Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.
Ja właśnie mam wrażenie że od zeszłego tygodnia brzuch mi zaczął rosnąc z dnia na dzień. No i waga raptownie podskoczyła. Do 17 tygodnia miałam 3/3,5 kg na plusie. A tu raptem w ciągu tygodnia z 59 i coś kilo skoczyłam do 61 :/
No i teraz jestem 5kg + a tydzień wciąż 19-ty... Pępek dotychczas głęboko schowany teraz już prawie wystaje. Przeraża mi to tempo rośnięcia. Koniec z folgowaniem sobie z gazowanymi napojami po które teraz w upały sięgałam.

Jutro przeprowadzka. Specjalnie wzięłam wolne z pracy. Trzeba będzie jeszcze wysprzątać do końca stare mieszkanie a w nowym są jeszcze torby do rozpakowania.
To będzie dłuuugi i żmudny dzień.

KariKari, Megi - fajne ciuszki kupiłyśmy. Ja w przyszłym tygodniu rzucam się w wir zakupów w Trójmieście :D Nie wyjadę bez kilku ciuszków dla synka.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

a nie słyszycie tesktów, że jeszcze macie czas na zakupy, że za wcześnie, że zdążycie...
ale ludzie nie biorą pod uwagę kilku ważnych rzeczy - nie wiemy jak się będziemy czuły, na pewno będzie nam ciężko, a poza tym to wszystko kosztuje więc lepiej wydatki sobie rozłożyć w czasie.... dlatego nie ma co się kogoś słuchać, można już zacząć kompletować powoli ciuszki bo przecież dla nas to taka radość :)
dziewczynki chwalcie się zakupkami jakie dla dzidzi zrobiłyście i czy któraś miała wizytę i się jeszcze nam tu nie pochwaliła?

Odnośnik do komentarza

KariKari dokładnie to słysze ja. Po co już chcesz kupować,masz czas,a jak nie daj Boze cos sie stanie itd... Rece mi wtedy opadaja i daje sobie spokój. No,ale jak poznam płec to juz pomału zakupy jakies bede robiła bo pózniej z jednej wypłaty nie wydoła sie. Ja dzis lece na wizyte, na 18.30 mam wiec dam znac co i jak. Moze dowiem sie co bedzie:)

Odnośnik do komentarza

KariKari oj chciałabym zeby sie ujawnił,ale najwazniejsze żeby jednak usłyszec bicie serduszka:) nie ujawni sie teraz to za 2 tyg mam kolejne usg wiec juz wtedy na pewno sie dowiem:)
Racja,nie ma co słuchac innych bo nikt nam pózniej na rzeczy dla dziecka nie da. Zreszta kazdy kupuje wtedy kiedy mu sie podoba..

Hmm zazdroszcze tego chłodu... u mnie juz grzeje:(

Odnośnik do komentarza

Marysia1002
A Ty Jeszcze Kochana nie wiesz jaka płeć ? Moja mama od około 9 tygodnia mojej ciazy wpadła w szał zakupowy i tak co chwile cos kupowała w uniwersalnych kolorach Body żółte zielonkawe wyprawkę do szpitala biała inne pajacyki w paseczki ładne kolorowe. Wiec głowa do gory i daj sie ponieść :)

Madziara1991
Czemu jeszcze nie masz odwagi kupować ? Masz juz prawie 19 tydzien to co sie ma stać nie ma co sie ciagnąć w dół trzeba myślec pozytywnie :)

Dziewczyny macie jeszcze malutkie brzuszki przytylyscie po 4 kg albo nawet nie to czemu czujecie sie jak słonie ? Mnie moj brzuszek motywuje do spacerowania ruszania sie i wcale nie czuje sie jak słoń a wręcz przeciwnie kwitnąco tydzien temu nawet byłam z mężem pochodzić po górach :) może i mam problemy zeby cos na siebie ubrać obrócić sie ale dla męża mimo to jestem najpiękniejsza na świecie a sama myśl ze moj Colinek rośnie we mnie daje mi energię zeby nie myślec i nie dręczyć sie tym ze mam pare kg więcej.
Ciaza to najpiękniejszy okres w życiu wiec nie ma co sie takimi glupotami zamartwiać . Co wy powiecie jak będziecie miały juz brzuchy w 38 tygodniu wielkie jak balon teraz to pikus :)

Odnośnik do komentarza

Megi ja też dla męża wyglądam super cieszy się z mojego wyglądu, ale ja osoba aktywna muszę przestawić się na inny tryb - spokojniejszy,ostrożniejszy. dlatego może teraz tak jest, że takie samopoczucie że czuję się ciężka, bo pewnych spraw sama nie załatwię.... myślę, że to chwilowe by nauczyć się innego trybu życia :) wtedy będę mogła góry przenosić :)
jeszcze mąż nie pozwala mi nic dźwigać bo muszę być ostrożna i uważać bo jedno maleństwo straciłam więc to też może być w psychice, że umysł mówi, powoli ostrożnie stąd takie samopoczucie, że się blokuję przed robieniem czegoś.... ale im dalej tym jest lepiej czuję się pewniej, wiem, że moja córeczka rośnie zdrowo :)
a przytyłam niewiele

ostatnio wzięłam się za podlewanie ogródka i sama chciałam przeciągnąć węża z wodą i tak się zmęczyłam, że szok, ale byłam zadowolona, że sama sobie poradziłam... :)

