Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

jemtruskawki co do prania ubranek to są dwie skrajne opinie-jedni piorą w proszku dla niemowląt przynajmniej przez 3 miesiące inni to olewają i piorą w zwykłych proszkach. Zależy to zapewne od skóry malucha. Ja wychodzę w z takiego założenia że dziecko i tak ma wystarczająco dużo szoku po urodzeniu i jest wystawione na ogromną ilość chemii w porównaniu z warunkami w brzuchu dlatego przez jakiś czas będę chciała mu tego oszczędzić.
W dodatku nie będę używać płynu do płukania bo to też dodatkowa chemia. Prałam teraz wszystko w mleczku lovela i powiem szczerze że ubranka nie są szorstkie czy niemiłe. Są takie jak po płukaniu.

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

Jem truskawki
Nie wiem na ile jest to prawdą, ale to chyba rzetelna informacja skoro usłyszana z ust położnej na sr..:) W każdym razie położna mówiła, żeby podpytać swoje mamy jak rodziły, bo właśnie często córki mają podobne porody.. Wiadomo-reguły nie ma. One same mówiły żeby się nie nastawiać na "lajcik" jeśli mama miała szybki poród, bo różnie może być... Aczkolwiek coś tam pewnie w genach nam przekazały.. ; U mnie łóżeczko już złożone:) Ale na razie w surowym stanie;p tzn. materacyk jeszcze zafoliowany, pościel schowana w szafie..

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

Caroline kupie I bede smarowac -tak jak krem na rozstepy nie za bardzo wierze ze pomaga cokolwiek (o dzieki ! Nie mam jak narazie !)ale nie bede sprawdzac swoich teorii :) a smarowac tu I tam nic nie szkodzi..

4aleks4ndr4 dzieki za zrozumienie .:) Ostatnio polozne w szpitalu tez byly wyrozumiale jak dawaly mi zastrzyki czy pobieraly krew :D a wspollokatorka na sali "pocieszala " po tym jak zalozyli wenflon .

http://www.suwaczki.com/tickers/relgupjyml4u9676.png

Odnośnik do komentarza

Jemtruskawki u mnie lozeczko jest zlozone juz od 20 tyg nie chcialam czekac z niczym bo nie wiedzialam jak bedzie z silami I jak sie okazalo bardzo dobrze choc nie z powode sil a szyjki .

4aleks4ndr4 moja mama urodzila pokazna grupke za kazdym razem naturalnie I zawsze w 41/2 tygodniu ,nigdy nie miala boli porodowych I za kazdym razem wywolywali jej porod . Pracowala do konca zawsze . Mnie to raczej nie czeka bo leze plackiem "walczac"o kazdy tydzien . Wiec pewnie nie zawsze sie sprawdza :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgupjyml4u9676.png

Odnośnik do komentarza

Widzę vnie tylko ja nie mogę spać. .. już normalnie nie wytrzymam. . Kolejna noc z rzędu! Nie spałam do 2i teraz od 5 zznów nie.... wrrrr. A będzie jeszcze gorzej pewnie!

U mnie łóżeczko stoi złożone od września po tym jak sprawdziliśmy ze to o normalnych v wymiarach się nie mieści i kupiliśmy mniejsze. Trzeba było małe sprawdzić czy jest ok no i rak już stoi w pokoiku...

Odnośnik do komentarza

mamaMa
No..:) Pewnie takiej reguły nie ma a podobieństwo jest kwestią przypadku.. Tak to jest zwykle z tego typu teoriami, można co najwyżej spekulować..;p Niedługo same się przekonamy czy i jak to się u nas sprawdzi:).

Od 5 nie śpię.. K wstawał na rano do pracy i się rozbudziłam.. Mam nadzieję że uda mi się jeszcze zdrzemnąć z godzinkę, bo zapowiada się aktywny dzień to trochę energii się przyda:)

Lenson jutro nasz dzień wizyty...:) Też tak odliczasz godziny?? :D Ja już się doczekać nie mogę
A dziś ktoś ma wizytę? :)

Miłego dnia Kobietki!:) to normalne że mamy różne zdania na różne tematy, ale nie kłóćmy się... Szkoda zepsuć taką fajną atmosferę jaką tu wszystkie razem stworzyłyśmy! :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

Hej
iza-majka a może to po prostu twoje tętno. Porównaj sobie puls na szyi i to pulsowanie brzucha.
jemtruskawki - jak dostanę łóżeczko to od razu zamierzam składac. Będzie stało już na pół gotowe.

