Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Kasiula26 - witam nową mamę w wątku :)

Ja się dziś w końcu wybrałam się na plażę. Mieszkam nad morzem a z tego nie korzystam, heh. Upały w końcu nas też dopadły. Zrobiliśmy sobie grilla i chociaż ciągle nie rzucam się na mięso, to jednak na 2 malutkie kiełbaski się skusiłam :p A tak to wymyśliłam paprykę z mozzarellą na grillu i ziemniaki z sosem czosnkowym. Mniam :) No i trochę słońca złapałam, bo szczególnie nogi mam blade od noszenia spodni w kółko. Tylko brzuszek był zakryty porządnie.

W poniedziałek będzie 17 tydzień a tu ruchów nadal nie czuję. Oj jak to ciężko się uzbroić w cierpliwość :) Czasami coś "puknie" od środka ale obawiam się. że póki co sobie wmawiam że to to ;>

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

MoniC ja mam ta poduche i niewyobrazam sobie teraz bez niej spac jest wygona mozna brzuch oprzec,ja tez niemoglam znalesc pozycji teraz jest o wiele lepiej,pözniej bedzie do karmienia a jeszcze pözniej do zabawy.
soqlka fajniutkie ,mile zakupki zrobilas!
olusssia7 jeszcze troche cierpliwosci!
Nuria przykre to co sie tobie wydarzylo,wspölczuje!
Co do liczen tygodnia mi lekarka powiedziala ze zawsze tydzien zaczyna sie od poniedzialku np 19 tydz,3 dni liczy sie jako 20 jakby niepopatrzec to to logiczne bo to juz niejest 19 tydz tylko 20 idzie. Ale kazdy liczy sobie jak tam chce.

monthly_2014_07/grudnioweczki-2014_13336.jpg

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny,ja od samego początku używam tego balsamu do ciała z pompką Palmers uwazam ze jest dobry no i w dobrej cenie bo w naturze kosztuje 30zł a na allegro mozna juz kupić za 23. Słyszałam tez ze jesli ktos ma sklonnosci do rozstepow warto pic przynajmniej 2litry wody dziennie zeby ta skora byla nawodniona. Ja stosuje regularie 2razy dziennie balsam,pije wode i czekam na efekty:)

https://www.suwaczki.com/tickers/5b098ribpvkjd9gk.png

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny odnosnie poduszku to zakupiłam ta :
w rózowe grochy :) bardzo wygodna :)

http://allegro.pl/poduszka-dla-kobiet-w-ciazy-kojec-ciazowa-d-spania-i4344093251.html

Ja smaruje sie olejkiem Eucerin bardzo fajnie nawilża skóre :) oprocz tego oliwka Nivea i balsam z Garnier zielona oliwka tez fajny:)

Ja mam lat 31 Mąż 33 :)

Dzis zjadałam niedzielny obiadek z kawałkiem mięska :)
Zczynam go powoli trawic :)
Ale jem co 2 godz po troche przez te wymioty 3 miesiace zołądek sie tak skórczył ze nie umie zjesc tak jak kiedys całego obiadu jem po troche co 2 h to taki moj budzik inaczej jak nie zjem to naciągam jak nie wiem :(

Jedziemy dzis z męzem do agaty zobaczyc czy maja tam taka szafe:
http://allegro.pl/szafa-malibu-model-2014r-hit-transport-0zl-i4358339636.html

bo chcemy juz takie ciezkie rzeczy pokupic poniewaz mąż idznie na operacje wyciagania drutów zelastwa z nogi ! 2 lata temu miał powazny wypadek samochodowy jak wracał z pracy ledwo uszedł z zyciem było to 2 dni przed wigilia to był okropny czas ale wszystko dobrze s ie skonczyło i 6 sierpniazaraz po naszym urlopie idzie to wszystko wyciagac z tej nogi potem rehabilitacja 6tyg i wiadomo pół roku ostroznosci az t ubytki sie pozalewaja duzo na basen bedzie musiał jezdzic !

