Skocz do zawartości
Forum

Sierpień 2009


Joan

Rekomendowane odpowiedzi

madziaas
Ja sie ciesze że mój mąż ze mną będzie,mówiłam żeby tam nie patrzył i mówił że nie będzie :Śmiech:
Też staram sie nie myśleć o porodzie bo zaczynam sie dołować.Boje sie strasznie:Kiepsko::Kiepsko:

wystarczy by stał przy ramieniu pomógł oddychac podał wody do picia czy dodał otuchy prawda ?
Madzia skupiaj się na tym co będzie po porodzie i te piękne pachnące oliwką pyszności truskawkowe będziesz tuliła

Ja się zbieram przejde się dla zdrowia na te głosowanie :D

Odnośnik do komentarza

ronia
madziaas
Ja sie ciesze że mój mąż ze mną będzie,mówiłam żeby tam nie patrzył i mówił że nie będzie :Śmiech:
Też staram sie nie myśleć o porodzie bo zaczynam sie dołować.Boje sie strasznie:Kiepsko::Kiepsko:

wystarczy by stał przy ramieniu pomógł oddychac podał wody do picia czy dodał otuchy prawda ?
Madzia skupiaj się na tym co będzie po porodzie i te piękne pachnące oliwką pyszności truskawkowe będziesz tuliła

Ja się zbieram przejde się dla zdrowia na te głosowanie :D

Pewnie że to wystarczy:) Wiecie co może to głupie pytanie,ale to sie jakoś inaczej oddycha? Ja nigdy nie rodziła,a do szkoły rodzenia też nie chodziłam:zaklopotany::zaklopotany:

Dziecko to najwspanialszy prezent od życia

Odnośnik do komentarza

madziaas
ronia
madziaas
Ja sie ciesze że mój mąż ze mną będzie,mówiłam żeby tam nie patrzył i mówił że nie będzie :Śmiech:
Też staram sie nie myśleć o porodzie bo zaczynam sie dołować.Boje sie strasznie:Kiepsko::Kiepsko:

wystarczy by stał przy ramieniu pomógł oddychac podał wody do picia czy dodał otuchy prawda ?
Madzia skupiaj się na tym co będzie po porodzie i te piękne pachnące oliwką pyszności truskawkowe będziesz tuliła

Ja się zbieram przejde się dla zdrowia na te głosowanie :D

Pewnie że to wystarczy:) Wiecie co może to głupie pytanie,ale to sie jakoś inaczej oddycha? Ja nigdy nie rodziła,a do szkoły rodzenia też nie chodziłam:zaklopotany::zaklopotany:
instynktownie napewno dasz sobie radę oddycha się miarowo ale głęboko
przy parciu oddech przeważnie jest szybszy

Odnośnik do komentarza

ronia
morał jest inny
wszystkie chodzą na zero
tylko ja z dredami :sofunny: :sofunny:

:sofunny: Ronia ja też z dżunglą amazońską tylko że ja to depilatorem jeżdżę, więc też nic nie widzę. A mężowi dam przed porodem, bo ja wiem jak mnie przejedzie.. na zero :hahaha:
ale mi humor poprawiłyście, bo jakoś od 18 ryczałam bez sensu. I maluszek az sie denerwował :(
dobrej nocki Wam życzę i żeby jutro był dobry dzień, a mnie rano będą kłuli :( i glukoza :(

Odnośnik do komentarza

dziewczynki RATUJCIE!!!
sorki,że się nie odzywam,ale od piątku umieram na zapalenie pęcherza i nie mam nawet siły nadrobić czytania! boli jak FRANCA!!!!! do tego stopnia,że sobotni wieczór spędziliśmy z mężem w szpitalu i robili mi ktg by upewnić się czy z małą wszystko ok, bo bolało i rwało mnie w pachwinach a krocze to tak nawalało jakby mi ktoś nożem dźgał!!!!! porobili badania,dzidzia ok, pobrali mocz,ale "na szybko" to tylko glukozę wykryli i wysłali do laboratorium, sprawdzili też szyjkę (ok) i zrobili wymaz i ogólnie pogrzebali "tam na dole" (bolało jak diabli) i stw,że trzeba czekać na wyniki z laboratorium-KILKA DNI!!!! a w międzyczasie dali mi cocodamol (środek pbólowy, paracetamol z codeiną-mocny, pogło, i pow,że nic więcej nie mogą zrobić..no to się wypisałam znów na wł prośbę i ok 24.00 byliśmy w domu,rano było ok, ale od ok południa znów BOLI!!!!! już nie tak bardzo,bo wyp ok2 l soku żurawinowego,ale boli :( zrob sobie nasiadówkę z rummianku i....WZIĘŁAM JEDNĄ TABL FURAGINUM...nie mam ulotki,w necie są przeróżne inf, ogólnie,że nie wolno w 1 trym, ale jak to jest w 30tc???????????????BOJĘ SIĘ!!!! i CIERPIĘ!! czy któraś z Was wie coś na ten temat?????można? ile? nie chcę już tego cocodamolu, bo on tylko przeciwbólowy,a bakterii nie zwalcza...:( tu nie znają Furaginum i teraz dupa..nie wiem co robic, jeść czy nie, a nic innego mi nie pomaga,żadne urosepty ani saszetki itp....tylko furaginum mi zawsze przynosiło ulgę...dajcie znać pls!!!!!!:ehhhhhh:

