Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2015


Joasia21

Rekomendowane odpowiedzi

Heloł!

Co do picia, moja dzis (w godz 8.30-12.00) juz procz mm spila 250ml wody i herbaty!
A sika jak szalona!

Pogoda faktycznie z dupy, ale nam głów nie urwało. pol godziny na dworzu i poszlysmy po chlebek i owocki

Marti, nawet Ci adres podam i nie bedziesz musiala mnie szukac, ale pomoz wybrac te cholerne drzwi i podlogi bo juz rzygam tym tematem!

Szcz.Mamusiu, ja tez połamana chociaz bez cycka w buzi. Mała jakos kolo 3-5 do mnie do wyra chce i sie tak kreci i wierci ze masakra! Sppi w poprzek łóżka i co ją przełoże to sie budzi i znow wedruje!

U mnie z mężem stabilnie na szczescie ale tez schudlam! waze 2 kg mniej niz przed ciążą a nawet i slubem! z tej okazji wpierdzielam drozdzowe i mam nadzieje ze nie wejdzie w dupsko.

olka2303ja czasem nie piszze na forum, bo zawsze jak zaczynam to sie młoda budzi. ja nie wiem czy to jakis pech czy co. chwila wolnego zeby poplotkowac a tu juz ktos sie szmyrga i siada w lozeczku i koniec wolnego.

Co do upadkow.
Moja niedawno spadla z niskiego lozka ale na twarz. Bylam przy niej a i tak mi spadla.. troche krwi z nosa poleciało. Miałam zawał.
Nastepnego dnia się rąbneła o szczebelki łózeczka wlasnego. Ryk nieziemski. Mamy pierwszego siniaka na głowie.
Takze nie martwcie sie. Kolizje u nas to powoli chleb powszedni a ja niebawem zejde z tego swiata bo co sie rąbnie to mam milion czarnych mysli i sobie wmawiam symptomy ktorych nie ma.

Hanka
natchnelas mnie na jajecznice, ale to dopiero na koniec tygodnia. Musze poczekac az obsrane jajka od szczesliwych kur do mnie przyjadą z wjoski.

Adjos!
ps. dzis kolejne podejscie do wyboru wykonczeniowki.. tym razem do OBI. brrrr....

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h8lyk7xt9.png

Odnośnik do komentarza

W stolicy w środę w kinie Praha o 11 jest seans filmu planeta singli bilet 12 zł. Seans jest dla mam z dziećmi przed jest prelekcja tym razem zdaje sie na temat smoczków i butelek.

Ja gotuję dziś rozół cały gar mięcha warzywa wystają ponad pozoim wody - no poprostu przesadziłam. Mam nadzieję że opadnie i zacznie się wszystko w wodzie gotować.

Miałam dziś montowane nawiewniki i faceci od montazu tak się szybko zmyli że nie powiedzieli mi jak tego używać! NO NIE WIEM!

house-manager ja nie karmię a i tak jestem połamana w nocy moja mędrkuje gada w łóżeczku wierci się jak nie wiem! Nie wstaję do niej ale mnie budzi i wstaję mega zmęczona. Wróciłam do praktykowania medytacji ale czasem mam tak nabita głowę że nie mogę się wyciszyć.

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c8u699f9zczgi.png

Odnośnik do komentarza

Uff zasnęła to dokończę. .. pisalyscie o ćwiczeniach -ja znalazłam sposób taki - co prawda dopiero od tygodnia- rano po śniadaniu sadzam Anielke na podłodze i włączam krótkie filmiki z Mel B najpierw rozgrzewka 5min później brzuch ,nogi lub pupa po 10 min codziennie inna partia a na koniec rozciąganie 5 min. To nie wiele ale jedyną możliwość póki co dla mnie. Ćwiczenia są proste ale jak sie do nich przylozyc to wyczerpujace. Anielka wtedy przygląda mi się a jak głośno licze to się śmieje że mnie ☺czytałam ostatnio że powinno się ćwiczyć czy ogolnie uprawiać sport przy dzieciach aby w ten sposób uczyly się zdrowego trybu życia. A jak widzę dzieci z mojego otoczenia pochloniete tabletami ,smartfonami to jestem przerażona a zaciągnąć je na boisko nie ma mowy.

