Skocz do zawartości
Forum

nocnik i kupa


Tuśka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
zwracam się do Pani z problemem, który był poruszany tutaj całkiem niedawno - kupa do nocnika. U nas jest problem bardzo podobny - synek za nic w świecie nie chce robic kupy do nocnika lub do ubikacji. Sika do nocnika od skończenia 2 lat, w ciągu dnia spi bez pieluszki, w nocy jeszcze z pieluszką, a kupy nigdy nie chce zrobić nigdzie indziej jak tylko do pieluchy. Próbowaliśmy wszystkiego - nagród, prośby, groźby, tłumaczenia, zachęcania - nie i koniec.
Kilka dni temu postanowiłam, że koniec - nie założę mu pieluszki na kupę. 3 dni nie zrobił, (do tej pory robił 1-2 dziennie), potem zaczął go boleć brzuch, nie chciał jeść, był rozdrażniony, niespokojny, źle spał - cały czas wstrzymywał kupkę - chciał zrobić ale nie do nocnika.
Odpuściłam po 3 dniach. Założyłam pieluszkę, zrobił w pierwszej sekundzie jak tylko miał ją zapiętą - tak szczęsliwego dziecka dawno nie widziałam.
Przyznam, że odpuściłam z kilku powodów - jak synek miał 7 miesięcy miał poważną operację na jelitach - boję się, aby nic się tam nie działo teraz wskutek nawykowych zaparć, nie chcę też , aby robienie kupy kojarzyło mu się z bólem, nerwami, stresem. Postanowiłam odpuścic na jakiś czas (miesiąc?) i wrócic do tematu.
Nie wiem czy dobrze robię - odpuścić czy nie? W jaki sposób go zachęcić lub zniechęcic do pieluchy?
Pozdrawiam serdecznie ;-)

Odnośnik do komentarza

Witaj Kochana Mamo!
Bardzo dobra decyzja :) Jestem tego samego zdania - odpuścić.
Synek jest jeszcze mały i nawet na miesiąc nie zaszkodzi, tym bardziej, ze jak Pani wspomniała, miał kłopoty z jelitami. Nawet Pani nie zauważy, jak sam dojrzeje do decyzji i usiądzie na nocnik lub sedes. Można w tym celu sprawić mu deseczkę dziecięcą, aby zachęcić i ułatwić start. Podkłada się ją pod dużą deskę i w ten sposób zmniejsza otwór sedesu.
To dużo wygodniejsza forma niż nocnik i dzieci chętniej z niej korzystają, gdyż lubią nas naśladować.
Życze cierpiliwości i powodzenia!

Wszystkiego Najlepszego dla Was!
Pozdrawiam Serdecznie!

A.Żurakowska

P.S. Uroczy malec :)

Odnośnik do komentarza

Dziękuję Pani serdecznie za odpowiedź i słowa otuchy.
Nakładkę ma sedes mamy, Mateusz czasmi z niej korzysta - jeśli ma akurat ochotę. Tak pozatym, to właśnie na ubikacji synek zaczął "przygodę bez pieluszki" - wtedy na nocnik też nie chciał siadać - tylko na ubikację ;-)
Wrócimy do tematu po nowym roku, może wtedy będzie lepiej ;-), sama widzę, że dziecko z dnia na dzień jest coraz mądrzejsze, więcej rozumie - więc na pewno za jakiś czas "załapie".

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...