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nroeqs0ymjd9h.png

Odnośnik do komentarza

Część dziewczynki!!! No u nas dzisiaj w końcu przestało padać.
Kaju z tego co czytałam w necie to można chyba w ciąży furaginum, ale najlepiej byłoby się skontaktować z jakim logicznym lekarzem jeśli Cię to tak bolało. Pozdrawiam Cię serdeczne i życzę aby ból szybko ustąpił. Ja też ostatnio miałam przygodę z zębem mądrości.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sgu1rqgk0yhcd.png
http://s10.suwaczek.com/19980425310123.png

Odnośnik do komentarza

Hejka laseczki!

Obudziłam sie i nie mogę zasnąć, więc wzięłam laptopa do łóżka i jestem:Oczko:
Dziękuję za życzenia, impreza się udała, mąż się napracował, tylko moja cudowna teściowa właściwie jak zwykle próbowała mnie wkurzyć:wsciekly: Ale co tam ona już tak ma, nawet szkoda gadać.

Madziass jeśli chodzi o teściową to rozumiem Cię doskonale, choć jak udaje Ci się z nią mieszkać to i tak jest nieźle, my z teściową to połączenie nie możliwe do zrealizowania i całe szczęście mój mąż jest po mojej stronie. My już jesteśmy razem 10 lat, choć po ślubie tylko 1 rok i ja już dawno przed ślubem zdążyłam ją poznać.

Roniu ja też się gole zazwyczaj na zero, tak się przyzwyczaiłam i już, denerwuje mnie jak coś tam mam za dużo. Teraz rzeczywiście jest trudno, ale radzę sobie sama z lusterkiem albo męża do koszenia zaganiam. Ale sprawa jest indywidualna, jak Tobie wygodnie, nie przejmuj się ginem, on nie jedno już widział.

Kaju przykro mi z powodu pęcherza. Co do Furaginu, ja teraz biorę 2 razy dziennie po 2 tabletki, bo wyszły mi dość liczne bakterie w moczu, robiłam posiew, ale nic nie udało sie wyhodować i tak na razie gin kazał brać, więc można. Tylko ja całe szczęście nie mam żadnych objawów czy bóli. Spróbuj wziąć i oby Ci pomógł.

Życzę miłego dnia!!!

http://fajnamama.pl/suwaczki/3s5p642.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-63875.png

Odnośnik do komentarza

dzien dobry brzuszki:36_1_21:
jak sie kochane czujecie?? jak po weekendzie?? u nas sliczna dzis pogoda od rana sloneczko w koncu super:yuppi::yuppi: zaraz ruszamy z NIKOLCIA na dlugi spacerek,a poki mam dzis wolne od wykladow wiec caly dzien spedze na sloneczku:yipi: no nic zajze jeszcze do was przed wyjsciem jak mala wstanie moze ktos bedzie-ZYCZE DUUUUZZZOOO ZDROWECZKA DLA WAS I MILUSKIEGO DNIA:mylove:

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqt5odkiiz54rq.png
http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqupjyeduy21no.png

Odnośnik do komentarza

kaja09
dziewczynki RATUJCIE!!!
sorki,że się nie odzywam,ale od piątku umieram na zapalenie pęcherza i nie mam nawet siły nadrobić czytania! boli jak FRANCA!!!!! do tego stopnia,że sobotni wieczór spędziliśmy z mężem w szpitalu i robili mi ktg by upewnić się czy z małą wszystko ok, bo bolało i rwało mnie w pachwinach a krocze to tak nawalało jakby mi ktoś nożem dźgał!!!!! porobili badania,dzidzia ok, pobrali mocz,ale "na szybko" to tylko glukozę wykryli i wysłali do laboratorium, sprawdzili też szyjkę (ok) i zrobili wymaz i ogólnie pogrzebali "tam na dole" (bolało jak diabli) i stw,że trzeba czekać na wyniki z laboratorium-KILKA DNI!!!! a w międzyczasie dali mi cocodamol (środek pbólowy, paracetamol z codeiną-mocny, pogło, i pow,że nic więcej nie mogą zrobić..no to się wypisałam znów na wł prośbę i ok 24.00 byliśmy w domu,rano było ok, ale od ok południa znów BOLI!!!!! już nie tak bardzo,bo wyp ok2 l soku żurawinowego,ale boli :( zrob sobie nasiadówkę z rummianku i....WZIĘŁAM JEDNĄ TABL FURAGINUM...nie mam ulotki,w necie są przeróżne inf, ogólnie,że nie wolno w 1 trym, ale jak to jest w 30tc???????????????BOJĘ SIĘ!!!! i CIERPIĘ!! czy któraś z Was wie coś na ten temat?????można? ile? nie chcę już tego cocodamolu, bo on tylko przeciwbólowy,a bakterii nie zwalcza...:( tu nie znają Furaginum i teraz dupa..nie wiem co robic, jeść czy nie, a nic innego mi nie pomaga,żadne urosepty ani saszetki itp....tylko furaginum mi zawsze przynosiło ulgę...dajcie znać pls!!!!!!:ehhhhhh:

