Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kristafowna

Nati, przedwczoraj bylam w szpitalu bo mialam za wysokie cisnienie, przez te kilka godzin kobietka rodzila za sciana... dzwieki, jakie wydawala snia mi sie w nocy. zastanow sie dobrze, przeciez znieczulenie nic nie szkodzi i nie kosztuje. po co sie meczyc. w Polsce tyle kobiet by chcialo a nie moze.
a lewatywe myslalam ze robia jesli poprosisz, musze sie dowiedziec. dobrej nocy dziewczynki, dzieki za mila pogawedke

Odnośnik do komentarza
Gość kristafowna

a jeszcze do Olusi - co do wagi to dobrze ze mi wyjasnilas, zastanawiam sie, czemu w Anglii waga nie jest taka wazna, praktycznie sie jej nie kontroluje, rzadko robia cesarki, nawet jak dzidzia duza to musisz sobie dac rade, moja kolezanka w zeszlym roku rodzila w UK z kleszczami... dobrej nocki

Odnośnik do komentarza

Megi jak moglabym o mojej kumpeli zapomniec chyba bylam pierwsza ktöra sie pytala,musisz poczytac wpoprzecz. Samej mnie tez pare dni nie bylo ale odrazu zauwazylam ze Megi tez nie ma . Dobrze ze z malym ok.
Dzis mialam wizyte,wszystko ok,szyjka zamknieta,bicie serduszka regularne, tylko zelazo niepodskoczylo ale tragedi niema,usg nierobila mi dzisiaj. Mam 2 terminy jeszcze 19.11 i 1.12 akurat w Termin porodu jestem ciekawa czy dotrzymam. Ja jeszcze nie mam zadnych wycieköw z piersi, ostatnie 2 dni bylam padnieta robota,porzadkowaniem tej piwnicy no i robieniu miejsca w sypialni na lözeczko,prowizorycznie do wyprowadzki" stoi juz kolo lözka" jestem tak zajarana ze musze ciagle na nie patrzec,pözniej möj Semi bedzie mial swöj pokoik pieknie uzadzony a jak narazie bedzie przy mnie w sypialni. Moze uda mi sie wlozyc zdjecie. Przez ta robote i latanie czesto napina mi sie brzuch i musze usiasc bo niedaje rady,dzis nic nierobilam i jest dobrze,maly sie wygina w kazda strone az nieraz musze podskoczyc !

Fasolka wujek beszczelny wiedzac ze jestes w ciazy i krötko przed porodem i zeby teraz was wyrzucac? Szczyt beszczelnosci ale mniej go w dupie przyjdzie kiedys koza do woza! Wtedy powiesz spie....,przynajmniej bedziesz miala spoköj i bedziecie na swoim i nikt wam juz nic nieodbierze i niebedzie sie wpierdzielal,troche cierpliwosci napewno cos znajdziecie.
Soqulka piekny pokoik bardzo mi sie podoba! Brzuszek zgrabny!
aabalik to masz doswiadczenie i juz wiesz co i jak a my zielone!
nati8902 co za historia a raczej tragedia,dobrze ze sie wszystko ulozylo! Super brzusio!
RudaOpole niezla sesja!
kristafowna widzisz nieraz wlasnie takie zle przypadki przemieniaja sie na dobre,musi tak chyba byc.Nie wszystko co zle jest zle!
Mae to teraz zaczniesz urzadzac,czlowiek sie cieszy jak glupi nie?

