Skocz do zawartości
Forum

Kwietniówki 2015


Rekomendowane odpowiedzi

dziewczyny, Wy sie martwicie, ze dzieciaki wolna rosna- ja odwrotnie- maly urósł 20 cm od porodu. wazy 9,5 kg, a do skonczenia 6mc jeszcze 10 dni.. wzrostem opuscil siatke centylową, a na wadze jest 97..

u nas walki z owocami ciag dalszy- no nie chce i juz.. nie wiem, co robic, bo trikami jestem w stanie w niego te owoce wpakowac (rozpraszajac, przepajając mlekiem), ale czy to ma sens?

Warzywa je pieknie. Kroluje dynia pizmowa- uwielbia..

Odnośnik do komentarza

A u mnie taka sytuacja:
8:00 jeszcze przez sen słyszę jakieś mądre finansowe wywody... Wstaję na śpiku, idę zobaczyć o co chodzi. W salonie na kocyku leży mały, a nad nim mąż czyta mu na głos Forbsa - no super, myślę sobie i mówię: Kochanie zacznij robić mu kaszkę, ja pójdę tylko włosy umyć i zaraz mu podam. 5 minut później wychodzę z łazienki, mąż dumny pokazuje miseczkę kaszki, patrzymy na młodego, a ten... połowę Forbsa wszamał...! Buzia cała w tuszu i zadowolony, że hej!
Tak na serio to dużo nie zjadł, ale trzeba pilnować, bo wszystko do buzi już bierze - wszystko co mu wpadnie w rączki. Chyba dlatego, że ząbek (dolna jedyneczka) się przebiła - tak ni stąd ni zowąd. Jest prawie przezroczysta i dlatego ciężko było ją dostrzec :-)

Antjee, czy ja też mogę Cię zaprosić?

http://fajnamama.pl/suwaczki/6toabre.png

Odnośnik do komentarza

U nas bunt butelkowy ciąg dalszy... Wczoraj wytrzymał 6h bez jedzenia. Także, o 14 zjadł zupkę i o 18 planowo mleczko. Mogłam sobie pomarzyć hehe. Pluł i bił w butelkę, wrzeszczał. Przegłodziłam go, więc tak do 19.00 i powtórka z rozrywki. Dopiero na śpiocha udało mi się wcisnąć 110ml o 20. Dziś stwierdziłam, że nie będę go głodzić i po nieudanych próbach karmienia mlekiem o 18 podałam. łyżeczką kaszkę a tym nieszczęsnym mleku. Oczywiście wcinał. Naprawdę zaczynają się u mnie schody z butlą. O 6 rano też zaczyna się problem, jedynie na spokojnie je na spiocha przy ostatnim karmieniu.
Mmeherisson u nas też wszystko wkłada do japy, ale jeszcze gazety nie próbował :D. Ostatnio próbował chrupka kukurydzianego. Nie sądziłam, że jednym chrupkiem tak można się wymazać i wszystko wokoło :P. . .
Anke - dla mnie to o czym piszesz jest wręcz niewyobrażalne. Czym karmisz swoją pociechę??Może coś podpatrze. :) Coś mówi lekarz na taki szybki przyrost??

http://fajnamama.pl/suwaczki/ij8n1j2.png

Odnośnik do komentarza

Mtsunani a skad taki bunt u maluszka? Czyzby poczul ze fsjnie jest pojesc za pomoca lychy?? A moze mleko podac mu przez niekapek. Moze za wolno mu leci?
Gosiek tak sie nauczula ze bedzie zupka lub deser ze jak zakladam jej sliniaczek to juz rozdziawia buziola i czeka. Dobrze jej wchodzi dynia. Na slodko i wytrawnie. Ostatnio jadla buraczka z batatem i kasza. Owoce mluci. Czasem z biszkoptem czasem z manna lub same. Ostatnio probowala z jogurtem.i mniam.
Tyle tych nowosci ze zatesknila za cycem i w nocy sobie odbija. Chce ssac i spac. Nie raz sie budze taka wysuszona jak odwodniona leb skacowana :-D

http://fajnamama.pl/suwaczki/xl0y2rx.png

Odnośnik do komentarza

mtsunami

Anke - dla mnie to o czym piszesz jest wręcz niewyobrażalne. Czym karmisz swoją pociechę??Może coś podpatrze. :) Coś mówi lekarz na taki szybki przyrost??

