Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Co do bólu głowy zapomniałam napisać- APAP ! :) Mnie uratował w sobotę wieczorem, bo już nie wiedziałam co mam ze sobą zrobić.. leżeć, siedzieć czy chodzić... zapalone światło mnie drażniło i miałam ochotę komuś `przywalić`, na szczęście obyło się bez ofiar :)

U mnie w mieście od jakiegoś czasu odbywają się koncerty studenckie, tzw. Juwenalia :) No i uznaliśmy, że wczoraj pójdziemy... Wytrwałam na właściwym koncercie z 40min pod sceną no i zaczęło mi być niedobrze, potem lekko mnie bolał brzuszek... przestało. Ale za to 5 minut później miałam czarne plamki przed oczami, myślałam, że stracę przytomność... Przebiliśmy się z moim A. przez tłum i zrobiło mi się trochę lepiej... Chyba dzidzia dała znak, że nie lubi Happysad-u :)

Dziewczynki, mam wielką skłonność do rozstępów :( Mam już ich sporo na biodrach po okresie dorastania, ale na szczęście są prawie, że nie widoczne, przezroczyste... No i mam zamiar już teraz kupić sobie jakiś produkt, żeby zapobiec powstawaniu nowych i troszkę później spłycić obecne :) Co sądzicie o firmie Elancyl? Kosmetyki nie zbyt tanie, ale natknęłam się na ich ulotkę u gina i tak poczytałam... no i chyba się zdecyduję na olejek przeciw rozstępom i serum do biustu :) Na allegro sa zestawy z innymi kosmetykami, ale ceny identyczne jak pojedynczego produktu, wiec myślę, że warto tam się rozejrzeć :)

U mnie dziś śliczna pogoda i aż chce się wyjść na spacer! Mam nadzieję, że to już koniec burz i ulew bo w mojej okolicy pozalewało domy, zoo w Zamościu również zalane, a Wisła przekroczyła już alarm przeciwpowodziowy ... Oby zaczęło się lato i wszystko się unormowało... :)

Odnośnik do komentarza

MarlenaR- bije jedno serduszko, więc bliźniaków być nie powinno :(
Ja od samego początku ciąży smaruję się oliwką dla dzieci. Piersi, brzuch, biodra i uda. Zobaczymy, czy coś to da. Większość kremów na rozstępy, które dostępne są w aptekach i drogeriach mają na ulotce napisane, iż należy ich stosować od 4 m-ca. Być może w II trymestrze zamienię oliwkę na krem czy balsam.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sroeq551izby2.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny,
Ja rozstępów nie mam,ale wlasnie chciałam sobie cis kupic zeby in zapobiec ale tak jak pisze soqlka na większości jest napisane zeby stosować od II a nawet III trymestru! Moze ta oliwka to dobry pomysł Soqlka:)?
U nas od dzisiaj ma byc 27 stopni i piękna pogoda wreszcie!:)
No nic ide cos zjeść bo fasolka sie dopomina :)
Miłego dnia!

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgsmd4arhk.png

Odnośnik do komentarza

a co byście mi doradziły, jak nie znoszę konsystencji oliwki i skóry po jej posmarowaniu - czy jak zastąpię mleczkiem gęstym Nivea i dokładnie wmasuję to chociaż częściowo odniesie to jakiś efekt ?

a skoro na kremach jest ze od II trymestru to w takim razie na specjalne kremy poczekam, chyba, że w wolnej chwili wybiorę się do apteki i zasięgnę opinii... a najlepiej mojej pani ginekolog w środę na wizycie będzie zapytać.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,

Co do rozstępów to pani dermatolog powiedziała mi, że jak ktoś ma słabe włókna kolagenowe i skłonność do powstawania rozstępów to żadne kremy nie pomogą niestety. Ja od dawna mam rozstępy i po pierwszej ciąży nasiliły się w okolicach bioder i piersi. Smarowałam się oliwką pół na pół z balsamem nawilżającym. Wiele koleżanek kupowało właśnie Elancyl i inne drogie kremy i niektóre miały rostępy, niektóre nie a jeszcze inne niczym się nie smarowały i rozstępów nie miały także sprawa indywidualna:)

Odnośnik do komentarza

u nas w dużej mierze odpowiadają geny - jeśli mamy skłonność to nie unikniemy ich
a kremy tak mi się wydaje, że stosujemy dla lepszego samopoczucia i faktu, że coś zrobiłyśmy by się uchronić mimo faktu, że niestety rozstępy się pojawią...

ja miesiąc jeszcze poczekam

a czy wy macie coś takiego, że was swędzi brzuch? mnie ostatnio swędzi mimo, że doskonale mam nawilżoną skórę - nie znoszę mieć suchej skóry....

a jak u was z siusianiem? latacie co chwila do wc czy standardowo?
u mnie zauważyłam, że chodząc co 2 godziny sikam jakbym beczkę wody wypiła... ale najgorsze, że mi się siku nie chcę, muszę sama się kontrolować, bo mój pęcherz dopiero odzywa się jak jest już mega pełny aż kłuje więc od kilku dni zrobiłam tak że czy chce mi się czy nie to idę średnio co 2 godziny...