Odnośnik do komentarza

Rudaopole – superancka sesja…. A jaka potem pamiątka… chyba tez poproszę mężusia o zrobienie kilku fotek z przygotowań…
Młoda Fasolka – biedactwo… to fatycznie kiepska sytuacja… też bym ryczała jakbym się w takiej sytuacji znalazła… wiadomo z kredytem ciężkie czasy nastały… może jak emocje opadną to jakieś rozsądne rozwiązanie znajdziecie.. i tak jak Kristafowna mówi, nic nie dzieje się bez przyczyny… może to znak dla Was, że będzie lepiej, że będziecie na swoim i w końcu będzie coś wasze czego Nikt wam nie zabierze…. Życzę szybkiego rozwiązania problemu.
111magda ja miałam CRP na ostatniej wizycie i mój wynik to: 6,2 i moja pani doktor nie miała zastrzeżeń do niego. I tak jak Vanesa mówi, gdyby było sporo podwyższone to trzeba reagować a w takiej sytuacji jest ok.
Martaa89 – wczoraj gadałam na SR z koleżanką Tora co do dnia ma ten sam termin i ma te same bóle i dolegliwości.. uświadomiłyśmy sobie, że 6 tygodni wytrzymać a potem będziemy starały się przyśpieszyć… :)
Iza-majka – ja tez od wczoraj walczę ze zgagą ale taką konkretną, jakby mi wypalało…. Moja teściowa od razu, że to od jedzenia to nerwa złapałam i wyjaśniłam, że w ciąży tak może być bo inaczej pracuje organizm… zapiłam i zagryzłam i poszłam do łóżeczka…
Megi – no to już gotowa do najważniejszego wyzwania możesz szaleć i wywoływać poród naturalnymi sposobami :) jak coś to pamiętaj Nas tu informować :)
Nati witaj ponownie :) a z tym moim wcześniejszym rozpakowaniem to w serduszku liczę na to… już nie mogę doczekać się przytulenia mojej Malutkiej… wczoraj na SR uświadomiłam sobie, że to o czym marzyłam za chwilę się spełni… niech mnie ktoś uszczypnie to takie cudowne…. Mimo dolegliwości i marudzenia, że ciężko jest we mnie taki mały człowieczek :) nie mogłam spać w nocy bo o tym myślałam tak mi to do głowy weszło… to było jak piękny sen, z którego nie chciałam się budzić – a rano dziś mówię to nie sen to się dzieje i wtedy poszłam do pokoiku Malutkiej…. Kocham to miejsce…
Carolineee podziwiam za ten zapał do pieczenia – ja gotować uwielbiam ale pieczenie to już nie dla mnie… może dlatego, że nie byłam łasuchem do słodkiego…
Aabalik – pięknie opisałaś swoje porody i obyśmy my podczas tych wyjątkowych chwil nie straciły głowy i nie spanikowały… niby teraz mówimy, że się nie boimy, że jesteśmy odważne, ale stres robi swoje…. I niestety często zatrzymuje akcję porodową… ja zapowiedziałam mężowi, że jak będzie wiózł mnie do szpitala to ma włączyć głośno jakąś wesołą muzykę i zamiast Myślec o bólu będę śpiewała tak głośno ile sił w płucach :)
Czas poleniuchować po śniadanku… Miłego dnia dla Was mamusie :)

Odnośnik do komentarza
Gość Marta_2606

Hej Dziewczyny:)
Pewnie jesteście już mocno przygotowane na narodziny Waszych bobasów,ale jeśli któraś z Was musiałaby jeszcze jakieś akcesoria dla Maluszka dokupić,np.butelki to zdecydowanie polecam Lovi medical+. Są bardzo dobre.Idealnie przezroczyste,miarka się nie ściera,smoczki wygodne dla malucha,nie krztusi się moje dziecko:) Warto też dokupić do tych butelek szczotkę z tej samej firmy,super się sprawdza i ma taką fajną gumową końcówkę do mycia smoczków:)Polecam serdecznie:)

Odnośnik do komentarza

witam dziewczynki dzis przepiekna pogoda :) od samaego rana swieci słonce :) dzis noc nieprzesana mała dała popalic :) ale to takie przyjemnie i zarazem troche bolesne ale do wytrzymania :) jej tez juz niewygodnie i ciasno :):*

TEraz tez mały pulpecik buszuje po soku z grefruta i pomaranczy pije dziennie na sniadanie od miesiaca :)

Postanowiłam ze zaraz sie zbieramy i jedziemy na zakupy dokupic rzeczy ktorych brakuje :)

I dzis musze poporasowac reszte rzeczy dla małej miedzyinnymi posciel :)

A na 16 do sr dzis :) 25 listop. mamy zajecia z naszymi mezczyznami :)

Aabalik gratuluje szybkich porodów chciała bym miec tez taki szybki porod :)pozazdroscic :)

