Skocz do zawartości
Forum

Kwietniówki 2015


Rekomendowane odpowiedzi

sandra26 wizyte mam za 3 tyg ale dwa razy w tyg moge wykonac darmowe ktg no i lekarz mowil, ze jesli ktg bd robione to wystarczy narazie taka czestotliwosc wizyt. Tym bardziej, ze wyniki ok, z szyjka wszystko dobrze, nic sie nie dzieje. A i dostalam karte liczenia ruchow ;)
alga mi na zgage tez mleczko pomaga :) tylko zimne z lodowki :) ale gorzej po nie isc :D

A co do odliczania dni to tak, odliczam, ciagle o tym mysle i moze to jest blad bo sie dluzy bardziej no ale nie umiem inaczej no :D

http://www.suwaczek.pl/cache/e0bdbdb270.png

Odnośnik do komentarza

szałwia
Dziewczyny chodziłyście do szkoły rodzenia?Może któras z Was chce materiały,kóre otrzymałam,mogę przesłać na e-mail.

Szałwia to ja też poproszę te materiały - z góry dziękuję!! :) leneczka1111@gmail.com

Ja mam jutro dopiero badanie na paciorkowca (35tc), wizyty mam co 2 tygodnie, a ktg jeszcze nie miałam. Fizycznie czuję się dobrze, tylko zaczyna mnie łapać jakiś taki niepokój jak to będzie wszystko...echh...to pewnie przez ten deszcz za oknem!

Odnośnik do komentarza

Dzięki Dziewczyny, trochę mnie uspokoiłyście w sprawie tego KTG, muszę trochę wyluzować żeby nie zwariować.
Nie mogę doczekać się do kolejnej wizyty kontrolnej i niepotrzebnie się zamartwiam. Może rzeczywiście od teraz będę miała wizyty częściej.
Do kwietnia niby tak blisko ale każdy dzień trwa dla mnie wieczność...
Pozdrawiam, i życzę Wam spokojnego dzionka :*

http://s7.suwaczek.com/201503264964.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny mam pytanie- widzę , ze parę z Was robi badania na paciorkowca. Jestem ciekawa, czy jest to badania obowiązkowe, zlecane przez lekarza , czy też miałyście jakieś objawy wskazujące na zakażenie. Ja nie przypominam sobie , abym takowe badanie robiła w pierwszej ciąży , a i teraz lekarz nic nie wspominał o konieczności jego przeprowadzenia.
Ewcia3005- moja mała w 31 tygodniu ważyła niecałe 1700 gram ,i tez wychodzi mi , ze mogę urodzić później o tydzień. Zresztą nie tylko waga , ale wszystkie pozostałe wymiary wychodziły wtedy na 30 tydzień i kilka dni. Lekarz powiedział, że mała może być porostu drobniejsza, a dzieci rosną rożnie w swoim tempie. Zobaczę jej faktyczny przyrost 9 kwietnia wtedy będę w 34 tygodniu i pewnie sie okaże czy mała nadrobiła, czy też będzie drobniejsza. Mój pierwszy syn ważył 3400- urodziłam go w 40 tygodniu ciąży więc nie był duży, a dziewczynki podobno z reguły są mniejsze, więc tez nie nastawiał się na jakiegoś pulchniaczka :)))).
A co do KTG też do tej pory nie miałam tego badania. Wizyty mam co 3 tygodnie a podczas nich USG i lekarz mierzy tętno płodu. ale to chyba nie jest KTG.

http://fajnamama.pl/suwaczki/5q3j3qj.png

Odnośnik do komentarza

Miętówka to badanie na paciorkowca nazywa się GBS jest to badanie ,które wykonujemy po to,żeby przypadkiem nie zarazić dziecka,chodzi o to czy będą obecne paciorkowce w drogach rodnych kobiety podczas porodu dlatego wykonuje sie to badanie w końcówce ciąży.Dziecko jak złapie,może mieć w przyszłości zapalenie płuc albo gorzej ale lepiej o tym nie myśleć więc warto się upomnieć o ten wymaz,gdyż jest jeszcze czas w razie wystąpienia by podleczyć.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie zgadzam się z Szałwią dodam jeszcze że gin mi powiedziała ze taki paciorek nie jest groźny dla kobiety Ale dla dziecka też nie koniecznie musi no ale w razie co tuż przed porodem dostajesz antybiotyk i luz. Moja siostra rodziła 6 lat temu i też mówiła ze nie miała tego badania. Także troszkę badań doszło dodatkowo:-)

http://fajnamama.pl/suwaczki/hgipr58.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny!
Co prawda należę już do majówek, ale często tu do Was zaglądam ;P Termin mam na 1 maja ale gin twierdzi (i ja też tak czuję :P) ze urodze troszkę wcześniej. Mam nadzieje ze się nie obrazicie jak tu czasem coś naskrobie.

Szałwia, czy ja też mogę prosić o materiały ze szkoły rodzenia? em.dabliuu@gmail.com z góry dziękuję :)

Pozdrawiam Wszystkie Mamuśki i zdrówka życzę :)

http://www.suwaczek.pl/cache/c5e2cdb929.png

Odnośnik do komentarza

Z tym badaniem na paciorkowca, to mi lekarz powiedział ze weźmiemy wymaz na następnej wizycie, czyli to będzie koniec 36 t.c, więc tak jak mówicie już raczej pod koniec ciąży.
Zastanawia mnie mierzenie tętna dziecka...na początku ciąży chodziłam do lekarki, która czasami na wizycie robiła usg a czasami tylko mierzyła tętno (np.mam wpis w karcie ciąży pomiar tętna 155). Od 20 t.c.zaczęłam chodzić do ordynatora szpitala, ale on na każdej wizycie robi usg, nigdy nie mierzył tętna dzieck, wpisuje zawsze w kartę 140 i tyle. Sama nie wiem co o tym myśleć :/
Miętówka - właśnie u mnie wymiary pokazują na 7-9 dni mniej. Więc chyba po mamusi będzie mniejsza (ja mam 159cm, mąż 188 :))

Odnośnik do komentarza

Mietowka, wymaz GBS wykonuje sie u wszystkich ciezarnych, po 35 tyg najszybciej, wiec lekarz pewnie dopiero wtedy ci je zleci :) Apropo wzrostu, to my z mezem mamy taku jak i Wy heh.. no a moja coreczka urodzila sie juz bardzooo dluga, bylam w szoku- zastanawiam sie od czego to zalezy, tym bardziej ze u nas raczej wszyscy w rodzinie sa sredniego wzrostu.

Misia ja mam wrecz w druga strone.. zaparcia :/ i przez to inne nieprzyjemne dolegliwosci. A od dawna masz juz te biegunki?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...