Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2015


Joasia21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was Wszystkie serdecznie... Mam mały problem a Wy jako doświadczone może bd umiały mi pomóc. Dziś mija mój 40dc a okresu jak nie było tak nie ma z reguły są to 32 dni. Dziś rano robiłam test ale wyszedł negatywny, niestety nie pamiętam jak to było u mnie w lutym z owu ponieważ jakos nie specjalnie zwróciłam na to uwagę, nie pamiętam również czy mieliśmy z jakąś sytuacje podbramkową. Jedyna chyba mozliwość to pod prysznicem aczkolwiek nie skończył we mnie. Rzecz która mnie zastanawia to suchość pochwy ze śladową ilością przeźroczystego rozciągliwego śluzu od momentu kiedy miałam dostać okres. W związku z tym mam pytanie czy test mógł się pomylić w 40dc? Dodam że nie mam żadnych obajwów nadchodzącej @.Od wczoraj mam tylko bardziej czułe sutki aczkolwiek nie jest to jakoś brdzo uciążliwe....

Odnośnik do komentarza

Właśnie moim problemem jest to,że nie mieszkam w Pl i nie znam języka więc żeby pójść gin musiałabym narzeczonego ściągać z pracy a to już nie taka prosta sprawa. Troszkę mnie to wszystko martwi bo jak mi się czasem zdarzyło jakieś opóźnienie to max 2 dni a tu juz tyle dni i zastanawiam się czy to jednak może byc ciąża.

Odnośnik do komentarza

Ewek89 jeśli chodzi o coś szybkiego na imprezę na pewno świetne są grzanki z chleba tostowego. Musisz sobie zrobić masło czosnkowe (przecisnąć czosnek przez praskę) i posmarować kromki chleba tostowego, potem przekroić je na trójkąciki i posypać startym żółtym serem i zapiec w piekarniku. Są pyszne i rozchodzą się w mig. Do tego daję sos czosnkowy (ale robi zawsze mój mąż, więc nie znam tajników) i bardzo prosty sos z ketchupu i majonezu w proporcjach 1:1 i do tego czerwone przyprawy (papryka, chili, szafran itp.)
Z główniejszych dań to mi nic do głowy nie przychodzi.

Odnośnik do komentarza

Szczerze to po takim czasie już powinno być widać chociaż cień na teście. Więc wątpię, zwłaszcza skoro napisałaś, że nie było sytuacji "podbramkowej".
Nie wiem jak wygląda system opieki w innych krajach więc nie pomogę.
Jak dla mnie to jakieś zaburzenie hormonalne i trzeba coś wziąć na wywołanie.

http://www.suwaczki.com/tickers/relg9vvjqldrmcme.png
Aniołek 30.05.2014
Raduś Aniołek 08.07.2016

Odnośnik do komentarza
Gość Agnes1987

Hej Dziewczyny u mnie tez za oknem paskudna pogoda,pochmurnie czuje ze nic mi sie nie bedzie chcialo :( ja tez sie skusze i jeszcze dokupie te pieluchy ze smyka:) moze jutro skocze na zakupy :)
Dziewczyny a czy zastanawialyscie sie nad kosmetykami na sam poczatek dla dzidzi? i jakie chusteczki nawilzajace macie zamiar kupic ?

Odnośnik do komentarza

część dziewczyny!
Zielizka, dzięki za link do pieluszek. Na pewno skorzystam na późniejszym etapie jak będę chciała dokupić tych on size. Tylko ja wolę otulacze niż kieszonki, bo potrzebuję ich wtedy mniej i mam wpływ na to czy dziecko będzie czuło wilgoć czy nie. Na początku to chcę żeby czuło sucho ale później ... :-) I kupiłam kilka pieluszek w rozmiarze S, bo wyślę, że będzie mi łatwiej takie założyć. Później to już one size chcę. W każdym razie te co podałaś są piękne i na pewno coś zamówię :-)

Dominiq, ja też miałam fatalną noc. Dawno się tak nie wyspałam jak dziś. W ogóle nie mogłam zasnąć. 2 razy wstawałam na siku i kolejne 2 razy na jedzenie. I co najlepsze, myślałam, że przez to wstanę z łóżka koło południa, a tu szok, bo już o 7:30 nie spałam. Do tego w nocy pobolewał brzuch, jakby lewy jajnik. Nie wiem o co chodzi, może mi magnezu brakuje (chociaż biorę już aspargin).

Witam nową mamusię.

http://fajnamama.pl/suwaczki/a9vtqke.png

Odnośnik do komentarza
Gość Elżbietta

A ja tak z innej beczki. Nie wiem czy był juz ten wątek bo dołączylam do Was dopiero w 28 Tc. A teraz ciężko wszystko przejrzeć wstecz :-)
Czy wszystkie juz macie imiona dla swoich dzieciaczków? Chodzi mi konkretnie o imiona męskie. Bo u mnie trwa jeszcze przepychanka i zaczynam się martwic ze jak tak dalej pójdzie to mój synek do samego porodu pozostanie bezimienny.
Tatuś chce Krystianka, brat Przemka a ja Ignasia. A jakie Wy wybrałyście imiona? A może dziewczyny które maja dziewczynki tez podrzuca propozycje no pewnie tez miały jakieś typy imion dla chłopców ???

