Skocz do zawartości
Forum

Lutówki 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie 21 na plusie, tłumacze sobie ze to tez pewnie przez zatrzymywanie sie wody:p i niestety Holandia piękny kraj ale tez żadnych pomiarów dzidziusia nie robią wiec tez nic nie wiem jak dużej i ciężkiej córci mam sie spodziewać:) mam tylko nadzieje ze dotrwam do walentynkowej planowanej daty porodu:)

Odnośnik do komentarza

u mnie raczej brak zwiastunow jesli chodzi o pokarm.
Tez mam jakies biale kropki na brodawkach ale niewiem czy to cos oznacza?:P
Niewazne, nie trzeba miec zadnych oznak, do 3dob po porodzie powinno wszystko ladnie juz leciec z nas :D

Uwazam, ze do swietosci tutaj daleko. Ile razy Lutowka przyszla od lekarza z placzem? albo z zakupow, bo ktos sie do niej chamsko odezwal, komentowal za plecami (tak glosno zeby slyszala), a sytuacje w szpitalach?! Ojej moglabym wymieniac...

Ciaza jest swietoscia w Polsce tylko jesli chodzi o aborcje lub antykoncepcje, wtedy dziecko i rodzina to numer jeden i swietosc nad swietoscia. ale jak juz w ciazy jestes...to nie dosc, ze grosza nie otrzymasz od Panstwa (no dla mnie np 70zl na dziecko to malo.......), to cie traktuja czasami NAPRAWDE nieludzko.
A to becikowe 1000zl...na wschodzie juz wiecej daja :D a my niby postepowy zachod... no moglabym duzo na ten temat tu gadac:)

Wizyty czeste sa tylko jak chodzisz prywatnie raczej, no ale jak masz 150zl placic to i masz usluge.
A ja uwazam, ze jesli z ciaza jest wszystko ok...to tez niekonieczne jest chodzenie co miesiac. Ja troszke zalowalam, ze chodzilam
Na poczatku to jest fajne! Bo te peirwsze 3 miesiaca to taka wielka niewiadoma..ruchow jeszcze nie czuc dlugo itd. Ale potem to sporo kasy stracilam na te badania, ktore nic nie wniosly.
Takze niech sienasza lutowa obywatelka Kanady nie zamartwia tam za duzo!!:)
Bo jak chodzisz tutaj z NFZ to tez teoretycznie masz wizyty b rzadko

A co do kilogramow, to rzucimy!nie martwcie sie:) moze jednej bedzie ciezej, drugiej lzej, ale dacie rade mateczki jesli tlyko bedziecie chcialy. Mam nadzieje, ze kazdej zleca szybciutko, I Z NAWIAZKA! :D

http://www.suwaczki.com/tickers/dxom3e5e9146gook.png

Odnośnik do komentarza

Eh czyli nie wygląda to tak kolorowo jak wynika z opowieści czasami :)
a tu w UK.. socjal też marny skończyły się dawne czasy kiedy ludzie tu przyjeżdżali rodzić dzieci:| 20 funtów tygodniowo będzie po porodzie i żadnej wyprawki...na tyle się załapuje bo mam za duże zarobki (minimalna krajowa a jeszcze podczas macierzyńskiego płacą przez pół!) :(((

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqkrhmlx1xqf43.png

Odnośnik do komentarza

Dianaa6 a jak teraz wygląda sytuacja w UK z pracą? ja tam mieszkałam przez 2 lata ale 5 lat temu (konkretnie w Dartford) i czasem nachodzą mnie myśli aby wrócić ze względu na dzieci - lepsze perspektywy dla nich. Czy dużo się zmieniło przez te 5 lat?

Odnośnik do komentarza

generalnie ludzie narzekają tak jak mówie mniejsze socjale( albo żadne :D) praca hm ponoć ciężko o kontrakty.. mi się udało już jakiś rok temu i na szczęście jest jak jest ale szczerze wróciłabym do Polski.. nie widzę tego, że moje pierwsze dziecko dziadków będzie widziało od święta.. i ogólnie jest wiele ograniczeń a służba zdrowia jak już pewnie wiesz fatalna :P aż strach się bać co będzie z maleńkim dzieckiem... także jeszcze chwila i na pewno się stąd zawijamy;p chociaż wiadome jest to, że łatwiej tu kupić coś dziecku..chociażby ciuszki, jedzenie, pampersy czy inne duperele;) to jest wielki plus w UK...

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqkrhmlx1xqf43.png

Odnośnik do komentarza

Oj, w UK taki natlok jest osob innej narodowosci, ze chyba musieli to zmniejszyc. Duzo osob jezdzilo tam do pracy, a na zasilku z UK zyla reszta jego rodziny w...Polsce. takze pozmniejszali z wlasciwych przyczyn...mozna to jakos zrozumiec.
No ale szkoda i tak:/
Z tego co piszesz to kolorowo tez tam nie ma :O myslalam, ze jednak lepiej troszki..

http://www.suwaczki.com/tickers/dxom3e5e9146gook.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...