Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2015


Joasia21

Rekomendowane odpowiedzi

Ten medal super :), mam nadzieję, że mój synek uzna, że nie jestem najgorszą mamą.
Zieloona, nie od razu Kraków zbudowano, w końcu się spodoba. Ja nie kupiłam sanek i żałuję, ale jakbym teraz zamówiła, to by pewnie przyszły po śniegu. No nic, będą za rok.
Hanka, u nas też cały czas baba a na mama się chichrze tylko. Mój Fifi siedzi, ale jeszcze nie siada sam.
A co do rozpusty i szmacenia się, to mi się przypomniało, że w Piotrze i Pawle są wina bezalkoholowe. Smakują jak prawdziwe, polecam.
A jak już się zalogowałam z kompa, to i ja się pochwalę moim szkrabem, a co :)

monthly_2016_01/majoweczki-2015_42549.jpg

monthly_2016_01/majoweczki-2015_42550.jpg

Odnośnik do komentarza

No nie. Myślałam że z tym nie dodawaniem postów to trochę przesadzacie ale spuszczam wzrok i przyznaje że i mnie to dopadło. A tyle naskrobalam :-(
A więc jeszcze raz.
Anela, dobra wiadomość o siorce. Często o niej myślałam ze strachem że będą ją i dziecko męczyć. Dobrze że się nie zgadza na manewry.

DW, dobrze napisane. Masz rację. Jak zwykle :-) i kolejny raz inspirujesz - jadłospisem. Przyszła książka o blw wiec i ja zaczynam gotowac. Gratuluję wagi. Jest moc! U nas słabiej bo przybrała 600g w 8 tyg. I waży teraz 7800. I jeszcze jedno. Ja się chętnie z tobą " poscigam " :-) rzucam rękawice ;-)

Wychodne - ja też tak kcem.
Przespane noce - ja też tak kcem. Ale nie narzekam bo dziś tylko 5 razy się budziła.

Panifiona i jeszcze ktoś (przepraszam że nie pamiętam Kto) ja też już chciałabym przestać kp. I nie myślę przez to o sobie źle. Dałam Alicji to co mogłam dać najlepszego. A teraz chcę jej dać usmienieta i zadowolona mamę. nie żebym jakimś ponurakiem była ale wiesz co mam na myśli. Chcę powiedzieć że jeśli mama dba o siebie to jest ok bo też jest człowiekiem i ma swoje potrzeby. Nie jesteśmy robotami. Jesteśmy mamami, ludźmi.

http://fajnamama.pl/suwaczki/a9vtqke.png

Odnośnik do komentarza

Dobra wróżko rety, jak napisałas... Dzięki!!! Medal nieskromnie, ale z przyjemnością przyjmuję i dziele się z pozostałymi mamami ;) mam pytanie- robisz kaszke na świeżo wyciśniętym soku? Jak? Jakim soku? W sensie że dodajesz do ugotowanej na wodzie kaszy, czy sok zamiast wody.... Przepraszam za głupie pytania, ale nie ogarniam.... Zielona jestem w te klocki ;)
Attka jesteście oboje przeprzesliczni;) i Filipek tak ładnie siedzi! Zuch! A o winie bezalkoholowym nie słyszałam.... Wow! Ja już półtora roku nawet zwykłej kawy nie pije.... A wino? Piwo? Co to takiego?.... Ech
Emka niestety jeszcze nie wiem, co to takiego dzień/tydzień nogawki. Moja panna woli się turlac jak desantowiec... Jeśli chce się dostać na drugi koniec pokoju - toczy się jak beleczka ;) nie chce jej się wysilac ;)
Hanka ją się pocieszsm, że może po przecwiczonym już "ta ta" i "da da" przyjdzie czas i na "mama"... No bo " baba" nie daruje ;p
Elżbietta gratuluje supermega stylowego powrotu do pracy! Tak trzymać!
Emagdallenka zdjęcia i wy wszystkie trzy przesliczne. Dziewczyny do schrupania. Ja już od dwóch tygodni mroże się w temp. do -28... Jednym słowem zazdrość mnie skręca ;)
A ja zachęcona tym, że moje dziecko tak dobrze zareagowało na mandarynke , dalam dziś do spróbowania pomelo. A później dopiero do czytalam, że to raczej owoc po skończeniu roku.... Hmmmmm, obym się rano nie zdziwila....

