Skocz do zawartości
Forum

Lutówki 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, co tu tak pusto??? Ja wracając z pracy już ze zrezygnowaniem siadałam przy laptopie bo myślałam że znowu przy nim zasnę bo tyle stron (nie, że nie ciekawe, ale zmęczenie górą) a tu tylko 2... Mogę się czymś pochwalić??? Znowu jestem tylko 1 kg na plusie, a w moje spodnie wejść nie mogę z racji dużej macicy od urodzenia. Pochwalę się i tutaj. Jestem w 8 tygodniu a mój brzuszek wygląda tak :)

monthly_2014_07/lutowki-2015_13033.jpg

monthly_2014_07/lutowki-2015_13034.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49krhmxqti5v6j.png

Odnośnik do komentarza

hej i ho :)
inka - taka super zdrowa dieta jaką stosowała twoja koleżanka też nie daje 100% pewności, że dziecko będzie zdrowe, bo moja koleżanka miała dokładnie tak samo, a dzidzia od kiedy się pojawiła na świecie cały czas choruje niestety. Ze swojej strony odstawilam wszelkie typowo niezdrowe produkty, jakieś zupki chińskie, fast foody, alkohol, palić na szczęście przestałam już w październiku. No ale też nie chcę przesadzać z odstawianiem nagle połowy przypraw, bo czosnek nie, cebula nie, pikantne nie... Przyjdzie zgada to sama zweryfikuje na menu o połowę ;)

Spragniona - piękny brzuszek :) zazdraszczam, bo u mnie takiego niestety nie będzie :(

http://www.suwaczki.com/tickers/relg73sbkxm860rk.png

Odnośnik do komentarza

Marta masz racje :) u mnie też zweryfikowało, ja już od dawna miałam samą zdrową dietę, fast food tylko raz na 3 miesiące jak już bardzo mi się chciało. Nie mogę dużo soli i pieprzu ale czasem z chili mi się coś ostrego chce, a zgagi miewam po różnych rzeczach ale trwają chwilę i przechodzą. Podejrzewam że później może być gorzej.
Spragniona super brzuszek. Ja mam duży już sprzed ciąży bo miałam nadwagę, ale powiem wam że z oponki zrobił się taki sterczący brzuszek okrągły fajny, napięty i sprężysty (jak się macam oczywiście). Gdzieś przeczytałam, że w 8 tygodniu czuć już macicę nad spojeniem łonowym, to tak jak się dotkniesz to czuć twarde coś ale wiesz że to nie jest już kość :) (to pamiętam ze studiów medycznych).
U mnie jeszcze nie czuć :P
Aha i jeszcze jedno zauważyłyście może, że macie większe rwanie ? bo u mnie ciąża podziałała jak magnez ciągle słyszę, że jestem piękna, wczoraj facet chciał ode mnie numer telefonu (powiedziałam mu że jestem zaręczona). I moja mama mówi że zauważyła że jakoś się bardziej za mną oglądają na ulicy (to pewnie przez te 5 cm odrosty :P ). Boże nie mogę doczekać się farbowania. Jutro do tego lekarza idę uff.
Aha rano mam odrzuty wczoraj nie mogłam pomieszać kawy, bo mnie rzucało, dziś mnie rzucało na coś innego chyba z głodu, nie mogę patrzeć na budyń :P chyba dziecku nie posmakował :(
A jak z wami w tych kwestiach ?

Janinka 9 tc 12.07.2014 r. (*)

Odnośnik do komentarza

Mnie od 3 tygodni odrzuca prawie od wszystkiego, szczególnie od mięsa, ale jak np wczoraj mi się chciało to nie ma zmiłuj, bo będzie nie dobrze jak nie zjem...
Mój brzuszek widzę ja i najbliżsi bo jak spotkałam znajomą to powiedziała że troszkę mi się przytyło, no ale wolałam nie mówić, że to ciąża.

Marta1988 ale dali Ci 100% pewność że nie będzie??? Nie. Może po prostu zły sprzęt, albo nie ten czas. Na FORUM STARACZEK są dziewczyny, które uważam za przyjaciółki bo byłam z nimi długi czas a teraz czuję się troszkę odtrącona, bo jestem w ciąży, ale ja np USG mam w czwartek i 100% pewności nie mam czy teraz serduszko bije i czy okej jest mimo objawów...

