Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Sabade

Czy nagradzacie dzieci za dobre oceny w szkole?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DaniusiaP

Dobre słowo i uznanie w oczach rodziców od zawsze motywowało dzieci do działania :) Warto też od czasu do czasu wyskoczyć z czymś ekstra.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Roksanna

Ja nagradzam dopiero po zakończeniu roku i wtedy wymyślam coś extra, nie obiecuje szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Obeznanamama

w sumie dziecko nie powinno wszystkiego robić z myślą o super nagrodzie, bo wychowujemy materialistów, powinno czuć, że zbiera stopnie dla siebie, a jakiś prezent czy wypad jako coś w nagrodę za to że cały rok się stara a nie konkretnie za piątki z 10 przedmiotów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jasieńka

o ja też do tego doszłam, jak obiecałam wcześniej, że pojedziemy np do aqaparku w Lesznie, a się nie udało osiągnąć jakiegoś wyniku, to żeby nie było, że kara to i tak jechaliśmy, no bo szkoda dzieci nie zabrać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Bowinkaa

Z wiedzą jest tak, że jeśli jej nie używamy/ nie odświeżamy to dość szybko się ulatnia, choć zawsze coś w głowie zadzwoni jak temat się pojawi za pare lat. Wiadomo, nie wszystko też się później przydaje. Ale staranie się o dobre stopnie wyrabia charakter, przeważnie dzieci te piątkowe strają się mieć ze wszystkiego, niezależnie czy idzie im dany przedmiot lepiej czy gorzej. W przyszłości są bardziej solidne, wiedzą, że żeby coś osiągnąć trzeba się przyłożyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja nigdy nie nagradzałam i nie nagradzam za oceny podobnie jest z karaniem za złe oceny w tym przypadku nalegam tylko żeby poprawić tą zła ocenę jeśli już się zdarzy. No i oczywiście pochwały za dobre oceny według mnie są dobrą i wystarczającą motywacją

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście ale też za mniej dobre nie karzemy. Daję więcej swobody dziecku żeby mogło zauważyć, że doceniamy jego trud włożony w naukę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie w domu też było dobre słowo za dobre oceny i motywacja za słabsze, tak samo chciałabym u swoich dzieci, nie uważam, że dobrym pomysłem za każdą 5 jest jakiś prezent, lepiej wynagrodzić dziecko na koniec semestru lub roku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Marg właśnie ja popieram takie podejście fajny prezent na koniec roku za świadectwo z wyróżnieniem ok ale za każdą dobrą ocenę to u nas by nie przeszło zresztą dziecko nie uczy się dla mnie tylko ucząc sie dobrze pracuje na swoją przyszłość jak dziecko to zrozumie to nie będzie chciało żadnych nagród za piątki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Tom_Dan1

Nagrody to nie tylko pieniądze, może to być na przykład ulubione danie, jakiś wypad za miasto, nawet zwykłe przytulenie i pochwalenie....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Koko.Szanel

Ja też pieniędzy nigdy nie daję, jeśli już to jakiś prezent (za super oceny), bądź drobiazg (za dobre zachowanie) :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Syliwa

Jakby nie popatrzeć to jest to motywacja żeby całą rodziną coś zrobić fajnego, gdzięs pojechać, cos zobaczyć, nawet nie trzeba mówić, że to za oceny ale będzie gdzieś w tle, że dziecko zasłużyło :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiadomo, że ciągłe nagradzanie też nie jest dobre, bo u dziecka wykształci się odruch Pawłowa. Dziecko musi zrozumieć, że uczy się dla siebie, nie dla nas. Bardziej chodzi mi o gifty motywacyjne niż o uzależnianie dziecka od prezentów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Renia000

Nagradzam ale dobrze wiem, że nie wolno przesadzać. Największa głupota to chyba dawanie pieniędzy za oceny. Fajne są jakieś ekstra niespodzianki po semestrze i ocenach końcowych bo to motywuje i cieszy dzieciaki. W ogóle fajny artykuł widziałam http://www.eioba.pl/a/4n0i/ale-ten-czas-leci to też fajny sposób żeby dziecko miało dobre nastawienie do szkoły :p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Elaaa

Powiem Wam, że mója dwójka już tak marudzi na szkołe - a jeszcze miesiąc szkoły nie minął! Tym bardziej, że przez remont nie byliśmy na wakacjach poza wyjazdem do babci. Muszę coś wymyślić na motywacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ania_N_85

Trochę szkoda że remont pokrzyżował plany wakacyjne bo moja mała od kwietnia każdego roku pyta co robimy na wakacjach i myśl o realizacji tych planów, oczywiście w nagrodę za dobre wyniki, sprawia że chętniej się przykłada do przedmiotów ścisłych niż większość jej koleżanek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...