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv738twq9e2y.png

Odnośnik do komentarza

Heloł. Jestem czytam :-)
Co do mojego kryzysu KP . Justyna mądra jest ! Mm się nie chycila i poszła spać głodna, na śnie jej dalam cyca i jak się przyssala to przez godz nie opuściła. Na drugi dzien poszlam po kaptorki ale był płacz więc szkoda mi się tąk zrobiło mojego skarba ciągnącego za bluzkę więc jej dałam tego cyca. I co ? Zero ugryzienia , ładnie jemy i się cieszymy przy tym do teraz ;-)
Ostatnio był pogrzeb mojego wujka na który nie wypadało mi nie iść. A że K był w pracy to zostawilam Justynke znajomej którą zna i lubi. Przez całą msze czulam że jest nie tak. Z cmentarza biegiem wracalam i co ? Justyna sina od płaczu łzy jak grochy, Kinga spanikowana i mówi że wszystko robiła pić dawała , jeść dawała telefonem bawić się dała na rękach nosiła w wózku bujala i nic. Wycie i ryk. Łącznie 2 godz znoszenia się . gdybym wiedziała nie poszlabym tam . tak dziecko za mną rozpaczalo.... Tak mi się sefprce krajalo że do końca dnia z rąk jej nie odkladalam.
Ja przy KP wszystko jem i pije . może nie alkoholizuje się karmi ale ladlerem często ;-)
Nocniki !? A Justyna nawet o siedzeniu nie myśli !

DOBRA WROZKO ! Przy każdym wyjeździe proszę się meldować ! I dzięki za poprawę humoru , Tobie należy się ekstra medal za emanację dobra energia ! :-*

MARATONKAAAAAAAA !!!!!!!!!!!!!!

http://fajnamama.pl/suwaczki/98q2pw6.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/b5ltwan.png

Odnośnik do komentarza

Rusanka straszną temperaturę macie gorąco was tulimy. Myślę ze nic jej nie będzie po pomelo.
Attka synuś mamusi kochany:) u nas nie ma pip ale jak będę to nie omieszkam zakupić owego bezalkoholowego winka.
Emka to nie ja bo moi na sanki się już prawie nie mieszczą. Z drugiej strony taki mąż to skarb. Nie? A i wagę macie chyba wsam raz.
Zieloona u nas z sankami też średnio zaraz się wygina do tyłu i zwisa przez oparcie.
Spać mi się chce ale to bez znaczenia bo i tak zaraz moja perełka się obudzi. Dobranoc dla wszystkich mamusiek mogących sobie pospać. A my w szkole przetrwania...

http://fajnamama.pl/suwaczki/f85c3ik.png

Odnośnik do komentarza

Ja po wczorajszym wyjściu jestem super zrelaksowana.nawet za duzo o dzieciach nie gadalysmy.oj potrzebowałam tego.
Rusanka ale bym zjadla pomelo!!!
Aaaa kawe pije choć tez ciut mialam obawy ale ja niskocisnieniowiec i zimy bez kawy nie przeżyję.mały raczej nie odczuwa.bardziej pobudzajaco działa na niego siostra.jak tylko ja uslyszy zrywa sie na rowne nogi.dosłownie!wiem ze to nie najlepiej dla kregoslupa ale on nic tylko by sie wspinal.no alpinista mi rośnie!
Dziewczynki ja w temacie dzieci starszych-jakie macie doswiadczenia z 6latkami w szkole?bo ja sama nie wiem co robić.moze sa tu nauczycielki badz doswiadczone mamy??bylabym wdzieczna za opinie.
Co do nocnika u nas sukcesy.ale Julek jak Tygrys Zielonej steka jak parowóz.juz poznaje kiedy chce zrobić i go sadzam.
A co tam u Julianka Aneczki?ze o Lence nie wspomne!!!

Odnośnik do komentarza

Dawno nikt o tej godz nie pisał więc będę pierwsza :) my nie śpimy noc do duuuu... Pyyy

Emka moi też na sanki się nie mieszczą... Ale hmmm widok wcale mnie nie dziwi hihi..n

PANIFIONA SUPER ZE JESTES Justyna super...Mi Oli też tak reaguje i to jest najpiękniejsze jak mnie widzi to uśmiech i tulenie

Dobra Wrozko poemat cudo

Hanka u mnie też baba i pupa ale mam to gdzieś bo świadomie dziecko koło roku zaczyna mówić :)

Attka mi też smutno ze czas tak zapitala dziś weszłam sobie na nasze wpisy ok miesiąca przed porodem i lezka mi się zakrecila przy czytaniu...
Oli na kolana sama kleknie a jak zlapie mnie za ręce to daje rade wstać ale cwaniara nie chce pelzac ani raczkowac tylko siada cały czas...nawet na brzuchu już nie chce leżeć tylko siup na tylek :( więc lenia mam

Hanka każda z nas jest najlepsza :)

Zielona nic nie pisze na ten temat bo dałam du...i nie odwazylam się wysłać zdjęć bo się bałam że wszyscy moi bliscy się będą śmiali a żeby mnie nie kusilo skasowałam kartę zgloszeniowa i kod do programu bo po wysłaniu zgłoszenia otrzymujesz indywidualny kod...przepraszam że Was zawiodłam. Zresztą samą siebie też...