Matko jak mi się do roboty nie chce iść :/ Ciemno i zimno na dworze a tu trzeba wychodzić. Położyłam się wczoraj wcześnie bo ok. 23, tylko jedna pobudka na siku a i tak nie czuję się wyspana.
No dobrze, ponarzekałam.
Miłego dnia dziewczyny :)

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Och ten tablet poucinalo wszystko
Iza majka
Może to czkawka bo u mnie jak Hanka ma to czasem czuje silnie na czasem dość delikatnie takie pulsowanie
Jemtruskawki
Ja lozeczko mam od sierpnia wyszlam z założenia ze później mogę na wszystko nie mieć sił i fakt od poniedziałku czuje jakby dolegliwości których nie mialam dopadły ze zdwojoną siłą:(
Życzę wszystkim mamusia miłego i spokojnego dnia☺

http://s3.suwaczek.com/201411304565.png

Odnośnik do komentarza

No właśnie chyba to czkawka. Bo najbardziej czuję to na dole a Mały ma główkę na dole. Trwa to od kilku minut nawet do pół godziny-godziny. Trochę mnie to dziwi bo tak jak wy pisałyście o czkawkce dużo wcześniej. A ja to czuję od max dwóch tygodni. Hehe. A szczupła nie jestem ba nawet mam sporą nadwagę więc tętno aż tal wyczuwalne chyba nie będzie. Niby mówiłam kiedyś że mam dość wysokie ale to czuję na klatce piersiowej, na szyi, w głowie. .. więc zostaje chyba przy teorii czkwakowej ;-)

Odnośnik do komentarza

Czyli jak złożę łóżeczko w ten weekend to chyba nic się nie stanie... :D Czuję się w zasadzie bardzo dobrze poza małymi dolegliwościami, ale przynajmniej jak już będzie na swoim miejscu to nie będzie zawadzać w przejściu w przedpokoju.
Ja wczoraj pierwszy raz poczułam takie pulsowanie i jestem przekonana że była to czkawka, zabawne uczucie.
Ostatnio coraz częściej zauważam, że moje maleństwo jest bardziej aktywne kiedy ja czuję się głodna. Przede wszystkim rano około 9. Już się domaga :D
Co drugi dzień chodzę z moim J na basen i właśnie dziś jest ten dzień. Zawsze jak trochę popływam to czuję się taka leciutka. W wodzie nic nie uciska, nie ciąży, super sprawa, jak macie możliwość to polecam :) Na spacery pogoda trochę kiepska bo od rana mżawka i bardzo wilgotne powietrze. Chociaż mam bardzo blisko las i ostatnio jak było słonecznie byliśmy razem z rodzicami na spacerze z nordic walking :D Przyjemnie się tak dotlenic. Jak się nic nie poruszam w ciągu dnia to czuję się koszmarnie. Czas na leniuchowanie przyjdzie w ostatnich 2 tygodniach :D

Odnośnik do komentarza

Jemtruskawki fajnie, że się odezwałaś… faktycznie miałaś intensywne dni więc teraz musisz nadrobić swój odpoczynek i lenistwo. Co do wyprawki super, że już tyle macie przynajmniej będziesz spokojna, że ze wszystkim zdążysz. Co do prania w dziecięcych proszkach to lepiej to robić bo zawartość detergentów jest minimalna więc nie narażamy tak delikatnej skory dziecka.
Wczoraj byłam na zakupach jeśli tak to mogę nazwać. Weszłam do jednego sklepu i koniec. Trzeba było usiąść napić się…. Ajjjj… byłma w tym sklepie Hapymum – ciuszki świetne, ale ceny jeszcze lepsze, za zwykłą bawełnianą Blizne nietoperza 160 zł chcą. Chyba ich pogięło…
Musze tego H&M jeszcze odwiedzić, tam mięli fajne spodnie na które poluję…. Ale niestety wczoraj już sił zbrakło…
Moja Niunia kopie ale delikatniej niż wcześniej jakby kopała moje wnętrzności a nie brzuch i martwi mnie to… Chyba musze poczytać na ten temat czy to normalne jest bo wizyta dopiero 6 listopada.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry dziewczyny ;)

Gratuluje udanych wizyt.

Ja mogę dziś powiedzieć, że się wyspałam - co zdarzyło się pierwszy raz od dawna. Nawet się nie obudziłam na siusiu w nocy ! Mały dał mi w kość przed snem więc może zlitował się nad matką w nocy dla odmiany :P

Tak patrzę na wasze wpisy o wyprawkach, łóżeczkach, jak macie gotowe pokoiki dla maluszków i widzę, że jestem najbardziej w tyle. U nas wszystko przystopowało przez przygotowania ślubno mieszkaniowe i związane z tym wydatki. Resztę rzeczy planujemy dokupić po przeprowadzce i wtedy będę prała, prasowała, układała... No już pewnie nie będzie to łatwe. Więc jak, któraś się martwi, że czegoś nie ma to głowa to góry, przy was jestem w proszku ;)

U nas dziś zimno, 6 stopni i znowu ponuro deszczowo. Moja kurtka zimowa z bonprixu jeszcze nie przyszła :( Obawiam się czy zdążą wysłać paczkę przed pierwszym śniegiem bo czekam i czekam...

