Skocz do zawartości
Forum

Marcòweczki 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczynki dwa dni mnie nie było, a tu tyle do nadrobienia! :) Teraz po kolei:
FB nie mam i innych społeczności więc jak to mówią - nie istnieję :)

Igę przykrywam pieluszką ale tylko nóżki, jak chłodniej to kocykiem.

Co do zasypiania nocnego to o 20 jest kąpanie a później bajeczka i cycek i zależy jak mała jest wypoczęta ale najpóźniej zasypia o 21. A ostatnia drzemka to różnie czasem wstanie już o 16:30 i już więcej nie chce drzemek, ostatnio wstała o 14:30 i tak samo. A czasem o 18 potrafię z nią wyjść na pół godzinny spacer na którym śpi.

Karmię piersią mniej więcej co 2 godziny. Też nigdy tego nie zauważam, poprostu karmię na żądanie. Czasem 5-10 minut. Wiadomo, że w upały częściej.

A mojej niuni ostatnio się pokićkało coś. Lewa pierś tylko na leżąco i częściej niż prawa, a prawa tylko na siedząco :) Dwa dni temu z prawej musiałam spuszczać laktatorem bo już się nie źle nazbierało.

Wczoraj był nasz mały sukces bo niunia z brzuszka na plecki się przekręciła :) Ale dzięki Bogu że byłam z nią bo w łóżeczku się przekręciła i gdybym nie ochroniła jej główki ładnie by przywaliła w szczebelki. Jestem z niej bardzo dumna, że się przewróciła :)

Jak się Iga rodziła to wszystkim powtarzałam, że ona ma swoje łóżeczko i tam będzie spać. Niestety odkąd wierciła się o 4 brałam ją do nas i spaliśmy we trójkę do rana. A już kilka ostatnich nocy śpi w swoim łóżeczko znowu do rana :) tylko na karmienie i znowu do łóżeczka :)

Jak usypiacie swoje pociechy? Moja zasypia tylko przy cycku, ewentualnie jak jest bardzo zmęczona i najedzona wystarczy, że się do niej przytule ja albo tatuś. A chciałabym aby zasypiała sama... może coś doradzicie?

Ostatnio trochę siedziałam w internecie i przeglądałam spacerówki. I zastanawiamy się nad firmą Peg Perego albo Bebetto. Znacie je? Polecacie?

Ja dziś idę po skierowanie do dermatologa i na badanie TSH. Muszę sobie zrobić tarczycę po ciąży.

Pozdrawiamy!

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9ckrhm5qwq1ckc.png

Odnośnik do komentarza

Szkoda ze nie macie facebooka dziewczyny ;( no ale to nie zmienia faktu ze dalej piszemy tutaj ;)

Kasia - jaka mala zdolniacha . ;) ja wiele rzeczy mowilam , ze jak sie Wiki urodzi to nie bede przyzwyczajac do rak a gdy tylko byl placz odrwzu rece , ze bedzie spala u siebie w pokoju w lozeczku spala najpierw z nami teraz w lozeczku ale obok naszego lozka .itp. Ja np klade swoja mala u nas na podusi , nie zwrqcam uwagi na to co gada , ona sie kreci wypluwa smoka ja go bez zadnego kontaktu wzrokoweg , gadania wkladam i robie swoje zazwyczaj na telefonie ale siedze obok . Ona sie wierci itp gada , krzyczy a za jakis czas jak sie zmeczy zasypia . Wtedy jak mocno spi odkladam do lozeczka i spi dalej . Teraz np wlasnie tak zasnela odkrecila sie na bok wziela pieluszke przytulila i zasnela ;)

Dziewczyny my juz po szczepieniu Wiki wazy 7260 przez miesiac i prawie dea tygodnie przybrala 1,020 . Zazwyczaj w miesiac przybierala 1 kg jak byla na cycusiu a teraz na mm i tylko kg a myslalam ze mm bardziej sie po nim tyje to ale zobaczymy przy kolejnym. ;) obw.glowki ma 42 klatki 43 ciemie 1,5x1,5 to bylo ostatnie platne szczepienie . Jak skonczy 6 miesiwc idziemy na szczepienie wzw B potem jak skonczy rok na swinke , odrr rozyczke wszystko po jednym wkluciu i na nfz jest i za rok od dzisiaj znoeu zaczynaja sie platne przypominajace te ktore mielismy do tej pory . ;) potem sie musze umowic na szczepienie we wrzesniu na poczatku jakos. ;) pytalam sie o dietr , dala schemat wprowadzania produktow i mysle zs od jutra albo nastepnego tygodnia ruszamy ;) a no i od momentu skonczenia 5 miesiecy codziennie trzeba podawac juz gluten ;) . Wiki szczepienie zniosla (musiala ) innego wyjscia nie miala , po nim zjadla a teraz sobie spi bo sie wymeczyla tym gadaniem ;) no to chyba tyle na temat szczepienia . TETA -Napisz potem jak u Was po szczepieniu ;)

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/21243http://www.suwaczki.com/tickers/x7g1egz2xvcderxt.png[url=]

