Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

11magda trzymaj się biedna!!!
aasiak ja za każdym razem jak usypiam dziecko zasypiam :P a dziecko oczywiście nie ;)
soqlka na choróbsko najlepsza mikstura mojej teściowej pół szklanki wody, sok z połowy cytryny, 4 łyżeczki miodu, zamieszać i zostawić na noc żeby się przegryzło pijesz rano (a miksturkę na noc przygotowujesz rano) pijesz kilka dni i stawia na nogi :)
Co do szumisiów moja malutka jest tak uzależniona od swojej pozytywki, że ostatnio mieliśmy problem o 2 w nocy bo baterie zdechły, a ona jak w nocy się obudzi to sobie ją włącza i zasypia :) a tu słychać było tylko żałosne jęczenie światełko zgasło i nie było spania do rana ;)

http://fajnamama.pl/suwaczki/yuqbwvy.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Dand, dziękuję za podpowiedź. Wprawdzie nie powinnam miodu przy mojej cukrzycy, ale spróbuję.

Lenson, dla takiego dużego synka, mężu musi wielkie drzewo posadzić :) Cieszę się, że jesteś w dobrym nastroju.

Vanessa, ja niestety od kilku dni również mam problemy ze spaniem przez to okropne przeziębienie. Ledwo daje radę, a chusteczki higieniczne kończą się w zastraszającym tempie.

Na całe szczęście Malutka jest bardzo grzeczna, oszczędza mamusię, delikatnie daje o sobie znać, że wszystko jest ok.

MłodaFasolka, ależ mam ochotę na chociaż kawałeczek tego cuda! Podziel się :)

Madlenka, też mam taką nadzieję :)

Mój kochany mężuś mnie zaskoczył i wykupił dla nas wyjazd na 3 dni. Wyruszamy w piątek. Na spokojnie, bez szaleństw i dużo odpoczynku :) To nasz ostatni taki wspólny wyjazd we dwoje. Nie mogę się doczekać :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sroeq551izby2.png

Odnośnik do komentarza

Witam ale tu dzisiaj cisza , ja dziejszej nocki malo spalam praktycznie co 1,5godziny siusiu. Dzisiaj maluszek sie megasnie wypina, zauwazylam rowzniez ze na podpasce mam te oplawy takie delikatnie zabarwione krwia ale jak.narazie tylko raz. Raz juz tez tak mialam. Za kazdym.razem wielki stres. Jejus niech szybciej.ten czas leci aby juz bezpieczny czas dla.synusia

Odnośnik do komentarza

asiaak
Ja niestety nie śpię więcej, ale na pewno mój organizm tego snu się bardziej domaga, bo jestem zmęczona jak na początku ciąży. w nocy ten sen też nie jest taki jak kiedyś, bo przerywany co rusz albo siusiu albo zmiana pozycji. Zazdroszczę potrafiącym spać w dzień :P mi to nie wychodzi :/

Nuria
Co do koktajlu, to ja robiłam taki jak Marta poleciła: szpinak, banan, ananas, mango, pomarancze. :)

Młoda Fasolka
Cieszę się z dobrych wieści :) Pysznnie wygląda ciacho!:) Ja robiłam sernik z mascarpone z Oreo :D. Mniam mniam!

soqlka
Życzę zdrówka! // super prezent :)

111magda
bidulko.. :* moja koleżanka z pracy miała w ciąży te same problemy z nerkami co Ty, pamiętam jak się nacierpiała.. także współczuję Ci, trzymaj się:*

