Skocz do zawartości
Forum

Sierpień 2009


Joan

Rekomendowane odpowiedzi

basia681
ferinka
basia681
wiecie co ale moja mała w fałdkach ma czerwone normalnie ta zupka z tym ryżem tak zadziałała na nią . Ryż feee

kurka czyli u Mnie jest to samo.!! też z hippa marchew z ryżem daje czerwone krostki :(

no możliwe jak jeszce krostki to alergia moze byc A skore ma szorstka ? ja wstrzymalam raz dałam ze słoiczka fujj , a resztę pieskowi

madziaas
basia681
wiecie co ale moja mała w fałdkach ma czerwone normalnie ta zupka z tym ryżem tak zadziałała na nią . Ryż feee

W fałdkach ma czerwone takie kreski?? no jak jest fałdka w pachwinkach to ma żywo czerwone Na bephantenie jadę bo okropnie to wygląda

nie raczej nie szorstka.
I jak zje to mu wsykoczyły na wieczor było mniej i jutro nic nie bedzie. juz ostatnio tak wlasnie mial :(

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-
http://www.suwaczek.pl/cache/053efaf3ef.pnghttp://s2.pierwszezabki.pl/024/024234980.png?9711
Kocham Cię Synku :)

"Nigdy nie kłóć się z Idiot

Odnośnik do komentarza

basia681
ferinka
basia681
wiecie co ale moja mała w fałdkach ma czerwone normalnie ta zupka z tym ryżem tak zadziałała na nią . Ryż feee

kurka czyli u Mnie jest to samo.!! też z hippa marchew z ryżem daje czerwone krostki :(

no możliwe jak jeszce krostki to alergia moze byc A skore ma szorstka ? ja wstrzymalam raz dałam ze słoiczka fujj , a resztę pieskowi

madziaas
basia681
wiecie co ale moja mała w fałdkach ma czerwone normalnie ta zupka z tym ryżem tak zadziałała na nią . Ryż feee

W fałdkach ma czerwone takie kreski?? no jak jest fałdka w pachwinkach to ma żywo czerwone Na bephantenie jadę bo okropnie to wygląda

kurde moj ma wlasnie to od kliku dni w pachwinach i przy odbycie. A zawsze mu smaruje. a od kliku dni tak ma :( od czego to ??

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-
http://www.suwaczek.pl/cache/053efaf3ef.pnghttp://s2.pierwszezabki.pl/024/024234980.png?9711
Kocham Cię Synku :)

"Nigdy nie kłóć się z Idiot

Odnośnik do komentarza

Witajcie ...w końcu się nawracam i więcej popiszę dzisiaj ale czytałam na bieżąco;)
Dla mojej imienniczki z okazji urodzin

Życzę Ci wiary, że wszystko ma sens. Życzę Ci nadziei, która obudzi Twoje serce i z nowym zapałem pozwoli spojrzeć na to, co już gdzieś przygasło. Życzę Ci miłości tak ogromnej, że nie można jej zatrzymać dla siebie. A przede wszystkim, życzę Ci, aby każdy kolejny dzień był piękniejszy od poprzedniego.

Jak tam u Was rozszerzanie dietki? Czy tylko mój Domik taki łakomczuch i jak na razie żadnych rewelacji jedzeniowych nie ma:) Na razie zjadamy słoiczkowe jedzonko, kaszek na razie niet, co drugi dzień 2 łyżeczki do mleczka, i 1 łyżeczka manny do zupki.
Dominik to łakomczuch zjada mi półtora słoiczka czyli ok 190 gram, i rano słoiczek 130 g owoców.
Chciałabym mu sama gotować ale ni jak nie mam dojścia do sprawdzonych warzyw i owocow, pomyślałam o dobrych mrożonkach - Hortex, Bonduelle - co wy na to?