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49krhmxqti5v6j.png

Odnośnik do komentarza

hehe, Spragniona, nei w tym sensie nie będzie ;)
po prostu nie będzie rósł takimi ładnymi etapami od malutkiego do wielkiej kuli ;) Ja jestem otyła, więc brzuch może się taki typowo ciążowy w ogóle nie pojawić nawet w 9 miesiącu, a to przecież główny symbol ciąży. Przeglądałam fora mam xxl i niestety u większości tak właśnie było, że te brzuchy robiły się twardsze itd, ale jako tako nie typowo ciążowe, raczej to wygląda jakby kobieta przytyła jeszcze bardziej.

http://www.suwaczki.com/tickers/relg73sbkxm860rk.png

Odnośnik do komentarza

Ojej to przepraszam Cię Marta :) teraz mi nie zręcznie. Ja też nosiłam XL z racji wzrostu, bo aż 174 cm, no i dziwne że mi widać brzuch bo to moja 1 taka ciąża (2 lata temu w 5 tygodniu samoistne). Ale znam koleżankę, która należy do otyłych, bo bez ciąży w talii miała 120 cm i później miała o tyle fajnie że nie wystawały boczki tylko skóra się opięła i też było widać że jest inna a po porodzie schudła dodatkowo 18 kilo i wyglądała jak laseczka, a teraz znów jest pulchna, bo jej się diety trzymać nie chciało

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49krhmxqti5v6j.png

Odnośnik do komentarza

Marta, Spragniona wygląda na to że na weekend zostałyśmy tu same :) ale nic nie szkodzi ważne że mamy siebie gorzej jakby została na forum tylko jedna :(

Nie ma co przesądzać o tych brzuszkach. Każda ciąża jest inna, nie da się porównać. Znałam dziewczynę, która w 6 miesiącu z bliśniętami wyglądała jak zwykła dziewczyna w rozmiarze xxl + i jak powiedziała mi że już ma jedno dziecko i że teraz jest w ciąży to powiedziałam wow. Zupełnie nie było widać. A z kolei moja koleżanka która była suchotnikiem (i to prawie anoreksja) przytyła w ciąży 35 kg i na prawdę miała ręce i nogi jak serdelki, brzuch bardzo ciążowy, piłka taka że hoho.
Jak znosicie dzisiejszy upał ?

Janinka 9 tc 12.07.2014 r. (*)

Odnośnik do komentarza

w ogóle nie znoszę dzisiejszego upału... jest okropnie, caly czas siedzę z wachlarzem w ręku i popijam zimną wodę ;)
Na wieczór umówiliśmy się ze znajomymi z okazji urodzin M. i już mi jest źle, bo znowu trzeba będzie zmyślać czemu piwa nie piję ;) No ale nie można ludzi unikać z takiego powodu :P

Nooo to ten tego... chyba sobie jakąś szybką drzemkę regeneracyjną strzelę na dobry początek ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relg73sbkxm860rk.png