Kurcze zapas słodyczy mi się skończył :((( mam ochotę na kisiel i batony...Jak zawsze :((( ale kisielu nie będę robiła bo pobudze wszystkich

Siusiu mi się chce ale z Oli na rękach to nie możliwe... Szkoda ze jej pampers mi nie wejdzie.. Mam nadzieję że wszystkie mamusie śpią... Buziaczki

Odnośnik do komentarza

Rusanka, powiem tak: korzystaj i ciesz się bo jak antoninka zacznie raczkować to będzie wszędzie, tam gdzie ty. Najgorzej jak myje naczynia w kuchni lub siedzę na tronie i Ali stanie przy mojej nodze. Mimo że pewnie stoi to ja asekuruje bo zaczyna się puszczać (czyt. Probuje stać bez trzymania) i wtedy zdarza jej się upaść. A widmo upadku na płytki mnie przeraża.
Anela, waga nie jest zła ale spadła poniżej 50 centyla.
Juli zazdroszczę wyjścia :-)

A u nas tylko 4 pobudki dzisiaj. Ale niestety pół nocy ze mną w łóżku.

http://fajnamama.pl/suwaczki/a9vtqke.png

Odnośnik do komentarza

Witamy się i my. Dzis Wiktorek zrobil mi niespodziankę przespal od 22 do ... UWAGA!!! 3 rano. Później juz cyc co pól godz. Ale to i tak dla mnie cud !!!
Attka jak miło was widzieć.
DW medal 1 -sza klasa.
Rusanka taka temperatura !!! Szok !!! Pewnie uziemiona w domu siedzisz.
Emka no to masz juz wesoło. Ja właśnie boje się tego etapu i zostawiania u dziadków.
Szczesliwa mamusiu ( nie ma za co - polecam się ) a to Oli wybrała sobie pozycje do spania.
Juli fajnie ze się zrelaksowałas. Należy nam się w końcu !
Panifiona mój tez jeszcze nie siedzi. Spoko !
Hanka to super postępy. A noce kiedys się poprawią.
Zielona na smarki mi pomogły inhalacje z kropelek OLBAS ( z resztą małemu też )

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9i09k995ttuhf.png

Odnośnik do komentarza

Witam sie w niedzielny piranek :)
Anela chodzimy z T na studia podyplomowe- oligofrenopedagogike czyli prace z dziecmi chorymi. Studia o matko kiedy to bylo ... lat temu he he ale z mezem poznalismy sie na studiach, moj byl wytrwaly i skonczyl je ze mna i tak zostalismy razem :)
Ela no fajnie tak wyjsc do ludzi. Ale w piatek wyjscie a wczoraj mielismy impreze u nas i bylo kilkoro doroslych i 5 dzieci- czyli sajgon ;) ale Hania dala rade i zmeczona poszla spac o 20 a my do polnocy. Powiem Wam ze po dwoch dniach "patologi" potrzebuje odpoczynku, chyba jestem przebodzcowana ;)
Rusanka no to temp u Was masakra. Ty mieszkasz w Rosji tak? Chcialabym kiedys pojechac i pozwiedzac, moze pokaz jakies zdjecia? Pliss ♥
Juli ja jestem nauczycielem ale pracuje ze starszymi dziecmi wiec niestety nie pomoge.
DW podbijam pytanie o sok? I jaka kasze gryczana robisz?
U nas Hania mowi caly czas "ide ide ide " ale gdzie ona idzie to nie wiem :)