Ja mam 31 lat mój M 33 :)

Dziś u nas bardzo fajnie cieplutko :)

Wrzucam fotke mojego rosnącego brzuszka :) i mojej kruszynki :)

monthly_2014_07/grudnioweczki-2014_13346.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczynki u mnie jak 13-ty to 13-ty. Obudziłam się nad ranem z silną dusznością, jakby mi ktoś na klatce siedział. Po użyciu inhalatora odpuściło i przespałam jeszcze parę godzin. No i nawrót. Przestraszyłam się że niedotlenie małego i wylądowałam w szpitalu...w bardzo małym miasteczku. Oczywiście nie doszli o co cho bo osłuchowo czysto. Grunt że położnik zrobił usg, które trwało przez pół h ale posprawdzał przepływy i wszystko ok!
Sprzęt tragiczny-nie wiem jak oni mają leczyć bez porządnego sprzętu.
Ale dowiedziałam się że mały waży już ok 226-241 g!
Duszność jest dalej i prawdopodobnie jest wynikiem dużego zaostrzenia objawów alergii. Masacra.

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

witajcie dziewczynki :)
dziś o wiele ładniejsza pogoda a ja dziś jakaś ciężka chodzę....
ostatnio zauważyłam, że brzusio urósł i czuję się ciężej i mam pewnie ruchy ograniczone - wstawać z łóżka powoli ostrożnie i to co zawsze byłam żywa aktywna czas przystopować
sukces w moim żywieniu - w piątek zjadłam paróweczki cielęce i kabanosa, wczoraj kawałek kiełbasy żywieckiej tak mi pachniała a dziś znów kabanosa - jest sukces - ale mięsa żadnego steków, kotletów nie da rady więc się nie zmuszam :)

wczoraj i dziś dziwnie czuję co jakiś czas łaskotanie jakby prądy w brzusiu - czyżby to maluszek dawał o sobie znać?

Odnośnik do komentarza

Hej, hej, hejho :D

Dzisiaj zaszalałam. I to w naszej kochanej biedronce :D
Od dzisiaj mamy przecenę ciuszków dziecięcych, body z krótkim rękawkiem 3szt 10zł, kocyki, rajstopki, skarpetki, jak wpadłam na magazyn ( dobrze, że mam tam wtyki :D ) to oczopląsu dostałam. :D
I ubrania dla kobiet w ciąży też są mega przecenione, kupiłam 2x dresy, 2 pidżamy ( są świetne ) ! koszulki takie zwykłe. Żałuję tylko, że nie załapałam się na staniki :( Bo majtki kupiłam, ale nie jestem z nich w 100% zadowolona...

Noo, ogólnie dzisiaj czuję się mega naładowana. :D

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

ja dziś też wpadłam do dwóch sklepów z dziecięcymi ciuszkami ale jak zaczęłam przeglądać to stwierdziłam, że to co jest to kolorystycznie i fasonowo pod konkretną płeć pasuje i chcąc wyjść z czymś dla dzidzi zaczęłam patrzeć chociaż skarpetunie - i tu też jak jedne te fajne I love mum dad to drugie w paczce szaro czarne - no i kolejny zonk...
trzecie podejście patrzę takie cieplutkie kombinezony by miała dzidzia na wyjście ze szpitala mówię mam coś dla mnie... patrzę a tu rozmiary od 72... i zonk... i wyszłam nie kupując nic dla dzidzi i czując rozczarowanie
niby z krótkim rękawem było bodziaków dużo ale skoro rodzimy w zimie to wolę z długim

ale najbliższe zakupki to juz obowiązkowo muszę coś kupić

Odnośnik do komentarza

już nie mogę doczekać się wizyty usg... stęskniłam się za moim maluszkiem a tu jeszcze półtora tygodnia muszę czekać... ajjj
no ale dziewczynki kochane przyznawać się która ma w tym tygodniu wizytę - oczywiście czekamy na relacje i foteczki

mam do was pytanko - pewnie głupie ale mam smaka na batonika Pawełka który leży u mnie w szufladzie i dostaję na jego widok ślinotoku ile razu otwieram szufladę i patrzę na niego... ale troszkę mam obawy co do jego konsumpcji - bowiem w składzie jest spirytus - 2,3%... i tu jest problem.... nie jest w czystej postaci ale jest... a mi się aż oczka świecą na jego punkcie