iza-majka
boli mnie krocze ;/ tak jakby kość łonowa

Marta A
co za koleś.. masakra ;|

asiek25
Jeszcze chwila i będzie bezpiecznie, nie stresuj się :*

lenson
pakuj torbę do szpitala :P

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie mamusie… dwa dni mnie nie było ale widzę, że tu spokojnie było…
Młoda Fasolka – bardzo się cieszę, że mąż znalazł pracę i sama widzisz, że życie samo się układa.
Dand – ja też ostatnio w markecie kolejki wszędzie a ja ledwo stałam i nikt mnie nie przepuścił. Byłam z mężem więc on stał grzecznie w kolejce a ja musiałam wyjść na dwór bo było mi duszno… nie miałam siły się awanturować nawet… ale w głowie się nie mieści jak ludzie nie szanują ciężarnych kobiet.
Mae – pewnie że się cieszę, że drobniejsze dzieciątko będę rodzić :) leci ten czas i i niech te 6 tygodni zleci już bo bym chciała ją przytulić
Soqlka – a gdzie wybywacie? Ja też weekendu się doczekać nie mogę bo też wyjeżdżamy na romantyczny wyjazd :)
Ja miałam od piątku zaganianie więc mnie tu nie było. Byłam na spotkaniu z położną i już mamy wszystko ustalone. Wczoraj ta 30stka – siedzenie to nie dla mnie ale każdy wyrozumiały był, że musiałam trochę w pozycji półleżącej na kanapie koczować. Oczywiście późno wróciliśmy więc musiałam dziś odespać. A dziś leniwie… i to bardzo…
Malutka od kilku dni tak szaleje, że nie miałam pojęcia, że tyle można mieć energii – i w ogóle przy tym mniej spać niż wcześniej… bo jej aktywność jest niesamowita… brzuch przybiera niesamowite kształty :)
Mdłości nadal są – raz większe a raz mniejsze. Jakiś daję radę…

Miłego wieczorku mamusie :)

Odnośnik do komentarza

Witajcie mamusie :)

Mnie też nie było cały weekend bo niestety szkoła, ale widzę że wszystkie zajęte jesteście. Ja miałam ciężki ten weekend, bardzo mało snu i jeszcze w tej szkole tyle wysiedzieć ;/ Dobrze, że zaraz do łóżeczka, chociaż i tak pewnie już od 6 nie będę mogła spać.

Sqolka KariKari zazdroszczę wyjazdu :) Udanego wypoczynku życzę :)