http://s1.suwaczek.com/201505134580.png

Odnośnik do komentarza

Ewelusik fajnie pobalowaliście. U nas też wczoraj znienacka wpadli znajomi z dziećmi. Naszczęście m. wszystko szybko ogarnął i zrobił zakupy ciasto upiekłam w piątek także fajnie posiedzieliśmy do 22 i Zuzia dała radę.
Ela o to ładnie pospaliscie. U nas dzisiaj chyba też mniej razy się budziła w nocy ale nie jestem pewna na 100%.:-))
Szczęśliwa mamusiu u nas na porządku dziennym jest siku z zuzią na kolanie. Da się
Juli jak kacperek szedł do 1 klasy to było kilkoro dzieci 6 letnich. Szkoła jest nadal nie przygotowana na tak małe dzieci przynajmniej u nas. Klasy po 30 osób ławki od ściany do ściany. Zero miejsca na rozłożenie dywanu żeby z dziećmi usiąść i się pobawić. Czyli nie ma miejsca na przerwę w nauce. Nie ma szafeczek na pozostawienie książek. Teraz już są książki ze szkoły to może coś się zmieniło. Wśród znajomych różne są opinie na ten temat jedni rodzice są zadowoleni inni nie. Także ty sama wiesz czy twoje dziecko jest gotowe i czy sobie poradzi. Mój był bardzo gotowy ale poszedł jako 7 latek i jest super.

http://fajnamama.pl/suwaczki/f85c3ik.png

Odnośnik do komentarza

Ostatnia drzemka 16-17, wiec spac powinna okolo 21-21.30... a tu co? ani mysli spac.. Tylko trze oczy i nosa non stop.. Oczy jak szparki ale szaleje w najlepsze.. Padła o 23.30.. Pobudki co 45 minut.. O 5 sie obudziła na dobre, i nie chciala zasnac w żadnej pozycji... po 7 padła w obięciach leżąc na brzuchu.. potem niby śpi ale co pol godz wyciąga pyszczka po cycka albo smoczka..
O CO KAMAN?!?!?!
JA CHCE SPAĆ!!!

Dziękuję za uwagę. miłej niedzieli.

ps. Wiktor chyba się zamienił z Julianką i teraz ja bede miała cycowego potwora nocami a on będzie smacznie spał.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h8lyk7xt9.png

Odnośnik do komentarza

Emka_5
DW, dobrze napisane. Masz rację. Jak zwykle :-) i kolejny raz inspirujesz - jadłospisem. Przyszła książka o blw wiec i ja zaczynam gotowac. Gratuluję wagi. Jest moc! U nas słabiej bo przybrała 600g w 8 tyg. I waży teraz 7800. I jeszcze jedno. Ja się chętnie z tobą " poscigam " :-) rzucam rękawice ;-)

:D :D :D :D :D :D

monthly_2016_01/majoweczki-2015_42569.jpg

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

Panifiono- dont łory! Justynka ma swój rozum i wie co dla nie najlepsze :D cieszę się, że tak się sprawa skończyła! Super!
Rusanka - ja robię tak, że wyciskam sok np z jabłka czy marchewki (czy co tam akurat mam, ale raczej nie z cytrusów) i na nim (zamiast wody) memlam kaszkę, czasem podgotowuje czasem nie ;)
Wysyłam trochę ciepła :****
Attka taka właśnie Twoja fryzura mi się marzy :] ale jesteście przystojniaki! Super siedzi sobie!
Juli musisz sama zaobserwować czy dziecko masz gotowe do szkoły - czy umie się skupić, wysiedzieć tyle ile lekcja, jak odnajduje się w kontaktach z innymi, jak reaguje na dużą ilość dzieci itd i będziesz wiedziała ;)
Emka ładna ma Mała wagę :) my próbujemy dopiero do takiej dobić ;)
Ewelusik gryczaną to normalnie gotuje, ale na gęsto i trochę (jak mannę) dodaję do innych. Niby piszą, że od 10mca można, ale małej nic nie jest a kasza zdrowa. Czasem na zagranicznych stronach sprawdzam co tam w wielkim świecie polecają i tak np daje jej awokado bo zdrowe :P Ja mam na koncie surdo zaliczoną :P ale już nic nie pamiętam ...
Elzbieta GRATULUJĘ i tez tak chce :D

Ostatnimi czasy, jak z zasypianiem i nockami tak ciężko jest, to się modlę by dzieć sam zasypiał i tak ładnie spał. Wczoraj: wróciłyśmy, wykąpałam ją, położyłam na łóżku, nakarmiłam i poszłam posprzątać w łazience. Wracam - dziecko zasypia! Położyłam się obok, pogłaskałam po główce i zasnęła...
M wraca z pracy, a ja zaryczana w łazience 'bo Dorotka już mnie nie potrzebuje!' :'(
no i weź tu dogódź matce :/

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

Attka79
A co do rozpusty i szmacenia się, to mi się przypomniało, że w Piotrze i Pawle są wina bezalkoholowe. Smakują jak prawdziwe, polecam

COOOOOO??????!!!!! Czemu JA o tym nie wiem???!?!!??!
Gdzie???? na jakim dziale??? Jak wygląda/?!?! Jak się nazywa?!?!?! CHCEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!