z tego co ja wiem, to można, nie zalecają w pierwszym trymeście ze względu na mogace wystapić skurcze macicy. JA brałam kiedys przed ciąża to miałam takie skurcz nóg ze mąż ich mi mało nie połamal tak rozciągał. przy furaginum bierz wit.c Jak Ania pisze ze bierze to nie powinno sie nic dziac.

Ja po glukozie i oczywiscie awanturze bo zlezą sie stare babcie i im sie spieszy tak strasznie ze przychodza nie na swoja godzine tylko wczesniejsza i skoro przyszłam po nich to mam siedziec mimo ze mam godzine przed nimi masaka. Oczywiscie awantura była a jak miałam wejsc o 7:25 to weszłąm o 8:10 żenujące to jest i kazdy ma to gdzies dzieki mnie tylko inna dziewczyna w ciazy weszłą szybciej a mnie jeszcze wlazło dziecko bo małe to trzeba pusciec i darło sie wniebogłosy i było tak 20 min i ptem ta raszpla stara wlazła ja za nia a ona siup na fotel i głupią udaje. Wkurzyłąm sie strasznie i nagadałam pielegniarce, niech ida po liście jak zapisuja na godziny. Nie rozumiem tego.
Ale sie rozpisałam......... podobno ma byc od jutra upał do czwratku a potem chłodniej na weekend i znowu goraco do konca czerwca. Zeby jakis wiatr był chociaz bo nie wiem jak wytrzymamy.........

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry Kochane:)
No to miałaś Qlczak jazde z rana!! Współczuję:) Mnie ciagle zdumiewa znieczulica ludzi jeśli chodzi o ciężarne kobiety - generalnie mają to w dupie!! Mi zdażyło się może dwa razy że wpuszczona mnie bez kolejki, raz pani otworzyla druga kase w h&m jak mnie zobaczyla i wywyowała z kolejki i raz w tesco i to było w specjalnej kasie dla inwalidów i ciężarnych i tyle! A w aptece czy w laboratorium to zapomnij! Także szkoda nerwów i tyle:)
Kaja kuruj się i dbaj o pęcherzyk, ja w ciąży nie mam z nim problemów, przed ciąża dosyć często i tylko furagin pomaga i koniecznie do tego wit. c. A co do szkodliwości w ciąży to nie pomoge, ale skoro Anie może brać to Tobie tez pewnie nie zaszkodzi:)
A to dostałam kiedyś od Roni:) :
1. Wg książki "W oczekiwaniu na dziecko"

1 miesiąc - 1-4 tygodzień,
2 miesiąc - 5-8 tygodzień,
3 miesiąc - 9-13 tydzień,
4 miesiąc - 14-17 tydzień,
5 miesiąc - 18-22 tydzień,
6 miesiąc - 23-27 tydzień,
7 miesiąc - 28-31 tydzień,
8 miesiąc - 32-35 tydzień,
9 miesiąc - 36-40 tydzień.

2. Sposób ściągnięty z innego forum

1 miesiąc - 0-4,5 tyg.
2 miesiąc - 4,5-9 tyg.
3 miesiąc - 9-13,5 tyg.
4 miesiac - 13,5-18 tyg.
5 miesiąc - 18-22,5 tyg.
6 miesiąc - 22,5-27 tyg.
7 miesiąc - 27-31,5 tyg.
8 miesiąc - 31,5-36 tyg.
9 miesiąc - 36-40 tyg.

3. Wg gazety Claudia dodatek "Ciąża":

1 m-c : 1 - 4 tydzień
2 m-c : 5 - 8 tydzień
3 m-c : 9 - 12 tydzień
4 m-c : 13 - 16 tydzień
5 m-c : 17 - 20 tydzień
6 m-c : 21 - 24 tydzień
7 m-c : 25 - 28 tydzień
8 m-c : 29 - 32 tydzień
9 m-c : 33 - 38 tydzień

4. Wg encyklopedii Larousse:

1mc - 1-4tyg
2mc - 5-8tyg
3mc - 9-13tydz
4mc - 14-18tydz
5mc - 19-23tydz
6mc - 24-27tydz
7mc - 28-31tydz
8mc - 32-35tydz
9mc - 36-39tydz

http://www.suwaczki.com/tickers/zpbncwa1vtor196m.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/ex2bio4ps0nz3443.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bhywmg7ywdqvl030.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...