Tosia mój misio tez ma zielone kupy :( wczesniej brał żelazo przez 3,5 miesiaca więc to norma, a teraz nadal zielone podobno to urok mleczka NAN , które ma dużo żelaza ale zrobię dla spokojności posiew jakoś w przyszłym tygodniu, bo w sumie dziecko dolegliwości żadnych nie ma ale mi Dominikowi zafundowali gronkowca w spzitalu i ma w wymazie z nosa, tego się nie leczy jak nie daje żadnych objawów, 90
% populacji ludzkiej to ma podobno ale z tego powodu zrobię mu posiew, moze trzeba będzie przeleczyć - oczywiście pediatra skierowania nie chciała dać tylko sugerowała zmiane mleka, przy okazji przejścia na 2 ( szok to już) spróbujemy Bebilonu ale jak nie podpasuje to zostajemy przy Nanie.

wyregulował mi się Domiś ładnie...Feri ma rację, czasem trzeba zagryść zęby i przemęczyć się parę dni ale warto, mieliśmy taki okres czasu że zasypiał po 23 budził się o 9 nie wyrabiał z jedzeniem i nie przybierał chwilkę( choć i tak grubas:)
Postanowiłam uregulować mu dzień rozpisałam sobie schemat, kilka dni nastawiałam budzik i budziłam bzyka, kąpanie wcześniej znów na 19 przeniesione o wszystko w miarę o stałych porach i po tygodniu dziecko jak w zegarku zaprogramowane:)

7.00 pobudka
7.30 180 mleczka
8.00-9.00 - przytulanki w łożku :)
9.30 - jemy owocki...
10.00 180 mleczka:)
10.00 drzemka zazwyczaj 2,5 godziny
13.00 - jemy obiadek 190 g
14.00 -spacer jesli jest za zimno to zabawa lub wyprawa na przejażdzkę samochodem :) ( mama robi zakupy, tata wozi)
16.30 - 180 mleczka
17.00 -drzemka około 40 minut
do 19 zabawa
19 -kąpiel
19.40 180 mleczka
20.00 mały śpi zazwyczaj zasypia przy mleczku...

A teraz coś niezbyt optymistycznego i ku przestrodze...Dziewczyny naprawdę miejcie oczy dookoła głowy i uważajcie na dzieciaki wchodzą w okres naprawdę zadziwiającej ruchliwości i ciekawości nie wiadomo czym mogą zaskoczyć , ja miałam wczoraj naprawdę tragiczny dzień , mały popłakiwał ( zębole chyba) i nosiłam go po mieszkaniu na rękach przodem do siebie, śpiewałam tam jakieś piosenki , i przechodząc przez przedpokój ( drzwi od łazienki zostawiłam otwarte ) pech chciał że Dominik mi się strasznie nagle do tyłu odchylił, szybko go chciałam zaasekurować a on zaciekawiony czymś w łazience chyba tak się szarpnął, że sie nie spodziewałam i walnął mi głowką w te drzwi!!!!! Bokiem główki , Boże to były sekundy, guz mu się zrobił, uspokoiłam go, przyłożyłam łyżkę, poprosiłam sąsiadkę i pojechałyśmy dla pewności do pediatry żeby go zobaczyła i powiedziała pod jakim kątem obserwować i chciałam zeby go obmacałam, rączki itp bo się tak szarpnął ...to było straszne...naprawdę ale się zryczałam, lekarka to oczywiście fuknęła na mnie że to nie tragedia ,że mało to razy dziecko będzie miało guza a ja jej na to że mam uraz bo mój brat jak miał 5 lat też sie uderzył i z guza zrobił się krwiak w ciągu kilku godzin, miał trepanację czaszki i ledwo go odratowali to się zamknęła, pomimo że Dominik jest pogodny i wesoły, wszystko ok to ja strasznie to przezyłam teraz normalnie 3 razy wszystko sprawdzam.