Odnośnik do komentarza

Witam,
Nie zostałyście same, jestem jeszcze ja:). Nie udzielam się tu dużo ale czytam codziennie i dzięki Wam nie czuję się taka sama z tym wszystkim, bo ja z mężem wolimy jeszcze nikomu nie mówić dopóki lekarz nie potwierdzi i nie minie to największe zagrożenie utraty maleństwa.
piszecie o mdłościach i wymiotach i w pewnym sensie to Wam troszkę zazdroszczę bo u mnie jedyne objaw ciąży to bule podbrzusza, bardzo wrażliwe piersi i pozytywne dwa testy ciążowe. Nawet nie zauważyła żebym miała jakąś szczególną ochotę na zjedzenie czegoś wyjątkowego (u mnie zdarzało się to czasami i przed ciążą:).
Nawet nie mam problemów z upałami, ale to dlatego że jestem w Norwegii i tu szału nie ma jeśli chodzi o upału, raczej deszczowo.
Życzę zdrówka Wam i maluszkom:)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, właśnie nadrobiłam zaległości czytelnicze z forum z wczoraj i dzisiaj :D
Paula4, ja również nie narzekam na upały, bo też w Norwegii jestem, ale niestety ja mam dosyć tej deszczowej pogody, bo już doła łapie. W jakim rejonie mieszkasz?
Do tego jestem strasznie nerwowa i wszystko mnie doprowadza do szału, wystarczy, że coś mnie zdenerwuje, nawet jakieś głupie pytanie i od razu głos podnoszę, w dodatku zadzwoniła do mnie babka z NAV-u (odpowiednik urzędu pracy w Polsce) i doprowadziła mnie po rozmowie do łez i kłótni, aż mnie zaczął brzuch boleć.
Wczoraj jak robiłam obiad, to sama z siebie się śmiałam, jak zakładałam sobie szalik na usta i nos, żeby nie czuć cebuli, a i tak jak ściągnęłam, to od razu cofkę miałam.
Mnie ta deszczowa pogoda nastraja tylko do snu i leżenia w wyrku. Zaczyna widać mi brzuszek, bo w jeansach musiałam już patent zastosować, żeby jakoś je zapiąć i oto niezawodna okazała sie gumka do włosów, którą połaczyłam dziurkę i guzik. Tadam!!!
Inka30i budyń to ja teraz mogę jeść dzień w dzień, taką mam na niego ochotę, ale po sokach pomarańczowych, czy ananasowych mam od razu zgagę, chociaż wybieram te w 100% naturalne.

http://www.suwaczek.pl/cache/396310f836.png

Odnośnik do komentarza

Cześć kobietki :)
Ja na weekend wraz z moim M. byłam u jego rodziców (co tydzień tam jeździmy) no i od razu byłam tam u lekarza na pierwszej wizycie w ciąży :)
Niestety niezbyt mnie usatysfakcjonowała ta wizyta ale nie z racji złego lekarza lecz tego, że za wiele nie zobaczyłam. Widziałam tylko pęcherzyk ciążowy wraz z żółtkowym ale w sumie na wiele więcej się nie nastawiałam bo ja mam długie cykle (32 dni) i ciąża jest na pewno parę dni młodsza a nawet w tej tabeli wymiarów co jest przedstawiona na tym portalu to wychodzi, że Dzieciątka jeszcze by nie było widać. Z resztą lekarz nawet jak stwierdził, że wedle wyliczeń to 6tc to i tak wątpił, że zobaczy dzidzie.
Więc na następną wizytę mam się zgłosić 16.07 i wtedy będzie wiadomo w jaką stronę ta ciąża zmierza.. I też dostałam wskazówki by łykać jedynie kwas foliowy a odpuścić witaminy bo organizm ma ich pod dostatkiem na I trymestr ciąży :)
No nic zobaczymy co będzie :)

No a co do brzuszka to powiem Wam, że po mnie jakoś tak dziwnie to widać. W zasadzie jest za wcześnie na brzuszek ale jak byliśmy u teściów to siostra mojego M. pytała się go czy ja w ciąży przypadkiem nie jestem bo jakoś mi się brzuszek zaokrąglił. Ale mówiła, że nawet jak tak to żebyśmy się nawet jeszcze nie chwalili bo szkoda zapeszać.

Także życzę Wam miłego wieczoru :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3knr3upnbd.png
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3krnt6x0gcjq3.png

Odnośnik do komentarza

Monisia1988 a pobralas dobrze probke do badania? Podmylas sie zlapalas srodkowy strumien moczu? Bo ja tego nie zrobilam i mam nadzieje ze stad te bakterie. Wizyta we wtorek dlatego jutro powtarzam jeszcze badanie bo jesli okaze sie ze to moj blad to nie chce niepotrzebnie brac jakis lekow no a jesli bedzie to samo to ewnie tez bede musiala zrobic posiew. Pobolewa mnie ostatnio podbrzusze podobnie jak na @, a czasem mam jakby kolki po bokach, tez wam sie tak zdarza?