Odnośnik do komentarza

Ja przykrywa cienkim kocykiem albo pieluszka zależy od pogody tak do pasa. A nad ranem po karmieniu jak śpi z nami to pod naszą poducha ;) mój zasypia około 21 najczęściej na cycu.
Dolaczan się do pytania o zasypienue też bym chciała żeby sam zasypial tak to na cycu albo ostatnio na rękach.
Ja w spacerówke pojezdze jeszcze przez zimę kupowalusmy wózek 2 w 1 a na lato kupie coś lekkiego

http://www.suwaczki.com/tickers/961li09k8igyj292.png

Odnośnik do komentarza

Peg Perego mamy krzesełko i jest świetne. Dobrze wykonane i wygodne, więc firma godna polecenia.
Co do zasypiania - odkąd mieliśmy problem z bardzo częstymi pobudkami w nocy poczytałam w internecie i napisali, że standardowo dzieci, które zasypiają przy piersi albo na rączkach przytulone dużo częściej budzą się w nocy i nie potrafią same zasnąć. Bo jak zasypiały to był cycuś, mamusia itd. A teraz się budzą w innym miejscu i nie czują się bezpiecznie. No więc zaczęłam małą po kąpieli i karmieniu wkładać do łóżeczka. I albo jej puszczam te światełka ze stacji snów albo czytam bajkę, coś opowiadam, głaszczę po główce i jakoś zasypia :) I rzeczywiście nie budzi się już tak często. Znaczy słyszę czasami że się przebudzi, ale sama się uspokaja i zasypia. Nie muszę wtedy do niej wstawać. Kupiłam jeszcze jakąś książkę o spaniu - jak się z niej czegoś mądrego dowiem to napiszę Wam :D

Odnośnik do komentarza

Ja od poczatku malego kladlam do jego lozeczka,kilka razy sie zdarzylo ze spal ze mna jak maz mial nocke albo jak maly byl po szczepieniu.a tak zawsze siedze przy lozeczku trzymam za raczke i spiewam mu,na poczatku usypianie trwalo godzinę,z czasem coraz krocej,każdy byl zdziwiony ze przy spiewaniu dziecko tak zasnie:)wiadomo zdarzały sie dni ze spiewanie nie pomagalo,byl płacz i wtedy na raczkach lulalam jak byl taki malusi:)a od jakiegos tygodnia po karmieniu odkladam go do lozeczka i sam zasypia,nie wiem czy tak juz zostanie czy taki okres ma ze nie potrzebuje mojego spiewania.albo przy cycusiu jeszcze zasnie i przekładam go do lozeczka i dalej spi:-)

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny nadrabiam wczorajszy dzien bo urodzinki mialam :-)
u nas tez jest problem z zasypianiem... ostatnio nawet wyszlam do kosmetyczki, mala zostala z tata i caly czas plakala ,nic nie pomagalo, nawet noszenie, wiec szybko wracalam i tylko jak sie z nia polozylam tak przy cycu zasnela, a jak odkladam do lozeczka to sie budzi i płacze :-( ale bedziemy próbować, bo caly czas zasypiala sama, a od jakiegos miesiaca jej sie zmieniło i tylko na leżąco przy cycu zasypia.

ImmiAy my tez podajemy żelazo 2x 15, ale to dlategoze w morfologii wyszla niska hemoglobina.

My przykrywamy nozki pieluszka lub poszewka od naszej poduszki lub jej kolderki, a itak zawsze sie odkpuje :-)

Co do zasypiania nocnego to o 20 jest kąpanie a później 120 mm i cycek i zasypia ok 21. A ostatnia drzemka ok 18 i trwa 30 min.

Karmię piersią mniej więcej co 2 godziny, ostatnio wydluzyly sie i trwaja ok 15 min.

My mamy wozek bebetto luca, z gondoli jestesmy bardzo zadowoleni , a spacerowki jeszcze nie uzywalismy.

A my dzisiaj mamy szczepienie, oby bylo dobrze, bo juz mam nerwa :-(

Odnośnik do komentarza

Mój był dziś na wyprzedaży w lidlu i kupił małej grzechotke 3m+ z Fisher Price za 5 zł! 7 par skarpet tylko rozmiar 23 za 3 albo 5 zł też :) jakieś puzzle też za 5 zł i gre chińczyka wersja podróżna za 3 zł :)

Co do zabaw to moja ostatnio uwielbia patrzeć jak rzucam pieluszke tetrowa do góry i ona na nią spada albo łapie zaraz przy twarzy :) niby nic a mała się cieszy w głos. :)

Kupiłam jej dziś gryzak a'la smoczek. Smoczka nie chciała więc może to bo pcha do buzi wszystko oprócz gryzaków :)

Dziś byłam u lekarza po skierowanie na badanie tarczycy i nie była chętna do wystawienia skierowania bo poród i uwarunkowania genetyczne to nie podstawa do posiadania tarczycy! no myślałam, że padnę. Mówią, że ludzie się nie badają i nie znają swoich chorób a jak człowiek chce się przebadać to też źle ... na szczeście mi wystawiła i skierowanie do dermatologa też mam.

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9ckrhm5qwq1ckc.png

Odnośnik do komentarza

My tez juz po szczepieniu :)
waga;7940
długosc;68cm
głowa;42
klatka;44
ciemie;2,5x2,5
pytałam o obracanie pow ze do pol roku ma czas i chwalila ze tak na piersi rosnie :)teraz niunia spi :) nawet mocno nie plakala :)
nastepne szczepienie 7 październik

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...