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry,

odnośnie chusteczek to ja kupiłam Pampersowe, te zielone, kupiłam je na allegro w 6-cio paku, w sklepie dałabym 50 zł, a na allegro dałam 29 ;) od tego samego sprzedawcy co kupiłam pieluchy (dzisiaj przyjdzie paka i zobaczę czy warto polecić)

Odnośnie kosmetyków to kupiłam już zestaw firmy Penaten, też na allegro, firma niemiecka, kosmetyki sprowadzane stamtąd. Penaten to bardzo stara marka, pamiętam, że te kosmetyki były w Pewexie :D a kupiłam płyn do mycia ciałka i włosów, balsam do ciała, krem przeciw odparzeniom, puder i krem na wiatr, słońce lub zimno (na buźkę i rączki), dałam w sumie 120 zł.

A odnośnie imienia dla chłopca - mój mąż wymyślił Adasia. Ja chciałam Filipa albo Kubę, ale mąż powiedział, że jako dzieciak super, ale jak będzie dorosły to Adam brzmi dostojnie :P mi nie przeszkadza, zresztą bardzo się cieszę, że tata imię wymyślił ;)

Odnośnie przykrywania dziecka to myślałam o kołderce takiej cieniutkiej, którą mam w zestawie razem z koszem, słyszałam różne opinie o rożku, więc nie wiem sama. Poczytam trochę, ale zdam się też na własną intuicję.

miłego dnia :)

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvi09kw2inl59m.png
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w343r8jir8ytx9.png

Odnośnik do komentarza

Emka_5 no ja to od 3:30 juz wogole nie spalam tylko lezalam i sie krecilam z boku na bok i co chwile do lazienki wstawalam, a polozylam sie okolo polnocy i jeszcze nie moglam od razu zasnac, a o 7:20 juz bylam na nogach... jesc tez mi sie chcialo, ale ja sie wtedy torturuje i walcze i nie wstaje, zeby nie przyzwyczajac zoladka do nocnego podjadania, choc ze dwa, trzy razy w ciagu calej ciazy mi sie zdarzylo wstac, nie ukrywam:-) a mialam dzis jechac pociagiem do domu rodzinnego, a moj M mial jutro do mnie dojechac ale z takim samopoczuciem to chyba lepiej jak jutro pojade z nim samochodem, nie bede ludziom zawracac glowy moim chwilowym mam nadzieje kalectwem:-) nie chce, zeby sie ktos nademna uzalal;-p

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

Witamy i my :D
Niby piątek 13-go, a ja wyspana (pierwszy raz od tygodni!) i w dobrym humorze!
Co do imienia - dla chłopca myśleliśmy o Jan. Bo u nas w każdym pokoleniu był Janko i chcieliśmy podtrzymać tradycję :) No, ale mamy Dziewczynkę i brak pomysłu.. Myślimy nad Dorotką.
Co do przykrywania - zależnie od temp, ja myślę o rożku na początek, później mam śpiworek. No, ale i tak Mała zdecyduje ;) to samo z kosmetykami - kupiliśmy tylko symbolicznie, bo jak nie spasuje coś to szkoda wyrzucić...
Agula - brzusiem się nie przejmuj! Ja mam malutki, ale co najważniejsze Córeczka rośnie dobrze i zdrowa i ma wystarczająco miejsca. Każdy brzuch jest inny i przez co na swój sposób piękny :)

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza
Gość Grażyna 82

Ja odradzam przede wszystkim chusteczki z rosmana,bo są suche mało nawilzane.hipp jest taki sobie. Dla naszego 1-waszego dziecka sprawdziły się pampers,jonson i Nivea. Te trzy firmy mogę z czystym sumieniem polecić! Jeśli chodzi o pampersy, to tylko polecam firmy pampers i pampers premium care.

Odnośnik do komentarza

Chusteczki kupiłam w netto, ich marki. Zobaczymy jak się sprawdzą.
Odnośnie zakupów to wczoraj przyszedł kurierem materacyk dla naszej kruszynki. I jakie było moje zdziwienie, gdy wieczorem postanowiliśmy wypakować go i obejrzeć z każdej strony, materacyk okazał się być lateksowo- kokosowy, a zamawiałam cały lateksowy! Mąż mnie przekonuje, żeby nie odsyłać i wziąć ten co przysłali, bo wygląda całkiem ok, ma pozytywną opinię matki i dziecka. Straty nie ma, bo ten który przysłali jest nawet droższy od zamawianego.A poza tym, zawsze będziemy mieli wybór czy położyć na twardej stronie czy na średnio twardej. Teraz sama nie wiem.
A tak w ogóle to nie polecam sklepu, w którym kupowałam, bo nie dotrzymali deklarowanych terminów wysyłki, to ja musiałam do nich dzwonić i się dowiadywać skąd opóźnienie, mieli oddzwonić za chwilę i nic, więc znów do nich dzwoniłam. Podsumowując, to dostałam materacyk inny niż zamawiałam, w innym pokrowcu (po uzgodnieniu) i inny komplet body + śpioch (też po uzgodnieniu).
Sorki, trochę się rozpisałam.

http://fajnamama.pl/suwaczki/a9vtqke.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...