotałam po prawie 4 godzinnej walce i w ciągu 10 minut usnęła i przespała prawie 4 h w nocy (a mama razem z nią)

Odnośnik do komentarza

justi ogromnie gratuluję :) Ale mężuś dostał prezent na Dzień Ojca:) Podkradłaś mój termin, hehe. Pochwal się synkiem!

aguskaM widzę, że też podczytujesz Majówki:) Właśnie też chciałam kaate i innym dziewczynom polecić ten filmik. Ja co prawda mam spokojne dziecko, ale dziewczynom pomaga, więc warto spróbować:)

gorzka czekolado trzymamy kciuki za szybki i jak najmniej bolesny poród. Czekamy na wieści.

kaate Wasze problemy jak najbardziej mogą, ale nie muszą, być przez mieszankę, ale pamiętaj, że nie powinno się zbyt często zmieniać mleka, bo dziecko dopiero zaczyna reagować po jakimś czasie. Najpierw spróbuj innych metod, np. tych samouspokojenia z filmiku, i daj czas Basi na zaadaptowanie się do nowych warunków. Ile ona ma dni?

A ja dziś sama z Milankiem w domku. Dzieci pojechały i zapewne szaleją na trampolinie, huśtawce u dziadków i zostają na noc. A my z mężem i Milankiem dojedziemy jutro. Dziadek i prababcia zobaczą malutkiego jutro pierwszy raz:) Mąż oczywiście pracuje przy samochodzie, ale to już ostatnia prosta:) Ale się cieszę:)

Mimo, że to była moja trzecia donoszona ciąża, to po tym porodzie czuję się fizycznie bardzo dobrze. Brzuszek już prawie niewidoczny, nawet w 3 dobie był już niewielki:) Do zrzucenia zostało odrobinkę, rozstępów niewiele i prawie ich nie widać. Byłam wczoraj w pracy złożyć prośbę o urlop i dziewczyny mówiły, że w ogóle nie widać, że tak niedawno rodziłam i że po każdym porodzie wyglądam jeszcze lepiej. Baardzo miło mi się zrobiło, tym bardziej, że jedyne gdzie wychodzę to Biedronka pod blokiem i pobliski park z wózeczkiem:)

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Katee nie wybudzaj małej w dzień bo to może zemścić się na Tobie. Jeśli dziecko nie wyśpi się w ciągu dnia to niewyspane jest jeszcze bardziej drażliwe. Co do pisków- czasem mieszanka może być zbyt "ciężka" do strawienia. Mojej koleżance położna poleciła dodawać nieco mniej proszku do wody- z tego co pamiętam to jeśli na 30ml jest 1 miarka, to dodawać 3/4 miarki. Sprawdź jeśli utulanie nie podziała. Ewentualnie podaj jej kropelki espumisan lub herbatkę koperkową, bo mogą to być kolki. Espumisan jest co prawda po 1 mcu, ale wszystkie moje znajome dawały wcześniej, w szpitalu widziałam, że już dziewczyny je miały.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jpv60asct.png

Odnośnik do komentarza
Gość Katttte94

malutka dzisiaj kończy 4 dobę.

Powiedzcie mi czy wasze maluchy tez są tak pobudzone?

Moja ma taki cykl ze rano zje i śpi potem płacz je i spi a potem od 16 podbudzona strasznie. Oczka szeroko otwarte i mimo nakarmienia ona płacz ;/ taka cała noc

Odnośnik do komentarza

Nowe mamuśki gratulacje:) niech zdrowo rosną:)

Mój mąż pojechał dzisiaj postawić pępkówkę i wraca w nocy. Czuję, że zwłoki zastanę w drzwiach...:)

Ale się dziś wystraszyłam, mąż budzi mnie z rana i pyta czemu położyłam Piotrusia na brzuchu na noc do spania. A ja pierwsze słyszę... Obrócił się sam skubany! Dobrze, że nic się nie stało...

http://www.suwaczki.com/tickers/relge6yd6h1k729o.png

Odnośnik do komentarza

Katee spróbuj masować brzuszek małej i niech jak najwięcej leży na brzuszku. Poza tym możesz końcówkę termometru zamoczyć w oliwce i spróbować włożyć termometr w pupkę- tylko nie za głęboko, dosłownie kilka milimetrów. Nóżki unieś małej i trzymaj blisko brzucha podczas manewru z termometrem. To stary sposób naszych mam i doradziła mi go położna. U nas nie ma zaparć bo karmię piersią, ale przy mm ponoć przynosi wielką ulgę. Wiem, że może to brzmieć okrutnie ale z drugiej strony lepsze to niż cierpienie dziecka.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jpv60asct.png

Odnośnik do komentarza

Zastosowałam rady z filmiku i dziewczyny to działa!!! Mały śpi już 2 godziny i to tak słodko, że aż żal mi go budzić na karmienie :D nie miałam takiego dużego kocyka, więc wzięłam ręcznik Malutkiego taki 100x100 i zawinęłam go. Po prostu mam czas na wszystko aż nie wiem za co się najpierw brać z tej radości :D poczekam jeszcze z godzinkę i wezmę go na karmienie obudzę :D

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jpv60asct.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...