Skocz do zawartości
Forum

Kwietniówki 2015


Rekomendowane odpowiedzi

ja to dalej sie nie odnajuje z tymi ciuszkami - moze na szkole rodzenia, jakiejś pewności siebie nabiorę i wiedzę uporządkuje...
Z zakupami to poszlam na łatwiznę i kupilam używane ciuszki od dwuch dziewczyn- wiem ze niektórzy potępią ze używane, ze oszczędzam na dziecku itp.
Jedna mama to w rewelacyjnym stanie i fajne jakościowo przysłała , drugiej to troche przbrałam bo nie wszystko przypadło mi do gustu ale mało co wyrzuciłam bo tak naprawdę nie wiem co sie sprawdzi w praktyce. Takim sposobem mam mix różnych ciuchów ( najwiecej bodziakow) tylko teraz jak to ubierać , co z czym łączyć... Mam nadzieje ze instynkt jakos mi to podpowie...
Misia1992 dziękuje za słowa otuchy i nadzieje ze z tym rozwarciem da sie donosić :)

Odnośnik do komentarza

Szałwia ja lubię zestaw body krótki i długi rękaw i śpiochy lub jak będzie ciepło to smerfowe spodnie:)
Dziewczyny właśnie wróciłam od lekarza tak się martwilam całą ciążę ze tak mało waży moje dziecko a tu się okazuje ze wyprodukowalam giganta:-S
Jestem w 33+5 dni ja przytyłam uwaga 6,200 natomiast moja córka
Wg Sheparda 2897
wg Campbell 3098
wg Hadlock 2866
wielkość płodu AGA zgodna z wiekiem ciążowym - czyli termin tak jak mi wypada zresztą ja dokladnie wiem kiedy stworzyliśmy córkę :)
Do końca ciąży 6tygodni boszzzzzz to ja kolosa mam chyba :/ spoko może to tylko taki pomiar:)
Z ubrankami nie ma co tak do przodu przesadzać bo nie wiadomo jaka bedzie pogoda ja z córka większą nakupilam body, pajacow ,śpiochów z długim a bylo takie upalne lato cały maj ,czerwiec i lipiec ze woziłam ją w body albo rampersie na krótki rękaw przykrytą pieluchą tetrowa i jeszcze miała plecy mokre;)

Odnośnik do komentarza

~Evvik
ja to dalej sie nie odnajuje z tymi ciuszkami - moze na szkole rodzenia, jakiejś pewności siebie nabiorę i wiedzę uporządkuje...
Z zakupami to poszlam na łatwiznę i kupilam używane ciuszki od dwuch dziewczyn- wiem ze niektórzy potępią ze używane, ze oszczędzam na dziecku itp.
Jedna mama to w rewelacyjnym stanie i fajne jakościowo przysłała , drugiej to troche przbrałam bo nie wszystko przypadło mi do gustu ale mało co wyrzuciłam bo tak naprawdę nie wiem co sie sprawdzi w praktyce. Takim sposobem mam mix różnych ciuchów ( najwiecej bodziakow) tylko teraz jak to ubierać , co z czym łączyć... Mam nadzieje ze instynkt jakos mi to podpowie...
Misia1992 dziękuje za słowa otuchy i nadzieje ze z tym rozwarciem da sie donosić :)

Czemu miałby ktoś cię potepiac. Ja też mam używane ciuszki:-)

http://fajnamama.pl/suwaczki/hgipr58.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Z tego stresu przed wizytą i po wizycie zjadłam Princese kokosową i Grześka karmelowego i mnie zemdlilo hehehe a jeszcze dziewczyny pochwalę się u mojej małej na Usg lekarz pokazała mi włosy :D to był taki cień wokół główki ,ma włoski odstające:) jestem tak naładowana endorfinami,że eksploduje :) buziaka też widziałam :)

Odnośnik do komentarza

Ewik, 80% ubranek Stasiek będzie donaszał po starszych kolegach i koleżankach ;-)

Ja zamierzam rodzić w Bielańskim - chodziłam tam do szkoły rodzenia i zwiedzałam i muszę powiedzieć, że sale do porodów są super. Nie wiem jak położnicze bo nas tam nie wpuścili, ale są podobno 1, 2,3, i 4 osobowe. Poza tym mam z tego szpitala lekarza. Na izbie byłam kilka razy więc czuję się tam jak w domu ;-) No i blisko mam, a to też ważne. Widziałam kiedyś jak straszyli pacjentkę, że nie mają miejsc, ale w końcu ją przyjęli, a nawet jeszcze drugą chwilkę później. Jestem dobrej myśli.

http://fajnamama.pl/suwaczki/6toabre.png

Odnośnik do komentarza

My też głównie postawiliśmy na body i pajace, do body kupiłam parę par półśpiochów, a tak to ubranko zewnętrzne, jakaś sukienka. Myślę, że dla niemowlaka wystarczą takie zestawy, a dopiero jakieś spodenki, sweterki itp mam od rozm. 68. Część rzeczy kupiłam w grudniu/styczniu na wyprzedażach więc wzięłam troszkę większe rozm też, ale większość mam od szwagierek, bo to już 4 dziewczynka w rodzinie w krótkim czasie.

