Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Sabade

Czy nagradzacie dzieci za dobre oceny w szkole?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ania_N_85

Trochę szkoda że remont pokrzyżował plany wakacyjne bo moja mała od kwietnia każdego roku pyta co robimy na wakacjach i myśl o realizacji tych planów, oczywiście w nagrodę za dobre wyniki, sprawia że chętniej się przykłada do przedmiotów ścisłych niż większość jej koleżanek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ależ nic straconego! Jeśli tylko budżet pozwala proszę rozważyć ciekawy weekendowy wyjazd dla całej rodziny który rozwieje nieco jesienną zawieruchę. Wbrew pozorom okres oczekiwania na nagrodę sprawia, że czas oczekiwania na nią przyśpiesza a co za tym idzie szybciej chce się pokonywać bieżące trudności, np w nauce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Elaaa

A Wasze dzieci nie narzekają, że znowu do szkoły trzeba wstawać i uczyć się? Ciągle słyszę żeby coś porobić innego, jak na wakacjach, czwarta klasa to już nie ma tak łatwo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ania_N_85

Od swoich to codziennie słyszę marudzenie jak tylko odważę się zapytać jak było w szkole, nic się tam nie dzieje co by dzieci mogło zachęcić do nauki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no i udało się :) w nowym roku Pani nauczycielka zapowiedziała klasie mojej małej że w każdym semestrze czeka ich wizyta w jakimś ciekawym miejscu żeby zmotywować je do nauki i tak na pierwszy ogień idzie dino park. Zobaczymy czy pomysł się przyjmie przez rodziców którzy będą musieli jakby nie patrzeć pokryć koszty ale jestem dobrej myśli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jurand_wro

pierwszy miesiąc jest zawsze najtrudniejszy bo to jest tak jak z pracą w tygodniu, do wtorku myślimy o minionym weekendzie, w środę jest najlepszy dzień do pracy a od czwartku myślimy o zbliżającej się sobocie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, to jest zły pomysł. Dobre oceny są jego obowiązkiem, na nagrodę zasługują tylko wybitne wyniki. Nagradzanie włącza mu w mózgu zbyt cwaniackie podejście do życia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

my dopiero zaczynami przygodę ze szkołą .. ale nie mam zamiaru nagradzać każdej dobrej oceny .. pochwały oczywiście, że tak .. chyba, że nie będzie wzorową uczennicą i gdy trafi się ocena ponad jej 'stały poziom' to wtedy pewnie też bym nie wykluczyła jakiejś drobnostki. Ale jak pisałam zaczynamy dopiero więc nie wiem jak to u nas będzie z realizacją planów podejścia do tego tematu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

My chwalimy, nic nie obiecujemy, Michał wie że jego obowiązkiem jest nauka i ze to powinien robić dla siebie. Oczywiście na zakończenie roku lub na jakieś ważniejsze wydarzenie organizujemy jakąś nagrodę prezent/ wyjście/wycieczkę :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgha00pg75am1j.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hp8osklq3k.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relghdge7w947kii.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem nie powinnaś nagradzać dziecka za każdą dobrą ocenę, ale pochwalić dziecko jakieś dobre słowo i uznanie. Możesz oczywiście nagrodzić dziecko ale moim zdaniem powinnaś to zrobić gdy zobaczysz świadectwo,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moje dziecko dzisiaj idąc do przedszkola prowadzi ze mną rozmowę: "Mamo jak dostanę ładną buźkę w przedszkole (bardzo dobre zachowanie) to tato mi da pieniądze i kupię sobie zabawkę, tak?" Na to ja: "Synku zapamiętaj - mama i tata nie będą nagradzać ciebie pieniążkami za dobre zachowanie i za oceny które będziesz dostawał. Wiedza to twój skarb i to od ciebie zależy jak duży on będzie. Bo jak dorośniesz to wówczas za tą wiedzę będziesz mógł dostawać pieniążki"

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powinno się je nagradzać, ale faktycznie raz na semestr, za np. oceny końcowe i średnią ocen, aby motywowało je to do dalszej pracy nad sobą ;)

Pozdrawiam, Paweł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się, że z wykładu na temat pożytku z wiedzy w przyszłości niewiele zostało w główce młodego człowieka :) Co nie zmienia faktu że tata się nie popisał proponując pieniądze za wyniki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jur_ek

to już lepiej zaproponować jakąś atrakcję, np. wyjazd, niż materialnie wynagradzać dzieciaki za wyniki w nauce bo to uczy ich niewłaściwych wartości

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gwarek

jak młody dowiedział się że jedziemy do jura parku jak przed końcem semestru wyciągnie matematykę na 5 to od razu dostał przyśpieszenia i są pierwsze efekty dobrej motywacji :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jurtynka

fajny pomysł z obietnicą niespodzianki po osiągnięciu wyznaczonego celu :) niedługo wdrożę to u siebie i zobaczymy jak pomysł się sprawdzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość StanisławPol

za 5 z geografii wycieczka
za 5 z biologii pizza
za 5 historii jura park :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przede wszystkim duzo chwalę ustnie i tłumaczę, ze to sie przyda dziecku później, nie stosuję raczej rzeczowych nagród bo nie chce dziecka przyzwyczaić do mechanizmu coś za coś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ta może jeszcze cennik na lodówce powiesić ;)

u nas na razie chwalenie :) ale Córcia na razie chętnie się uczy i cieszy z piątek czy słoneczek jakie dostaje -fajnie by było jakby jej taki zapał został na cały okres szkoły hehe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hmmmm - każdy w jakiś sposób motywuje dziecko ale wiadomo warto nie przesadzać - tylko czy umiemy ustawić taką granicę sensowną?

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gliwka80

przed nami okres mikołajkowy, idealny czas na motywację do nauki dla naszych pociech

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość FanWłasnegoSynka

hehe, nie od dziś wiadomo że Mikołaj chętniej czyta listy od grzecznych i pilnych dzieci :) rodzice do boju!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...