Odnośnik do komentarza

Z tego co wiem, to na opakowaniach pisze, że od 4 miesiąca należy stosować bo dopiero wtedy skóra najbardziej zaczyna sie rozciągać :) Te produkty mają dobre składy, które kobiecie czy w I czy w II i III trymestrze nie zaszkodzą. Są opracowane pod kątem kobiet w ciąży, więc są w pełni bezpieczne :)
Ja jak na razie smaruje się gęstymi masłami Planet Spa z Avonu - super nawilżają, mają masełko shea itd :) I mam oliwkę dla dzieci z BabyDream z Rossmana bo ma super skład, jest też dla kobiet w ciąży, ale akurat nie było, więc wzięłam dzidziusiową :) No i tak na noc oliwka, rano masełko :)
Ale mam zamiar w tym tygodniu zamawiać ten Elancyl :)

Odnośnik do komentarza

no to i ja się skusze na ten eliksir :)
to będę smarować to na noc a na dzień moje mleczko Nivea

ja planuję zmianę przychodni do której chodzę bo widzę wielki problem z zapisaniem się do mojej pani doktor - pójdę chyba do drugiej przychodni ale muszę wziąć kopię dokumentacji medycznej, może drożej ale na pewno bez kolejek i czekania pod gabinetem - godziny przystępne dla mnie...
a na pewno i sprzęt lepszy
czy przychodnia może odmówić mi zrobienia kopii dokumentacji ?

Odnośnik do komentarza

KariKari, pracuję w służbie zdrowia i przychodnia nie ma prawa odmówić Ci kopii dokumentacji medycznej. O ile oryginał dokumentacji jest własnością przychodni o tyle, wypełniając niezbędny wniosek prosisz o sporządzenie kopii. Przeważnie jest to usługa płatna jakieś grosze, głównie za postawienie pieczątek za zgodność z oryginałem.
Madlenka, mam typowo biurową pracę, sterta papierów, komputer i non stop bębniący telefon.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sroeq551izby2.png

Odnośnik do komentarza

planuję zamówić ten Elancyl - poczytam w wolnej chwili opinie o nim i popatrzę w necie na jakieś promocje.
niby zajrzałam na wizażu i opinię są spoko - jedna z dziewczyn zarzut ma co do składu więc temu muszę się przyjrzeć
jakby któraś z was czytała opinię i znalazła super promocję niech wrzuca linka...
ja jeszcze słyszałam dobre opinie o kremie Mustela, więc ten też prześwietlę :)
dam znać który zakupię

Odnośnik do komentarza

Ale się rozpisałyście dziewczyny :))
Ja kupiłam sobie jakiś krem przeciw rozstępom w Rossmanie, jakieś grosze kosztował, ale wydaje mi się, że jest całkiem fajny no i pięknie pachnie. Zrobię zdjęcie jak wrócę do domu :))
Jeszcze tak a propos poprzednich tematów, to moja przyjaciółka urodziła dwóch zdrowych synów, a ani w jednej ani w drugiej ciąży nie miała ani mdłości, ani wymiotów, dosłownie nic :)) więc dobre samopoczucie nie musi świadczyć o tym, że coś jest nie tak :))

No i muszę się pochwalić, że coraz lepiej się czuje, dosłownie z dnia na dzień odzyskuje utracone siły hehe :))
W piątek cały dzień sprzątałam i gotowałam i czułam się super, efektem tego są m. in. ogórki małosolne, którymi się zajadam! mniamiii :D
Jedyne co mnie jeszcze męczy, to, to że dzień bez drzemki to dzień stracony. Jak się nie prześpie to jestem umarlakiem :) wiec wracam do domu, jem obiad i kima :))
A jak Wasze samopoczucia?

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny!
Jakoś przeżyłam, to wstrętne przeziębienie...
Od kilku dni na wkładce mam żółty śluz o nie zbyt przyjemnym zapachem, tłumaczyłam to sobie przeziębieniem, (nic mnie nie piecze ani nie swędzi). A dzisiaj rano 'brudny' nie czerwony, ani nie brązowy. Wizytę mam dopiero 28.05. Co to może być? Któraś też miała żółty śluz? Być może znowu panikuję...

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

MłodaFasolka, skontaktuj się z lekarzem, jeśli Cię coś niepokoi... Wydaje mi się, że jesli śluz jest innego koloru niż biały albo przejrzysty i do tego brzydko pachnie to koniecznie trzeba biec do lekarza, może jest jakieś zapalenie, albo coś tam innego się dzieje. Na pewno taki śluz jaki opisujesz nie jest normalny i trzeba skonsultować się ze swoim ginekologiem, nawet telefonicznie. :)

Odnośnik do komentarza

larissa85- poszukaj na internecie przepisu na 3bita bez pieczenia- lekkie, bardziej deserowe niż `ciastowe` :) Pyyyyyyyszneeeeee! Ew. biszkopt + bita śmietana i owocki, dekorujesz jak chcesz i masz torcik :) 5 jaj, 3/4 szkl cukru + 5 czubatych łyżek mąki pszennej + łyżeczka proszku do pieczenia - sprawdzony biszkopt zawsze wychodzi :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...