Życzę wam dziewczynki spokoju i nie denerwowania się wzajemnie, zwłaszcza na forum. I tak mamy swoje ciążowe zmartwienia więc po co sobie dokładać :)

Odnośnik do komentarza

Halo mamusie :)

Bylam wczoraj na szkole rodzenia jednak pojechalam bylo troche ciekawiej niz ostatnio . Troche bylo pogadane a na koniec puscila nam film o porodzie ale taki od strony pipki czyli tego co normalnie nie widzimy w zadnym programie troszke mnie przerazil ten obraz wychodzacej glowki krwi i wszyskiego ale skoro nasze cialo jest takie elastyczne i kazda kobieta rodzi to bedzie dobrze :)

Marta a
Dostalam jakies kartki z tym co do spitala zabrac dla nas i kiedy maz ma Cie zabrac jak bedziesz rodzic znaczy jakie objawy ma rozpoznac pstryknac Ci fotke ?

Carolinee
Z dyni to chyba jedynie mi przychodzi ze mozesz zrobic zupe

111magda
3 cm szyjka to jeszcze wogole nie ma tragedi spokojnie i dasz rade donosic ciaze :) w 34 tyg to nawet dobrze jak sie skraca tylko zeby nie bylo ze z tyg na tyd o 1 cm albo wiecej . A tak to jak przyjdzie 40 tydz bedzie juz krotka i szybko pojdzie porod.

Iza majka
Do mnie od paru dni dopiero doszlo ze jeszcze miesiac i pare dni i malutki bedzie z nami w domku :)

U mnie od wczoraj zima :/ caly czas po 5 stopni wieje i noc tylko zostac w domu.

Milego dnia

Odnośnik do komentarza

witam dziewczynki :)

Kari moja mała ostatnio tak buszowała ze sama sie zastanawiałam kiedy mały pulpcik spi heh od dwoch dni szaleje słabiej i przespałam lepiej te 2 :) noce msle ze to normalne ze raz bardzo aktywne sa dzieiaczki a raz mniej tak ze spoko :)
Ja mam wizyte 10 listopada to bedzie 35 tydz i jak mała sie nie obróci to bede miała wyznaczony trmin cc;/

Iza majka tez czuje takie pulsowanie i wydaje mi sie ze to czkawka :)

Przyszedl moj bujaczek lezaczek jest przesłodki heheh

Staram sie dziennie chodzic na spacer po lesie mieszkam blisko lasu :) i czuje sie lepiej lezenie mi nie słuzy musze sie troche poruszac to czuje sie o wiele lepiej szczegolnie po spacerku jestesmy lepiej dotlenione :)

Ogolnie to nie mam zadnych dolegliwosci jak narazie oprocz zle przespanych nocy i wieczorne czasem zgagi :) oby tak do konca :) czego i wm zycze dziewczynki :)

Co do znieczulenia zo to nie chce mam wysoki próg bólowy wiec zaryzykuje bez chyba ze bedzie cc toi tak bedzie znieczulenie do krzyza co mnie najbardziej przeraza! Tez boje sie igieł i szycia nie bolu ;/!

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Iza majka
Na poczatku mialam plan ktory moze uda nam sie spelnic w co watpie przez wszystko co mowi lekarz. A wiec termin terminem ale myslalam ze bede mogla zacisnac pipke nogi i wszyszko co sie da i wytrzymac do 10 grudnia do urodzin meza :) wtedy prezent byl by najlepszy na swiecie Pierwszy syn :) ale to zostaja tylko marzenia :( zobaczymy jak bedzie w rzeczywistosci :)
Moze Ty ja i marta a nagle 1 grudnia napiszemy ze wody nam odeszly :) bedzie wspolny porod

Odnośnik do komentarza

Dziewczynki u nas połozne na sr mowia odnosnie porodu tak: Dziewczyny nie panikujcie czy sn czy cc musicie urodzic nie macie wyjscia ! I ze jak bedziemy sie denerwowac to stres spowoduje ze zablokuje wytwarzanie sie hormonu oxytocyny i porod sn bedzie trwał wiecznie bedzie zablokowany tak ze duzo psychika robi z tego wynika i dobre nastawienie :)

W 38 tyg mowiły zeby zapodac sobie wysiłek latanie po schodach mycie okien sprzatanie ( sex :D )heee i napewno szybciej wszystko bedzie postepowac ..

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...