Odnośnik do komentarza

Ja też mam masę używanych rzeczy po mojej córce i dostanych z rodziny, wyprawkę do szpitala kupiłam nową,kocyki,rożek i dodatki są nowe.Maluchy tak szybko rosną miesiąc moja córka chodziła w rozmiarze56 a to małe jak sie urodzi większe to chyba na 62 założę odrazu a kurcze kupiłam na 56komplety:/ Mam tez dużo cieplejszych rzeczy po dzieciach które urodziły nie na zimę a może i coś tam sie przyda;)

Odnośnik do komentarza

To widze ze większość z nas ma używane... Ja moje kupilam (nie znałam tych osób)a nie dostałam od znajomych i w dodatku to bedzie pierwsze dziecko w rodzinie - pewnie dlatego miałam takie obawy, ze może to byc różnie odebrane :) zreszta przeglądając neta to mozna sie spotkać z takim zdaniem... Cieszę sie ze Wy również myślicie podobnie :)

Odnośnik do komentarza

Ojj gdybysmy chcialy pokupic same nowe ciuszki to masaaaa pieniedzy by poszla, mi by chyba braklo ;p na moje szczescie tez mialam od kogo odkupic co nieco :) a z czasem bede uzupelniala "malemu" garderobe jesli beda braki..
Ja cos przeczuwam, ze urodze jeszcze w marcu.. wygladam i czuje sie jak hipopotam, a gdzie by tam jeszcze ponad 2 tygodnie.. zniecierpliwienie bierze gore, mam nadzieje ze jak juz bedziemy wszystkie po to kazda zda relacje ;)) Przespanej nocy zycze (ja mam z tym ogromny klopot).

Odnośnik do komentarza

Evvik pomyśl ze ja z bliźniakami to chyba bym zbankrutowala jakbym samą nówkę chciałam ;) owszem coś nowego tez kupiłam ale ciuchlandy tez poodwiedzalam i kupiłam conieco ;) używany kupiłam nawet sterylizator i laktatkor elektryczny dokupiłam tylko do niego nowe nakładki do piersi bo tak jakoś tylko to mnie odpychało... A jak pomyślałam ile zaoszczędziłam i mogę to wydać na coś innego dla moich Maluszków to utwierdzilam się tylko w tym ze dobrze zrobiłam :) Nie dajmy się zwariować kogo stać to dobrze tylko pozazdrościć z jednej strony ale wszyscy mi powtarzają ze dzieci tak szybko rosną... A poza tym pewnie kto przyjdzie to będzie chciał coś przynieś i tak będzie tego opór... Moja Szwagierka mówi ze problem zaczyna się gdzieś od rozmiaru 74-80 bo Maluszek większy ciuszków w spadku juz się nie dostaje i trzeba zacząć kupować wszystko samemu...

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2be6yd2d6aw8se.png

Odnośnik do komentarza

mmeherisson
Ewik, 80% ubranek Stasiek będzie donaszał po starszych kolegach i koleżankach ;-)

Ja zamierzam rodzić w Bielańskim - chodziłam tam do szkoły rodzenia i zwiedzałam i muszę powiedzieć, że sale do porodów są super. Nie wiem jak położnicze bo nas tam nie wpuścili, ale są podobno 1, 2,3, i 4 osobowe. Poza tym mam z tego szpitala lekarza. Na izbie byłam kilka razy więc czuję się tam jak w domu ;-) No i blisko mam, a to też ważne. Widziałam kiedyś jak straszyli pacjentkę, że nie mają miejsc, ale w końcu ją przyjęli, a nawet jeszcze drugą chwilkę później. Jestem dobrej myśli.


No ja do Bielańskiego mam w sumie najbliżej ale nie mam przekonania...zobaczymy...byłam tam na początku ciąży,nie powiem bo położne były miłe na izbie a tak to nie znam tego szpitala.

Odnośnik do komentarza

No ja kupilam trochę nowych i żałuje,bo wiecie co...musiałam je uprać i choc robiłam to delikatnie,to po pierwszym praniu te ubranka wygladają jakby były już używane:((((więc jaki sens jak rodzinka i tak chciała się pozbyć....No ale problem polegał na tym,że potrzebowałam dokupić pajace,bo jakoś ludzie jak robią preezenciki to nie myślą praktycznie tylko patrza na ładne ciuszki,a matka to potrzebuje praktycznych ,wygodnych nie obcierających ciałka ciuszków...