Mpearl a w jakiej kolejności jest ta trylogia mam Mężczyżni nienawidzą ...i Zamek z piasku który ...
ostatnio czytam nocami ...aby zapomnieć o swoich problemach :)
a raczej problemach moich bliskich rodziny i znajomych.
Z braku finansów na książki czytam e-booki , nienawidziłam tego bo ja z tych typowych moli książkowych i nigdy ekran nie będzie lepszy niż papier ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma ...
sięgnęłam po 4 tomy sagi meyer (ebooki) i nawet szybko się czyta ale to taka powieść dla młodzieży raczej,prosty języki i lekka fabuła, ale w sumie przeczytałam I tom bo mój K chcial obejrzeć film Zmierzch a ja mam taką zasadę że najpierw książka potem film i tak już chyba doczytam do końca jestem w połowie III tomu.

Zawsze trzeba próbowac czegoś nowego. Pamiętaj amotorzy zbudowali Arkę, profesjonaliści- Titanica...

Odnośnik do komentarza

ferinka
basia681
ferinka

kurka czyli u Mnie jest to samo.!! też z hippa marchew z ryżem daje czerwone krostki :(

no możliwe jak jeszce krostki to alergia moze byc A skore ma szorstka ? ja wstrzymalam raz dałam ze słoiczka fujj , a resztę pieskowi

madziaas

W fałdkach ma czerwone takie kreski?? no jak jest fałdka w pachwinkach to ma żywo czerwone Na bephantenie jadę bo okropnie to wygląda

kurde moj ma wlasnie to od kliku dni w pachwinach i przy odbycie. A zawsze mu smaruje. a od kliku dni tak ma :( od czego to ??
Feri spróbuj puderkiem,powinno pomóc

Dziecko to najwspanialszy prezent od życia

Odnośnik do komentarza

kasia001
ferinka
kasia001
a ja walcze z mlodym ne chce spac:36_1_4:

moj od 20.20 chrapie jak suseł :) mowie ci zmien mu tryb dnia :)

czyli?? :)

sprobuj tak wycyrklować przed ostatni posilek by wypadal ostatni posilek ok 19.30-20.
Weź o 19 zacznij szykować kąpiel. Ukąp go a potem wylej tyle wody z wanienki by mały krecac główką w razie czego sie nie zachłysną. Jak uszy zamoczy to nic sie nie dzieje :) i tak jest w domu :)

niech sie chłopak wypluska 15-20 min.

a potem go nakarm tak by 20-20.15 juz był w łóżku.

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-
http://www.suwaczek.pl/cache/053efaf3ef.pnghttp://s2.pierwszezabki.pl/024/024234980.png?9711
Kocham Cię Synku :)

"Nigdy nie kłóć się z Idiot

Odnośnik do komentarza

basia681
o fuuuuck przeczytała etykietke z tej zupki wiecie co tam jest ??????????:Męki:

-marchew 41,2 %
-woda
-ryz 18,8%
-sok z białych winogron
-ziemniaki 4,8%
-olej sojowy
-seler

to mógł być olej ziemniaki albo winogrona ... masz ci nooo teraz nie wiadomo...

obstawiam seler, jest bardzo silnym alergenem ...choć Dominika nie ruszył, a tak na marginesie wkurza mnie to ze w w 99% słoiczków podstawa to marchew siet, no oprócz szpinaku i dyni:) a szpinaku maluchy nie lubią.

Zawsze trzeba próbowac czegoś nowego. Pamiętaj amotorzy zbudowali Arkę, profesjonaliści- Titanica...