Mlody jest na mm Nan od czasu jak mial okolo 1,5miesiaca, wersja sensitive, bo zle tolerowal pelnolaktozowe (a moje jeszcze gorzej). Teraz je 3x 210ml (przepisowa ilosc na 8-9 kilogramowe dziecko, tyle samo tez jest na 6 miesiac), raz warzywa, ktore wciaga z radoscia i raz wduszamy owoce, ale to zazwyczaj kiepsko sie konczy. No chyba, ze banan ;)

Zadnych kaszek, kleikow czy innych zapychaczy. Pediatra sie smieje i mowi, ze dopoki rosnie proporcjonalnie (wzrost, waga, glowa) to super. My bardzo wysocy jestesmy, wiec dzieciak tez bedzie..
Jak sie zapytalam, czy cos zmienic, ilosci jedzeniowe, czy mleko, to pediatra mi pogrozila, ze zadnych diet- jest zdrowy, wielki chlop i tyle..

Odnośnik do komentarza

Hej teraz wiem jak mi się nie pomieszalo to na fb
Mtsunami to Marlena
Antjee to Ania
Chelsea to Alicja
Tak?
Dziewczyny piszcie od razu wiadomość na fb która to która ;-)
Fajnie jest teraz widzieć twarze i rodzinki :-)
Ale Facebook Facebookiem ale są pytania które trzeba zadać tutaj. Mianowicie przeszliśmy z Nutramigen 1 na 2. To szczegół że tam pisze ze dziecko powinno pić 2-3 razy dziennie po 210 (wartość bez mleka) a moja pije ledwie 150 :-(
No ale nie w tym rzecz, myślicie że 2 jest bardziej gęsta od 1? Bo ostatnio mi już ładnie wypijala po 150 a jak zmieniliśmy na 2 to wypija połowę ale zachowuje się jakby była głodna. :-( po mojej ostatniej zmianie smoczka na większy jeszcze przy 1 mała tak szybko jak zjadła tak szybko zwróciła i teraz nie wiem co robić :-(

https://www.suwaczki.com/tickers/xrotyx8dtke0asvb.png

Odnośnik do komentarza

Kala_s myślę, że mleko następne jest bardziej ciężkostrawne, zważywszy, że często maluchy podczas zmiany mają po nim zaparcia albo problemu z brzuszkiem. gdzieś czytałam, że 2 mają większą ilość białka oraz żelaza w tej samej objętości. Może jest głodna a brzuszek już nie przyjmuje?
Tak na marginesie mój Domiś bije rekordy niejedzenia: po 12 godzinach odrzucania jakiegokolwiek pokarmu zjadł 90ml na śpiocha. Brak słów. Jesteśmy po badaniach krwi a w pt do lekarza. Może się wyjaśni,o co kaman.

http://fajnamama.pl/suwaczki/ij8n1j2.png

Odnośnik do komentarza

My od miesiąca jesteśmy na NAN 2. Jest ok. Mały jada 120 ml rano po przebudzeniu, potem o 10:00 robię mu kaszkę na 150 ml mleka i wtrynia całą. O 12:00 pije gęsty soczek, około 60ml. 15:00 obiadek w postaci mieszanki mięsno-warzywnej, 18:00 deserek owocowy z jogurtem lub twarożkiem. 20:30 już na śpiąco je mleko 120ml i o 23:00 też na śpiocha 160ml mleka. W ciągu dnia mleka nie tknie.
Kupkę robi codziennie, czasem nawet dwie. Różna konsystencja i barwa, ale obywa się bez biegunek i zatwardzeń. Jak jadł tylko mleko mm, między 2-4 miesiącem, to potrafił robić kupkę jedną na tydzień!
Jedzeniowo jest u nas super, bo nie ma żadnych alergii i sensacji żołądkowych, ale ruchowo... katastrofa! Od czasu jak się ostatnio skarżyłam praktycznie nic się nie zmieniło - obroty wokół własnej osi ćwiczym, zachęcamy, ale leń zamiast za zabawką się obrócić, to kombinuje i na przykład kocyk podciąga, żeby zabawka sama do niego przyszła!...
To ja Was Dziewczyny szukam na fejsiku!

http://fajnamama.pl/suwaczki/6toabre.png

Odnośnik do komentarza

Kurcze dziewczyny to moja ostatnio w ogóle nie chce jeść obiadów. Nie wiem dlaczego :( praktycznie cały dzień jesteśmy na mleku i np bananie bo kaszki tez za cholerę nie chce :(
Mmeherisson a jaki jogurt podajesz Stasiowi? Obiadki robisz sama czy wcina sloiczki?

Dziewczyny i tutaj namiary na mnie :) https://m.facebook.com/sandra.smolarczyk.9?ref=bookmarks

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...