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczynki. Czytam, czytam ale jestem padnieta żeby pisać.
W pracy mamy teraz tyle roboty ze szok. Dopiero weszly rodzicielskie a juz się szykujemy na wejście 500+. Adaptacja nowych pomieszczeń , przyjęcia nowych ludzi itd. Glowa mi pęka bo musze to wszystko ogarnąć przed przejściem do księgowości. Choc i tak juz mi dyrektorka zapowiedziała ze będę na dwa fronty pracowac :-) troche tu a troche tu. Lubię jak cos się dzieje ale nie aż tyle naraz. A do tego dom , dzieci ( cala trojka ) . A na domiar złego chyba zaczyna mi się okres:-((( buuuuuu....

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9i09k995ttuhf.png

Odnośnik do komentarza

Ucielo posta..:/
Szczesliwa mamusiu to ty po rozwodzie jesteś? Nie wiedziałam. A co do kuleczki na sutku to Piotruś też miał i samo zniknęło.

Ola2303 ja głównie Chodakowska cisnę więc te 40min muszę mieć. Jak szukasz urozmaicenia to polecam zobaczyć gymbreak na yt, fajni są, też dzielone filmiki.
Miłego wieczoru :)

Odnośnik do komentarza
Gość Wisienka2

Anela, zdrowka Wam zycze.
Ela podziwiam Cie za to wszystko, jestes super babeczka. Ja juz tez coraz cześciej jestem myślami w pracy, ale szczerze powiem ze ciesze sie ze wracam. Ja jestem jednak kobieta czynu i działania:) ogromna radosc mi sprawia kazda chwila spędzona z Hania, ale czuje juz ze chce wrócić do pracy zeby mieć równowagę w życiu. I wiem ze jak wroce to bede zarówno pracować na 100%, jak i bede szczęśliwa mama tez na 100%.
U mnie niestety wczoraj @ nadeszła.. Po półtora roku.. A juz zapomniałam jak to jest, ehh.
Ewelusik my tez przesyłamy całuski dla bliźniaczki :-)
Jakbym czytała o swojej Hani:) odkurzacz to jej ulubiona zabawka, a ze czesto używany to tez bryka za nim i stale mi go reguluje galka :) mała pomocniczka.

Odnośnik do komentarza

Ola1992 dzięki za cynka z ćwiczeniami. Oj ale za Chodakowską się nie biorę bo kondycję teraz mam fatalną ale może kiedyś spróbuję i 40 minut to bym musiała jak Mała śpi a wtedy to wolę obiad zrobić lub poczytać. Moja boi się odkurzacza ostatnio nawet zaczęła płakać więc ja już zaczęłam sie schizowac że ma jakieś zaburzenia sensoryczne ale nic poza tym na to nie wskazuje. Lubi muzykę, nawet "gra" na tamburynie, powierzchnie i różnej strukturze też ją ciekawią więc się tym uspokajam.

Odnośnik do komentarza

Hanka- i jak żłobek?
Kurcze i nie kupilam tej ksiazki BLW w biedronie :-( nie bylo :-( nie wiem czy u mnie w biedronce nie rzucili czy juz wykupili.
Wisienka mąż bedzie pewnie zadwolony z wycieczki :-)
Marti tez chce przepis :-) Franek tez tak ma jak tylko mam cos do roboty wiekszego i sie spiesze zeby zdazyc to zawsze sie obudzi. U nas tez lek separacyjny... dzisiaj tylko do mamy i koniec. Przerabane z ta tarczyca. Wspolczuje.
Attka fajnie ze posiedzialas z rodzicami troche zajelas mysli rozmowa przynajmniej.
Ewelusik u nas dzisiaj tez tak wialo i nie bylismy nigdzie :-/
Szczesliwamamusiu Franus tez mial kiedys taki sutek ale juz dawno i u nas to byly jeszcze zmiany hormonalne jeszcze z porodu.
Olka2303 witamy ponownie pisz czesciej :-)
H-M i jak OBI?
VSA- i zaprosilas dzisiaj wojsko na rosioł? ;-)
Anela trzymajcie sie cieplutko chorowitki :-*
Ela Ty to wszystko ogarniesz :-)
Ja wlasnie dzisiaj dostalam okres :-/ ale juz czwarty od porodu.
Jakie zycie bylo by fajne bez niego :-/
Ola1992 jak Piotrusiowi tak sie spodobalo to tez musze sie z Franiem wybrac :-)