Oststanio patrze wchodze do osrodka zdrowia gdzie odbywaja sie zajecia sr i jest tam apteka Patrze GEMINI :) heheeh ale ceny emolium 400ml drozsze niz w aptece internetowej 46zł na neciee 33zł wiec taniej dziwne ze taka róznica cen....
Ale postanowiłam kupic kosmetyki nivea dla małłej bratowa uzywała tylko na samym poczatku raz emolium i powiedziała ze beznadzieja nivea o wiele lepsza a na te emolianty szkoda kasy wiec cchyba nie bede kupowac tego .....
Dobrze ze ja mam ona urodziąła 1 sierpnia i ma wszytko juz przetestowane wiec mam sie kogo poradzic :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Vanessa a to u was mężczyźni nie uczestniczą we wszystkich zajeciach? U nas przychodzili na każde. Wydaje mi się to lepsze bo część informacji które mi umknely to pamięta mój mąż. .. no ale jak to się mówi co kraj to obyczaj. Hehe
A mi szkoda że nam się zajęcia już skończyły. Mogłabym tak chodzić do samego porodu.. dziś dzień prasowania. Jakos mi się nazbierało. Musze się wam pochwalić. W tamtym tygodniu "chodził" za mną bigos... a że sama nigdy go nie robiłam to stwierdziłam że nie będę eksperymentować. No i wczoraj z poniedziałku mój kochany mężuś wraca z pracy i co? Wyjmuje mi słoiczek bigosu !!!! Hehe.
Mało tego wyciąga drugą siatkę a tam kurteczka, czapeczka, dwie pary spodni na rozmiar 68-74 co prawda ale... a dodam że mąż jest inżynierem więc no raczej nie siedzi i nie plotkuje z koleżankami w pracy... hehehe. Normalnie chłopak się wczuwa... heheh

Odnośnik do komentarza

Witam w ten piękny słoneczny poranek.

Co do porodu to życzę każdej z Was takiej szybkiej akcji, oczywiście bez zbędnego stresu :-)

tak czasami sobie bardziej przeglądam fotki narodzonych dzieci z innych miesięcy i nieraz czytam te fora i już pierwsza z listopada się wczoraj rozpakowała (1073 strona fasolka11) akcja szybka bez komplikacji...

Odnośnik do komentarza

Tak piszecie Właśnie o szkole rodzenia u mnie tydzien temu dawali nam przepisy co mozna zrobic z łożyska . Po porodzie mozna zabrać do domu i zrobic lasagne albo zupę :) no wiem ze to straszne ale serio . Nawet gdzieś tam przed chwila dałam zdjecie tyle ze po niemiecku z przepisem. Szczerze to nie wiem co jeszcze ludzie wymyśla

Odnośnik do komentarza

Mae
Ciesze sie ze moj patent na obrączkę pomógł :)

Lenson
A jak u Ciebie z ta macica i tym wszystkim co miałaś jakieś problemy ? Lepiej juz ?

Olusia
Znalazłam twoje zdjecie ślicznie wyglądasz i nie jesteś słonikiem :)

Vanesa
Ja tez jutro wybieram sie na małe zakupy niby wszystko mam a jednak zawsze gdzieś cos zobaczę co stwierdzam a dokupie jeszcZe albo fajne to kupie przyda sie :)

Iza Majka
Mam fajny przepis na łatwy i szybki bigos z miesem mielonym porem pieczarkami i kapusta ewentualnie jeszcze możesz inne kawałki mięska dać jak chcesz ale robi sie go szybko i jest pyszny

Odnośnik do komentarza

Megi, jak przeczytałam o tej zupie i lasange to prawie mi sie cofnelo !!! bleeee
U mnie wszystko super, zero skurczy,zero twardnienia, nic nie czuje. Generalnie czuje sie bardzo dobrze, jedynie co to zgaga mnie męczy, ale staram się jej nawet nie dostrzegać :))
Byłam z siebie dumna, bo 1.listopada mieliśmy bardzo aktywny a ja pełna energii :))
Czasem zapominam o brzuszku hehe, ale to pewnie dlatego, że ten brzusio cały czas taki "kompaktowy" :D

Miłego dzionka kobitki, u nas dzis znów śliczna pogoda się zapowiada. Aż chce się zyć. My dziś chyba spacerek jakiś zaliczymy.