Odnośnik do komentarza

Kari
Jak byłaś aktywna przed ciaza to tym bardziej powinnaś teraz tez.
Spacery delikatny bieg rowerek stacjonarny jak najbardziej lekarza zalecają nawet bo dzięki temu będzie lepszy poród
Ja osobiście jak siedzę w domu i nic nie robię to czuje sie jakoś połamana a jak wychodzimy spacerujemy chodzę na zakupy to czuje sie Perfekt wieczorem może i padam w 5 min spać ale to jest miłe.
A do dźwigania ja od początku ciazy dźwigam sobie zakupy rozdzielam na pare reklamówek i na pare razy wnoszę wiadomo napoje nie ale inne rzeczy tak i nawet wyczytałam ze śmiało do 5 kg mozna

Odnośnik do komentarza

no właśnie sama z siebie tak chcę prowadzić aktywny tryb życia i chciałam ale mąż za każdym razem uważaj - to miłe bo się martwi o Nas....
spacery mam codziennie z psiakiem sobie robimy więc tu nie ma problemu i też padam wieczorem natychmiast zasypiając :)
z noszeniem siatek to ten typ jak ja tak ma że wszystko naraz by chciał :)
na basen chodzę i po tym czuję się jak nowonarodzona a w ciąży to wskazane :)

Odnośnik do komentarza

Okey może mam trochę inne myślenie ale kazdy ma prawo do swojego :)
Dlatego nie rozumie kobiet które w ciazy nagle zostawiają wszystko i tylko leżą i marudzą jak jest im złe cieżko i strasznie .

To samo jak z starszymi osobami
Są babcie np które w wieku 80 wyglądają super chodzą jeżdżą na rowerku szaleje nic im nie ma a są inne w wieku 60 które robią z siebie babcie chodzą tylko po lekarzach i marudzą jakie one to nie są schorowane a prawda jest taka ze same sobie wmawiają te choroby wystarczy ze jak zacznie je cos niby bolec biorą rower jadą na wycieczkę , idą na spacer a nie do lekarza po tabletki

Lekarze takim osoba powinny zamiast tabletki wypisywać to sport :) to jest recepta na zdrowie

Odnośnik do komentarza

Mam w sumie tak jak Kari. Zawsze byłam bardzo aktywna, góry, rower, rolki, siłownia a teraz z tego wszystkiego trzeba było zrezygnować a spacer to nie to samo :(
Jestem świadoma,że to przejściowe,bo jak tylko czuje moje maleństwo w brzuchu to jestem prze szczęśliwa i czekam na więcej :)

Kochane, życze Wam miłego weekendu ( ma byc ponoć do 35 stopni!!!) mnie mój G wywozi do teściów na mazury i mogę mieć problem z dostepem do kompa, wiec obiecuje, że nadrobię w poniedziałek. :)

Odnośnik do komentarza

KariKari ja nie słyszę takich tekstów. A nawet jak ktoś mi tak powie to nie będe słuchała. Nie każdy wie ile wyprawka kosztuje. Za to wszyscy mówią mi, że wyładniałam i napewno będzie chłopiec, a tu skucha, bo będzie dziewczynka. Poza tym mówią mi że jak na 5 miesiąc to mam bardzo mały brzuszek :) Poprostu w cycki mi poszło haha. To będą dwie Gabrysie :) fajnie
Madziara daj znać po wizycie i oby maluszek pieknie sie rodzicom pokazał
Megi jak narazie to przytyłam ok 4,5 kg a dziś zaczęłam 20tc. Cieszę sie rosnącym brzuszkiem. Zauwazyłam, że teraz rośnie coraz szybciej :) Mała wczoraj nieźle buszowała w brzuszku. Po raz pierwszy wypchnęła brzuch. Cudowne uczucie.
Do 5kg możemy dźwigać. Ja normalnie robię zakupy i też noszę na raty do domu.
Powiem Wam, że dzis jest cudownie, jest czym oddychać. Od jutra znowu wracają upały. Wczoraj to myslałam, że wejdę do lodówki :) Nie mogliśmy zasnąć

Odnośnik do komentarza

uff... ale gorąco! mam nadzieję, że dziś u mnie wieczorkiem też będzie lekka burza jak wczoraj, bo to było wybawienie :)

w weekend zapowiada się upalnie, więc ja się wyłączę pewnie na całą niedzielę, a może i sobotę i zwerbuję męża nad jakieś jeziorko, żeby się powylegiwać i wymoczyć troszkę :)

super zakupki poczyniłyście! słodkie rzeczy :)