Moje dziecko dzisiaj do poludnia super. Ladnie sobie jezdzil autkami i tanczyl do muzyki z zabawek a pozniej wymyslil zabawe calowanie lusterka. Jak je umylam to poszedl calowac lodowke a jak ja umylam to jak wstal to znowu ja calowal ;-) i wez tu miej porzadek przy dziecku ;-)
A po poludniu tylko do mamy i kropka. Taki marudnik. Teraz juz spi a ja lece na caprese bo maz mnie zaprasza mmmm robi najlepsze na swiecie z duza iloscia przypraw tak jak lubie ;-)

Odnośnik do komentarza

Frankamama Najlepszy rosół na świecie robię ja!!! Dziś to masakra jakaś nie dość że do gara ledwo weszly składniki to go jeszcze nie odszumowałam. Siedze oglądam film a tu mi cos kapie i kapie. Kran ca ly ze zmywarki nie leci a kapie i kapie ja pacze a tu mi rosół stróżka po szafce płynie i scieka po piekarniu na dół i kapie i kapie. Dobrze że dzieć spał bo by mi gorący rosól ma dziecko jeszcze nakapał. Jak się zorientowalam to juz mega kałuża była a że to z góry leciało to prawie sam tluszcz. MASAKRA. Najpierw ubrałam trochę rosołu z gara oczywiście jeszcze więcej wylewajac otem przykręciłam temperaturę. umyłam podłogę. okazało sie że przestał się gotować i tak 6 godzin mi zajeło ugotowanie rosołu. Ja zawsze jak ciut przestygnie wyjmuję "śmieci" wołowe i marchewkę oraz pora zostawiam bo to zjadam. więc rosołu to mi wyszło około 4 litry. A mięcho mimo gotowania jakieś mega miękkie nie było. Pozatym jak już tak się namyłam tej podłogi to stwierdziłam że umyje podłogi w całej chacie. A mój dzieć po kilku minutach już puścił kleksa ze śliny i rozmazała. Moja mam ja nauczył tak mazać lustra i teraz idea masania śliną wszystkiego w zasieg łapek się sprawdza. Po tym myciu podług byłam mega zgrzana włosy w kitkę zebrane grzywa opaską zebrana co by mych oczu nie zakrywała a tu dzwonek do drzwi - młody sąsiad przybył. Prąd mu w mieszkaniu się skończył. Pyta czy ja nie mam klucza do skrzynki. Mowię poczekaj sąsiedzie zaraz wracam i wyskakuje na niego ze śrubokrętem otwieram skrzynkę korki podłączam na nowo i tak oto sąsiad studęt zje ciepły objad! Ha Dumna z siebie jestem.

No i tak się o sobie napisałam a Was pozdrawiam serdecznie, ciesze się że nie ma jakiś wielkich donosów o chorobach poza jednym wpisem gdzie sie troje na antybiotyku leczy (sory skórć o czerep nie pamięam kto to napisał). Umęczona trudami dnia spać sie udaję.

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c8u699f9zczgi.png

Odnośnik do komentarza

Ola byłam w trakcie rozwodu po czym miałam ciężka depresję szpital...mąż w tym czasie zajął się dziećmi pierwszy raz od ponad roku..wyszłam ze szpitala poszliśmy na terapię małżeńska i ze zgody wyszła Oli...potem ciężko też było dziewczyny tu mi pomogły a na razie jest w miarę ale alimenty są i papiery rozwodowe leżą na wierzchu w szufladzie więc albo będzie dobrze albo adjos...

Ty już wychodzisz z Piotrusiem a ja od szpitala jeszcze z nimi nie wyszłam bo panicznie się boję świńskiej grypy i tych wirusów...Na szczęście pogoda tragiczna a Oli też uwielbia na placu...

Vsa gratuluję rosołu :) ja już nie raz taki zrobiłam...Zmęczenie organizmu

Ela ja też od porodu miałam 4okres mimo KP...Ale po trzecim porodzie to prawie przy okresie z domu nie wychodzę bo jak bym kran odkrecila taka masakra :(

Olka u nas też był niedawno strach przed odkurzaczem... Minie samo...

Uspokoiluscie mnie trochę z tym sutkiem... Ale ja już czarne myśli...Boże jaka ja głupia jestem dziewczyny muszę wymienić sobie mózg...

Odnośnik do komentarza

Hej:) Dziewczyny ja Was podziwiam!Chodakowska, Mel B? U mnie niesamowitym wysiłkiem jest zejście do piwnicy i z powrotem. Wersja hardcore- z praniem w misce. Tyle sportu!
U mnie okres po porodzie juz po 7tygodniach się pojawił i co msc wraca jak zmora:|
Anela zdrowiejcie szybko:)
Ela i inne pracujące Mamusie - po raz setny - szacunek!!