Odnośnik do komentarza

Megi dzięki ale po pierwsze to ze mnie taka kucharka że szkoda gadać. .. a po drugie to czas pomyśleć o lekkostrawnym jedzeniu. Więc dobrze że znalazł się ktoś kto poratował małym sloiczkiem takim na raz :-)
Tak wam powiem że jeszcze dziecko się nie urodziło a ja juz zaczynam dostrzegać błędy w swoim toku myślenia. Hehe. Chodzi mi o zakupy. Mamy super śpiworek na zimę. Jest pełny wiecie ocb. No i rozkmina jak włożyliśmy sam śpiworek do nosidełka to się poplakalam ze śmiechu jak to wyglądało. .. a gdzie tam jeszcze malucha wsadzić? Wiem że taki śpiwór to wygoda do wózka i ciepło w nóżki ale pierwsze wyjścia raczej będą w nosidełku do auta i np do lekarza albo babci... więc mąż stwierdził że zobaczymy jaki Niunio się urodzi i sam kupi kombinezonik taki z nóżkami :-) hehe
A oprócz tego po sr mam problem z przewijakiem. Bk przewijak kupiony ale nie mam na co go położyć bo łóżeczko jest malutkie, będzie stało w sypialni. Meble które mamy w pokoiku z rzeczami Hubcia nie zdadzą egzaminu na położenie przewijaka... oj coś mi się wydaje że to dopiero początek i to macierzyństwo wcale nie będzie takie słitaśne jak się nam marzy... dziś meble, jutro cycki, a za tydzień problem z kupką.... heheh. Ale damy radę! !!!! Będziemy power mamami!

Odnośnik do komentarza

Megi- o fuj! serio coś takiego się robi? bleah, a przed chwilą jadłam śniadanie, aż mnie zemdliło :( Dla mnie to porażka... nie wiem kto to wymyslał, ale jakis psychol ;/

Dziś się byczę, a co! :) Jeszcze zapomniałam zakupić tantum rosa, witaminki K i D dla małej i sudocrem :P skreloza mi się pogłębia :) ale 10 mam endokrynologa to sobie zajdę po drodze do apteki i kupię... jak nie zapomnę :D

humor mam dziś super, śniadanko zjadłam normalnie - ufff :D tosty z serkiem kremowym białym i czekolada gorąca - moja ostatnia zachcianka :D haha :D
Słoneczko świeci, 11*C, polska jesien! Oby tak się utrzymywało do konca listopada hihi :D

Miłego dnia!

Odnośnik do komentarza

Witajcie mamusie:)
Ja juz po wizycie... niestety zero dobrych wiesci... jak kiedys wspominalam mam hbs +,wczoraj robilam hbs a dzisiejszy wynik to 2316:( porazka jakas. Do tego infekcja dalej niewyleczona,morfologia nie za bardzo i podejrzenie cholestazy ciazowej. Dostalam tylko skierowanie zeby zrobic bilirubine,aspat i alat. Kolejna wizyta 10. No i na niej dostane skierowanie na usg,bedzie robiony rowniez posiew. Moja gin zla jest na mojego hepatologa poniewaz nic nie robi z tak wysokim hbs-em.28mam wizyte i dostalam ksero mojego wyniku,ktory mam jej przedstawic i powiedziec,ze z tym juz sie cos robi.. wiem,ze sa tutaj mamusie,ktore maja hbs +. Jakie sa Wasze wyniki? Jestescie pod opieka hepatologa?
Dzis zakupilam dla Niuni rozek a teraz piore ciuszki,pozniej prasowanie:p polowe rzeczy dla Malej mam u P a i tak 4pralki beda. U rodzicow sa 2 reklamowki i chyba poprosze mame zeby wyprala chociaz:p a tatus przywiezie Swojej corci:) ojjj ja to cala ciaze pilabym tylko goraca czekolade:p mmmm

Odnośnik do komentarza

ja tu sobie zajadam Budyń a czytam na forum i jakichś daniach z łożyska.... no aż mnie cofnęło.... :)
nie nie to nie dla mnie