Ja od 16rż kawę piję i kocham! I nie rezygnuję - 1 dziennie na pewno nie zaszkodzi ;)

ołwer!
----
Emka - gotowa do startu ??? :D :D :D

monthly_2016_01/majoweczki-2015_42572.jpg

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

Na dworze -15 się my właśnie wróciliśmy z sanek :) dziecko pociumkalo trochę cyca i padło ;-) mąż też, a ja twardo siedzę, bo spanie na rękach to ulubiona pozycja mojej panny. Sanki mamy przedpotopowe, jeszcze mój I jeździł na nich ponad 30 lat temu... wyglądają koszmarnie, ale są mega wygodne i lekkie. Spróbuję je jakoś podrasować, żeby nie było wstydu przed mamuskami z wypasionymi rajdowymi sankami ;p
Dobra wróżko, dzięki za info o soczkach. Ja robię kaszę na wodzie, ale wydaje mi się, że dziecku należy się jakaś !odmiana ;-) będziemy kombinować z sokiem. A co do samodzielnego zasypiania - zazdroszczę!!!! Moja Antoninka kończy dziś 9 miesięcy i chyba ani myśli o czymś takim. Wyślę ją na ekspresowe szkolenie do Dorotki :)
Elżbieta, Wiktorek zaszalal! Może to jego lekko spóźnione noworoczne postanowienie? Tego wam życzę!
Ewelusik, tak ;-) zapraszam! Miasto przepiękne, ludzie przemili, i tylko pogoda czasem nieludzka :) za to od maja Białe Noce ;-

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv738twq9e2y.png

Odnośnik do komentarza

Dobra Wróżko - palnij się patelnią w łeb ale tak porządnie :p - co ja bym dała żeby Łobuz sam zasnął. Jak u mnie nastąpi taki dzień to będę go hucznie obchodzić :)))))

O winie bezalkoholowym też nie słyszałam - ale chętnie posmakuje :) chociaż powiem Wam że mam już mega ochotę na kieliszek normalnego wina - a jeszcze emagdalenka mi narobiła smaka na takie wino palmowe :) to musi być pyszne! No ale już bliżej jak dalej :p

Rusanka - mi się kiedyś wymyślił urlop spędzony w kolei transsyberyjskiej ze zwiedzaniem :) ja tez poproszę o foteczki :) i dużo ciepełka wysyłam :)
Choć nie ukrywam że jednak Afryka to moje big marzenie i już chyba nie do spełnienia

Attka a jak u Was to usypianie w łóżeczku? Bo ja pamiętam że Wy uczyliście Filipka zasypiania samemu.

Ja już ma dość tych nocy! Myślicie że to kiedyś samo przejdzie? bo ja się boję że będzie miał półtora roku i dalej będzie się budził co godzinę na cyca i wtedy oduczanie go to będzie hardcore :(

Ja też kawę kocham i najpierw piłam bezkofeinową. A od jakiegoś czasu rano piję latte :)

H-M łącze się w buuuluuu :(

Ela - no nareszcie - oby to początek dobrego i Wiktorek coraz dłużej spał

Ewelusiek i reszta balujących w domu i poza - zazdraszczam i też już potrzebuję ale nawet nie mam z kim :/

Emka - no to już masz wesoło

Anela - obrazek for you :)

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jg4siydgu.png

Odnośnik do komentarza

Hanka tak tak to jest moje marzenie!!!!
Ja nie wiem chłopcy spali i też cycem karmieni a tu taki egzemplarzyk kochany nam się trafił. Dziewczyny u nas dopiero kilka mcy bez snu a moja jola ta dopiero ma meksyk. Julcio teraz kończy 3 latka a dopiero od mca przesypia całą noc. Karmiony mm budził się przez te 2,5 roku po kilka razy w nocy na wodę. A za tydz urodzi się malutki wi3c kolejne lata bezsenności przed nią. Współczuję jej naprawdę.
DW brawo dla Dorotki kochana jest.
Rusanka może różowa farba wystarczy?

monthly_2016_01/majoweczki-2015_42585.jpg

http://fajnamama.pl/suwaczki/f85c3ik.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...