Odnośnik do komentarza

ferinka
kasia001
ferinka

moj od 20.20 chrapie jak suseł :) mowie ci zmien mu tryb dnia :)

czyli?? :)

sprobuj tak wycyrklować przed ostatni posilek by wypadal ostatni posilek ok 19.30-20.
Weź o 19 zacznij szykować kąpiel. Ukąp go a potem wylej tyle wody z wanienki by mały krecac główką w razie czego sie nie zachłysną. Jak uszy zamoczy to nic sie nie dzieje :) i tak jest w domu :)

niech sie chłopak wypluska 15-20 min.

a potem go nakarm tak by 20-20.15 juz był w łóżku.

ok to jutro probuje :) i zobaczymy jak dzialaja ferinkowe rady ;D

http://maksiulek.aguagu.pl/suwaczek/suwak3/a.png http://s2.pierwszezabki.pl/023/023011940.png?8899
http://aleksander001.aguagu.pl/suwaczek/suwak3/a.pnghttp://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=53064f880337c0a04.png

Odnośnik do komentarza

Nikula
Witajcie ...w końcu się nawracam i więcej popiszę dzisiaj ale czytałąm na bieżąco;)
Dla mojej imienniczki z okazji urodzin

Życzę Ci wiary, że wszystko ma sens. Życzę Ci nadziei, która obudzi Twoje serce i z nowym zapałem pozwoli spojrzeć na to, co już gdzieś przygasło. Życzę Ci miłości tak ogromnej, że nie można jej zatrzymać dla siebie. A przede wszystkim, życzę Ci, aby każdy kolejny dzień był piękniejszy od poprzedniego.

Jak tam u Was rozszerzanie dietki? Czy tylko mój Domik taki łakomczuch i jak na razie żadnych rewelacji jedzeniowych nie ma:) Na razie zjadamy słoiczkowe jedzonko, kaszek na razie niet, co drugi dzień 2 łyżeczki do mleczka, i 1 łyżeczka manny do zupki.
Dominik to łąkomczuch zjada mi półtora słoiczka czyli ok 190 gram, i rano słoiczek 130 g owoców.
Chciałabym mu sama gotować ale ni jak nie mam dojścia do sprawdzonych warzyw i owocow, pomyślałam o dobrych mrożonkoch - Hortex, Bonduelle - co wy na to?

Tosia mój misio tez ma zielone kupy :( wczesniej brał żelazo przez 3,5 miesiaca więc to norma, a teraz nadal zielone podobno to urok mleczka NAN , które ma dużo żelaza ale zrobię dla spokojności posiew jakoś w przyszłym tygodniu, bo w sumie dziecko dolegliwości żadnych nie ma ale mi Dominikowi zafundowali gronkowca w spzitalu i ma w wymazie z nosa, tego się nie leczy jak nie daje żadnych objawów, 90
% populacji ludzkiej to ma podobno ale z tego powodu zrobię mu posiew, moze trzeba będzie przeleczyć - oczywiście pediatra skierowania nie chciała dać tylko sugerowała zmiane mleka, przy okazji przejścia na 2 ( szok to już) spróbujemy Bebilonu ale jak nie podpasuje to zostajemy przy Nanie.

wyregulował mi się Domiś ładnie...Feri ma rację, czasem trzeba zagryść zęby i przemęczyć się parę dni ale warto, mieliśmy taki okres czasu że zasypiał po 23 budził się o 9 nie wyrabiał z jedzeniem i nie przybierał chwilkę( choć i tak grubas:)
Postanowiłam uregulować mu dzień rozpisałam sobie schemat, kilka dni nastawiałam budzik i budziłam bzyka, kąpanie wcześniej znów na 19 przeniesione o wszystko w miarę o stałych porach i po tygodniu dziecko jak w zegarku zaprogramowane:)

7.00 pobudka
7.30 180 mleczka
8.00-9.00 - przytulanki w łożku :)
9.30 - jemy owocki...
10.00 180 mleczka:)
10.00 drzemka zazwyczaj 2,5 godziny
13.00 - jemy obiadek 190 g
14.00 -spacer jesli jest za zimno to zabawa lub wyprawa na przejażdzkę samochodem :) ( mama robi zakupy, tata wozi)
16.30 - 180 mleczka
17.00 -drzemka około 40 minut
do 19 zabawa
19 -kąpiel
19.40 180 mleczka
20.00 mały śpi zazwyczaj zasypia przy mleczku...