Odnośnik do komentarza

Ja wlasnie wrocilam od rodziny i moge na spokojnie usiasc i odpisac. Czytalam Was na biezaco zeby potem nie nadrabiac tyle stron :)
Upaly okropne, ledwo zipie, czuje sie mega ociazala, mam wrazenie, ze rece waza 5kg wiecej. Nie wiem czy lezec czy siedziec..
Piersi dokuczaja dzisiaj szczegolnie tez oraz troche podbrzusze. Czasem mdlosci, chociaz jestem alergikiem i 3/4 mam tak zatkany nos, ze nie czuje nic.
Ogolnie, nie czuje sie najlepiej, licze na jakies ochlodzenie na prawde, bo juz mam dosc.

Pozdrawiam Was wszystkie i milego niedzielnego wieczoru zycze! Mam nadzieje, ze mimo dusznosci zasniemy jako tako! :)

http://www.suwaczki.com/tickers/dxom3e5e9146gook.png

Odnośnik do komentarza

Spragniona wow poprostu, podziwiam że wogóle wyszłaś z domu. Ale gratuluje apetytu, super że ci wraca ochota na jedzenie.

Marta ja zainwestowałam jakiś czas temu w cyrkulator głównie ze względu na starego psa. Ale przydaje się i to mega nam ratuje dupska w upały.
Działa to jak klima niemalże, tylko że się nie przeziębiasz. Stawiam go na szawce takiej z 80 cm wysokości, ustawiam go do góry, i za 10 min mam chłodno.
Polecam bardzo. JA go kupiłam za 99 zł w promocji w agd euro rtv, najlepiej jak jest chłodne lato to wtedy muszą dawać promocje, normalnie kosztuje chyba coś ok. 199 zł
ale na prawde warto, zwraca się po pierwszych dniach już jak masz ulgę, w upale. Mój pies kocha to urządzenie jak świeci słońce to budzi mnie o 6 rano żeby to włączyć i sobie idzie cwaniara jedna spać :D
Co do piwa - nie możesz powiedzieć, że bierzesz silne leki i lekarz kazał ci się wstrzymać ?

Pasiok a może wode zatrzymałaś, wtedy możesz mieć uczucie że masz ociężałe kończyny.

No ja oglądam kabaret na 2 :) oh też jestem zmęczona pomimio leniuchowania. Cały dzień się przejadam, chociaż jem porcje super miniaturowe.
No i pochłonęłam 3 lody na raz :P i w dzień kubek maślanki.

Janinka 9 tc 12.07.2014 r. (*)

Odnośnik do komentarza

Koniecznie w tym roku trzeba zainwestowac w taki cyrkulator, bez niego ciezko w taka duchote:(
Paula - mam tak samo w leniwy weekend :P ciesze sie, ze czasem brakuje mi pieczywa lub soku i musze wyjsc do tego sklepu, bo tak to bym w pizamce siedziala tez tylko i seriale ogladala hehe
Strasznie mi brzuszek dokucza, jak sie smieje to czuje bol na dole, miala tak ktoras z Was? To chyba nic zlego.

Co dziewczyny myslicie o piwach bezalkoholowych, wiem, ze jedna z Nas juz wczesniej o tym pisala, ze pije bodajze warke 0,0% ale duzo osob dolaczylo, chetnie sie dowiem co myslicie tez. Oczywiscie raz na jakis czas. I czy 0,2 mozna i 0,5? Czy raczej przy 0,0% zostac? Kefir i jablka tez maja troche procentow. Slyszalam, ze chmiel szkodzi w ciazy (podobno tak jak kofeina, takze nie wiem jak wierzyc, opinii tyle ile ludzi)

http://www.suwaczki.com/tickers/dxom3e5e9146gook.png

Odnośnik do komentarza

Paula to zazdroszcze, przynajmniej krotsza droge do Polski masz , ja niestety w Førde, Sogn og Fjordane i jeszcze niedlugo szykuje nam sie podroz do Polski, ciekawe jak ją znose.
Co di chmielu tez czytalam, ze w I. trymestrze nie jest wskazany, bo moze szkodzic, a pozniej jakies bezalkoholowe czemu nie, nie dajmy sie zwariowac.

