Skocz do zawartości
Forum

Kwietniówki 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magda32

Ja też Wam życzę wszystkiego naj dzisiaj!
Mietówka- u mnie córka w 18 tygodniu wypieła sie pupą tak że mam zdjęcie z usg na którym widnieje że tak powiem w całej okazałości ta część ciała ,natomiast buzie zobaczyliśmy dużo ,dużo później tak naprawdę niedawno:)
a tak to oglądaliśmy nogi,kolanka,pupę,cipke i plecy:) Buzie zaslaniało łożysko tak sie schowała :)

Odnośnik do komentarza

madzix85
Ja też czytałam o tym żeby się nie głaskać, ale ciężko tego nie robić kiedy mały się wypina ażeby dotknąć jego pupki czy innej części ciała:-)

Masz rację,ja też uwielbiam jak malutka zbliża się do mojej dłoni i układa tuż pod nią jakąś część ciała to takie słodkie,czuję jej bliskość:))))))))

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny! Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet!
Madzix, ja już spakowana, bo i mnie opadł brzuch. Dodatkowo dziś obudził mnie ból dłoni!!! Były takie spuchnięte, że ho ho. Trochę pozaciskałam pięści i przeszło, ale to chyba znak, że poród się zbliża.

Jestem spakowana i powiem szczerze, że wyszła mi porządna walizka, tyle chcą tego w moim szpitalu: 3 koszule nocne, 2 szlafroki!, kapcie, klapki, 2 ręczniki dla mnie i 2 okrycia kąpielowe dla dziecka, 3 komplety ubranek dla malucha, wiadomo podstawowe kosmetyki dla mnie i małego, pieluszki tetrowe, pieluszki flanelowe, kocyk, rożek, pampersy, podkłady poporodowe (5 sztuk zajmuje połowę walizki), bielizna, podpaski... jakbym na wakacje jechała... a no i rolka papieru toaletowego ;-) bo podobno nie znasz dnia ani godziny kiedy zabraknie.
Położna zwróciła uwagę na szminkę wazelinową- podobno warto wziąć bo usta strasznie wysychają w czasie porodu od tych wszystkich wdechów i wydechów i z miejsca pękają! Doradziła też ze dwie butelki wody w tym jedna taka z dzióbkiem na wypadek cesarskiego, bo po nim przez wiele godzin nie można nawet głowy na centymetr podnieść.
eh... jak na wojnę ;-)

http://fajnamama.pl/suwaczki/6toabre.png

Odnośnik do komentarza

Połowę chałupy by się przydało zabrać, ja będę rodzić 250 km od domu, to wyobraźcie sobie, że moje walizki pękają w szwach, bo nie da się nic dowieźć w godzinę. Nie wiem, czy to dobry pomysł, ale spakowałam też smoczek, bo jak się okaże, że mała zassie, to łatwiej będzie uspokoić zanim pobudzi inne maluszki w sali, no i buteleczkę, na wypadek, gdyby mleczarnia nawaliła albo trzeba by było przepoić czymś zamiast. Jak tak sobie będziemy podpowiadać coraz to nowe rzeczy to TIR em trzeba będzie jechać, he, he.

http://www.suwaczek.pl/cache/87c118db62.png]

Odnośnik do komentarza
Gość Magda32

Tak smoczek sie przydaje ,mi pielęgniarka kazała wyjąć bo moje dziecko powiedziała jest niesamowite :) Dziewczyny mi poleciła koleżanka kupić tantum rosa w saszetkach i wodę z dziubkiem do szpitala i powiedziała ze wiadomo po porodzie jest problem z kucaniem czy nachylaniem się wiec ona rozpusciła tą saszetkę w opakowaniu po wodzie i odrobinie wody i juz w szpitalu tym dziubkiem tam sobie ,,sikała ,, ranę przy kąpieli. A potem wiadomo wytrzeć do sucha ,podkład itd
bo w sumie po porodzie to juz nie pamiętam czym ja tam mylam w szpitalu

Odnośnik do komentarza

hmmm... ja słyszałam że u nas na porodówkach nie zaleca się tantum rosa... ja spakowałam lacibios femina pregna i octenisept, koleżanka powiedziała że jej najlepiej służyło zwykłe ale prawdziwe szare mydło... więc co kraj to obyczaj i na każdego coś innego dobrze działa :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2be6yd2d6aw8se.png

Odnośnik do komentarza

CZEŚĆ DZIEWCZYNY :)WSZYTSTKIEGO NAJ Z OKAZJI DNIA KOBIET :)
JAK TAM U WAS?
od kilku dni mam skurcze zaczełam 34tc.dziś mialam "latanie do toalety"i to nie na siku...brzuch mi chyba peknie w koncu bo juz sie tak rozciaga,ze masakra

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny:) dopiero odkrywam to forum. Dzisiaj zaczęłam 34 tc, termin mamy na 27.04 choć mam takie przeczucia, że mała nie będzie siedzieć tak długo..:)We środę idę do lekarza i pewnie będzie ważyć już 2,5 kg. Jako takich dolegliwości ciążowych nie mam, choć denerwuje mnie to, że wielu rzeczy sobie sama nie zrobię i szybciej się męczę. Nosi mnie po domu, coś bym posprzątała, tym bardziej, że niedawno się przeprowadziliśmy i jest dużo układania. Niestety sama kartonów nie będę przesuwać czy odkurzacza nosić, a rodzinka woli żebym już odpoczywała:) Do tej pory przybrałam tylko 5kg i zastanawia mnie czy przez te ost tyg mogę dużo przybrać jeszcze? Zauważyłam, że teraz przybywa około 0,5kg na tydzień.

Odnośnik do komentarza
Gość Magda32

veryhappy - ja Cię podziwiam za te okna ,ja mam 9do umycia w domu w tym dwa balkonowe.U mnie na 25-04 i też mam czuja ze wcześniej ale wczoraj rozmawiałam z koleżanką która tak ja ja spodziewała się drugiego dzidziusia ,tez miała skurcze wcześniej i też miała czuja że nie donosi a tu maluch wyskoczył dzień przed terminem:)

Odnośnik do komentarza

Witam właśnie jestem po wizycie na której było Ktg i badanie ręczne więc w Ktg wszystko ok a badanie ręczne wykazało ze moja szyjka skrocila się 0,5 cm także niewiele. Wy dziewczyny czujecie ze ur wcześniej ja też tak czułam Ale mój organizm mówi chyba że bd albo bardzo blisko terminu albo po. ::-)

http://fajnamama.pl/suwaczki/hgipr58.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...