A teraz coś niezbyt optymistycznego i ku przestrodze...Dziewczyny naprawdę miejcie oczy dookoła głowy i uważajcie na dzieciaki wchodzą w okres naprawdę zadziwiającej ruchliwości i ciekawości nie wiadomo czym mogą zaskoczyć , ja miałam wczoraj naprawdę tragiczny dzień , mały popłakiwał ( zębole chyba) i nosiłam go po mieszkaniu na rękach przodem do siebie, śpiewałam tam jakieś piosenki , i przechodząc przez przedpokój ( drzwi od łazienki zostawiłam otwarte ) pech chciał że Dominik mi się strasznie nagle do tyłu odchylił, szybko go chciała zaasekurować a on zaciekawiony czymś w łazience chyba tak się szarpnął, że sie nie spodziewałam i walnął mi głowką w te drzwi!!!!! Bokiem głowki , Boże to były sekundy, guz mu się zrobił, uspokoiłam go, przyłożyłam łyżkę, poprosiłam sąsiadkę i pojechałyśmy dla pewności do pediatry żeby go zobaczyła i powiedziała pod jakim kątem obswerwować i chciałam zeby go obacała, rączki itp bo się tak szarpnął ...to było straszne...naprawdę ale się zryczałam, lekarka to oczywiście fuknęła na mnie że to nie tragedia ,że mało to razy dziecko będzie miało guza a ja jej na to że mam uraz bo mój brat jak miał 5 lat też sie uderzył i z guza zrobił się krwiak w ciągu kilku godzin, miał trepanację czaszki i ledwo go odratowali to się zamknęła, pomimo że Dominik jest pogodny i wesoły, wszytsko ok to ja strasznie to przezyłam teraz normalnie 3 razy wszystko sprawdzam.

Mpearl a w jakiej kolejności jest ta trylogia mam Mężczyżni nienawidzą ...i Zamek z piasku który ...
ostatnio czytam nocami ...aby zapomnieć o swoich problemach :)
a razczej problemach moich bliskich rodziny i znajomych.
Z braku finasów na książki czytam e-booki , nienawidziłam tego bo ja z tych typowych moli książkowych i nigd ekran nie będzie lepszy niż papier ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma ...
sięgnęłam po 4 tomy sagi meyer (ebooki) i nawet szybko się czyta ale to taka powieść dla młodzieży raczej,prosty języki i lekka fabuła, ale w sumie przeczytałam I tom bo mój K chcial obejrzeć film Zmierzch a aja mama taką zasadę że najpierw książka potem film i tak już chyba doczytam do końca jestem w połowie III tomu.

Oj to biedna przeżyłaś.Nie dziwie sie że sie napłakałaś,a lekarka to udana jak nie wiem;/
Dobrze,że wszystko z małym jest dobrze.Mi mały ostatnio sie tak wygiął na rękach,że myślałam że mi spadnie;/

Dziecko to najwspanialszy prezent od życia

Odnośnik do komentarza

Nikula pomyślimy nad rozgrzeszniem.
Bidulo najadłaś się strachu z tym szarpnięciem. Ja tez mojego trzymam bo czasem tez mu odbija i nagle ma zryw do tyłu. albo idziemy i łapie się drzwi nagle a mnie do tylu odrzuca (mamy drzwi harmonijkowe). PAranoja normalnie :(

A co do mleczka NAN to się troszkę nie zgodzę. Mój ma ale bardzooooooooo żadko zieloną kupkę :P:P

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-
http://www.suwaczek.pl/cache/053efaf3ef.pnghttp://s2.pierwszezabki.pl/024/024234980.png?9711
Kocham Cię Synku :)

"Nigdy nie kłóć się z Idiot

Odnośnik do komentarza

Nikula
basia681
o fuuuuck przeczytała etykietke z tej zupki wiecie co tam jest ??????????:Męki:

-marchew 41,2 %
-woda
-ryz 18,8%
-sok z białych winogron
-ziemniaki 4,8%
-olej sojowy
-seler

to mógł być olej ziemniaki albo winogrona ... masz ci nooo teraz nie wiadomo...

obstawiam seler, jest bardzo silnym alergenem ...choć Dominika nie ruszył, a tak na marginesie wkurza mnie to ze w w 99% słoiczków podstawa to marchew siet, no oprócz szpinaku i dyni:) a szpinaku maluchy nie lubią.
nie strasz bo u mnie lezy ten słoiczek i czeka na odpowiedni dzień :P

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-
http://www.suwaczek.pl/cache/053efaf3ef.pnghttp://s2.pierwszezabki.pl/024/024234980.png?9711
Kocham Cię Synku :)

"Nigdy nie kłóć się z Idiot

Odnośnik do komentarza

Nikula
basia681
o fuuuuck przeczytała etykietke z tej zupki wiecie co tam jest ??????????:Męki:

-marchew 41,2 %
-woda
-ryz 18,8%
-sok z białych winogron
-ziemniaki 4,8%
-olej sojowy
-seler

to mógł być olej ziemniaki albo winogrona ... masz ci nooo teraz nie wiadomo...

obstawiam seler, jest bardzo silnym alergenem ...choć Dominika nie ruszył, a tak na marginesie wkurza mnie to ze w w 99% słoiczków podstawa to marchew siet, no oprócz szpinaku i dyni:) a szpinaku maluchy nie lubią.
Masz racje,że szpinaku nie lubią.Mój mały mnie pluł i buzi już nie otworzył

Dziecko to najwspanialszy prezent od życia

Odnośnik do komentarza

kasia001
ferinka
kasia001

czyli?? :)

sprobuj tak wycyrklować przed ostatni posilek by wypadal ostatni posilek ok 19.30-20.
Weź o 19 zacznij szykować kąpiel. Ukąp go a potem wylej tyle wody z wanienki by mały krecac główką w razie czego sie nie zachłysną. Jak uszy zamoczy to nic sie nie dzieje :) i tak jest w domu :)

niech sie chłopak wypluska 15-20 min.

a potem go nakarm tak by 20-20.15 juz był w łóżku.

ok to jutro probuje :) i zobaczymy jak dzialaja ferinkowe rady ;D

kiedys moja skromna rada kompocikowa pomogła Madzi :):36_1_21:

a tak poza tym ja ostatnio pisalam ze mam przerabane z malym tez mi o 23 zasypial ;/ i dopiero skapnelam sie ze on po prostu chce byc kladziony wczesniej :)

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-
http://www.suwaczek.pl/cache/053efaf3ef.pnghttp://s2.pierwszezabki.pl/024/024234980.png?9711
Kocham Cię Synku :)

"Nigdy nie kłóć się z Idiot

Odnośnik do komentarza

ferinka
Nikula pomyślimy nad rozgrzeszniem.
Bidulo najadłaś się strachu z tym szarpnięciem. Ja tez mojego trzymam bo czasem tez mu odbija i nagle ma zryw do tyłu. albo idziemy i łapie się drzwi nagle a mnie do tylu odrzuca (mamy drzwi harmonijkowe). PAranoja normalnie :(

A co do mleczka NAN to się troszkę nie zgodzę. Mój ma ale bardzooooooooo żadko zieloną kupkę :P:P

noo straszne to było...nawet nie chce myśleć jakby się mocniej uderzył...a co do kupek to tym bardziej posiew zrobię...ale sporo dzieci po Nanie Activ takie robi bo ma dodatkowe żelazo moze Oli nie wrazliwy a może u Domika coś jest na rzeczy w poniedziałek zawieziemy kupolca do sanepidu, mam nadzieję ze będzie oki.

Zawsze trzeba próbowac czegoś nowego. Pamiętaj amotorzy zbudowali Arkę, profesjonaliści- Titanica...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...