Co do szkoły rodzenia to ja nie wyobrażam sobie iść sama - dzięki niej mój mąż dowiedział się rzeczy bardzo ważnych i być może ja bym mu takich informacji nie przekazała. Na pewno bardziej sobie uświadomił całą sprawę.
Wczoraj mieliśmy zajęcia z psychologiem i każdy mówił czego się boi i mówiąc szczerze faceci boją się najbardziej tego, że nie będą mogli Nam pomóc, że będą bezsilni. Nie są w stanie wyobrazić sobie tego bólu co my będziemy przeżywać.... po tych refleksjach rozmawiałam z moim Łukasiem i on do mnie z tekstem, że ciężkie zadanie przede mną ale jest pewien, że dam radę i on zrobi wszystko by mi w tym pomóc by jak najszybciej była z nami nasza córeczka... to takie miłe i budujące :)

Odnośnik do komentarza

Siemanko :D

U mnie dzisiaj humorek o niebo lepszy. Z mężusiem przegadałam chyba z pół nocy. Jest jaki jest, ale wiem, że zawsze mogę znaleźć w Nim wsparcie. :) Do końca tygodnia mamy się dowiedzieć co dalej...

Dzisiaj na obiadek ogórkowa ! :D Taaaka kwaśnaaa :D

Olussia- To faktycznie wg. tego artykułu wychodzi mi 8 miesiąc :D

asiek25- Super, że po wizycie wszystko ok . :)

Madziara1991- Ja jeszcze nie miałam robionych badań Hbs, więc nawet nie wiem co i jak. Ale tak sobie poczytałam o tym co to jest i faktycznie nie jest to za ciekawa 'dolegliwość'. Ale uszy do góry, dobrze, że Twoja lekarka trzyma rękę na pulsie. :) Będzie dobrze!

Megi- Obrzydlistwo!!! No, ale czego to ludzie już nie wymyślą... :)

Carolinee- Ja też mam dzisiaj lenia :D O właśnie! Tantum rosa. :)

Lenson- Świetnie, że wszystko u Ciebie wróciło do normy :* Teraz to już byle do porodu. :D
A zgagę to ja mam ostatnio co wieczór, ale olewam system. :)

iza-majka- Damy radę ! :) Na każdym etapie i ciąży i później życia z maluszkiem będą nowe 'atrakcje' :D Ale tak jak napisałaś, jesteśmy Power Mamami :D

Normalnie UWIELBIAM patrzeć na wygibaski mojego synka! Nawet jeśli czasami sprawia to ból, to jest to słodki ból... :D

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny ja ciagle nadrabiam zaległości ;)
soqlka śliczne mebelki i pościel mam taką samą ;) i ślicznie wyglądasz ;) a i przewijak mam taki sam ;)
RudaOpole fajne zdjęcia Ci wyszły ;)
Młoda Fasolko dobrze pamiętam twoją sytuacje z domem, kurcze że na zimę się klient znalazł aż dziwne, wiem bo pracuje w biurze nieruchomości i domy na zime się nie sprzedają. A macie wszystko uregulowane prawnie z domem to jest spadek i te sprawy bo jak nie to jeszcze może to troche potrwać i jeszcze może nowym właścicielom nie zależy na szybkim wprowadzeniu i mogą poczekac kilka miesięcy.
Megi czyli już za chwilę możesz tulić swoje maleństwo ;)
Nati śliczny brzuszek masz i jesteś mega szczupła;)
Vanesa własnie ciekawe czy te nasz maluchy nam się przekręciły, mi się wydawało że Kuba się przekręcił 24 października ale od kilku dni to już sama nie wiem gdzie ten chłopak jest ;)
Lenson dzięki za info kto ma wizytę w tym tygodniu ;) zapowiada się całkiem ciekawy tydzień ;)
Aa balik to można powiedzieć że dojechałas do szpitala w ostatniej chwili, czekanie na mężą musiało być straszne. Kurcze chciałabym być taka spokojna i zrównoważona ja ty a ja jestem zakręcona na Maksa ;)
Kristafowna rozgrzeszam cię z frytek tym bardziej że ja dziś sobie zrobie;)
Marta A super że na wizycie wszystko dobrze ;)
Megi zupa i Lasance z łożyska to jednak nie dla mnie zdecydowanie ;)
Madziara życzę żeby wyniki się unormowały, i żeby cholestaza się nie potwierdziła. Też bym się napiła gorącej czekolady ;)
Asiek dobrze ze wszystko ok. ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...