Właśnie zamówiłam kombinezon w smyku taki ooo

monthly_2014_11/grudnioweczki-2014_19803.jpg

monthly_2014_11/grudnioweczki-2014_19804.jpg

monthly_2014_11/grudnioweczki-2014_19805.jpg

https://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kvn0b7gni.png

Odnośnik do komentarza

Tydzień mnie nie było, a tu tyle stron do czytania :) Szalejecie dziewczyny!!!
W niedziele tydzień temu miałam mocne bóle jak na @, w poniedziałek też, ale jeden lekki. We wtorek byłam u ginki, bo stwierdzała, że chce mnie zobaczyć na wszelki wypadek. Okazało, to szyjka skróciła się do 2,9cm, z tego wszystkiego nie zapytałam ile wcześniej było. Brzuch mam normalny, nie twardnieje mi. W bądź każdym razie 2 tyg temu na wizycie była ok. W ciągu tygodnia skróciła się, ale na szczęście jest zamknięta. Mam brać 2x1 no spę i dużo odpoczywać. Jak będzie się dalej skracała to połozy mnie w szpitalu. Na razie jestem spokojna, bo nie jest jeszcze aż tak krótka
W czwartek byliśmy na usg III trym, Gabrysia waży ok. 2125g. Ciężko było pomierzyć rozrabiakę, bo główkę ma bardzo nisko osadzoną w macicy i nie dało się nawet twarzy zobaczyć. Ledwo co udało się główkę zmierzyć.
Do toalety w nocy wstaję dużoooo razy. Czasem chodzę na śpiocha nawet nie pamiętam o tym :)
Co do snu, to padam ok 21-22 i budzę się ok 6. W ciągu dnia jestem padnięta. Nie umiem spać w dzień :) Będę się męczyła ale nie zdrzemnę się.
Nie wiem jak rozpoznać skurcze? Jak odczuwa się skurcze braxtona-hicksa?
Piękne brzuszki macie dziewczyny no i pokoiki też
Cieszę się, że po wizytach wszystko w porządku. Maluszki ładnie rosną
Może by dodać jeszcze rubrykę z datą porodu i wagą dzieciątka
Był poruszany temat przyśpieszenia porodu :) Oprócz 3S (sprzątanie, seks i schody) mam jeszcze jedną metodę. Czwarte S, czyli samochód, jak go wypucujesz to od razu szyjka skróci Ci się :)
Soqlka piękny pokoik będzie miała Pola. Piękne ubranka. Zdrówka życzę. Super prezent mąż Ci sprawił. Też chciałabym gdzieś wyjechać :)
MłodaFasolka rzeczywiście macie nieciekawą sytuacje z domem. Szkoda tylko, że teraz. Może jednak wyjdzie na dobre. Nie znam nikogo kto by kupił mieszkanie/dom za gotówkę. No chyba, że ma bogatych rodziców. Ogólnie młodych ludzi nie starać na kredyt, bo pracują za psie pieniądze na śmieciowych umowach. A jeśli dostaną pieniądze to nie starcza na wszystko. Państwo nie pomaga młodym małżeństwom w niczym, tylko gadają, że rodzi się bardzo mało dzieci. Jeszcze dziwią się CZEMU? Jak młodych nie stać to nie mają dzieci i własnego kąta. Mieszkają z rodzicami albo wynajmują. I koło się zamyka. Paranoja. Super wieści z pracą męża. Teraz będziesz spokojniejsza. Ale cudny tort, zjadłabym taki.
http://www.rodzice.pl/ciaza-i-porod/w-oczekiwaniu-na-dziecko/Ktory-to-miesiac-ciazy.html
7 miesiąc - 27-31,5 tyg.
8 miesiąc - 31,5-36 tyg.
9 miesiąc - 36-40 tyg.
Moje brodawki ściemniały, kształt jest ten sam, no i trochę powiększyły się.
111magda nie miałam robionego crp. Nie złapała mnie, więc nie podpowiem Ci
Martaa olej rady, głupie pytania itp. Szkoda Twoich nerwów
Megiii super ze wszystko ok i ciąża donoszona :)
Nati miło cię znowu usłyszeć. Masz rację, co będzie to będzie. Przeważnie wychodzi na dobre. Mnie rzadko kiedy zakuje w kroczu. Jak bardzo dużo chodzę to zaczyna boleć mnie podbrzusze. pani złota rączka z Ciebie jest. Ale uśmiałam się :)
Aabalik masz całkowitą rację, nie ma co panikować, tylko na spokojnie wyszykować się do szpitala i pojechać. Wiem ze teraz łatwo jest mi mówić.
Kristafowna na sr mówili, że jeśli poproszę to zrobią lewatywę. Lepiej jak są puste kiszki przy porodzie, nie uciskają. Ćwiczenia mięśni kegla robię jak przypomnę sobie :)
Madziara życzę żeby wyniki się unormowały. Ja miałam robione hbs ag, wynik 0,48.
Kowalcia trzymaj się, na pewno wszystko się dobrze skończy i wrócisz do domu. Dobrze, że córeczka posłuchała się Ciebie. Duża kobitkę nosisz pod serduszkiem. Dobrze ze sytuacja opanowana
Marta A moja ginka odradziła mi porodu w wodzie. Jeśli już to tylko pierwsza faza, na sam poród musiałabym wyjść. Można złapać jakieś infekcje a poza tym wiele jest warunków, które trzeba spełnić. http://parenting.pl/portal/jak-wyglada-porod-w-wodzie. W sumie u mnie poród w wodzie odpada, będę miała cc
Vanesa córeczka ma 1-2 razy dziennie czkawkę
Sylwunia co ja czytam na 994 stronie? Zaczęło się! GRATULUJĘ!!!!! Co za dzień miałaś i ta historia z policją :) Teraz to już tylko takie wieści będziemy czytać :)
KariKari z firmą na pewno się ułoży. Życzę Wam udanego wyjazdu
Olussia ale dziewczyna Ci rośnie. Będzie z niej duża panna :)
AgaPo piękne ubranka
Iza-majka ja miałam robione GBS, ginka sama pobrała i wysłała próbkę. Nie musiałam jej mówić, aby mi je zrobiła. Mam wynik ujemny. Koszt 50 zł. Czasami czuje pachwiny, nawet teraz jak leżę. Rzadko zakuje mnie w małej
larissa85 witam Cię, u niektórych dziewczyn nad suwaczkami jest nasza tabelka grudniowych mam. Tam znajdziesz całe zestawienie
Dand piękna Gabrysia, już trzecia na tym forum :) nie ciekawie masz z tym cukrem. Ja piję bardzo dużo. Mąż śmieje się ze mnie i kazał mi już jakiś czas temu przerzucić się na herbatę, bo nie nadąża przynosić zgrzewek wody
Asiek25 ja to robię listę pytań do ….. Na wizycie zawsze zapomnę o coś zapytać
Mimi fajne ubranka.
Jeśli któreś z was nie odpowiedziałam to przepraszam, dużo tematów poruszyłyście. Udało mi się Was nadrobić
Niedziela minęła nam leniwie na sofie przed tv