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny! Odnośnie ciuszków, ja sporo kupiłam nowych, a jak się okazało - dopiero teraz - dwie znajome zaproponowały, że mogą mi podrzucić... wszystko się przyda :)
Przeglądałam starsze strony forum ale jakoś nie rzucił mi się w oczy temat kosmetyków dla niemowlaczka :)
Co kupiłyście do kąpieli, oliwkę również, czy wystarczają te substancje nawilżające w płynie do kąpieli? A do pupci zasypkę, czy maść? troszkę zielona w tym jestem :p

Odnośnik do komentarza

ja to kosmetyków troche kupilam bo ponoć to akurat schodzi... Z maści mam alantan plus( bo lubie) sudokrem (malutki bo zawsze kupowałam duży a potem sie marnował- jest wydajny) a także lipomag bo mamy go polecały ,do kompania mam Johnson 3w1( krem dostałam gratis) ziajke oliwkę i płyn natłuszczający Mam rownież ciekła parafinę ( ponoć dobra na pokrzywe a w szpitalach czesto drogie Oliatulm polecają które ma wlasnie parafinę) no i sól fizjologiczna, onisept

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny co do kosmetyków dla dziecka . Temat rzeka. U mnie maluchy mają bardzo wrażliwa skórę. Mimo tego że syn ma 7 lat a córka 3 i pół bardzo musze uważać na kosmetyki dla nich. Z własnego doświadczenia wiem ze Johnson uczula- alergii po nim dostał syn i corka. Dla syna najpierw zaczęłam od stosowania Johnsona właśnie ale z uwagi na to za wywołał u niego alergie skóra po rozmowie z pediatra wprowadziliśmy kosmetyki Nivea i Bambino . Pediatra odradza stosowanie oliwki a poleciła stosować krem bambino do natłuszczania skóry lub mleczko . Moje maluchy mialy także problemy z odparzajaca się pupa. Przy karmieniu piersią każde naprężenia brzuszka lub kichniecie powodowało ze popuszczali kupkę. Nie pomagały zmiany pampers a co 5 min sudokrem , zasypki a nawet mąka ziemniaczana na odparzony tyleczek. Jak zbawienie podziałała maść cynkowa Tormentiol. Pupa wygoiła się błyskawicznie. Podsumowując uważam ze co do kosmetyków najlepsze i najbezpieczniejsze są Nivea i bambino , a kiedy mamy do czynienia z odparzona pupa maść Tormentiol

http://www.suwaczek.pl/cache/d46be97652.png[/url]

Odnośnik do komentarza

hmm... kosmetyki długo czytałam i analizowałam składy na blogu "sroka o" i tak do kąpieli na sam początek (tak myślę pierwsze 3 miesiące) kupiłam Alphanova bebe 3w1, jakby skóra była sucha to z tej serii olejek do masażu aczkolwiek bardzo zachwalany jest zwykły olejek z migdałów, krem na zimno i wiatr Alphanova, chusteczki nawilżające Penaten (ale tylko 1 opakowanie w podróży jakby były potrzebne - im mniej chemii tym lepiej) tak to mam zamiar zwykłą wodą przygotowaną czyścić pupkę, Alantan plus - zielone opakowanie maść, Sudokrem najmniejsze opakowanie, Bepanthen Baby Maść Ochronna na pupę (ponoć duż tego schodzi?), sól fizjologiczna do przemywania oczek jakby ropiały, LAVERA Baby krem ochronny przeciw odparzeniom z bio-wiesiołkiem i cynkiem na poważniejsze odparzenia bo cynk wysusza, octenisept wszystkie podrapania i pępuszek, i spirytus salicylowy do przemywania nożyczek przy obcinaniu paznokci, Marimer Baby woda morska do noska i aspirator tej firmy, zasypkę słyszałam i tak chcę zrobić, że na 1 część zasypki np. alantan (nie posiada niepotrzebnych perfum w składzie) 3 części zwykłej mąki ziemniaczanej i wsypać z powrotem do opakowania,

i to chyba tyle... choć pewnie i tak życie to zweryfikuje... i okaże się, że większość była niepotrzebna, ale... o tym przekonamy się za pół może rok cały :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2be6yd2d6aw8se.png

Odnośnik do komentarza

Fakt po kupieniu kosmetyków i zapoznaniu sie ze składem to bym zmodyfikowała kosmetyczkę dla małej.
Przeczytałam ze Tormentiol posiada w składzie czteroboran sodu ( substancja bardzo toksyczna łatwo przenika i lubi sie kumulować - w uni zakaz stosowania poniżej 3 roku), podobno dobrym odpowiednikiem jest Tormentalum.

Odnośnik do komentarza

Ja znow mam sprawdzone u pierwszego dziecka nivea zel, szampon w jednym, emolium (tanszy odpowiednik oilatum) emulsja do kapieli, bo jednak przez te pierwszy miesiac skora dzieciatku peka i trzeba bardzo natluszczac, krem bambino, na odparzenia bepanthen, bo fajnie natluszcza pupke no i sudokrem, bo duzo tanszy i wydatniejszy, a na odparzenia tez skuteczny, chyba tyle :))

Odnośnik do komentarza

Ja z kosmetyków postawiłam na nivea mam mydło od pierwszych dni i planuje używać go naprzemiennie z emolium, a tak kupiłam jedynie oliwkę i krem sos z nivea w razie odparzeń.Dziewczyny czy macie już teraz na finiszu twardy brzuch? Bo ja od wczoraj mam ciągle bardzo twardy i napięty i nie wiem czy to pod koniec naturalne czy jest cos nie tak?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...