Zamieszam wam na zdjęciu naszą wczorajszą romantico kolację :) Serek camembert z piekarnika, z oregano,czosnkiem i oliwą, czosnkowe, pełnoziarniste grzanki,a do tego winogrona <3 idealne połączenie! do tego mężu pił białe winko, a ja bavarię brzoskwiniową imitująca winko w kieliszku hihi :) <br />
Miałam robić jagodzianki, ale wyszły ślimaczki z makiem :D Zdjęcia nie wstawię... bo nie zdążyłam zrobić! :P

A dziś mam zamiar zabrać się za pavlową , ale czy mi się będzie chciało piec lub gotować w ten upał to nie wiem :(

Miłego weekendu! :)

monthly_2014_08/grudnioweczki-2014_14157.jpg

Odnośnik do komentarza

Megi - ja nie leżę i nie marudzę - pracuję nadal i na razie zamierzam dalej bo przecież chora nie jestem :)
na pewno przyjdzie czas, że pójdę na zwolnienie by odpocząć chociażby od stresu i klientów z którymi współpracuję na codzień a potrafią być bardzo dokuczliwi i męczący, zregenerować siły i przygotować się do porodu i macierzyństwa, no i wyspać :) i znając mnie to nie usiedzę - już planuję, że będę prać sprzątać prasować ubranka i przygotuję wszystko sama :)

Lenson - no właśnie zdrowie naszego maleństwa najważniejsze, i niech te siły maluszek na swój rozwój pobiera zamiast nas - taki to urok macierzyństwa, że oddaje się wszystko, z czegoś rezygnuje dla dobra drugiej osoby.... ale to jest w tym piękne, że nie widzieliśmy tej osoby, a już ją kochamy i robimy wszystko dla jej dobra....

Gabi - i masz rację - miło słyszeć komplementy - mi tez tak mówili, że oj jak dobrze wyglądam, że chłopak będzie bo dziewczynka urodę zabiera, a tu psikus będzie dziewczynka :) a jak widzą brzusio to mówią, że rośnie i że z tyłu to jeszcze szczuplejsza jestem i chudsza tylko brzusio wystaje :) hihi w końcu to pół arbuza :)

Carolinee - za mną ser camembert chodzi od kilku dni ) a za pawłową to się z tydzień już zbieram by zrobić :) ale w końcu się zbiorę :)

u mnie dziś chłodno, miło przyjemnie, aż chce się na dworek wyjść :)

Odnośnik do komentarza

Carolinee
Pyszności ;) nie mogę się doczekać wyprowadzki "na swoje" żebyśmy mogli sobie z mężem szykować takie kolacyjki we dwoje :D bo teraz to nie to samo.. ;)

Megi
Twoje słowa motywują bardzo do działania :) Ja staram się codziennie chodzić na długie spacery.. -tylko w upały sobie odpuszczam. ale też każdy dzień się od siebie różni, nieraz czuję się jak młoda bogini pełna energii, a nie raz jakbym czterech nocy z rzędu nie przespała:/

No właśnie dziewczyny, a mocno Wam urosły piersi?? :) Ja nie to żebym narzekała;p ale już kilka razy zmieniałam rozmiar stanika.. 3 tygodnie temu kupiłam nowe rozm 70E i już tydzień temu miseczka zrobiła się za ciasna:// Jak tak dalej pójdzie to zbankrutuje :P Już zaczęłam szukać na allegro jakichś tańszych modeli, ale nie chcę bez przymiarki kupować.. Bo dla mnie wygodny stanik to jest konieczność..
No i któras z Was ze dwa dni temu wspominała o wycieku z piersi... U mnie wczoraj coś takiego zauważyłam ..

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

Kari tak właśnie myślałam, że gdzieś z okolic jesteś, bo często jak piszesz o pogodzie to taka sama u mnie :)

Megi właśnie problem polega na tym, że sporo spaceruje, dalej pracuje, dużo robie. I właśnie mnie przeraża to że to dopiero 4 kg a ja się we własnym ciele czuje źle. I to nie tak, że się nie ciesze, bo najbardziej na świecie ciesze się z mojego brzusia, ale jednak nie jest to to ciało co przed ciążą i to mi w jakiś sposób przeszkadza. Być może też dlatego, że jestem niska i każde kilo w jakiś sposób u mnie widać :))

Carolineee siedze w pracy i zrobiłam się głodna heheh

Iza-majka super brzunio :)

Odnośnik do komentarza

Witajcie ja ostatnio malo czasu mialam pomagalam mamie w ogrodzie i nie tylko :) ja prowadze swoj salon fryzjerski ale jestem ba zwolnieniu gdyz zatrulam sie plynem do trwalej na poczatku ciazy i lakierami ale mam nadzieje ze za miesiąc wroce juz do pracy a narazie w salonie jest moja bratowa takze jest wszystko ok . Ja normalnie wszystko robie nosze sprzatam pracuje w domu moja mama mieszka na wsi wiec jest co robic tutaj :)

http://www.suwaczki.com/tickers/8599pc0zk42g1yct.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...