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sej2897inpbov.png

Odnośnik do komentarza

VSA - nie smaruj gownianymi oliwkami. Kup olejek migdałowy lub zwykły olek kokosowy (NIERAFINOWANY) i tym smaruj. Zobaczysz szybko efekty. Te oleje nie zatykają porów, mają wiele substancji odżywczych i witamin, są odpowiednie już dla noworodków. Nierafinowane są droższe, ale oleje są wydajne, więc warto.

Przepis na pieczeń wzięłam z neta ;)

U nas zęby. Majka się wierci i jęczy. Sił nie mam. Dobrej nocki Mamusie :*

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h47l07utr.png

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8yx8d7t5juzb4.png

Odnośnik do komentarza

VSA,
Ja kąpie Kubka codziennie,bo on to uwielbia:)ma całą wanienke zabawek i tak chlapie,że wszystko mokre.Kup sobie olejek ZIAJI do kapieli (kuracja dermatologiczna AZS),albo ATOPERAL BABY,EMOLIUM ( te dwa ostatnie to płyn do mycia i balsam)naprawdę polecam te 3 produkty i będziecie miały super ciałko.Oliwka przy dłuzszym stosowaniu wysusza skóre,a po emolientach jest super:) Stolica ma strasznie twardą wode:(

Szczęsliwa Mamusiu,
nie wiem ile szczepionka na pneumo i meningo kosztuje,ponieważ ja za 6w1 i pneumo płaciłam chyba 530 zł i miałam 3 dawki,a jak szczepisz póżniej,to dawki chyba sa dwie na pneumo.Zadzwon najlepiej do przychodni ,bo ceny są też różne w każdej przychodni inne.

OLA 0323
Moj Kuba boi się suszarki,a wcześniej bał się blendera:)odkurzacza za to boi się panicznie mój pies,a,ze ja odkurzam czasami 2 x dziennie ,to chyba ma już nerwice;p

ANELA,
Ale jesteście biedni:(
Kurujcie się!ZDRÓWKA:d

Co do cwiczeń,to ja zrobiłam się strasznym leniem,normalnie nie cierpie się za to:(a,że wszystkie moje rzeczy sprzed ciązy są dobre,to już w ogóle motywacji brak.
I tak jak Wisienka pisała jeszcze moje odzywianie do najlepszych (ładnie to ujmując nie należy).
A jak urodziłam Karle to najpierw z Cindy Crawford ćwiczyłam,póżniej fitness 5/6 razy w tygodniu.
Od lutego ide na nową siłownie,maż mi kupił nowe buty,spodnie ,koszulki i muszę się ruszyć,bo tak leża już 2 tygodnie:)może ktoś chce?:PD)))) ??

VSA- Ty z Mokotowa,czy coś pomyliłam?:)

DW
to już kojarze ten Wasz NOP,masakra:(

Dziewczyny,wczoraj weszlam w zasadzie nie wiem dlaczego,na forum parenting po stracie dziecka,pisała tam dziewczyna,której córeczka poszła spać wieczorem i rano się nie obudziła,miała chyba dwa mce.Wpis był spzred 8mcy:(
Takiego schiza złapałam,ze Kubka od razu do łożka wzięłam.Jak o tym myśle,to moja zdroworozsądkowa natura przestaje istnieć....

Odnośnik do komentarza

Dzieki za rady.
Marti spróbuję oleju kokosowego.
Ola ja z Gocławka.

Około 5 mamy dostawę pieczywa do sklepu pod nami. Do tej pory nie przeszkadzało nam to ale od wczoraj mam wywietrzniki w oknach pozadładane i więcej z dworu słychać. Dziś nas obudził.

Czy dzieć którejś z Was przesypia całe noce? Moja chce spać o 18 i budzi się o 5 . Chciałabym ją o godzinkę przesunąć ale nie mam sumienia płaczacego dziecka przetrzymywać i nie kłaść spać. Musze jakoś pokombinować.