Odnośnik do komentarza

To zjedz go... bez przesady. Nie wariujmy tak z jedzeniem. Teraz sobie odmowisz a za 3 dni zjesz całą czekoladę. Żeby odżywiać się całkowicie zdorwo to musiałbyśmy zostać chyba tylko na surowych marchewkach. Oczywiście z własnego ogrodu. O ile takie mamy.... nie jesteśmy chore tylko w ciąży :-) nikt Ci nie każe pić alkoholu tylko jesz batonikia na którego masz ochotę. Hehe
A zmieniając temat to ja mam wizytę w tym tygodniu. Ale dopiero w piątek po 16 :-( ale wtedy mam nadzieje że już będzie wszystko jasne. Będzie usg no i zobaczymy. .. albo nie. Hehehe. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Cześć dziewczyny ja mam wizytę dzisiaj o 17 i właśnie przekroczyłam polowe ciazy :) dzisiaj 20 tydzien skończony jeszcze tylko pół :) oby zleciało tak szybko jak do teraz i bez większych problemów :)

Karikari
Ja chciałam zamówić ostatnie sobie lody z polewa ajerkoniakowa ale trochę sie bałam i wole nie.

Odnośnik do komentarza

Megi 1992, Nuria, Iza-majka to czekamy na wasze relacje z wizyt :)
ja w końcu zjadłam tego batonika - poczytałam w necie, że nie jest to czysty alkohol więc spokojnie... było pycha :) i tez stwierdziłam, że się nie upijam, że to w czekoladce.... raz na jakiś czas wolno mi :) po ciąży jak będę karmić to już wogóle nie zjem :)
Młoda fasolka ja mam wizytę dopiero 23 lipca.... uuu tyle czekania... ale nastawiam się na poznanie płci - no czas najwyższy i poproszę moje Maleństwo by się pokazało mamusi i tatusiowi byśmy mogli ładnie już je nazywać a nie jako rodzaj nijaki co mi się bardzo nie podoba

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :)

Poduszkę zamówiłam, zobaczymy co będzie jak przyjdzie.

My wczoraj z moim K. zrobiliśmy sobie dłuuuugi spacer, aż nas oboje nogi bolały :) Maleństwo coraz bardziej szaleje w brzuszku :)

Vanessa brzuszek śliczny !

Co do batonika to myślę, że bez przesady. Mi lekarz mówi, że najgorsze co może być to sobie odmawiać w ciąży. Oczywiście on nie namawia aby zjeść kilogram czekolady ale jeżeli mam na coś ochotę to jest ku temu powód. Albo ja to potrzebuje albo dzidzia. I może tu chodzić o jakiś składnik albo o zwykła sprawę jaką jest cukier...
Teściowa na urodziny mojego K. zrobiła bardzo mocno nasączony tort. Nie zjadłam go bo mnie po prostu odrzuciło ale dwa kęsy spróbowałam. Zresztą taka ilość to pewnie nawet do krwi nie dojdzie co się rozłoży w kwasach w żołądku ;)

Miłego poniedziałku !

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Cześć olusssia7
Znalazłam jedynie to z pobraniem płynu.

Inwazyjne badania prenatalne w ciąży wykonuje się tylko wówczas gdy istnieje ryzyko wady genetycznej płodu. Badania w ciąży wymagają pobrania materiału w sposób inwazyjny ( na drodze zabiegowej) w związku z czym wiążą się one z pewnym ryzykiem powikłań.

Badanie amniopunkcji wykonuje się w 13-19 tygodniu ciąży. Przy pomocy ultrasonografu ustala się położenie dziecka, a następnie igłą nakłuwa się pęcherz płodowy i strzykawką pobiera się płyn owodniowy. W pobranym płynie znajdują się komórki płodu pochodzące z owodni, ze skóry, układu moczowo-płciowego i pokarmowego.

Jak dla mnie to nigdy nie zgodziła bym sie na to badanie.

Odnośnik do komentarza

dziewczynki to badanie aminopunkcji wykonuje się gdy nasze pierwsze badanie usg prenatalne około 13 tygodnia gdyby coś było źle, wtedy skierowali by nas na test pappa i dopiero po nim się taki zabieg robi
spokojnie mamy to za sobą i nasze maluszki są zdrowe i rosną....

i jeszcze pytanko do Was mamusie - otóż od dwóch dni dziwnie czuję co jakiś czas łaskotanie jakby prądy w brzusiu - czyżby to maluszek dawał o sobie znać?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...