Odnośnik do komentarza

Progusia super że córeczka odwróciła się w dobra stronę;) teraz czekam na wizytę Vanesy jak u niej no i potem jeszcze ja, nie pamiętam czy jeszcze którejś grudnióweczki maleństwo się buntuje ;)
MartaA dzięki za życzenia powrotu do zdrowia dziś wreszcie widzę znaczącą poprawę ;) Więc chyba koniec z chorowaniem ;) współczuje sytuacji w banku, dobrze że powiedziałaś dupkowi co o nim myślisz.
Ja ostatnio na szczęście mam miłe osoby w kolejce i tak ostatnio pani w toalecie w centrum handlowym powiedziała „proszę wchodzić ja mogę poczekać|” i jak byłam w aptece tez dwie panie mnie przepuściły w kolejce do kasy ;) na początku mówiłam że nie trzeba ale potem byłam mega wdzięczna bo byłam w kurtce a w aptece było bardzo gorąco.
Dand przykre że i ty miałaś nie przyjemna sytuację, ale dobrze że burak usłyszał jakim jest dupkiem;)
Asiek koniecznie daj znac po wizycie ;)
Gabi to teraz czas na odpoczynek żeby szyjka nie szalał, dobrze że to już końcówka ciąży.
111magda życzę szybkiego powrotu do zdrowia. I miłych lekarzy ;)
Marta89 ja noszę okulary ale mam małą wadę i mi lekarz nie zalecał żadnej konsultacji.
soqlka dużo zdrówka!!!! Ja jutro mam sesje z brzuszkiem już nie mogę się doczekać ;) twoje zdjęcia na pewno wyjdą super ;) udanego wyjazdu życzę ;)
Lenson to teraz twojemu tylko dom został do wybudowania ;) malutki całkiem niemalutki ;) super że u lekarza wszystko dobrze ;) i ekstra ze wizyta u fryzjera udana ;) takie lubię najbardziej ;)
Natalia jak czytałam twoje przeboje z pralka i hydrauliką to tak się naśmiałam ;) Jesteś „bohaterem w swoim domu „;) a „pomarańczową skórką „ się nie martw , pewnie każda z nas ja ma pozbędziemy się jej na spacerach z wózkiem ;)
Kari oby mdłości wreszcie dały ci spokój. Zostaje końcówka ciąży super by było ciężyć się nią bez dodatkowych dolegliwości.
Młoda Fasolko super że mąż znalazł nowa pracę ;) Jak czytałam twoja wiadomość to uśmiechałam się od ucha do ucha tyle w niej optymizmu i energii tak trzymać ;) i super że po wizycie wszystko dobrze ;) też słyszałam o tym ze maleństwo może się obrócić w ostatnich tygodniach ciąży dlatego ja się na razie nie martwię że Kubuś nie chce współpracować w tej kwestii ;) ALE CIASTO muszę się podratować krówką bo tylko to mam w domu ;)

Ja dziś rozpoczęłam remont kuchni jestem na etapie wynoszenia szafek i w tej chwili w kuchni nie mam już 80% szafek i lodówki ;/ resztek popakuję jutro z rana i remont zacznie się na całego ;) ja wolę na to nie patrzeć ;) więc od środy będę u rodziców i zostanę pewnie do niedzieli ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...