http://www.suwaczek.pl/cache/396310f836.png

Odnośnik do komentarza

A ja jestem teraz na noc w pracy... ech.. no ale to ostatni miesiąc. A po 12 godzinach pracy muszę jechać do rodziców bo ze szwagierka nie do wytrzymania sie zrobiła a dziecku nie chcę szkodzic nerwami. Poza tym tam odpoczne. Ta wariatka chodzi i mnie wkurza szeptaniem pod nosem o mnie tak zebym ja slyszala a tesciowa nie. Ale w czwartek USG i podejrze kochana dzidzie

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49krhmxqti5v6j.png

Odnośnik do komentarza

Hej,
Ja przedwczoraj znowu Utknelam nad dżemami ;) tym razem czereśniowe :)

A wczoraj spędziliśmy super dzień u mojej sis nad wodą :)

Spragniona a czemu Ty z nimi mieszkasz? Ale masz brzuszek szczuplt, później Wam wstawię mój, przy 3 ciąży to już wyglądam na 4-5 miesiąc :p

http://www.suwaczki.com/tickers/gannskjoi47bxxuc.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/dj4idjb.png
Aniołki okruszek i kropeczka

12 tc/9tc - 09.01.2014 09.07.2014
Odnośnik do komentarza

Dzień dobry moje mordeczki kochane :)
Ja mam dobry humor bo dziś idę do lekarza, chociaż boje się że będzie buba i baba będzie nie miła ( komentarze na znany lekarz różne, wychodzi na to że miła dla ciąż fizjologicznych, nie miła dla patologii, miła być może tylko dla osób prywatnie przyjmowanych na dodatek ale tego nie da się sprawdzić, bo przyjmuje i prywatnie i na nfz a dziewczyny nie podawały gdzie się konkretnie leczyły).

Co do piwa - mi się chce karmi okropnie i musze je pić chociaż jedno dziennie, bo zwariować można. Ciągle poza tym czuje się głodna. Wczoraj zjadłam byłam napchana po dziurki w nosie a i tak czułam ssanie po chwili. Coś okropnego. Co 2 h mniej więcej muszę zjeść coś kategorycznie. Jeszcze nigdy nie jadałam tak regularnie, małe mi nie przepuści chyba żadnego posiłku.
Co do piżamy to ja rano po wstaniu zazwyczaj mam 2 h energii (jedyne 2 w ciągu dnia) i wtedy się ubieram, ale dalej to właściwie mam jak wy, siedzenie, siedzenie i jeszcze raz siedzenie, dziś bym spała już od wstania właściwie. Zaraz zrobie sobie mojej kawy ( czyli bezkofeinowej z odrobinką kofeinowej kilka ziarek dosłownie rozpuszczalnej).

Spragniona - nie powinnaś pracować na noce, szef powinien zapewnić ci teraz lepsze warunki pracy. Nie wiem czy masz umowę o pracę jeżeli tak to dziewczyny nie daj się spuścić w kanał no. Poza tym nawet jak nie masz, zarządaj zmiany na dzień. Chyba że to twój wybór to ja się nie wtrącam :)
Ze szwagierką dobra decyzja, u rodziców odpoczniesz zanim twój nie wróci. A po ślubie gdzie będziecie mieszkać, osobno czy u twoich teściów ?

Janinka 9 tc 12.07.2014 r. (*)

Odnośnik do komentarza

hej i ho :)
Pasiok - ja czasami wypijam tą bavarię 0,0%, te owocowe mnie nie przekonują, bo smakują jak zwykły napój, więc wolałabym już sok jakiś kupić ;) Ale wypijam tylko jedną właśnie ze względu na to, że chmiel nie jest wskazany, jutro podpytam o to lekarki jeszcze na wizycie.

A co do bólu brzucha, to mi regularnie coś "przeskakuje" przy kichaniu i czasami jak wstaję z pozycji siedzącej/leżącej i jest to zdecydowanie niemiłe uczucie.

Spragniona - ta twoja szwagierka jest psychopatką chyba... ile ona ma właściwie lat?

http://www.suwaczki.com/tickers/relg73sbkxm860rk.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...