Pozdrawiam Was Causki:*

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c8u699f9zczgi.png

Odnośnik do komentarza

VSA co do nocek to nie pomogę bo u mnie pobudki co 2 godz. to norma. Ale mój kolo 18 tez jest śpiący wiec pozwalam mu się drzymnąc do 19
później troche zabawy, kolacyjka, kąpiel i cycoch w łóżeczku kolo 21. Troche się to wydluzylo ale latem będzie ok.
Co do kąpieli to my się kapiemy codziennie on to uwielbia. I smarujemy się ziajką.
Co do ćwiczeń to : Bieganie po schodach z 10 kg obciążeniem ( wczoraj go wazylam i tak przytył na babcinym wikcie ) latam dwa razy z pracy na karmienie , do sklepu, w pracy ostatnio tez nie posiedzę, w domu jak wrócę z pracy to ciągle tez cos do zrobienia. OT. Chodakowska się przy mnie nie umywa ;-) ha!!!ha!!!
Anela zdrowiejcie kochani :-)
Zielona a jak tam tygrys ?
Dobra wstaje i lecę robic kanapki chłopakom do szkoły. Pa

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9i09k995ttuhf.png

Odnośnik do komentarza

Wow ale produkcja postów ruszyła przez kilka dni :)
Jejciu znowu deszcz, wiatr no zwariować można, znowu będę stała pół dnia w oknie i patrzyła czy można już wyjść na spacer...
Ola mój Jakubek też lubi plac zabaw tylko teraz ferie u nas i ciężko się załapać na huśtawke :(
VSA ja mgr rachunkowości jestem i patrze na ten pit 0 i nie czaje...Ale już wiem że ulga się należy od miesiąca narodzin czyli Kuba zrobił mi niespodziankę w kwietniu i będę bogatsza o 90 parę złotych :D
Najlepszy rosół to z dodatkiem świeżego lubczyku mmmm, te zioła w marketach niestety w zimie to sztuczne jakieś...
Mąż kapie młodego codziennie i ja nie smaruje niczym raczej potem. Czasami latopicu używam, polecam bardzo bo niedrogi on jest :)
Wisienka ja mam tak samo z młodym do północy spokój a potem masakra :( ciężko to tłumaczyć kolejnymi zębami bo w takim razie Kuba ząbkuje nieustannie od 3 mz...
Też bym chciała wrócić do pracy bo ciężko z kasą się robi a tu zaraz OC trzeba za dwa auta płacić ale ja nie wiem jak to pogodzić wszystko praca, dziecko, dom :( no i druga sprawa musimy kupić dwa foteliki do dwóch aut, inaczej się nie da tego pogodzić logistycznie ;(

Odnośnik do komentarza

VSA- ale widzisz na tym rosole student tez skorzystal ;-) my kapiemy codziennie bo Franek uwielbia a podloga,lustro i my jestesmy cali uchlapani przez Franka. My zaraz po porodzie mielismy problem z sucha skora. Pomoglo emolium po kapieli i oilatum do kapieli ale kapalismy dalej codziennie. A teraz gdy juz ok kapiemy w Johnsonie i smarujemy mleczkiem nawilzajacym nivea super wydajne do kupienia w biedronie. Franek przesypia noce i chodzi spac tak po 20. 20.15-20.30 a wstaje tak jak my tzn. O 6.30. Drzemki ma 2 w ciagu dnia po 9 i 13.30.
Pola to za duzo spokoju z tym okresem po porodzie nie mialas. Ja dostalam rowne pol roku po porodzie.

Franek juz mi zdazyl znowu dzisiaj zacalowac lustro w sypialni :-/

Odnośnik do komentarza

VSA tys to dobry człowiek :-) Dorotka kąpie sie codziennie- do wody dodaje troche oleju kokosowego i niczym więcej jej nie smaruje- pachnie oblednie i w ogóle nie ma problemu z suchą skórą. A po porodzie az platy cale jej schodzily!
Anelao trzymaj sie dzielnie w tej męskiej niedoli ;-)
Elżbieta ty to jesteś niesamowita! Podziwiam!
Sylwiunia- czyli jakieś ulgi na dziecko za miesiąc sie należą? dla mnie to podatki mogłyby być napisane po chińsku- tyle z tego rozumiem ;-)
Pola- a ty kp? Jejku ja tak i tez tak szybko dostałam - czuje jakby mnie oszukali :-P
Szczęśliwa mamusiu- nie ruszaj tej bialej kropki!! Nic z nia nie rob- sama zniknie. Przy kp to sie zdarza- dziecko przejmuje nasze hormony i jakby tez mleko produkuje. To calkiem normalne. Nawet u chłopców ;-)

U nas masakra! Trzecia noc TYLKO na rękach :-( nawet cyc nie pomaga! Ogień!
U nas tak wiało ostatnimi dniami że znowu drzewa pozwalało- ale mieliśmy stres!
Hanka, Zielona, Dominika i reszta - co jest??????

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...